Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Beonegro said:

Ako pokušavaš da staviš Fontecchia u istu klasu sa Bogdanom, znaj da je to jedna od najnategnutijih tvrdnji viđenih na ovoj temi.

 

kao što rekoh, fontekija može u dovoljno stavki da parira bogdanu, plus je sposoban da sam završi tekmu (kao i bogdan).

nisam napisao da su istog kvaliteta (pre svega zbog bogdanovog versatilityja izvan skorerstva) ali da, mislim da nije ogromna razlika u kvalitetu između njih dvojice, iako jasno advantage bogdan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

Koga je ova reprezentacija Italije pobedila u prethodnih pet godina osim nas, a da se može smatrati ozbiljnom reprezentacijom?

 

Ispadali su od Francuza u eliminacionoj fazi na OI i na EP.

 

Na EP bili u grupi iza svih malo ozbiljnijih ekipa (Grčka, Hrvatska, Ukrajina), imali taj uspjeh protiv nas i to je to.  

 

Solidna ekipa ali ništa više od toga, bez pravog superstara i bez iole dobre petice već dugo vremena. Što neko reče da je Milutinov igrao full time vjerovatno bismo ih dobili.

 

Ispadanje na EP sa sve Jokićem, Micićem, Kalinom i Lučićem jeste fijasko ali poraz od njih u ovom sastavu nije baš veliko iznenađenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Ispadali su od Francuza u eliminacionoj fazi na OI i na EP.

 

Na EP bili u grupi iza svih malo ozbiljnijih ekipa (Grčka, Hrvatska, Ukrajina), imali taj uspjeh protiv nas i to je to.  

 

 

italijani imaju srebro na olimpijadi 2004e, kada su bazile i ekipa, takođe shootin' spree metodom, izbacili velike favorite za finale, litvance (dok je argentina izbacila amere)

pre toga su bili prvi na euru 1999 i drugi 1997. 

 

to je to od bilo kakvih uspeha u 30-40 godina

 

hoću da kažem kako nije ova italija nešto posebno nebitna u odnosu na njihove overall ekipe. imali dve generacije ukupno od kada ja pratim basket

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geronimo said:

Milutinov odlican

Milutinov mora bar duplo bolje na obje strane terena ako mislimo nešto da uradimo. U odbrani ovi atlete nivoa EL ili lošije treba da ne smiju da pomisle na ulaz kad je on na terenu, a u napadu ne može da se zadovoljava da protiv ekipe koja nema nijednog igrača koji mu parira gabaritom samo pospremi 5-6 lopti koje mu se serviraju na obruč ili ispod samog koša.

 

Za ozbiljan rezultat nama treba da Milutinov napravi iskorak koja je Rebrača napravio 1998. Znam da mnogo tražim, ali to je to, mi u odsustvu Jokića nemamo drugog igrača koji može da bude dominantan u reketu.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

kao što rekoh, fontekija može u dovoljno stavki da parira bogdanu, plus je sposoban da sam završi tekmu (kao i bogdan).

 

 

Gledao si pretpostavljam Fontekija protiv Francuske prošle godine? I mrtav ladan pišeš o njemu da je sposoban da završi/zatvori utakmicu? Jel se sećaš šta se na toj utakmici desilo? Posle toga, nema više smisla pričati o čoveku ne taj način. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

kao što rekoh, fontekija može u dovoljno stavki da parira bogdanu, plus je sposoban da sam završi tekmu (kao i bogdan).

nisam napisao da su istog kvaliteta (pre svega zbog bogdanovog versatilityja izvan skorerstva) ali da, mislim da nije ogromna razlika u kvalitetu između njih dvojice, iako jasno advantage bogdan.

let mi sej zis onli uans: Fontecchio je košarkaški bliži Vanji Marinkoviću nego Bogdanu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Gledao si pretpostavljam Fontekija protiv Francuske prošle godine? I mrtav ladan pišeš o njemu da je sposoban da završi/zatvori utakmicu? Jel se sećaš šta se na toj utakmici desilo? Posle toga, nema više smisla pričati o čoveku ne taj način. 

 

znači, uzmemo jednu utakmicu kao uzorak i zaključimo da nije closer lik;

btw, nisam siguran ni da sam gledao tekmu, bio sam u teškoj depri ali to je jedna tekma, naćiću ti bitnu tekmu steph curryja koju je sjebao a kamo fontekije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro

Moze i mora - skroz saglasan. 

Malo je u kurcu jer je trazeno da izlazi visoko, a noge su mu teske (cini mi se da si bas ti istakao da je sporiji nego inace). Uz neku modifikaciju odbrane, gde bi bek isao preko bloka, a Militunov dropovao, to ce izgledati bolje (a moci ce protiv neki drugih ekipa vise tako). Ofanzivno mora da se bolje gradi, blize kosu, kako bi maksimizovao stetu.

Videh par puta da su ga bekovi cekali da se pozicionira za ofanzivni skok pre ispaljivanja trojke. Ima tu mesta za rast, u njemu i Bogdanu narocito - sto je i logicno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, odupri se ludilu said:

Ovo je zaista moguć sastav i zaista se mora pronaći mjesto za Topića a očigledno da Nedović u repki je čekanje Godoa. Ne može on da igra pristojnu odbranu. Iako mislim da ce Kari da povede Nedovića. Marinković se isto puno šteka i valjalo bi mu se uozbiljiti. Nekako mi iritantna njegov stav.

Ja se samo bojim da ovo igranje Boriše nije znak da oporavak Smajlija ne ide dobro. 

Biće ovo dobro.

 

Na Zvezdinoj temi hoću da izginem zbog Nedare, ja njega obožavam kao igrača i mislim da u dobroj ekipi sa nekom pravom ulogom može mnogo da pruži, čak da okrene neke tekme i donese pobede 

Problem je što je i Avram to isto , ali on zbog energije i drajva više pasuje na ovaj sastav. Voditi Nedovića da bude 11/12 igrač je bezveze, a Topu bi to značilo plus bi moglo da ima dobre benefite za njegova buduća učešća.

Ostalo je jasno s tim što ako Smajli ne može ide Rile i što bih ja ako može Smajli razmislio o Radanovu umesto Dede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

let mi sej zis onli uans: Fontecchio je košarkaški bliži Vanji Marinkoviću nego Bogdanu.

 

ma važi. ja sam blentav što poredim bogdanovića i fontekiju a ti se nadaš da milutinov napravi iskorak k'o rebrača 1998e, u tom trenutku bliži terminatoru nego čoveku.

na stranu što rebrača zbog svojih veština je imao sav rezon da napravi takav iskorak. čovek je rečavao sve duele 1na1 sa lakoćom.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

znači, uzmemo jednu utakmicu kao uzorak i zaključimo da nije closer lik;

btw, nisam siguran ni da sam gledao tekmu, bio sam u teškoj depri ali to je jedna tekma, naćiću ti bitnu tekmu steph curryja koju je sjebao a kamo fontekije.

 

Da, zaključimo da lik koji na 15 sekundi i plus 2 za svoju reprezentaciju u ultra bitnoj utakmici (najbitnijoj u dosadašnjoj karijeri) promaši oba bacanja, a zatim i polulagan šut sa tri metra za pobedu (ni blizu) - nije closer. Ne ide ti logika, jer je Curry sjebo sigurno više od jednog meča, ali i zatvorio desetine. Siguran sam da ne znaš manje više nijednu takmičarsku utakmicu koju je Fontekio zatvorio, ali hoćeš da pišeš napamet. Još ga porediš sa Bogdanom, što bi bilo otprilike kao da Keselja poredimo sa Rudijem Fernandezom, jer je na dva prvenstva davao po par trojki u proseku. Što kaže Beo, Fontekijeva karijera je bliža karijeri (i statistici) Vanje Marinkovica, nego Bogdana. Igra dobro do odlično za reprezentaciju osrednjeg kvaliteta, sa tim kiksom koji će se svakako pamtiti (od strane košarkaških sladokusaca)

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

Siguran sam da ne znaš manje više nijednu takmičarsku utakmicu koju je Fontekio zatvorio, ali hoćeš da pišeš napamet. 

 

ako ništa, znam onu protiv nas sa euro turnira.

poredim ga po ključnom skillu sa bogdanom a to je mogućnost da sam sebi kreira šut i pogodi.

 

to nema veze sa vanjom marinkovićem / ima veze sa bogdanom.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ma važi. ja sam blentav što poredim bogdanovića i fontekiju a ti se nadaš da milutinov napravi iskorak k'o rebrača 1998e, u tom trenutku bliži terminatoru nego čoveku.

na stranu što rebrača zbog svojih veština je imao sav rezon da napravi takav iskorak. čovek je rečavao sve duele 1na1 sa lakoćom.

 

Stvarno ne mogu od bukvara da počinjem objašnjavanje, otvori wikipediju pa se podsjeti da je Bogdan sa 22 godine bio glavni igrač EL ekipe, sa 24 glavni spoljni igrač prvaka EL, sa 25 godina glavni igrač reprezentacije koja je bila vice-šampion Evrope, pa otvori basketball reference pa pogledaj koliki je Fontecchiov sadašnji ugovor, a koliki ugovor je Bogdan imao kad je imao 28 godina, pa poveži neka lica sa nekim dešavanjima.

 

Što se tiče Milutinova, ja ne tvrdim da on to može, pokušavam da kažem da 1) nam treba takva vrsta produkcije za više od osmine finala jer je jedini uspjeh u istoriji naše reprezentacije bez dominantne petice bio EP 2001., kad smo na spoljnim pozicijama bili armirani beton, i 2) Milutinov je u ovom sastavu jedini igrač koji ima tijelo i atletiku za tako nešto.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Italija ima prvu i osnovnu prednost u odnosu na nas, a to je uigranost. Da i mi imamo taj aspekt mislim da bismo ih rutinski rešavali uprkos problemu u odbrani šuta za 3. I ovako smo imali šut za pobedu, Bogdan je pogodio onu trojku i onda preuzeo odgovornost za poslednji napad. S tim da je to moralo mnogo bolje, baš je traljavo izveden taj napad. Verujem da ćemo na prvenstvu odigrati još bolje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fora je što Italija jako često igra sa 3-4 suštinski krilna centra koji svi imaju dobar šut, a sa druge strane dovoljno su dugački da budu problem u odbrani i da obezbede def.skok

Navijači Zvezde su u fazonu dobro je da smo izbegli Polonaru, a on je juče odigrao doktorsku utakmicu.

Hoću reći da oni imaju dosta tih igrača koji su svi odreda kvalitetni pri čemu Fontekio i Meli prednjače.

Meli, Datome, Fontekio , Polonara, Procida, Rici svi od 200-205 cm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geronimo said:

Videh par puta da su ga bekovi cekali da se pozicionira za ofanzivni skok pre ispaljivanja trojke. Ima tu mesta za rast, u njemu i Bogdanu narocito - sto je i logicno.

Mene je nerviralo što je često samo on išao na of skok. Zagradi se lepo ali u sendviču između trojice oni naravno iščačkaju loptu.

 

S druge strane, zapazio sam da je jednom Boriša izćoškario ceo napad, ali je lepo ušao ispod koša, zagradio se i pokupio skok. To mora da bude recept za sve na terenu.

 

Ako nas već puštaju da kamenjarimo a mi uspešno lomimo tablu, onda mora da se ide na skok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ako pokušavaš da staviš Fontecchia u istu klasu sa Bogdanom, znaj da je to jedna od najnategnutijih tvrdnji viđenih na ovoj temi.

Za koga? Videcemo za par godina, ali da je Fontekio imao ove sezone 25+ mpg kao sto nije, seci me ako ne bi dogurao do 11 ppg koliko je imao Bogdan u svojoj prvoj u Sakramentu. U NBA se Bogdan izborio da bude solidan role player s tim sto je imao mnogo srece sa timovima i sam nije napravio neki iskorak. Da je imao manje srece kao Guduric giljao bi svoju cetvrtu povratnicku sezonu u Feneru. Super je Bogdan i sve, ali to sto nam je on prvi igrac reprezentacije tesko da moze da bude dokaz preimucstva nad Italijanima.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice fejla Fontekija protiv Francuza secam se i bilo je blamantno, ali onda je jedan Vlade Divac nivo Djordja Gagica i to ne zbog 10ak slicnih fejlova koje je imao, vec zbog finala 2002. kada ni taj Djordje Gagic ne bi bio onoliki minus protiv Oberta. Veci raspad NBA igraca tog kalibra tesko da moze da se nadje, ovaj pomenuti Fontekija je smesan u poredjenju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Once upon a time in Manilla

 

scenery: stari rudarski gradić, za vreme zlatne groznice najplodonosnije tlo, sada zaboravljen, skrajnut i nebitan.

 

Svi događaji su izmišljeni iako su se verovatno desili. Svi likovi su stvarni koliko i imaginarni. Njihova istorijska, vremenska i prostorna tačnost iskrivljena je za potrebe nadrealizma.

 

Čovek, umornih očiju, opasnog pogleda, siđe sa konja i uđe u poveći salon. Za prašnjavim pultom sedeo je gradonačelnik Danilović.

 

Danilović: Pozdrav Šerife Kari

Kari: Pozdrav gradonačelniče

Danilović: Jeste li spremni za put? - pio je viski iz flaše, Kari je tek sada shvatio zašto ga zovu Flaša Danilović.

Kari: Skoro, došao sam da ubedim najboljeg revolveraša na svetu da krene sa nama.

Danilović: Kakvi su Amerikanci, kakva je njihova ekipa.

Kari: Jese James, Billy the Kid, Butch, Sandens čak i onaj prokleti Vajat Erp

Danilović: Poslaću ti pomoć za stručni štab, odličan stručnjak, videćeš sutra. Šteta što ja ne mogu da idem znaš kakav sam ja revolveraš bio ( he really was )

 

Kari: Pozdrav 

Sombor Kid: Pozdrav šerife. - na stolu je bila čaša sa crnim, odvratnim penušavim pićem.

Kari: Šta piješ ovo? - napravio je bolnu grimasu.

Sombor kid: To ti je Koka Kola.

Kari: Ajde u Manilu, treba da odemo po zlato.

Sombor kid: Hvala na ponudi šerife ali meni je ovo samo posao. Sad je kraj sezone tako da ne mogu ići.

Kari: Ali najbolji si revolveraš na svetu.

Sombor kid: Kao što rekoh, samo posao, odsedlaš konja, timiraš ga, hraniš ga, čistiš oružje. Jako je to zamorno.

Kari: Pa šta ćeš raditi?

Sombor kid: Igraću onu novu igru sa loptom, jer to je ono što zaista volim, to mi je najveća strast.

Kari: A ono sranje Duck on a rock?

Sombor kid: Košarka seljačino.

Kari: E jeb se.

 

Ekipa se okupila, bilo je to ono najbolje što gradić ima.

 

Kari: Smajli hoćeš biti spreman?

Smajli: Hoću šerife, moraću zbog ovog virusa da putujem sa pijavicama a ako mi se sloši uzeću gutljaj žive.

Kari: Pih moderna medicina, u moje vreme bi te otpisali.

 

Na malenoj muli, prilazila im je prikaza sede kose, crvenog lica, nakićena perjem.

 

Prikaza: Neka je mir sa vama.

Kari: Koji si sad pa ti?

Prikaza: Ja sam šaman Muta.

Kari: Šta kažeš, šaban Muta?

Šaman Muta: Ne šaman. Poslao me je Danilović da vam služim kao duhovni vođa. A zapravo sam tu da ovoj priči donesem magijsku konotaciju 

 

Bogdan: Šerife, kakav je plan za Italijane, znate jako dobro pucaju iz daljine, šta ako naprave zasedu iza leđa.

Kari: Kakvi bre Bugari?

Bogdan: Šerife, Italijani.

Kari: Nisu oni problem, čekaćemo da promaše.

 

Boriša: Šerife zašto ja jedini nisam dobio pištolj?

Kari: Ti ćeš imati daleko bitniji zadatak. Nosićeš barjak i uvek ćeš biti ispred nad 300 metara.

Boriša: Odlično šerife.

Kari: Imaćeš i tajno ime.

Boriša: Koje?

Kari: Kenny McCormick 🥲

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Indig0 said:

Sombor kid: Hvala na ponudi šerife ali meni je ovo samo posao. Sad je kraj sezone tako da ne mogu ići.

Kari: Ali najbolji si revolveraš na svetu.

Sombor kid: Kao što rekoh, samo posao, odsedlaš konja, timiraš ga, hraniš ga, čistiš oružje. Jako je to zamorno.

Kari: Pa šta ćeš raditi?

Sombor kid: Igraću onu novu igru sa loptom, jer to je ono što zaista volim, to mi je najveća strast.

Kari: A ono sranje Duck on a rock?

Sombor kid: Košarka seljačino.

 

:roflmao:

 

8 minutes ago, Indig0 said:

Bogdan: Šerife, kakav je plan za Italijane, znate jako dobro pucaju iz daljine, šta ako naprave zasedu iza leđa.

Kari: Kakvi bre Bugari?

Bogdan: Šerife, Italijani.

Kari: Nisu oni problem, čekaćemo da promaše.

 

:roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Za koga? Videcemo za par godina, ali da je Fontekio imao ove sezone 25+ mpg kao sto nije, seci me ako ne bi dogurao do 11 ppg koliko je imao Bogdan u svojoj prvoj u Sakramentu. U NBA se Bogdan izborio da bude solidan role player s tim sto je imao mnogo srece sa timovima i sam nije napravio neki iskorak. Da je imao manje srece kao Guduric giljao bi svoju cetvrtu povratnicku sezonu u Feneru. Super je Bogdan i sve, ali to sto nam je on prvi igrac reprezentacije tesko da moze da bude dokaz preimucstva nad Italijanima.

 

Klasični Mek, sve u životu je do sreće. Bogdan je eto imao sreće da igra 25 minuta, ali Guduri točak koji je zavrteo je ostao na 5 minuta. Šteta, jer je sledeće polje na točku bilo 30 minuta. Gudura bi sa tim minutažom imao sigurno sličnu statistiku. Puno sreće Fontekiju da na prvom treningu nove sezone zavrti točak i dobije polje x2 minutaža. Fontekio je inače u ovoj sezoni imao i poprilično slabe procente šuta. Ili što bi Mek rekao, da je Fontekio imao sreće da ima bolje procente šuta, imao bi i par poena više. A kad se na tu sreću nakalemi i per 36, imao bi bolju statistiku nego Bogdan. Da je u Evropi imao sreće da igra za Fener i Željka, verovatno bi on bio ključni igrač prvaka Evrope. Da je imao sreće da pogodi makar jedno bacanje u najbitnijoj utakmici u karijeri, bio bi heroj nacije. A Italija ima 60 miliona ljudi. Bogdan nikada nije bio heroj za toliki broj ljudi. A i Divac se raspao pre 21 godinu, što je baš povezano sa Fontekijem. A da je Fontekio imao malo više sreće da ima 215 cm, sa ovakvim šutem, bio bi i bolji centar od Divca u NBA.

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...