Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Više sam se nadovezivao, ne suprotstavljao. Kako ja vidim stvari, učiniti sve znači da obave koliko god je potrebno razgovora i da obezbede sve potrebne uslove (mada je Jokić, mislim rekao da nu ne treba ništa posebno, ili je tu i pegla isto kao Ristić ili je aut), plus ovo što si pomenula, da naprave jasan plan i na vreme kažu sve (isto mislim da se znalo ali da su ćutali do poslednjeg trenutka). Dakle, bez lelemudanja nadležnih i bez zavlačenja,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Nisam rekla da on nije bio korektan prema njima, moj upis je više objedinjujuć na temu zašto ne treba da igra baš po svaku cenu. Takođe verujem da je i tada odluku saopštio na vreme, ali su se u KSS bojali reakcije javnosti pa su maksimalno odlagali iznošenje te info.

Sa ovim se skroz slažem i zato mislim da ako savez/novinari/Miško ništa ne jave za 15ak dana znamo da od Jokića nema ništa na OI i da savez čeka poslednji trenutak da to javi iz nekog njihovog glupavog razloga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Više sam se nadovezivao, ne suprotstavljao. Kako ja vidim stvari, učiniti sve znači da obave koliko god je potrebno razgovora i da obezbede sve potrebne uslove (mada je Jokić, mislim rekao da nu ne treba ništa posebno, ili je tu i pegla isto kao Ristić ili je aut), plus ovo što si pomenula, da naprave jasan plan i na vreme kažu sve (isto mislim da se znalo ali da su ćutali do poslednjeg trenutka). Dakle, bez lelemudanja nadležnih i bez zavlačenja,

 

Pa čisto sumLJam da Jokić traži kuvanog jastoga na meniju, najkvalitetniju domaću rakiju, PES i ergelu sa konjima u blizini 😄 tako da će se svesti na to da li hoće ili ne, kao i uvek. 

 

A u KSS i dalje nemam poverenja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
16 hours ago, Zumbul said:

 

O, naravno da da. I te kako. 

 

Ne, niko nema prava da ga napusava zbog toga. On ima prava da bira. 

 

Svako ima pravo na svoj stav. Meni je NBA bezcezan cirkus od lige. Nekome drugome je to obecana zemlja.

 

Ali bih zaista voleo da ne koluta ocima kad ga pitaju za nacionalni tim. Kazi brate da neces i kraj.

 

Ja sam vec covek srednjih godina. Kad sam ja pocinjao da se bavim sportom i da gledam sport, nacionalni tim je bio ponos svakog sportiste. Nije bilo potrebno ubedjivanje.

 

EDIT. Ima za sta Jokic zasluzuje napusavanje. Zbog reklamiranja kladionice.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

 

Nisam rekla da on nije bio korektan prema njima, moj upis je više objedinjujuć na temu zašto ne treba da igra baš po svaku cenu. Takođe verujem da je i tada odluku saopštio na vreme, ali su se u KSS bojali reakcije javnosti pa su maksimalno odlagali iznošenje te info.


Ja ne verujem da je tako bilo. Jednostavno ne vidim koji profit bi KSS imao od toga. Ako je to bio plan su napravili situaciju losijom po ekipu. Ne bi me cudilo doduse.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja i dalje mislim da je eventualni berićet od njegovog igranja suviše veliki da se ne bi pokušalo sve da on zaigra na OI.

 

Samo ako bude dao maksimum, ako dodje sa 15 kg viška da otalja, može biti i štetan po ekipu.

Dakle, Nikola, imaš da se izjasniš do, lupam... 15.06. Tad se čujemo. Kraj.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ja ne verujem da je tako bilo. Jednostavno ne vidim koji profit bi KSS imao od toga. Ako je to bio plan su napravili situaciju losijom po ekipu. Ne bi me cudilo doduse.

Ja ću pre poverovati da su u savezu nesposobni ljudi nego da Jokić čeka da kaže neću/hoću dan pred pripreme, za EP 2022 smo već 15. juna znali da će igrati a za Mundobasket su javili dan pred objavljivanje spiska da Jokić neće igrati.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Samo ako bude dao maksimum, ako dodje sa 15 kg viška da otalja, može biti i štetan po ekipu.

Dakle, Nikola, imaš da se izjasniš do, lupam... 15.06. Tad se čujemo. Kraj.

 

Ja mislim da vi koji, po sopstvenom priznanju, ne gledate NBA i smatrate tu ligu cirkusom niste ni svesni koliko je Jokić dobar igrač. On je i u "otaljavačkom modu" beskonačno bolji igrač od bilo koga sledećeg kod nas. 

 

I da ne budem shvaćen pogrešno, ne mislim ja da trebaju selektor i savez da ga oralno zadovoljavaju već jednostavno da se izađe u susret svakom razumnom zahtevu koji bi ovaj eventualno postavio. Ako zahtevi nisu razumni ili čovek jednostavno ne želi da igra - idemo dalje, koga nema bez njega se mora. Bitno je samo da postoji neki hard deadline za odluku i to je to.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Inace, sem Jokica su izgleda sva mesta prilicno sigurno:

 

Micic, Jovic, Avramovic
Bogdanovic, Guduric
Marinkovic, Lucic (Dobric/Pokusevski)
Jovic, Petrusev

Milutinov

Jedino pitanje je verovatno da li ce voditi Dobrica ili Pokusevskog, Lucic mi je sigurica kod Karija, Davidovca ne verujem da ce voditi iako je zasluzio da bude kao igrac iz Manile u relevantnoj borbi za Pariz. Mozda upada Mitar umesto Jokica ako ne bude igrao Jokara.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja ne verujem da je tako bilo. Jednostavno ne vidim koji profit bi KSS imao od toga. Ako je to bio plan su napravili situaciju losijom po ekipu. Ne bi me cudilo doduse.

 

Nema profita, jednostavno su nesposobni i bez osećaja za PR. Našeg preCednika hvataju u kadru kako čačka zube, o čemu mi pričamo... 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ne znam što gubite živce i nervirate se. Ja nemam ni promil sumnje da neće Jokić igrati. Kako je prećednik onomad poslao Ostoju da ne kasni na utakmicu tako će i njega poslati na OI. Svaki marketing je dobar marketing. Živi bili pa videli. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja mislim da vi koji, po sopstvenom priznanju, ne gledate NBA i smatrate tu ligu cirkusom niste ni svesni koliko je Jokić dobar igrač. On je i u "otaljavačkom modu" beskonačno bolji igrač od bilo koga sledećeg kod nas. 

 

I da ne budem shvaćen pogrešno, ne mislim ja da trebaju selektor i savez da ga oralno zadovoljavaju već jednostavno da se izađe u susret svakom razumnom zahtevu koji bi ovaj eventualno postavio. Ako zahtevi nisu razumni ili čovek jednostavno ne želi da igra - idemo dalje, koga nema bez njega se mora. Bitno je samo da postoji neki hard deadline za odluku i to je to.

 

Gledam ja NBA ligu, da ne gledam ne bih si davao za pravo da je nazivam cirkusom. Cirkusom je nazivam ponajmanje zbog talenta koji tamo igra. Tamo su, de facto, najbolji košarkaši sveta. Cirkus mi je zbog drugih stvari ali to ovde nije tema.

 

Mogu da poštujem tvoj stav ali ja sam iskreno mišljenja da učinak jednog sportiste umnogome zavisi od njegove fokusiranosti (sportske psihologije) i zalaganja. Tek tada talenat dolazi do izražaja. 

 

Jokić se trudi u NBA za novac. Nište nelegalno ni loše. U reprezentaciji sam ga gledao kad je došao kao svinja debeo, sa sve onim seljačkim rumenilom na tricepsima, i gadilo mi se. Ali, ok to je lični dojam.

 

Suština. Ako nisi spreman da daš maksimum, nemoj da igraš. Samo nemoj molim te da kolutaš očima kad te pitaju za nešto što milioni sanjaju i za šta reč protesta ne bi uputili.

Link to comment
Share on other sites

Po meni najbolje opisuje Jokicev stav prema reprezentaciji kada nije zeleo da igra finale Akropolis Kupa pred 20.000 ljudi protiv Grcke gde je Bogdanovic crkavao da ih dobijemo i dobismo ih na kraju...jer je gledao konjske trke u Subotici. 😄 

Coveku to sve jednostavno nije toliko bitno kao igracima, strucnom stabu i navijacima, nema osecaj za to. To treba prihvatiti igrao ili ne. Da ce igracki dati maksimum ako dodje, u to sam ubedjen.

Link to comment
Share on other sites

Ma to je smešna priča da će da lelemuda ako dođe. Čovek je višestruki mvp NBA lige i vremenom je sigurno naučio da vodi računa o svojoj reputaciji, njegov žar za igrom je danas ipak veći nego ikad i to vidi svako ko gleda njegove utakmice. Ako mu se bude lelemudalo odjaviće reprezentaciju i to je to.

 

Mogla bi i ona braća bizgovčine sa istetoviranim patriJotskim motivima malo da ga poguraju, usta ih jebem.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Inace, sem Jokica su izgleda sva mesta prilicno sigurno:

 

Micic, Jovic, Avramovic
Bogdanovic, Guduric
Marinkovic, Lucic (Dobric/Pokusevski)
Jovic, Petrusev

Milutinov

Jedino pitanje je verovatno da li ce voditi Dobrica ili Pokusevskog, Lucic mi je sigurica kod Karija, Davidovca ne verujem da ce voditi iako je zasluzio da bude kao igrac iz Manile u relevantnoj borbi za Pariz. Mozda upada Mitar umesto Jokica ako ne bude igrao Jokara.

Mislim da sigurno ide jos jedan unutrasnji igrac umesto ove kombinacije Dobric/Poku.

Mnogo mi je 8 spoljnih i samo 4 unutrasnja igraca, narocito kod Karija koji ce igrace cesce podizati sa 3 na 2 i sa 4 na 3 nego obrnuto.

Najverovatnije Mitar tu upada, mada me ne bi cudilo da u slucaju Jokicevog pojavljivanja dvanaesti igrac bude Karijev miljenik Rile, koji naravno nece videti partket tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Oko Jokića će uvek biti neka neizvesnost što se tiče reprezentacije.

Zato što je taj period vest broj jedan,gde pričaju svi o tome.

 

Odluka je na njemu.

Sada ima vremena da se odmori,da prati konjske trke,da se provodi i na kraju može pomoći saigračima da se pojuri medalja,jer sa njim u timu nam rastu šanse za neko odličje.

Edited by Polivalentni Stevica
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2024 at 11:22 AM, deez nuts. said:

Nema nista gore od ovih CelaJeNacijaRepstacija likova

 

images?q=tbn:ANd9GcSowzFmEzMXc0tE0PsfphD

 

O, Chaose, pa taj obozava da lelemuda. Koliko se puta sa odmora vracao sa viskom kg.

 

Paradoks (a mozda i nije) je da je Jokic epitom pravog Srbende po uzusima  gospode sa slike. 

 

Jer on radi posao koji (ugrubo receno) bas i ne voli da radi, radi ga zato sto je dobar u tome i da bi imao od cega da zivi, on je tom poslu predan dok ga radi ali ne bi da o njemu razmislja van radnog vremena, jedva ceka da se otkaci i pobegne na odmor pa da ne gleda kolege koje inace ne moze da smisli, bega iz grada na selo jer tamo je zivot i mazis konje, naliva se pivom, nostalgican je, ide po Cecama i casti pivom sve koji svrate u zadrugu, plati dug svima koji piju "na crtu", voli konje ko Drakce iz Mog rodjaka sa sela... 

 

Mislim, ne osudjujem uopste, svako ima jedan zivot i treba da ga zivi onako kako misli da je najbolje. Ako dodje da igra super, ako ne dodje isto super. Ja bih ga uvek kulturno i fino pozivao, izvoli imas rok do tog datuma da se javis i to je to. Ni pravdanje ni osuda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobric pre Lucica svakako. Nije sad tu neka velika igracka razlika, a Dobric je prosle godine bio deo ekipice, i cesto istican od saigraca kao pandan Avramovicu sto se hemije tice.

 

Meni samo jedan igrac fali za slucaj da Jokic i Micic igraju, ali nema tu prostora da krene neko ko bi imao ikakve minute, tako da je i svejedno. Mozda bi cak bilo bolje nekog mladjeg povesti cisto da oseti turnir, nego Mitrovica koji objektivno nema kvalitet da odigra ni minut u ovom timu, isto vazi i za Ristica. Cak je logicnije i Davidovac neki da krene, isto zbog hemije od prosle godine.  

 

Micic, Jovic, Avramovic

Bogdanovic, Guduric

Marinkovic, Dobric

Jovic, Petrusev

Jokic, Milutinov

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...