Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Lepo je Dejan Ilic objasnio (zapravo izsprdao) tu situaciju:

 

Quote

Evo šta nije jasno: da li je Porfirija neko pozvao da poseti košarkaše ili se sam Porfirije nekome javio i rekao da bi voleo da vidi reprezentativce na treningu? Što se smisla tiče, oboje je besmisleno. Ali bi nekako bolje bilo da je Porfirije poželeo da ih vidi. Javio se u savez, tamo rekli hoće patrijarh da vidi košarkaše, savetnica rekla – može, i Porfirije završio na treningu, da poželi sreću reprezentativcima. Da li su sad svi reprezentativci vernici, i u šta sve veruju navijači reprezentacije, to nije mnogo bitno. Čovek poželeo, što da mu ne ispune želju.

 

Ali se u vesti tako ne kaže. Nego se Porfirijeva poseta predstavlja kao neki zvanični susret. Kao da savetnica u upravnom odboru zna da se javlja sumnja da bi ljudi na reprezentaciju mogli gledati kao na Vučićevu, a ne srpsku. Pa se Porfirije poziva da i zvanično lupi žig da je reprezentacija srpska, sve i ako je Vučićeva. Tu Porfirije onda više nije dokoni patrijarh a košarkaši jarići (ne, ne mislim na oca i sina Jariće, oni su bili nešto drugo), nego je patrijarh tu sad vladin službenik s posebnim ovlašćenjima da lupa štambilje na sve što se treba videti kao srpsko.

 

Link to comment
Share on other sites

Vladimir Grbic je svojevremeno govorio da se ne zna ni sam koliko puta sreo i rukovao sa rimokatolickim papom pa je cesto pljuvan od ovdasnjih medija

 

Kakve veze ima koje si vere i da li si uopste vernik

Postovanje mora da postoji i odraz je kulture i vaspitanja

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

možda ima i božemioprosti nekih koji su... nemam pojma, ateisti?

 

boze me sacuvaj.

 

xD

Sto se tice Porfirija glupo je svakako al ono... u moru idiotizama u ovoj zemlji, verovatno nije pobedio ni u kategoriji glupost dana. Ako je covek pozeleo da vidi kosarkase i pozeli srecu sto da mu se to ne omoguci u drustvu gde vladaju poltronstvo i nepotizam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi,opustite se..moj post je bio cista zajebancija..ko to nije razumeo..pa,ono..jbg. Poenta je da krece lozenje.
(mada mi je "nebeska udica" totalno prikladan opis za hepening)

Nego,mozda modovi mogu da kreiraju poll sa pitanjem: Koji igrac ce se veceras povrediti? :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, srlepajce said:

Ali kakva su gamad u medijima

Ladno izmisle povredu

Sve za klik, sve za lajk 

 

Nije ni lako Kariju

Uz sve tvitere, portale, instagrame

Ipak je ovo sa drust.mrezama neuporedivo sa onim pre 20god

 

 

Ne znam na koga mislis za izmisljanje povrede ako je za Milutinova nije izmisljeno. Sto kazu toliko smem da kazem 😄 salim se, imao je nesto sa kolenom nemam pojma koliko je ozbiljno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

 

boze me sacuvaj.

 

xD

Sto se tice Porfirija glupo je svakako al ono... u moru idiotizama u ovoj zemlji, verovatno nije pobedio ni u kategoriji glupost dana. Ako je covek pozeleo da vidi kosarkase i pozeli srecu sto da mu se to ne omoguci u drustvu gde vladaju poltronstvo i nepotizam.

U svakom slucaju mnogo bolja i normalnija opcija u odnosu na ponasanje kolege Nikanora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poseta Porfirija je ispunila svoj cilj u potpunosti.

Da se "dušebrižnici", kojima reprezentacija ionako nije preterano bitna, bave "suštinskim" pitanjima tipa otkud Porfirije tu, ko je i u koju svrhu odobrio posetu, da li će igrači koji su ateisti ili su neke druge vere, da se pretvore u kamen kad ih ovaj pogleda i da ima se osuši ruka ako se rukuju sa njim...

 

Za nas, navijače reprezentacije, ovo je jedan potpuno nebitan događaj i nastavićemo da se "brinemo" oko taktike, igre, sastava, da se, daleko bilo, još neko ne povredi itd. i nestrpljivo ćemo očekivati početak prvenstva da uživamo u dobroj košarci i nadam se dobrom rezultatu našeg nacionalnog tima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je taj događaj bitan jer još jednom potvrđuje da se pravoslavni nacionalizam dodatno potencira u svim porama društva, pa i tamo gde mu mesto nije ni po jednom parametru. Da ne shvati neko pogrešno, isto bih mislio da je trening reprezentacije blagosiljao muftija, biskup ili šta znam indijanski vrač. Kao da se ide u neki srednjevekovni rat. Patrijarh se sa svitom nije sigurno pojavio na treningu jer je baš veliki fan košarke (ne znam da li bi običnom smrtniku - ljubitelju košarke bilo dozvoljeno da dođe na trening reprezentacije ako bi izrazio želju) već kao znak jačanja nacionalističkog jedinstva, makar kako ga vide umiveni radikali i njihovi podržavaoci.

 

A svakako jedva čekam da počne košarka, počev od ovih pripremnih utakmica koje u meni bude emocije kao da je finale OI.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je taj događaj bitan jer još jednom potvrđuje da se pravoslavni nacionalizam dodatno potencira u svim porama društva, pa i tamo gde mu mesto nije ni po jednom parametru. Da ne shvati neko pogrešno, isto bih mislio da je trening reprezentacije blagosiljao muftija, biskup ili šta znam indijanski vrač. Kao da se ide u neki srednjevekovni rat. Patrijarh se sa svitom nije sigurno pojavio na treningu jer je baš veliki fan košarke (ne znam da li bi običnom smrtniku - ljubitelju košarke bilo dozvoljeno da dođe na trening reprezentacije ako bi izrazio želju) već kao znak jačanja nacionalističkog jedinstva, makar kako ga vide umiveni radikali i njihovi podržavaoci.

 

A svakako jedva čekam da počne košarka, počev od ovih pripremnih utakmica koje u meni bude emocije kao da je finale OI.

Profiirije za razliku od ostalih Patrijarha pokušava da se malo više približi mladima, od exitq, inste itd., pa je u tu svrhu i ova poseta. Često se sportisti koriste za promociju i ovo je slično tome, jedna teorija, druga je da voli basket

7 minutes ago, uini said:

jel postoji neki strim koji mogu relativno neometano da pratim s'telefona, posto sam posred puta u to vreme?

Potok neki ima li za tekmu vcrs

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je taj događaj bitan jer još jednom potvrđuje da se pravoslavni nacionalizam dodatno potencira u svim porama društva, pa i tamo gde mu mesto nije ni po jednom parametru. Da ne shvati neko pogrešno, isto bih mislio da je trening reprezentacije blagosiljao muftija, biskup ili šta znam indijanski vrač. Kao da se ide u neki srednjevekovni rat. Patrijarh se sa svitom nije sigurno pojavio na treningu jer je baš veliki fan košarke (ne znam da li bi običnom smrtniku - ljubitelju košarke bilo dozvoljeno da dođe na trening reprezentacije ako bi izrazio želju) već kao znak jačanja nacionalističkog jedinstva, makar kako ga vide umiveni radikali i njihovi podržavaoci.

 

A svakako jedva čekam da počne košarka, počev od ovih pripremnih utakmica koje u meni bude emocije kao da je finale OI.

Svaka čast za post od kraja do početka.

Kažem od kraja do početka jer će i meni pritisak da bude 300 ako večeras ne budemo igrali kako treba, uprkos svemu, od načina na koji je Teo odstranjen, preko odrtavele Suzane u UO saveza i glupana na čelu istog, okađivanja lopte, pa do toga da će, ako se napravi vrhunski rezultat, da idu da žvalavom poklone medalju.

 

EDIT: podajte strim rasrbljenom dijasercu  :please:

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je taj događaj bitan jer još jednom potvrđuje da se pravoslavni nacionalizam dodatno potencira u svim porama društva, pa i tamo gde mu mesto nije ni po jednom parametru. Da ne shvati neko pogrešno, isto bih mislio da je trening reprezentacije blagosiljao muftija, biskup ili šta znam indijanski vrač. Kao da se ide u neki srednjevekovni rat. Patrijarh se sa svitom nije sigurno pojavio na treningu jer je baš veliki fan košarke (ne znam da li bi običnom smrtniku - ljubitelju košarke bilo dozvoljeno da dođe na trening reprezentacije ako bi izrazio želju) već kao znak jačanja nacionalističkog jedinstva, makar kako ga vide umiveni radikali i njihovi podržavaoci.

 

A svakako jedva čekam da počne košarka, počev od ovih pripremnih utakmica koje u meni bude emocije kao da je finale OI.

Koliko se može saznati, nije ih ni blagosiljao ni pričestio pred odlazak u boj protiv mrskih neprijatelja nego ih je najnormalnije posetio i poželeo sreću. Isto kao što je poželeo sreću i Slovencima, čiji ga je savez pozvao na utakmicu, tako da deo svog gneva možeš i na njih da usmeriš, valjda i oni potenciraju pravoslavni nacionalizam. Takođe, možeš sa istim ciljem retroaktivno i da se osvrneš na Divca, Bodirogu i mislim Peju, koji su posle nekog zlata otišli u ime ekipe kod patrijarha Pavla.

 

Istina je da u crkvi ima svakojakih dijabola, uključujući poslednje isticanje Nikanora, istina je da mnogi među njima žele da iskoriste naklonost vlasti (koja to naravno radi iz svojih sebičnih interesa) za svoje ponekad sulude ideje, ali nemojmo baš od obične posete i razgovora da pravimo cirkus.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Uopšte nije bio cilj da apostrofiram trenutnog patrijarha (o njemu lično ne znam ništa niti me naročito zanima, nek je i najbolji čovek na svetu), već pojavu gde predstavnik bilo koje crkve dolazi da "poželi sreću" sportskom kolektivu, meni je to veoma primitivno i tribalistički i ne nalazim nikakvu poveznicu košarke i crkve osim kao deo jačanja narativa o "srpskom svetu" čiji je SPC neotuđivi amblem. To isto važi sada, kao i pre 20 godina, tako da isto mislim i za tu generaciju koju pominješ. Šta će lično ko od njih da uradi i kome da posveti medalju je njihova lična stvar i imaju svako pravo na to. Ne volim ovakve kolektivizme. Po istom principu je mogao da ih poseti i poželi sreću guverner NBS, predsednik Ustavnog suda ili predsednik udruženja banaka, s tim što je ovde jasno šta je veza - jačanje nacionalnog momenta pod plaštom jedine prave srbske veroispovesti. Dozvoli da mi se to ne sviđa. Neka se crkva bavi pitanjima koja su u njenom opusu.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

EDIT: podajte strim rasrbljenom dijasercu  :please:

 

1 hour ago, uini said:

jel postoji neki strim koji mogu relativno neometano da pratim s'telefona, posto sam posred puta u to vreme?

 

 

On 11/3/2021 at 1:33 PM, uvrnuto said:

Inače, ko ne zna, imate besplatno 7 dana na nettvplus. Registrujete se, pošalju vam na telefon verifikacioni kod i to je to. Sa tim nalogom se logujete na eon aplikaciju. Može i u inostranstvu da se gleda. Provereno za Luksemburg i Nemačku.

 

U suštini, svaki put kad istekne 7 dana biste mogli da se registrujete opet sa novim mejlom (možda i broj mora novi).

Pa dok traje akcija...

 

Takođe ima opcija od 30 dana besplatno ako hoćete da ostavite karticu. Nakon toga se plaća.

 

Sportklubovi imaju, arene ne.

 


Izgleda da više nema opcija za 7 dana, ali ima za 30.
Evo link za registraciju:
https://nettvplus.com/shop/free-trial/?plan=standard&country_code=other

Kad se registrujete onda odete na eon app na pametnom uređaju ili na https://eon.tv/login

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...