Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Jbg, kad ispadne ranije, razočaran je i ni do čega mu nije. Kad dodje do finala i tu se pokolje, onda je umoran. Pa, jebes li ga više, kako mu ugoditi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

I meni, pa da sam još 500 puta Grobar

 

Zavisi sta nam treba za repku, Lucica je usporio i sada je jedino koristan na 4, a Dobric to nikada verovatno i nece biti, klasicna 3D trojka. 

 

Ja sam fan Lucica 😄 ali osim ako ne bude nekih otkaza (Petrusev, Jovic, Pokusevski) mislim da nam nije potreban...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kenozoik said:

Pozdrav društvo. 

Bese 28 dana pre početka takmičenja NBA igrači mogu da se priključe pripremama?

Tako je, to valjda dođe 30. juna ili 1. jula

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O Jokicevom potencijalnom neodazivanju - ako ne dodje to nema veze ni sa savezom (koji svoj posao blago receno ne radi sjajno, ali je ovde nebitan), ni selektorom (koji bi dupe dao da uzme olimpijsku medalju), ni sa vremenskim prilikama, niti indijskim svemirskim programom - to ima veze samo i jedino sa Nikolom. I ako ne dodje (opet) - pi*da je. Najbolji je igrac sveta trenutno, velicanstven i unikatan. Ali kakav god da je, legitimno, ali i sebicno je birati svoj komfor ispred reprezentacije - po 4-5ti put u 8-9 godina, a da si zavrsio sezonu u maju i postigao sve (ali SVE) u klubskoj karijeri. Kao takav, a uz pratecu SNS pricu, od mene nece dobijati postovanje koja njegova igra svakako zasluzuje - jebi ga, subjektivan sam, meni kosarkaska reprezentacija Srbije/Jugoslavije mnooogo znaci (a podsku sekti bolje da ne komentarisem, narocito jer je on osoba koja bi eventualnu ucenu imala mogucnosti drugacije da reshi). Nego, razumem ja, Joku dres sa grbom ne lozi, i mnogo je lepse biti sa porodicom, radeci stvari u kojima uziva... Razumem, zaista, ali jednostavno ne mogu da postujem. U krajnjem slucaju, i on ne postuje nas koliko bih ja zeleo... A jos vise boli kad vidim Luku... I Lepu Brenu bih propevao, majke mi...

 

Ako pak dodje, reprezentacija Srbije ima najboljeg trenutno na svetu i posledicno imamo sansu za nesto veliko. Ima Nikola olimpijsko srebro, ne zaboravlja se to, ali sada bi imao priliku da osvoji medalju sa timom gde je on alfa - a to je bas veliko. I to bi ga zacementiralo i kao reprezentativnu legendu. Legendetinu.

 

Sa igracke strane, ako Jokic dodje, meni su glavna pitanja uloga Vase i Gudure, te da li nasi fizikalci mogu da prate Jokicev ritam. Sto se tice prve dvojice, treba nam njihov ozbiljan defanzivni efort, puno bolja igra bez lopte i uklapanje u uloge u kojima cesto do sad nisu bili najkomforniji. Jasno je da oni nisu lock down defanzivci, ali pristup, stav i trud moraju da odgovaraju drugacijoj ulozi. Sto se tice fizikalaca, fali im i snage i skocnosti da bi napravili DenverV2. Ipak, iskreno se nadam da ima kefala u njima da ga isprate na pravi nacin. Ocekivanja od Vanje, Jovica i Petruseva su zaista velika. I na kraju - otvoreni sutevi moraju da se pogadjaju - u teoriji tu se najmanje plasim jer gotovo svi su dobri/solidni iz spot upa.

  • Like 21
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geronimo said:

Sa igracke strane, ako Jokic dodje, meni su glavna pitanja uloga Vase i Gudure, te da li nasi fizikalci mogu da prate Jokicev ritam. Sto se tice prve dvojice, treba nam njihov ozbiljan defanzivni efort, puno bolja igra bez lopte i uklapanje u uloge u kojima cesto do sad nisu bili najkomforniji. Jasno je da oni nisu lock down defanzivci, ali pristup, stav i trud moraju da odgovaraju drugacijoj ulozi. Sto se tice fizikalaca, fali im i snage i skocnosti da bi napravili DenverV2. Ipak, iskreno se nadam da ima kefala u njima da ga isprate na pravi nacin. Ocekivanja od Vanje, Jovica i Petruseva su zaista velika. I na kraju - otvoreni sutevi moraju da se pogadjaju - u teoriji tu se najmanje plasim jer gotovo svi su dobri/solidni iz spot upa.

 

👍

Link to comment
Share on other sites

Treba Pokua zvati na pripreme i gledati ga kao neki zalog za buducnost, al ja bas ne znam kako bi se on snasao, i nisam preterani optimista bar u ovom trenutku. 

 

Nadam se da ce imati dobru sezonu u evropskoj kosarci, posto je bilo dosta garbage timea u NBA. Gde ga vidite, tj na kojoj poziciji u Evropi, meni ovako ovlas, za svaku mu fali nesto i ni na jednoj ne nudi nesto epohalno?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Treba Pokua zvati na pripreme i gledati ga kao neki zalog za buducnost, al ja bas ne znam kako bi se on snasao, i nisam preterani optimista bar u ovom trenutku. 

 

Nadam se da ce imati dobru sezonu u evropskoj kosarci, posto je bilo dosta garbage timea u NBA. Gde ga vidite, tj na kojoj poziciji u Evropi, meni ovako ovlas, za svaku mu fali nesto i ni na jednoj ne nudi nesto epohalno?

Apsolutno. Mislim da niko od nas nema predstavu koji su stvarno dometi Pokua u ovom trenutku u evropskoj - reprezentativnoj košarci.  Osim toga, kao što sam napomenuo, daleko od toga da je izvesno da on zaslužuje mesto u 12 u ovom trenutku. 


Malo sam izašao iz materije, ali čini mi se da je njegova prirodna pozicija  4. A mi od klasičnih PF imamo samo Jovića.

Deluje mi da Petruševa Kari vidi samo kao peticu. 

Njemu za 4 fali malo mase čak i u uslovima van NBA, a kolje ga i nestabilan šut. 

Ima osećaj za igru, solidan ball handling I pregled, ume da povuče u kontru. 

 

Zato bi mi bilo zanimljivo da ga vidim u nekoj moving position ulozi, da ne budem pretenciozan, u nekoj ulozi sličnoj Janisu. 

 

Naravno, osnovni uslov je da uopšte dokaže da mu je mesto u 12, a zatim i da mu je moguće naći adekvatnu ulogu u odnosu na ekipu kojom budemo raspolagali. Ako mu je alternativa npr istrošeni Lučić, i ako nijanse budu odlučivale, ja dižem obe ruke za Pokua. 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće smeti Firer ovdašnji da se meša u to, raja će ako Jokić dođe očekivati minimum zlato, sve ispod će biti neuspeh. Još ako Jokiću dođe da odigra na bazi kurca... Firer karijeru kod pučanstva gradi na "nepogrešivosti", morao bi mesec dana svakodnevno na TV-u da pegla situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Lako ćemo za siguran glas iz Kolorada, nego šta ćemo sa najboljim srpskim šuterom i evro bekom, Kevinom Panterom? 🥰 Njegova uloga u timu još nije definisana, a 'oće čovek da pomogne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2024 at 11:59 AM, Problem sa licnim greskama said:

Inace, sem Jokica su izgleda sva mesta prilicno sigurno:

 

Micic, Jovic, Avramovic
Bogdanovic, Guduric
Marinkovic, Lucic (Dobric/Pokusevski)
Jovic, Petrusev

Milutinov

Jedino pitanje je verovatno da li ce voditi Dobrica ili Pokusevskog, Lucic mi je sigurica kod Karija, Davidovca ne verujem da ce voditi iako je zasluzio da bude kao igrac iz Manile u relevantnoj borbi za Pariz. Mozda upada Mitar umesto Jokica ako ne bude igrao Jokara.

 

A šta je sa Kalinom?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Molina23 said:

Lako ćemo za siguran glas iz Kolorada, nego šta ćemo sa najboljim srpskim šuterom i evro bekom, Kevinom Panterom? 🥰 Njegova uloga u timu još nije definisana, a 'oće čovek da pomogne. 

Imam ideju, ali je premršav za parizer... 😏

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A to sam propustio.

Ne znam onda čemu dilema Lučić ili Dobrić?

Dva krila koja trebaju svakoj punokrvnoj ekipi ako već Kaline nema.

 

Marinković je klasični bek šuter koji može i ne mora da ide, ne znam šta će on na 3 ..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ledd said:

A to sam propustio.

Ne znam onda čemu dilema Lučić ili Dobrić?

Dva krila koja trebaju svakoj punokrvnoj ekipi ako već Kaline nema.

 

Marinković je klasični bek šuter koji može i ne mora da ide, ne znam šta će on na 3 ..

 

 

 


Pa igrao je na 3 skoro uvek kod Karija. Zadnje godine i u startnim petorkama pored Bogdana.

A kada je dolazio sa klupe je bio u paru sa Guduricem koji je igrao 2 a Vanja 3.

Dvojku je igrao ako se ne varam u nekim stretchovima na EP 2022. U Areni protiv Grcke naprimer takodje u kvalifikacijama za SP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

A Pokusevski na tri, za dobra stara vremena? 😄

 

I to isto.

 

Poku ide na 4 sa Jovićem 

 

1.Avram, Jović, Vasa

2.Bogdan, Gudura

3.Luča, Kobra

4.Jović, Poku

5.Milutinov, Petrušev, Jokić

 

Školski 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...