Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

16 hours ago, Kankkunen said:
Quote

 

Serbia better than Poland in Belgrade

In a closed friendly match played at the Stark Arena in Belgrade, Serbia defeated the Polish national team 81:66.

 

 

In accordance with the arrangements with the training staff of the Serbian national team, we do not inform about the course of the match, we also do not publish match photos, as well as rivals' scores.

 

On Saturday and Sunday, the team will play in Belgrade with Macedonia. He will then travel to Istanbul where he will compete against Turkey on August 8 and 9.

We lost to the Serbian national team after fighting until the last minutes. He is a very high level opponent. The opponents made a lot of three-point shots. They jumped away from us at the beginning, but we were back in the game, we were competitive in the second half. It was a good test for us. Now we are waiting for matches against Macedonia - said Michał Michalak.

" It was good sparring for us. We played 40 minutes with Euroleague players. We lost the match, but we showed some moments when we attacked the Serbs very well. Efficiency was lacking, also better understanding in defense. At this point, we are in the next stage of preparation. The most important for us is the prequalification tournament in Gliwice - says Łukasz Koszarek, sports director of the Polish national team.

We played a very physical game today. The rebound in the attack, which is our problem from the first matches, is slightly improved. The team entered the match with a light weight in their legs. At the beginning, the Serbs made a few throws, but we stopped, we fought until the end. We're moving forward. We got what we wanted to achieve against such a strong rival. We have more matches and training ahead of us, which will improve our game - explains coach Igor Milicic.

 

Serbia vs Poland 81:66 (23:14, 19:16, 23:14, 16:22)

Poland: Balcerowski 14, Sokolowski 12, Milicic 11, Michalak 9, Ponitka 7, Pluta 6, Garbacz 3, Groselle 2, Zyskowski 2, Żołnierewicz 0, Nizioł 0

 

 

 

Necemo da kazemo kako je tekao mec, ali bili smo ravnopravni do poslednjih minuta nakon sto su oni u pocetku ostvarili prednost ali smo ih sustigli u drugom poluvremenu. Oni su pogodili mnogo trojki 😄 

 

 

16 hours ago, Kankkunen said:
Quote

 

Serbia better than Poland in Belgrade

In a closed friendly match played at the Stark Arena in Belgrade, Serbia defeated the Polish national team 81:66.

 

 

In accordance with the arrangements with the training staff of the Serbian national team, we do not inform about the course of the match, we also do not publish match photos, as well as rivals' scores.

 

On Saturday and Sunday, the team will play in Belgrade with Macedonia. He will then travel to Istanbul where he will compete against Turkey on August 8 and 9.

We lost to the Serbian national team after fighting until the last minutes. He is a very high level opponent. The opponents made a lot of three-point shots. They jumped away from us at the beginning, but we were back in the game, we were competitive in the second half. It was a good test for us. Now we are waiting for matches against Macedonia - said Michał Michalak.

" It was good sparring for us. We played 40 minutes with Euroleague players. We lost the match, but we showed some moments when we attacked the Serbs very well. Efficiency was lacking, also better understanding in defense. At this point, we are in the next stage of preparation. The most important for us is the prequalification tournament in Gliwice - says Łukasz Koszarek, sports director of the Polish national team.

We played a very physical game today. The rebound in the attack, which is our problem from the first matches, is slightly improved. The team entered the match with a light weight in their legs. At the beginning, the Serbs made a few throws, but we stopped, we fought until the end. We're moving forward. We got what we wanted to achieve against such a strong rival. We have more matches and training ahead of us, which will improve our game - explains coach Igor Milicic.

 

Serbia vs Poland 81:66 (23:14, 19:16, 23:14, 16:22)

Poland: Balcerowski 14, Sokolowski 12, Milicic 11, Michalak 9, Ponitka 7, Pluta 6, Garbacz 3, Groselle 2, Zyskowski 2, Żołnierewicz 0, Nizioł 0

 

 

 

Necemo da kazemo kako je tekao mec, ali bili smo ravnopravni do poslednjih minuta nakon sto su oni u pocetku ostvarili prednost ali smo ih sustigli u drugom poluvremenu. Oni su pogodili mnogo trojki 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Poslednji dan boravka ovde u pravom raju jer su uslovi fantastični, ne samo u ovoj hali, već i sve što se dešava oko hale. To nam je baš godilo i pomoglo da uđemo u trening, da dobro radimo, entuzijazam je bio na visokom nivou, to nam je u ovom trenutku, sa obzirom na novonastale probleme…

 

Quote

Ja uvek kažem nema problema, ima rešenja. Žao nam je što Jaramaz i Pokuševski nisu mogli da nastave, imamo situaciju sa Trifunović i Smailagićem. Oni su još u procesu rehabilitacije, očekujemo svaki dan da se priključe, videćemo kako će to da ide. Što se tiče ostalih oni su dosta dobri, imali smo dve utakmice, dve trening utakmice. Nije bilo tajnih ili bilo kakvih, već želja da budemo sami, da možemo da treniramo, a ne da igramo. To se pokazalo kao pun pogodak, imali smo dosta dobre, ambiciozne i agresivne protivnike koji se spremaju za kvalifikacije za Olimpijske igre. Sada počinju utakmice na Akropolis kupu u Atini, to su prve zvanične utakmice, nadamo se da će nam pomoći dosta jer smo u procesu uigravanja. Želimo da se predstavimo u dobrom svetlu.

 

Quote

Radujem se Joviću i Bogdanu, Bogdan je pokazao ne samo individualni kvalitet, već je vođa tima i posvećen i sebi i drugima. Uvek kažem da se posveti samo sebi i pomažeš ekipi punom snagom. Veoma poštujem odluku Stefana Jovića da u jednoj teškoj situaciji sa obzirom na zdravstvenu situaciju u njegovoj porodici. Priključio se reprezentaciji, njegovo iskustvo i znanje odmah se to primetilo. Olakšanje za sve ostale igrače zbog njegovog iskustva, on će da pomogne Guduriću i Avramoviću koji su pokazali da će biti prave vođe na pozicijama koje su veoma važne. Radujem se da su i Stefan i Bogdan u ekipi njihovo znanje će mnogo značiti.

 

Quote

Uvek je ekipa sastavljena i od mladih i od iskusnih. Simanić i Petrušev, Nikola Jović koji je po prvi put ovako, već je bio priključen u prozorima, napredovao je dosta i ojačao. Igra sa mnogo samopouzdanja, zadovoljni smo kako se ponaša, daju dodatni entuzijazam i srećni smo da su tu. Ukupno gledano, sve je dobro, samo da nas malo zdravlje posluži, da nas povrede mimoiđu i mislim da bismo mogli da napravimo dobru ekipu koja može da ostvari ciljeve koje smo postavili bez obzira na sve.

 

Kari dao intervju. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Од високих су сигурни једино Милутинов и Петрушев. Смаилагић је под знаком питања тако да је врло могуће да Бориша упадне у 12. @wrach На којој позицији је Јовић играо 3 или 4?

Ja bih rekao da je i Ristic prilicno siguran. Inace ja nisam gledao utakmice, info dobijam od osobe koja jeste i video sam statistike, tako da ne znam sta je tacno igrao iskreno

Edited by wrach
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kari potvrdio da ce koristiti Guduru na pleju.

 

Znaci ovako bi trebalo:

 

Guduric, Jovic, Avramovic

Bogdanovic, Nedovic

Marinkovic, Jovic

Petrusev, Davidovac

Milutinov, Ristic, Smajlagic?

 

Posto i nemamo treceg centra ako se ne oporavi Smajlagic a ni kvalitetne cetvorke jer Simanic i Beslac to nisu, kapiram da ce povesti Dobrica u tom slucaju i da u slucaju nuzde moze i Petrusev na 5 a Jovic mozda uzme neke minute i na 4.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to koriscenje Gudurica na pleju samo iz nuzde, jer ova ekipa ima dva vrhunska beka, a nijednog plejmejkera koji moze da bude nosilac.

 

Da je tu Micic, Guduric bi se samo preselio iza Bogdanovica, a mozda bi mogao i da odigra na poziciji 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Brat od Korneta said:

Kari potvrdio da ce koristiti Guduru na pleju.

 

Znaci ovako bi trebalo:

 

Guduric, Jovic, Avramovic

Bogdanovic, Nedovic

Marinkovic, Jovic

Petrusev, Davidovac

Milutinov, Ristic, Smajlagic?

 

Posto i nemamo treceg centra ako se ne oporavi Smajlagic a ni kvalitetne cetvorke jer Simanic i Beslac to nisu, kapiram da ce povesti Dobrica u tom slucaju i da u slucaju nuzde moze i Petrusev na 5 a Jovic mozda uzme neke minute i na 4.

Po objavljivanju šireg spiska sam ispisao istih ovih 12...drago mi je da se slažemo, jer izuzetno te cenim kao forumaša...ima nekoliko stranica ispred kao dokaz.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DrMV said:

Po objavljivanju šireg spiska sam ispisao istih ovih 12...drago mi je da se slažemo, jer izuzetno te cenim kao forumaša...ima nekoliko stranica ispred kao dokaz.

 

Postovanje takodje.

 

Nema sta tako deluje najlogicnije po kvalitetu igraca, videcemo kako ce biti u praksi.

 

Nego slazes li se sa mnom da mozemo jako i do samog kraja na ovom prvenstvu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Postovanje takodje.

 

Nema sta tako deluje najlogicnije po kvalitetu igraca, videcemo kako ce biti u praksi.

 

Nego slazes li se sa mnom da mozemo jako i do samog kraja na ovom prvenstvu?

Ja se iskreno nadam, negde sam to i napisao, da iz pozicije underdoga do 1/4f bi trebalo, a onda Grčka/Litvanija.

Mislim da možemo biti fino posloženi, skupiće se momci i obično to dobro bude.

Nadamo se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Onda Dobric na 3, Jovic na 4 da deli minutazu sa Petrusevim. Smajlagic ili Davidovac kao 12. igrac.

 

pisao sam neku svoju vizuru sa eksplikacijom, doduse sa pokuom tada u kombini; sta znam, meni je petrusev ipak 5ica, ali ajde morace i neke minute na pf, kada odgovara matchup. ja bih radije jovic-davidovac pf a milutinov-petrusev-smailagic C.

spore su mu nogice za cetvorkice.

 

dobric ako mora da ide, ne bi mi ni ulazio, vozio bih na sf bogdana-marinkovica-guduru (plus nedovic-jovic-avramovic, x6 igraca za pg-sf, gde svi igraju na par pozicija osim jovica).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...