Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

56 minutes ago, Marvin said:

 

Ne umem da gledam u buducnost, ali imas Jokica kao vecito upitnog, onda Kalinica koji je i sam izjavio da je umoran, Lucica koji je vec dosta mator, S. Jovica koji vecito kuburi s povredama, Aleksu koji je nepredvidljiv 😄
Topica koji ide na draft sa dobrim sansama, Djurisica koji ide na draft ali ce mozda morati da se dokazuje kroz letnju ligu itd itd. To je 7 igraca od kojih verujem da bar 3 nece igrati.

 

Da se ne ponavljam previše, ali u pitanju su OI kao ubedljivo najelitnije reprezentativno takmičenje u košarci, na kojem nam je pride zagarantovan bar 1 meč sa brutalnom ekipom SAD + 1 u pripremnom periodu. Cenim da će odaziv biti potpun ili makar blizu toga. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Barkley#34 said:

Da li bi on pristao na to?

 

Mislim da bi moralo tako biti. Uostalom oni su tu da bi slusali trenera a ne da bi nametali svoje uloge i svoju igru.

 

E sad dal ce svi odazvati, dal ce biti zdravi, kako razmislja Kari dal ce njih dvojica igrati skroz odvojeno ili uglavnom zajedno ili ce to biti slucaj recimo samo u zavrsnicama. (po meni je najlogicnije ovo poslednje) Videcemo...

 

22 hours ago, Barkley#34 said:

Kalina, ako bi nekim slučajejem išao na OI, bi sigurno bio u prvoj petorci.

 

Svakako da bi verovatno zavrsavao mec i da bi hipoteticki kad bi isli i on i Lucic i delili minutazu na 3 da bi on tu igrao recimo 25min a Lucic 15ak ali ne mora nuzni biti starter najbolji igrac sa te pozicije te sam ga zato i stavio u drugu petorku jer mislim da bi dao veci balans u petorci sa Micicem a i Amerikanci su toliko jaki da po meni nema smisla da igramo u petorci sa Micicem, Bogdanovicem, Kalinicem, Jovicem i Jokicem jer ne mogu da igraju bas 40 minuta zajedno, cak ni 35 i sve i kad bi ta petorka drzala neki egal (kad kazem egal mislim i na do 10 razlike prednosti za amere) dovoljno i na 5 minuta da imas petorku Jovic/Avramovic, Guduric, Lucic/Marinkovic, Petrusev i Milutinov i za 5 minuta mogu da nam naprave jos 15 razlike lagano dok Micic ako bi se zapalio mogli bi hipoteticki kolko tolko uzvracati koseve i gledati da se ta razlika ne poveca previse. Tako da iz te neke perspektive bi Micica stavio kao vodju 2nd unita (plus sto nije bas najbolje imati ga u petorci sa Jokicem veci deo meca jer to za sad nije funkcionisalo) i okruzio ga sto boljim defanzivcima a sa Jokicem i Bogdanovicem u startnoj petorci dovoljno je imati Jovica/Avramovica koji ce da prenedu loptu i uruce im i sklone se u stranu dok Micic nije taj igrac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Beonegro said:

Što se tiče Lučića, očigledno da mnogi ovdje padaju u zamku privida koji stvara njegovih nerealno dobrih i neponovljivih 23 od 50 za 3 poena u EL.

 

I prosle sezone je sutirao 21 od 49. 

 

Dakle kad 2 sezone konstantno sutira na preko 40% to nije slucajno. Jednostavno popravio je sut.

 

Jasno je da to ne mora da znaci nista u reprezentaciji ali pricam iz perspektive posto se pisalo ko je imao kakve sezone. 

 

Uostalom u reprezentativnim utakmicama su uglavnom % suta timski losiji nego evroligaskim timovima a i nama pored Bogdanovica, Marinkovica, Jovica mladjeg (ove sezone ima vrhusnke procente), Jokic, pa i Kalinic i Lucic sa odlicnim procentima, Avramovic moze da se zapali, Petrusev je ok spot ap suter, dakle nije sut to sto nam primarno nedostaje i Lucic bi po meni trebao igrati sve i da je imao 25% u El a imao je i vise od Dobrica i to dve sezone za redom.

 

7 hours ago, Beonegro said:

s tim da, po onome što sam gledao u EL ove sezone, on više jednostavno nije sposoban za taj intenzitet i tu agresivnost.

 

Sto je i dalje puno bolje nego Dobric, a to mi je bila neka sustina.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2024 at 1:03 AM, Brat od Korneta said:

 

 

Lucic je puno bolji igrac od Dobrica trenutno, pogotovo ako pricamo o poziciji 3. To sto je Dobric 3/2 a Lucic 3/4 to je manje vazno iz perspektive ako pricamo Dobric pre Lucica.

 

Jest imao povredu prvi deo sezone al kad je sanirao odigrao je 20 utakmica za redom u El po 25 minuta. I dalje cepa dobru odbranu, imao vrhunske procente za 3 ove sezone bolje i od Dobrica. Umesto Dobrica donosi fizikalnost, cvrstinu, size, skok, bolju odbranu. Bukvalno sve. Ne treba nama toliko napad jer cemo imati Jokica, Bogdana i Micica. Nama ostatak treba da bude sto cvrsci defanzivno, to je moje milsljenje, a Dobric je bukvalno samo napadac dok je Lucic two way igrac.

 

 

 

 

On 4/16/2024 at 1:31 AM, Brat od Korneta said:

 

Lucic je puno bolji defanzivac od Dobrica.

 

On 4/16/2024 at 3:37 PM, Brat od Korneta said:

 

Ali nije ni blizu two way igrac kao Lucic jer je on vasiona defanzivac za njega. 

 

Dobric ne moze da cuva protivnicke najbolje bekove (niti treba pored Avramovica, Jovica, Marinkovica i Gudurica a cak je i Bogdan bolji defanzivac od Dobrica) ok to ne moze ni Lucic ali Lucic moze da cuva fizikalne trojke koje imaju igru ledjima cak nije iskljuceno da ima brzi rad nogu iako je veci od ovog.

 

Jedan jedini segment igre u kom je Dobric trenutni bolji od Lucica je sto moze iz pika da ode na flouter i to je sve. Lucic ove sezone sutira cak i bolje procente za 3 poena, moze da napadne ledjima, defanzivno je bolji u svakom segmentu plus sto moze da cuva i trojke i cetvorke. 

 

 

 

 

 

On 4/16/2024 at 5:34 PM, Brat od Korneta said:

 

Sta za tebe znaci izuzetno, da da 15 poena ili sta?

 

Lucic radi veliku posao u odbrani (bukvalno je neuporedivo bolji defanzivno od Dobrica ) a pritom moze da da kos na vise nacina i nije samo defanzivac, ali naravno da ne treba biti u par primarnih opcija u napadu zato sto ima boljih od njega u tom segmentu. Mozda iskoci on nekad sa 10 il 13 poena ali nama nije to nuzno od njega.

 

 

Lucic je zalecio povredu, u formi je, u poslednje vreme je jedan od najboljih igraca Bajerna i zna Laso zasto mu igra po 25 min a nije da bas nema konkurenciju. Na 3 koristi i Bolmara, tu su Bonga, Gifaj (dobro on je bas tanak) a Ibaka igra na 4 svojih 25min i to im je najbolji igrac, dakle Lucic igra i na 3 i na 4 i radi veliki posao na terenu.

 

U reprezentaciji se ne ocekuje od njega da igra 25-30min vec mu naci funkcionalnu ulogu shodnu godinama i povredama dakle da pruzi svoj maksimum u nekih 15ak minuta i to je to. Nekad ce biti prilike da da 12 poena nekad 3 ali primarno da donese defanzivu sa pozicije 3 (po meni) gde ti donosi i sajz, cvrstinu i fizikalnost. Plus je postao dobar spot up suter kao Dobric.

 

 

 

13 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Nije ga Chaos gledao u Bajernu dovoljno vidi se po komentaru koji je napisao (mozda ga je gledao na utakmici, dve gde je bio nesto losiji pa na osnovu toga napisao komentar, isto vazi i za jos nekoliko forumasa koji misle da je Lucic potrosen igrac a ocigledno ga ne gledaju, kao i komentar iznad da nije ni senka igraca, bukvalno je za mrvicu losiji u smislu agilnosti sto je prirodno sa godinama ali je u nekim odlukama na terenu i citanju igre i bolji i iskusniji) a i ostali sa komentarima takodje pisu napamet i oko Lucica i oko Jovica par na pocetku. Pisalil ljudi i oko Teodosica pre dolaska u Zvezdu (jos doveden covek da igra 15ak min a dokazao da moze i vecu ulogu da iznese) a to je posledica prosto toga sto ga nisu gledali dovoljno a mozda uopste odnosno tek mozda dve utakmice protiv svog kluba sto je smesan uzorak sve i da su jos 2 to je smesan uzorak u odnosu i na Lucicevih 20 utakmica kamoli vise od toga. Nisam ga ja gledao u svim, mozda nisam ni na 15 ali jesam dovoljno i znam sta pricam i ne pisem napamet zato sto eto znamo kolko ima godina i imao je bolju statistiku u Bajernu pre par sezona pa kao nije isti igrac.

 

Kod Trinkijerija pre 2 sezone je igrao po 30 minuta, postizao vise poena i imao vecu ulogu u napadu zato sto je Bajern tada imao slabiji tim, pa je bilo logicno dati mu vise prostora u napadu, prosto. Lucic je bio najbolji napadac uz Hiliarda a nakon njih Deson Tomas, Rubit, Volden, Hanter, Jaramaz... Skromni Sisko i Radosevic su imali ulogu u tom timu a Jaramaz bio jedan od boljih igraca. Sada imas Ibaku, poezija od igraca, Fransisko, Edvards, Buker, Bolmaro, Obst i Beb su dosta bolji igraci nego pre 2 sezone, Bonga... Prosto kvalitetniji tim (iako je onaj ostvario bolji skor ali je liga ove sezone bila daleko kvalitetnija) te se ne mora dati Lucicu tolika uloga u napadu s tim da je i sad bio neretko dvocifren a igra odbranu na visokom intenzitetu dobar deo od svojih 25min. Pritom je tad pre 2 sezone sutirao 33% a sad cak 46% za 3. Da dodam i ako je imao duzu pauzu od Dobrica da je odigrao 130 minuta vise od njega u El posto se iznad gledaju za druge igrace ko je kakve sezone imao.

 

Ako Kari zeli da vodi Dobrica jer je igrao svetsko a ovaj nije (mada je bio povredjen i ne radi se tu o neodazivanju) njegovo pravo ali mi pricamo ovde ko je bolji igrac a Lucic je znacajno bolji od igrac pre svega zbog odbrane sto mu sveukpno daje znacajnu prednost i on i sa 35 godina igra puno bolju odbranu nego Dobric sa 29.

 

Poenta price mislim da Jokic, Micic i Bogdanovic ne treba da se trose u odbrani koliko u napadu a da ostali treba sto vise da se trose u odbrani i da je zato Lucic po meni no brainer u odnosu na Dobrica jer je veci, cvrsci, fizikalniji, skocniji bukvalno nebo i zemlja u odbrani kada pricamo o poziciji 3. Takodje komentar iznad za Gudurica na 3, on moze da igra u odredjenim specijalima sa 3 bolhendlera na 3 al on nije resenje na 3 i recimo da je Marinkovic vise trojka nego Guduric a tako ih je i Pesic koristio.

 

 

 

12 hours ago, Brat od Korneta said:

Dobricev napadacki potencijal je dosao do izrazaja na svetskom zato sto osim Bogdanovica glavni napadaci su bilo jos Guduric, Avramovic i Milutinov uz par solidnih partija Marinkovica i mladog Jovica pa je tu bilo mesta i za Dobrica. U tom rosteru si imao i Davidovca, Ristica i Simanica.

 

Sada ako budemo imali i Jokica i Micica nema potrebe za Dobricevim napadacki arsenalom koji se svodi na spot up sut (Lucic ove sezone ima i bolje procente za 3) i floutere u kojima je dobar ali pored Bogdanovica, Jokica i Micica mozemo da prezivimo bez Dobricevih floutera. Potrebno je ovu trojicu glavnih protagonista u napadu rasterititi giljanja u odbrani da bi bili sto efikasniji u napadu a ostali da sto vise krpe defanzivno a za to je neuporedivo bolji Lucic od Dobrica. Prosto i jednostavno.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Da gledaju, ne bi pisali takav komentar, prosto. Mislim da nije realno da gledamo bas toliko drugim ocima. Sto bi rekao Avaks u Kenguru: "Ja znam sta sam vido, mene ne mogu da loze" tako da bice da su pisali to iz neke dosade taj komentar kako sam i rekao verovatno zakljucili na osnovu kombinacije bio povredjen+godine+nesto slabije brojke+mozda ga pogledali izmedju 1 i 3 utakmice maksimum. To se nekako oseca kroz komentare, nek napisu iskreno ako jesu vise od toga i nek argumentuju zasto to misle, a bojim se da to nece biti slucaj. Evo podji od sebe podrzala si njegov komentar a verovatno ga nisi ni ti gledala na vise od par utakmica. Priznaj. 🙂

 

Ponovicu jos jednom Lucic je igrao 25min prosecno 20 utakmica za redom i veliku vecinu svoje minutaze on i dalje igra dobru odbranu, koja je neuporediva sa Dobricevom. Vecinu tih utakmica sam ispratio (barem 13-14) jer sam pratio nekog drugog igraca zbog Zvezde iz Bajerna ali sam itekako obracao paznju na Lucica kao navijac reprezentacije. Tvrdim da je tek malo manje agilniji sto zbog godina i povrede ali da nekoliko stvari radi i bolje na terenu nego ranije a da cim je uhvatio formu ne osecaju se ni godine ni povrede tu.

 

 

 

Pricamo hipoteticki ako se svi odazovu, po meni Dobric nema mesta u 12 a i ako bi kojim slucajem igrao nema potrebe da Dobric bude u petorci koja ce da resava mec. To je moglo u rosteru gde su bili Davidovac, Ristic, Simanic... Imaces Bogdanovica na 2 zacementiranog. Ako dodamo tu i Jokica i Micica i mladog Jovica (petorka koja ne mora da igra nuzno zajedno tokom meca al hipoteticki da je to najbolja petorka koja bi igrala poslednjih par minuta zajedno u nekom vaznom mecu) zaista ne vidim potrebu za Dobricem tu. Valjda bi trebalo to pojacati sa odbranom malo (dakle i Kalinic i Lucic i Marinkovic pre njega na 3) da se izbalansira ta petorka. Pride sto su sva trojica odlicni spot up suteri i umeju da pogadjaju kad je gusto sto je bio slucaj i ove sezone u Evroligi vise puta za svakog od njih trojice dok Dobric nije igrao maltene nikad neizvesne zavrsnice u Virtusu.

 

Svaka cast Dobricu na svemu, meni kao navijacu Zvezde je beskonacno puta drazi od Lucica, ali sad pricamo kosarkaski objektivno i o reprezentaciji, no brainer mi je Lucic u odnosu na Dobrica u reprezentaciji ns poziciji 3.

 

 

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

I prosle sezone je sutirao 21 od 49. 

 

Dakle kad 2 sezone konstantno sutira na preko 40% to nije slucajno. Jednostavno popravio je sut.

 

Jasno je da to ne mora da znaci nista u reprezentaciji ali pricam iz perspektive posto se pisalo ko je imao kakve sezone. 

 

Uostalom u reprezentativnim utakmicama su uglavnom % suta timski losiji nego evroligaskim timovima a i nama pored Bogdanovica, Marinkovica, Jovica mladjeg (ove sezone ima vrhusnke procente), Jokic, pa i Kalinic i Lucic sa odlicnim procentima, Avramovic moze da se zapali, Petrusev je ok spot ap suter, dakle nije sut to sto nam primarno nedostaje i Lucic bi po meni trebao igrati sve i da je imao 25% u El a imao je i vise od Dobrica i to dve sezone za redom.

 

 

Sto je i dalje puno bolje nego Dobric, a to mi je bila neka sustina.

 

 

Kakvo je tvoje mišljenje u vezi Lučića u reprezentaciji, posebno me zanima da li bi pre vodio njega ili Dobrića i ko ti je od njih dvojice bolji defanzivac?

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, božija noga said:

Dok mi sastavljamo oni završili

 

 

Ove neko da rokne to bi bio jedan od najdivnijih trenutaka u istoriji košarke. Pritom, tvrdim da uopšte nije nemoguće, nije realno da bilo koja američka selekcija igra bolji napad od onoga što su Amerikanci odigrali u polufinalu SP protiv Njemačke, a nisam siguran da je ova starudija raspoložena za krvavljenje koljena u odbrani koje je po meni postalo neophodno da bi bili sigurni da dobijaju top evropske ekipe. Takođe, nisam baš siguran kako će da funkcioniše ova ekipa u kojoj će svi htjeti minute i ulogu, jer nije 1992. i nisu svi potencijalni protivnici na turniru Washington Generalsi, prisutni samo da uveličaju predstavu Harlem Globetrottersa.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drug Crni said:

@Beonegro trepni dvaput ako ti je neko oteo nalog. Jer mi je neverovatno šta sam pročitao: Gudurić vredan škartiranja zbog,pajzsad - Luke Babe Mitrovića. :classic_blink: Jokić na 4?! Nema filma u kojem bismo to gledali..

Poznato je da nisam bio fan Luke Mitrovića kad se pojavio u seniorskoj košarci, ali se košarka promijenila u njegovu korist, a i  on je promijenio svoju igru i ovo što igra od sezone u Budućnosti naovamo je za svako poštovanje. Pored toga, inteligentan je i zna svoje mjesto u ekipi, nije lik koji bi pravio sranja zbog toga što drugi igrači imaju više prostora. Last but not least, pod pretpostavkom da su u sastavu Jokić i Milutinov na 5, odnosno Nikola Jović i Petrušev na 4, koncepcijski je potreban još jedan igrač uz njih, kao osigurač u slučaju povrede, a po meni je Mitrović najozbiljniji kandidat za tu poziciju (trebao bi da bude Smajlagić, ali on igra užasnu sezonu do te mjere da se pitam ima li smisla pozivati ga i na širi spisak).

 

Što se tiče Gudurića, on je u vakuumu bolji igrač od Vanje i Dobrića, ali je takođe neko ko pokušava da bude all around spoljni igrač i u suštini da igra kao Bogdan, pri čemu nikada neće biti dobar kao Bogdan. Zato se pitam da li je u ovoj konkurenciji suvišan, tim prije jer smo prošle godine na SP dobili definitivnu potvrdu da on nema živce za velike momente.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Gudurić uopšte ne bi da igra kao Bogdan, već ga drugi uvek porede s njim. Inače nisam njegova velika ljubiteljka ali me kupio na ovom SP. Kari mu je našao pravu ulogu i konačno smo dočekali da proigra (pre nego Vasilija). Bio je odličan u najvažnijim mečevima turnira, a kako u finalu naši najbolji igrači nisu bili na nivou (zbog povreda i bolesti, a ni ostali se nisu proslavili), ne znam zašto bi se samo Gudura kritikovao. Kao što sam i tad napisala - trebalo je imati muda za onaj šut; nekad udje, nekad ne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i ranije pisao, za mene uvek imaju prednost igraci koji se konstantno odazivaju reprezentativnom pozivu, a Guduric je jedan od retkih koji je vec dve godine tu i za kvalifikacione utakmice. Dok neke druge zvezdice moraju da lece povrede ili "povrede", da se odmaraju psihicki, jasu konje i sta sve ne, Gudura bez problema dolazi da igra kvalifikacije uprkos gustom rasporedu koji ima sa klubom. I naravno, daleko je od loseg igraca, naprotiv, sigurno je po kvalitetu u 12 najboljih koje imamo trenutno. Iako je igrac koji najbolje funkcionise sa loptom u rukama, daleko je od nekoga kome je licna statistika ispred tima. Ume ponekad da nervira komplikovanjem, ali je i dalje bolji igrac od Avramovica, Dobrica, Marinkovica, koji takodje treba da se nadju na spisku.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

"Imam veliku želju da zaigram za reprezentaciju", kaže Aleksej Pokuševski za Mozzart Sport

Pripreme:

U Staroj Pazovi će "orlovi" raditi sve do 11. jula i za to vreme odigrati dve pripremne utakmice zatvorenog tipa u beogradskoj Areni. Najpre protiv Holandije 5. jula pa potom sa Turskom dva dana kasnije dok će nakon toga otputovati za Lion gde će 12. jula odigrati kontrolni meč protiv Francuske. Šest dana će srpski košarkaši provesti na putu pošto nakon što odmere snage sa domaćinom Olimpijskih igara, dan kasnije idu za Abu Dabi, što je selektor Pešić otkrio u intervjuu koji je dao Mozzartsportu početkom godine. Na Bliskom Istoku će naši momci za rivale imati dve prvoklasne reprezentacije - Australiju 16. jula i američki "drim tim" 17. jula što će predstavljati uvertiru pred duel koji će dve selekcije odigrati na startu grupne faze 28. jula.

Odmah posle te utakmice sledi povratak za Beograd i finalizacija urađenog posla. Do kraja priprema će srebrni sa Svetskog prvenstva u Manili tradicionalno odigrati još jednu utakmicu u Areni protiv protivnika koji još treba da se odredi. Biće to prilika da beogradska publika isprati "orlove" put Pariza na koji će oni krenuti 24. jula, četiri dana pre prvog takmičarskog meča.

Srbija će na Igrama nastupati u Grupi C zajedno sa selekcijama SAD, Južnog Sudana i pobednikom kvalifikacionog turnira u Portoriku čije ime tek treba da se sazna.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gudurić mora da ide posebno ako se Jokić i/ili Vasa ne odazovu, a i ovako. Definitivno je nedovršen igrač i ima mane ali em što je odličan karakter em ti treba još neki kreator, a može lako da se povuče i u spot up ulogu ako treba. Ovako bi nam jedini igrač za promenu ritma bio Avramović kod koga nema neke sredine - ili se upali kao mikrotalasna ili je apsolutno štetan kao low IQ igrač koji ide glavom kroz zid.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

"Imam veliku želju da zaigram za reprezentaciju", kaže Aleksej Pokuševski za Mozzart Sport

Pripreme:

U Staroj Pazovi će "orlovi" raditi sve do 11. jula i za to vreme odigrati dve pripremne utakmice zatvorenog tipa u beogradskoj Areni. Najpre protiv Holandije 5. jula pa potom sa Turskom dva dana kasnije dok će nakon toga otputovati za Lion gde će 12. jula odigrati kontrolni meč protiv Francuske. Šest dana će srpski košarkaši provesti na putu pošto nakon što odmere snage sa domaćinom Olimpijskih igara, dan kasnije idu za Abu Dabi, što je selektor Pešić otkrio u intervjuu koji je dao Mozzartsportu početkom godine. Na Bliskom Istoku će naši momci za rivale imati dve prvoklasne reprezentacije - Australiju 16. jula i američki "drim tim" 17. jula što će predstavljati uvertiru pred duel koji će dve selekcije odigrati na startu grupne faze 28. jula.

Odmah posle te utakmice sledi povratak za Beograd i finalizacija urađenog posla. Do kraja priprema će srebrni sa Svetskog prvenstva u Manili tradicionalno odigrati još jednu utakmicu u Areni protiv protivnika koji još treba da se odredi. Biće to prilika da beogradska publika isprati "orlove" put Pariza na koji će oni krenuti 24. jula, četiri dana pre prvog takmičarskog meča.

Srbija će na Igrama nastupati u Grupi C zajedno sa selekcijama SAD, Južnog Sudana i pobednikom kvalifikacionog turnira u Portoriku čije ime tek treba da se sazna.

 

Ovo će biti odlične pripreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ona kvalifikaciona utakmica protiv Grčke sa Giannisom, pred EP sa Jokićem, je bila jedna od najboljih na kojim sam bila. Jes da pola stvari nisam videla ali je stvarno bila sjajna atmosfera, mislim da igla nije imala gde da padne u Areni koliko je bila krcata. Bilo bi lepo da imamo neki sličan doživljaj...

Edited by DameTime
typo
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna od boljih koje sam ikada gledao uzivo, slazem se DameTime. Bas ozbiljan NBA play off vibe, nama visila glava i morali smo dobiti. Grcka dala prvih 10 poena zakucavanjima. 😄 Mislim da je to jedinstveni slucaj u istoriji kosarke. Kad su nasi usli na zagrevanje sam imao utisak da se igra finale SP. Ozbiljan spektakl.

Onaj Jokicev sut iz okreta za 3 najludji kos ikada vidjen u Areni (da ne podsecam Grobare sada na Cedevitu i finale xexexe).

Te prijateljske pred prvenstva su obicno smor, bio sam naprimer 2015. pred prvenstvo u Areni protiv Francuza, secam se koliko sam bio impresioniran fizickom pojavom Goberta 😄 Izgleda neverovatno, pa Tony Parker, ali u sustini jebiga prijateljska, Simonovic zakucao preko Goberta pa popio 2 rampe u pokusaju da to ponovi 😄 😄 Nema tu nekog zara.

Ona protiv Litvanije 2019. u Areni je vec bila ozbiljna i odlicna tekma, jedino sto smara je da su nas sudije dobrano pogurale - totalno nepotrebno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne dešava se svaki dan da u Areni igraju dva u tom trenutku najbolja NBA igrača. Još i da je toliko bitna utakmica za reprezentaciju... Ozbiljan basket se tu peglao i sećam se erupcije oduševljenja kad smo pobedili na kraju. To je jedinstven osećaj. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...