Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Da bolja ja naša startna petorka od tih pomenutih, nismo apsolutni favoriti, ali djelimično jesmo u odnosu na te ekipe. Takodje i klupa nam je jača od njihovih klupa. Naravno da možemo ispasti ipak je turnirski sistem, a ne ligaski, sve su to kvalitetne ekipe koje mogu na jednu utakmicu da nas izbace. Bice ovo poprilicno izjednačeno prvenstvo ali  prva dva favorita po meni su Slovenija i Srbija, zatim Grčka, Turska i Francuska.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Kakvo zlato, mislim daj bože, ali mi smo skoro pukli od Belgije a igralo je nekoliko igrača iz ovog tima. Micić i Jokić su prvi put u ovakvim ulogama, vidjećemo kako će funkcionisati ova da kažem nova ekipa sa drugim liderima.

 

Sa druge strane konkurencija za 1. mjesto je paklena iako nema više moćnih Španaca. Nama je možda jedina prednost što smo prilično nepredvidivi trenutno.

Znaci mi nismo ozbiljni jer nam ne ide u FIBA cirkus kvalifikacijama, nista onda Francuzi osvajaju,cek pa oni izgubise tamo od CG,Grci znaci!Nene,oni su izgubili od UK...Dobro Slovenci dakle,au ipak ne, oni su u kvalifikacijama za SP 2019 bili poslednji sa 3pobede 9 poraza iza Ukrajine, Letonije, CG, Turske.....

 

Ljudi shvatite da nema reprezentacije koja sa neuigranim sklepanim/mutant timom dobija standardni prvi tim neke iole ozbiljne reprezentacije,ne postoji to vise.Ameri izvedu treci tim koji nikako nije sklepan nego planiran i uigravan pa zavrse 6,7 na svetskom.Sta da ocekuju  ostale reprezentacije u prozorima.

 

Ajde ja razumem argumente mi nedokazani a vamo Slovenci uigrani kao sat,jos hemija iz snova,pa Grci sa onim doslovno freak-om ,prljavi Spanci koji se uvek izvuku i slicno ali Fibine kvalifikacije da budu reper necega...doslovno najvece vredjanje i degradiranje jednog sporta generalno.Rezultati konstantni kao u zenskom tenisu,jedan favorit i jedna koja ne moze nikog da pobedi ovo ostalo se nista ne zna,moze svako svakog.

Link to comment
Share on other sites

Obrni okreni, uglavnom se slazem sa ovim sto govori @uini

Ne moze da mu pruzi tretman koji je imao ranije (ok…) pojavila se opcija redukovane uloge, ali tu imamo boljih resenja. ( how yes no)

 

Znaci nekako naginje da je bilo jos jedno tradicionalno uspostavljanje autoriteta. 
 

Ako je resenje da kljuceve od nase reprezentativne cheze dobije Jokic, onda ovaj hazarderski potez ima vise smisla. 
Ali ako  je planirao da kljuceve naseg starog dobrog ferarija dadne Micicu, osiguranje moze otici u nebesa. 
 

Zasto te ekipe u kojima igra Jokic imaju neku tendenciju da imaju visak delova koji se (o)lako odbacuje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bojdo said:

Da bolja ja naša startna petorka od tih pomenutih, nismo apsolutni favoriti, ali djelimično jesmo u odnosu na te ekipe. Takodje i klupa nam je jača od njihovih klupa. Naravno da možemo ispasti ipak je turnirski sistem, a ne ligaski, sve su to kvalitetne ekipe koje mogu na jednu utakmicu da nas izbace. Bice ovo poprilicno izjednačeno prvenstvo ali  prva dva favorita po meni su Slovenija i Srbija, zatim Grčka, Turska i Francuska.

U, pa nismo favoriti, samo imamo bolju petorku i bolju klupu.

Da se mi ne cimamo, nek nam pošalju zlatne medalje i pehar, a već će se precednik žrtvovati da ih dodijeli na terasi u Pionirskom parku.

Mnogo se zalijećemo za navijače repstacije sastavljene od jednog megastara, dva dobra igrača (Lučić i Kalinić) i gomile ifs and buts (Micić, Nedović, Gudurić, Jaramaz, Bjelica, ostale da i ne pominjem)

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

U, pa nismo favoriti, samo imamo bolju petorku i bolju klupu.

Da se mi ne cimamo, nek nam pošalju zlatne medalje i pehar, a već će se precednik žrtvovati da ih dodijeli na terasi u Pionirskom parku.

Mnogo se zalijećemo za navijače repstacije sastavljene od jednog megastara, dva dobra igrača (Lučić i Kalinić) i gomile ifs and buts (Micić, Nedović, Gudurić, Jaramaz, Bjelica, ostale da i ne pominjem)

Zato su Spanci pucali od superstarova na SP ili prije toga Slovenija na EP.

 

M. Gasol, Rubio, Ljulj, Claver, Fernandez, braca Hernangomez. Ne zna se ko je veci superstar.

 

Dragic, Doncic, Randolph, Prepelic, Blazic i centarski tandem Ziga Dimec-Gasper Vidmar. Sve superstar do superstara.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Zato su Spanci pucali od superstarova na SP ili prije toga Slovenija na EP.

 

M. Gasol, Rubio, Ljulj, Claver, Fernandez, braca Hernangomez. Ne zna se ko je veci superstar.

 

Dragic, Doncic, Randolph, Prepelic, Blazic i centarski tandem Ziga Dimec-Gasper Vidmar. Sve superstar do superstara.

Krivo mi je da ti rušim sneška, ali zbog faktualne ispravnosti diskusije moram da ti kažem da pred nama nije ni SP 2019. ni EP 2017. 😞

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

 

upravo tako. ne znam da li sam naivan sto tako mislim ali kakav je problem reci teu, "trebas mi kao osigurac ako sve drugo krene naopako. ako sve ide kako treba, vasa je prvi plej /jokic je, but i digress/ a backup je neko agresivan na protivniku defanzivno."

 

osim sto je posteno, takodje ti ostaje milos ako se vasa nedajboze povredi.

pa nek startuje i jaramaz ili nedovic na pg sa jokicem u postavi al opet imas tea da spaja milutinova sa obrucima.

 

 

Zna li neko od nas da li je tog razgovora bilo ili ne? Nagađamo i pametujemo a priča se može razvlačiti i godinu dana pošto se uvek može naći neki detalj da preomeni tok. Možda su razgovarali sve dogovorili ali na treningu Teodosić nije mogao da se uživi u ulogu "pomoćnika" već nastavio da igra svoju igru. I onda se postavlja pitanje da li ga ostaviti ili preseći dok je još vreme. Ko god zna Teodosića zna da je on takav, kad igra hoće da je sve u njegovim rukama, tako je igrao od prvog dana svoje karijere i sad pred kraj karijere da se totalno promeni nije uopšte lako. Eto samo jedan mali detalj koji širi sliku! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Krivo mi je da ti rušim sneška, ali zbog faktualne ispravnosti diskusije moram da ti kažem da pred nama nije ni SP 2019. ni EP 2017. 😞

Ne ne, nema problema. Izvini ti sto ja tebi rusim sneska pa kazem da ekipa koja ima Jokica i ostale odlicne igrace ide na zlato. Reprezentacija koja ima bolje igrace od Tea za ulogu backupa mora da je jaka ko crna zemlja. Cisto radi faktualne ispravnosti diskusije.

2 minutes ago, Green23 said:

Prvenstvo 2017. i ovo je neuporedivo, mnogo jačih ekipa ima sada. 

Naravno. Samo pogledas nasu reprezentaciju tada i sada pa ti je jasno a ne dalje. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Zna li neko od nas da li je tog razgovora bilo ili ne? Nagađamo i pametujemo a priča se može razvlačiti i godinu dana pošto se uvek može naći neki detalj da preomeni tok. Možda su razgovarali sve dogovorili ali na treningu Teodosić nije mogao da se uživi u ulogu "pomoćnika" već nastavio da igra svoju igru. I onda se postavlja pitanje da li ga ostaviti ili preseći dok je još vreme. Ko god zna Teodosića zna da je on takav, kad igra hoće da je sve u njegovim rukama, tako je igrao od prvog dana svoje karijere i sad pred kraj karijere da se totalno promeni nije uopšte lako. Eto samo jedan mali detalj koji širi sliku! 

 

bold1: kao što se može videti, nigde ni ne tvrdim da je ono što pišem istina, već pokušavam da predstavim šta je moja logička linija razmišljanja u odnosu na neke druge opcije koje nude neki drugi forumaši.

 

bold2: da nastavim tom logikom a pošto svi ovde znamo neke osnove košarkaške igre izuzev pravila - kako ti doživljavaš tu hipotetičku ulogu pomoćnika kada je teo u pitanju? ona sigurno ne može biti pritisak na defanzivnog igrača i čekanje u ćošku na spot-up tricu.

 

beo je to slikovito definisao kroz ulogu saše đorđevića na svetskom 1998 (minus povreda, razume se): da podsetim, sale je igrao u većini utakmica nula minuta a u onima koje su bile važna za nas a kola kretala nizbrdo, ulazio je i radio ono što najbolje zna a može zbog povrede: trpao ključne koševe kada se drugima stezala ruka, odigrao neki pnr ili započeo rotaciju lopte u napadu, jer toliko može i iz kreveta.

 

u tom smislu, "pomoćnik teo" teorijski radi ono što i inače radi, samo u minimalnom broju minuta i isključivo ukoliko je to potrebno.

teo ne može biti backup plej koji je kompatibilan sa micićem, kari je s'te strane u pravu i to niko ovde ne spori. 

teo u datom i opisanom kontekstu onda nije ni za pozivanje za spisak - osim ukoliko ne ugovoriš ovako nešto kako je beonegro opisao, "razbiti u slučaju požara".

 

i da ponovim 17i put, ja lično nemam problem sa time da kari smatra kako mu takav "osigurač" ne treba. imam problem sa tim da takvu repka-legendu zoveš da bi ga obrisao nakon 7 dana a svi (pa normalno i kari) znaju šta može biti uloga teodosića sa prajm micićem i jokićem u sastavu a šta nikako ne može.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Eh, očekivao sam neko objašnjenje juče, a dobio bla, bla, truć, truć, pola sata ničega.

 

42 minutes ago, Perkos2 said:

 Možda su razgovarali sve dogovorili ali na treningu Teodosić nije mogao da se uživi u ulogu "pomoćnika" već nastavio da igra svoju igru.

 

Pa nebitno, trener je taj koji bira koliko će da igra. Ako će da ga stavi 2x po 6-7 minuta, u momentima kada su Micić, Bjelica i Jokić na klupi, što ne bi igrao svoju igru? Ne, nego će Kari reći - aj ti Teo stani u ćošak i čekaj višak da opališ neku trjku, a Jaramaz i Dobrić će da organizuju napade. Pa se onda to Teu nije svidelo i nastao problem? :lol_2: Dajte uozbiljite se.

 

 

Osim toga, ja tvrdim da bi Teo i prošle godine bio na 15ak minuta po meču da se Menion nije razboleo. Ne što mislim da je Niko bolji igrač u ovom trenutku, nebitno, nego što im je projekat za budućnost. I očekujem da tako bude ove godine i da će to ovaj naš da prihvati bez problema.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Perkos2 said:

Ko god zna Teodosića zna da je on takav, kad igra hoće da je sve u njegovim rukama, tako je igrao od prvog dana svoje karijere i sad pred kraj karijere da se totalno promeni nije uopšte lako.

Ovo jednostavno nije tačno u kontekstu reprezentacije. Itakako je umeo da se skloni i kad je u pitanju organizacija ili kad nekoga krene, kao npr. kad je Bogdan uleteo u onaj čuveni revolveraški obračun sa Batumom. Druga stvar je to što je on ipak bio suviše dobar pa je bilo logično da će se dosta pitati za igru tima. 

 

Uostalom, sve su već ljudi napisali. Valjda je svima na svetu jasno da on ne bi bio prvi plej kao što je jasno da ni glavne vedete neće igrati 40 minuta. Nije baš da u rezervi imamo Krisa Pola pa da kažemo "Jbg, Teo, stvarno nema nimalo mesta za tebe". Isto važi i za fizičku spremu - ako smo spremni da vodimo ranjene Aleksu ili Belog, kao nekada Saleta, Krstića ili Lazića, onda bi i Teo mogao da odigra pet minuta makar došao direktno iz kafane. Opet, trener ima pravo da sklapa po svom nahođenju ali se onda se uradi drugačije, kao što je rečeno sto puta.

 

Dve stvari me kopkaju. Kaže Kari da su novinari objavili pre nego što je rekao igračima. Ko je taj (osim samog Tea i članova štaba) ko je zaslužio da to čuje pre igrača i zašto ga nije prozvao umesto novinara? Drugo, reče u intervjuu Nedeljniku 

Quote

Trudio sam se u prethodnom periodu da probam da objasnim ljudima koji vode košarku ovde kakvo je naše stanje. Očigledno je da oni to veoma pažljivo slušaju, ali da me ne čuju. Oni imaju svoj pravac. Ne misle da se menjaju, a ja lično smatram da ako ovako ostane, ne samo da nećemo da osvajamo medalje, nego na nekim prvenstvima nećemo ni učestvovati. Oni to ne veruju, zato što oni brinu svoju brigu i reprezentacija više nije prioritet.

Je l' to znači da nije ni sa Savezom u ljubavi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li Teov mozak isto funkcionise i klubu i u reprezentaciji. Tamo je profesionalac, radi sta mu se naredi, debelo je placen za to. Reprezentacija je njegova kuca toliko dugo,,sto godina igra na jedan nacin i sada odjednom drasticna promena.

Kao gazda domacinstva koji godinama odlucuje i vodi sve, a sada su stasali naslednici i preuzimaju. On se buni, hoce po starom, ali ne moze vise tako.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ne ne, nema problema. Izvini ti sto ja tebi rusim sneska pa kazem da ekipa koja ima Jokica i ostale odlicne igrace ide na zlato. Reprezentacija koja ima bolje igrace od Tea za ulogu backupa mora da je jaka ko crna zemlja. Cisto radi faktualne ispravnosti diskusije.

 

Guglaj logičku grešku cum hoc ergo propter hoc pa će ti se neke stvari same kazati. Ili neće. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Guglaj logičku grešku cum hoc ergo propter hoc pa će ti se neke stvari same kazati. Ili neće. 

Opaa natucas latinski. Malo ga ispravi pa ce ti se neke stvari same kazati. Ili nece.

 

Do tad svako dobro.

12 minutes ago, Grunf said:

Nažalost, izgleda da je povreda u pitanju. Mediji prenose da mu je oteklo koljeno i da je moguće da je obnovio staru povredu. :classic_sad:

Milutinov? To neka proverena informacija ili nagadjanja medija?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Pitanje je da li Teov mozak isto funkcionise i klubu i u reprezentaciji. Tamo je profesionalac, radi sta mu se naredi, debelo je placen za to. Reprezentacija je njegova kuca toliko dugo,,sto godina igra na jedan nacin i sada odjednom drasticna promena.

Kao gazda domacinstva koji godinama odlucuje i vodi sve, a sada su stasali naslednici i preuzimaju. On se buni, hoce po starom, ali ne moze vise tako.

 

 

To što je Teo u reprezentaciji kao riba u vodi (što je uostalom na bilo kom košarkaškom terenu) ne znači da on nju doživljava kao svoju prćiju s kojom može da radi šta hoće. Iako možda tako ne izgleda, uverena sam da je Vasa sujetniji od Tea.

 

P.S. Teo gazduje i na Bogdanovom kampu 🙃

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, realno *w said:

Eh, očekivao sam neko objašnjenje juče, a dobio bla, bla, truć, truć, pola sata ničega.

 

 

Pa nebitno, trener je taj koji bira koliko će da igra. Ako će da ga stavi 2x po 6-7 minuta, u momentima kada su Micić, Bjelica i Jokić na klupi, što ne bi igrao svoju igru? Ne, nego će Kari reći - aj ti Teo stani u ćošak i čekaj višak da opališ neku trjku, a Jaramaz i Dobrić će da organizuju napade. Pa se onda to Teu nije svidelo i nastao problem? :lol_2: Dajte uozbiljite se.

 

 

Osim toga, ja tvrdim da bi Teo i prošle godine bio na 15ak minuta po meču da se Menion nije razboleo. Ne što mislim da je Niko bolji igrač u ovom trenutku, nebitno, nego što im je projekat za budućnost. I očekujem da tako bude ove godine i da će to ovaj naš da prihvati bez problema.

 

 

Trener bira šta će igrač da igra, taj igrač to ne igra onako kako je trener zamislio i nastaje problem koji se mora rešiti, jedan mora da otpadne.

No kako je krenulo neće izgleda to biti jedini problem ...  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

 

No kako je krenulo neće izgleda to biti jedini problem ...  

 

imajuci u vidu nas standardni bilten sa povredama, cak i tu je izostanak teodosica prilicno riskantan: pominjao sam da ned'o bog neka povredica zadesi vasu; medjutim, slicno vazi i u slucaju nedovica, koji je retko zdrav od tacke a do tacke b- ne bi bilo idealno ali bi zbog visine, vasa i teo mogli da igraju komotno bekovski par, makar neke minute, jer, ko ce biti sposoban da kreira sebi sut ako je neko od njih dvojice u autu?

 

ovo sa milutinovim je bas hevi, unleash balsa koprivica : (

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...