Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 hours ago, Kenozoik said:

Sutra je okupljanje košarkaša. Pred prvi trening je najavljeno objavljivanje spiska. 

Širi od dvadesetak imena je već dostavljen Fibi. 

Nepotrebno se pravi misterija..

 

Apsolutno se ne slažem, ranijih godina se (prošireni) spisak objavljivao unapred na sajtu KSS.

Kao što rekoh za poslednja 2 okupljanja ženske seniorske selekcije su objavili reportažu nakon par dana od okupljanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bekrinjo said:

Apsolutno se ne slažem, ranijih godina se (prošireni) spisak objavljivao unapred na sajtu KSS.

Kao što rekoh za poslednja 2 okupljanja ženske seniorske selekcije su objavili reportažu nakon par dana od okupljanja.

Pa to i kažem. Oni nepotrebno prave misteriju. Kao letos kad su čekali okupljanje da saopšte da Vasa l Nikole neće igrati. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Sta ce ovdje Aleksa Uskokovic? Zasto nema Miljenovica iz Mege, odlicno igra. Cak bi uzeo i Plavsica prije nego Ristica ali dobro, Rile je mezimac.


Meni se cini da je Usko miljenik Karija. Primecivao sam tokom zadnjih kvalifikacija da mu Kari non stop nesto govori, savetuje. Ko ce ga znati ali ocigledno veruje u njega.

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Avramović i Gudurić su glavni igrači ovde, nadam se da će adekvatno odgovoriti zadatku.


Ne znam, Mitrovic, Marinkovic, Dobric i Petrusev ce sigurno imati takodje dosta bitne role u ovoj ekipi. Mislim, ko ce drugi.
Bice stvarno tuca u Gruziji. Ako Filip upadne u problem sa faulovima protiv Gruzina smo ga najebali gore.

Link to comment
Share on other sites

Imho Plavsic je ovde morao biti. Sasvim pristojan igrac (i rekao bih potcenjen jer igra u Megi a nije klinac) i neko ko bi nam doneo solidnu zastitu reketa kad vec nema Milutinova. Ovako to moze samo Balsa da ponudi, ali na drugoj strani je poprilicno ogranicen.

Osetice se ozbiljno nedostatak Jovica u organizaciji, ostaje nam od Gudurica da dobijemo neki plejmejking. Aleksa uvek igra dobro za reprezentaciju, pa ocekujem da poenterski doprinese. Od visokih igraca Petrusev bi morao da bude glavni i da povuce.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Steta sto je Topić povredjen, zgodna situacija da se uvede u A reprezentaciju sa bitnom ulogom. Sa druge strane lepa prilika za Petruseva da bude udarna igla u reketu. Svakako je trebao Pesic malo više da isproba jer nema sanse da se ne kvalifikujemo za Evrobasket, a vec smo dovoljno puta videli Radanova i Ristića i znamo šta možemo da očekujemo od njih. Ali mogu i da razumem da Pesicu sad nije stalo do nekih eksperimenata kad svakako ide posle OI.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Marvin said:

Pesic je zaljubljen u najsporije noge univerzuma a.k.a Rileta, tako da ocekujem 30 min po tekmi za njega 🙂

Zato će Rica trica vratiti useravanjem Finke/Gruzije iz popa sa 30 i 2 skoka 🫡

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo mogli morali da osiguramo bolji plejmejking pozivom skoro-pa-veterana Jovica. Kad vec nema Topica. 

 

Uz to, stvarno bih Plavsica uveo pre Ristica. Sta ce nam Ristic kad je Koprivica tu? Ima neke ranije zasluge valjda. Treba nam jos malo atletike, skoka, koji daje Plavsic, kad smo vec ostali bez Milutinova... 

 

Umesto Trife mogao je da se pozove neko mladji. OK tu je Djurisic, pa da vidimo. 

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Јел гледо ико Милетића ове сезоне не знам како он може бити слабија опција од Ристића и Копривице. Плавшић такође испред њих двојице је требао бити, али добро како Кари каже тако ће и бити, пуно поверење има.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kooineeperk said:

Mislim da smo mogli morali da osiguramo bolji plejmejking pozivom skoro-pa-veterana Jovica. Kad vec nema Topica. 

 

Uz to, stvarno bih Plavsica uveo pre Ristica. Sta ce nam Ristic kad je Koprivica tu? Ima neke ranije zasluge valjda. Treba nam jos malo atletike, skoka, koji daje Plavsic, kad smo vec ostali bez Milutinova... 

 

Umesto Trife mogao je da se pozove neko mladji. OK tu je Djurisic, pa da vidimo. 

 


 

Nije samo do ranijih zasluga.

Rile je vec neko vreme tu, bio je sa ekipom na SP i za Karija je vazno da sto veci deo te ekipe ima konstantno na okupu (plus minus one koje ne planira da vodi na OI).

To je stvar kontinuiteta, a upravo to nam je falilo poslednjih nekoliko godina.

Na sve to Rile je dobar karakter i ocigledno je kliknuo sa Karijem, prija obojici kako se radi.

Daleko od toga da cemo sa njim videti neki konkretniji doprinos, zna se sta Rile donosi i odnosi u igri ali upravo su to neki potezi u cilju sklapanja tima umesto grupe pojedinaca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Hteo je Pešić da na spisku budu još neki igrači, ali ih nema zbog nekoliko razloga.

 

- Odredili smo 15 igrača, na neke nismo mogli da računamo, hteli smo da tu budu i Milutinov i Topić, ali zbog povreda nisu mogli. Hteli smo da uključimo i Tristana Vukčevića iz Partizana, ali on tek idućeg meseca puni 21 godinu i tek od sledećeg meseca po pravilima FIBA može da igra za našu reprezentaciju. Na Lučiča ne možemo da računamo, on je bio na spisku, ali je obnovio povredu, nije ništa opasno. Jović je stigao, ostao je u Nišu, na njega verovatno ne možemo da računamo, zbog situacije u njegovoj porodici jer se to nije promenilo od Manile. Smailagić je bolestan, nije igrao Kup, on je na ispitivanjima, traže se razlozi zbog čega se to kod njega obnovilo. Sad je stigao Guduruć, Petrušev isto igrao Kup, dolazi kasnije, ali sa dobrim raspoloženjem, jer su osvojili Kup. Čestitam Zvezdi osvajanje Kupa - rekao je Pešić.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Баш изненађење за то што је Митровић капитен, у овом саставу бих очекивао да је то Гудурић, али они унутра знају зашто су Митровића одабрали.

Najstariji ...

 

  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Zanimljivo, ni rec o Kalini.

I ja sam baš to pomislio. Uzgred, nije nemoguće da ga nije ni zvao ( mada malo verovatno) ako su se sporečkali nešto oko neodazivanja prošle godine, a znajući Kalinin ne baš suptilan karakter.

Neda je, sasvim jasno, završio svoje kod Karija, iz sličnih razloga. 

 

Što se tiče Ristića, lično nemam problem da ga gledam u ovim prozorima, sve dok je tu neki smisleniji centar, poput Petruševa i sve dok imamo ekipu dovoljno jaku da ne moramo da strepimo za plasman do foto- finiša. Ako ništa drugo, zbog poštovanja jer se momak uvek odaziva i jer je medju direktno zaslužnima što smo uopšte izborili plasman na SP. 

 

Apsolutno podržavam tu vrstu kredita kojeg ima. 

 

Ne bih voleo da to bude trajna zasluga, pa da se na tom osnovu šlepa na naredna velika takmičenja. Mislim, ako smo već  prihvatili da jedan Teo izgubi mesto u timu, bez obzira na stare zasluge.

 

P.S. Zamerka Kariju mi je što Borišu nije stavio na širi spisak. On je, na tragičan način, dodatno ujedinio ove momke i tako postao neodvojivi deo ekipe. Za svaku akciju bi trebalo da se stavlja na spisak dok god se bude profesionalno bavio košarkom. Po mogućstvu i da bude sa timom na pripremama neko vreme, zašto da ne. 

Edited by Kenozoik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nenadd said:

Nije samo do ranijih zasluga.

Rile je vec neko vreme tu, bio je sa ekipom na SP i za Karija je vazno da sto veci deo te ekipe ima konstantno na okupu (plus minus one koje ne planira da vodi na OI).

To je stvar kontinuiteta, a upravo to nam je falilo poslednjih nekoliko godina.

Na sve to Rile je dobar karakter i ocigledno je kliknuo sa Karijem, prija obojici kako se radi.

Daleko od toga da cemo sa njim videti neki konkretniji doprinos, zna se sta Rile donosi i odnosi u igri ali upravo su to neki potezi u cilju sklapanja tima umesto grupe pojedinaca.

 

Ma sve to stoji, ali Rile jednostavno nema kvalitet... sad da li sve ovo sto ti pominjes moze da kompenzuje nedostatak kvaliteta? Da li on ucini ostale saigrace srecnijim pa daju vise od sebe, da li im olaksa posao u smislu da ne moraju opet da se uce akcije sa nekim novim igracem, to zna Kari i ljudi oko tima. Mi ono sto vidimo ocima navijaca, jeste da prosto ima boljih. 

 

Ali najbolji tim nije skup najboljih pojedinaca, nego onih koji najbolje pruze kao tim. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...