Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

19 minutes ago, Kenozoik said:

 

Jesi li nekada bio u nekom kolektivu - sportskom, poslovnom, bilo kakvom? Ima , na primer, sijaset stvari koje ti odgvaraju, ali bude nekada i nesto sto ti se ne dopadne, odnos pojedinca prema tebi ili nekom tvom kolegi. Negodujes i ides dalje sve dok je vise stvari koje su ti na korist od onih koje ti smetaju. Tako i u nasem repka timu.

Nista nije crno-belo.

Ep nije kraj sveta, igrace se basket i posle toga. Pa se izvlace pouke, uci na greskama , sopstvenim i tudjim. Ne razumem tu logiku - posle mene (EP) potop..

 

Imao i neku sportsku karijeru a staža preko 30 godina u raznim firmama, privatnim i državnim ! Zato odlično znam da svako bežanje od rešavanja problema  završi većinom loše, posle svi budu pametni, viču "drž te lopova" i " igrači su krivi" ali tad je već prošao svaki voz za uspešan rezultat. Ako su igrači nezadovljni radom selektora to treba i da kažu pa makar ekipu vodio Muta Nikolić mada ja bih Miloja i Kuzmanovića postavio da vode reprezentaciju, šteta da ono njihov znanje propada ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Snjofko said:

Ako je, nadam se, jasno da Kuridza, Simanic,Ristic i Koprivica nece ici, sve je jasno i ostaje samo dilema Marinkovic ili Dobric.

 Po tebi je Davidovac siguran? Primećujem ogroman stepen naklonosti prema pomenutom na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Imao i neku sportsku karijeru a staža preko 30 godina u raznim firmama, privatnim i državnim ! Zato odlično znam da svako bežanje od rešavanja problema  završi većinom loše, posle svi budu pametni, viču "drž te lopova" i " igrači su krivi" ali tad je već prošao svaki voz za uspešan rezultat. Ako su igrači nezadovljni radom selektora to treba i da kažu pa makar ekipu vodio Muta Nikolić mada ja bih Miloja i Kuzmanovića postavio da vode reprezentaciju, šteta da ono njihov znanje propada ... 

Pa eto, onda sigurno znaš da se prvi nesporazumi, greške i nezadovoljstva ne lome preko kolena, osim ako nije u pitanju gorući problem. Šta ako su igrači generalno zadovoljni karijem i time kako radi, ali eto, nije im baš pravo što je kapiten Teo otpao na ovakav način? 

 

To nije svaljivanje odgovornosti na drugoga što se radi u privatnim i državnim kolektivima već negodovanje zbog jedne stvari. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Snjofko said:

Pa jel bi Davidovca ili Kuridzu/Simanica?

 

Ostalo je jos 17 igraca, nema tu puno vise sta.

 

Ja recimo vidim pomeranja u timu, tipa Nedović uloge i na jedinici i na dvojci, Marinković na dvojku (sa Gudurićem i Nedovićem), Dobrić na trojku (sa Lučićem), Kalinić na četvorku (sa Bjelicom ili nekim drugim... ajde da kažemo, Davidovcem). Moje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, drgnk said:

 

Ja recimo vidim pomeranja u timu, tipa Nedović uloge i na jedinici i na dvojci, Marinković na dvojku (sa Gudurićem i Nedovićem), Dobrić na trojku (sa Lučićem), Kalinić na četvorku (sa Bjelicom ili nekim drugim... ajde da kažemo, Davidovcem). Moje mišljenje.

Ja ocekujem da Kalinari startuje na cetvorci. Posle briljiranja u poslednjim reprezentativnim akcijama, zaista se nadam da Bjelica moze da ima do 15 minuta. Inace cela teza "Teo izlapeo, matora drtina nije za startnu poziciju" nema smisla jer cemo da u startnu poziciju guramo nekoga ko je mnogo blizi penziji nego Teodosic.

Link to comment
Share on other sites

Ostali neka trče, Jokić će da dodaje, meni je pitanje pleja manje bitno. Imam utisak da će Nedović i Gudurić sjajno da se uklope sa Jokićem. Jokić sad ima totalnu slobodu koju nije imao 2019. godine, a sada je i bolji igrač nego tada i ima da crta po terenu.

 

Ja uopšte nemam problem što je ovo potencijalan Denver nagets 2.0, jer ako ćemo realno, tamo na EP za protivnike nema Karija, Drejmonda, Viginsa, Tompsona i ostale krvavokolenaše u istom timu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cesto su me nervirali, mada ko sam ja da zameram, neki nasi najveci treneri ikada sa preteranim rotacijama.

 

Drugi i klubovi i reprezentacije odrede ko je lider i ti igraci igraju gotovo celu utakmicu i nema tu sta.

 

Mi smo cesto furali neke ceste izmene, rotacije, drzanje tempa, promene tempa, formacije...

 

Obe taktike su legitimne, a mislim da smo mi bili cesce skloniji toj da sve igrace koristimo dok mislim da generalno u svetu kosarke mnogo cesce osvajaju ekipe sa dva ili tri izrazita lidera gde u kljucnim tekmama se nekad rotacija skrati na samo 6,7 igraca.

 

Tako da, ako ce Vasa da igra 35 plus minuta, snaci cemo se za tih par minuta.

 

Npr. Micic je igrao 37 i po minuta u finalu EL.

 

I nemojte samo sta ako se Micic povredi. Mislim, sta ce Grci ako se Janis povredi, Slovenci ako se Doncic...

Link to comment
Share on other sites

Par osvrta na neke pročitane stvari:

- Umanjivati Teove zasluge napisima da on nema zlato i da je samo jedan od igrača je bizarno koliko je pogrešno a pritom te teze delom protivreče jedna drugoj.

 

Jedina ekipa u kojoj je igrao a koja je mogla do zlata je ona sa EP 2015. Na svim ostalim takkmičenjima je imao ogroman pozitivan uticaj na naš uspeh a imajući u vidu ukupan kvalitet tih ekipa jasno je da njegovo ime može mirne duše da stoji uz one koji su donosili razna zlata u prethodnim decenijama. 

 

- Priča o tome kako se ne bi snašao na terenu sa Jokićem i Vasom jer im svima treba lopta u rukama. Ja se sećam Tea koji daje Pefiju loptu u ruke i deluje iz drugog plana a isto tako gledam i koliko Jokiću u Denveru prija kad na terenu nije sve i svja nego kad ima više oružja na koja protivnik mora da obrati pažnju. Sumnjam da bi tu bilo problema.

 

Ali, kao što je već sto puta napisano, ako je procenjeno da ne ide ta kombinacija, to je procena trenera na koju ima pravo ali to se kaže ranije i umota u oblandu, upravo iz svega gore navedenog.

 

-Teza po kojoj Jokić nije lider. Ko je gledao Denver video je kako je on u poslednje dve godine izrastao u lidera (ne u onog ko najviše gnjavi loptu ili šutira nego u pravog lidera). Moglo se videti i kad popizdi, npr. na MPJ-a, pa mu drži bukvicu dok kreću napad, kako autoritativno povremeno traži loptu a povremeno se sklanja, forsira onog koga je krenulo, a čak ni ne histeriše kad ostali zaglavinjaju. Ili ono kad drži tajm i crta šta da odigraju. Da ne pričam o tome da je izgradio fin balans između toga da preuzima odgovornost, tj. ne nestaje kad je gusto, ali je nesebičan u isto vreme. To su sve osobine lidera iako nije ispraćeno jebanjem majke, na šta smo obično navikli.

 

Da li ima vremena da se to izgradi u reprezentaciji ne znam, ali on dolazi sa brutalnom reputacijom i uz nabrojane karakteristike ima dosta elemenata da se veruje da će se njegovo liderstvo pokazati.

Edited by Barkley#34
Slovo
  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sam B said:

 

E to. Primljen si, još da namestiš facu kao da te skroz zabole cvetko što igraš i nema ljudi ni da primete.

Što ne zove Noleta? Iako neće igrati na US Openu a fizička sprema mu je besprekorna. I još poznat po odbrani, igrač Karijevog ukusa.

Link to comment
Share on other sites

Pa mi možemo samo da se slikamo ako se Vasa nedajbože povredi, ljudi, to što je Jokić tu ne znači da plej nije potreban. Jesmo li zaboravili šta je bilo kad se Jovke povredio? Doduše tad je njega krpio Bogdan, ovde bi Micića krpili Jaramaz i Nedović.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Obojica su plejevi bar na papiru, iako Aleksa može i beka da igra. Pre bih ga nazvao nekim kombo bekom.

 

Više sam ciljao na to da je upitnik koliko je Marinković u ovom trenutku važniji igrač od Tea. 

Na papiru svasta pise a u relnosti smo videli kakav je razigravac Aleksaaa

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Pa mi možemo samo da se slikamo ako se Vasa nedajbože povredi, ljudi, to što je Jokić tu ne znači da plej nije potreban. Jesmo li zaboravili šta je bilo kad se Jovke povredio? Doduše tad je njega krpio Bogdan, ovde bi Micića krpili Jaramaz i Nedović.

Svaka reprezentacija i klub moze da se slika ako im se povredi najbolji igrac. Ne treba to prizivati.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Par osvrta na neke pročitane stvari:

- Umanjivati Teove zasluge napisima da on nema zlato i da je samo jedan od igrača je bizarno koliko je pogrešno a pritom te teze delom protivreče jedna drugoj.

 

Jedina ekipa u kojoj je igrao a koja je mogla do zlata je ona sa EP 2015. Na svim ostalim takkmičenjima je imao ogroman pozitivan uticaj na naš uspeh a imajući u vidu ukupan kvalitet tih ekipa jasno je da njegovo ime može mirne duše da stoji uz one koji su donosili razna zlata u prethodnim decenijama. 

 

- Priča o tome kako se ne bi snašao na terenu sa Jokićem i Vasom jer im svima treba lopta u rukama. Ja se sećam Tea koji daje Pefiju loptu u ruke i deluje iz drugog plana a isto tako gledam i koliko Jokiću u Denveru prija kad na terenu nije sve i svja nego kad ima više oružja na koja protivnik mora da obrati pažnju. Sumnjam da bi tu bilo problema.

 

Ali, kao što je već sto puta napisano, ako je procenjeno da ne ide ta kombinacija, to je procena trenera na koju ima pravo ali to se kaže ranije i umota u oblandu, upravo iz svega gore navedenog.

 

-Teza po kojoj Jokić nije lider. Ko je gledao Denver video je kako je on u poslednje dve godine izrastao u lidera (ne u onog ko najviše gnjavi loptu ili šutira nego u pracog lidera). Moglo se videti i kad popizdi, npr. na MPJ-a, pa mu drži bukvicu dok kreću napad, kako autoritativno povremeno traži loptu a povremeno se sklanja, forsira onog koga je krenulo, a čak ni ne histeriše kad ostali zaglavinjaju. Ili ono kad drži tajm i crta šta da odigraju. Da ne pričam o tome da je izgradio fin balans između toga da preuzima odgovornost, tj. ne nestaje kad je gusto, ali je nesebičan u isto vreme. To su sve osobine lidera iako nije ispraćeno jebanjem majke, na šta smo obično navikli.

 

Da li ima vremena da se to izgradi u reprezentaciji ne znam, ali on dolazi sa brutalnom reputacijom i uz nabrojane karakteristike ima dosta elemenata da se veruje da će se njegovo liderstvo pokazati.

Prija kada posle desetine ispisanih strana, uglavnom subjektivnih za i protiv postova, neko ispise trezveno, hladne glave jedno razumno i ispravno argumentovano razmisljanje.

Ni po babu ni po stricevima.

Svaka cast.

 

Edited by Kenozoik
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...