Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

59 minutes ago, Decembarski said:

Nema potrebe dok je Birča aktivan.

 

hajmo neki basketaski upis, ne mora sve tata da bude i to ko zna prema kome

 

zao mi je sto poku i jovic nisu tu, to je neka razlika u vremenima kada je repka bila zakon

 

dobro je to sto ako postanu baje a budu zeleli repku, bice tu

 

silver linings ali za pokua mi je bas bedak, trebalo je da odjebe okc ako kari smatra da ima mesta za dokazivanje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne može se opravdati Pokuovo odsustvo, momak koji je već dokazao da ima mjesto u NBA se toliko čepi ekipi koja će ga ionako zapakovati kao trade kusur ili prvome ko ponudi dva pika druge runde... Morao bi da ima malo više samopoštovanja.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Snjofko said:

Nervirao me nekad Jokic, ali volim potpuni fokus i dontgivafak i apsolutno nedozvoljavanje da ga uvuku u bilo kakav mulj.

 

Deluje fokusirano što će svakako biti od ogromne koristi za tim. Samo ne mogu komentare internet stručnjaka kao vauuu od prvog dana sa repkom, nema 15 kg viška... Da, konačno se ponaša onako kako ozbiljni sportista i reprezentativac treba da se ponaša.

8 hours ago, Darko said:

Proseravanje, otkada klubovi odlučuju da li igrač može da igra za reprezentaciju ili ne. Drugo, igraš sa NBA MVP-om za trofej, gde ćeš bolje iskustvo od toga?! 

 

Od kada Jović i Poku nisu Jokić i Dončić. Znam da zvuči suludo ali njih klub zapravo može da uslovi. Drugo, ako se daje benefit of the doubt Bogdanu, Jokiću da odlučuju kako će provoditi svoja leta, na isto imaju pravo i ova dvojica. Njihova odluka a vreme će pokazati da li je bila ispravna (za karijeru).

Link to comment
Share on other sites

Poku je odlučio da mu je ipak najbolje da sačeka još makar jednu sezonu kako bi odigrao prvi ozbiljan takmičarski meč u karijeri - u kojem je rezultat utakmice u prvom planu. Do tada će valjda da trenira i da se nameće.

Link to comment
Share on other sites

Pa ukoliko se ispostavi da nije kalibar za takmičarsku košarku, nije mala stvar pokupiti još 5 milki (minus porez). Paruštine koje zarađuju najbolji igrači Evrope, a on bi to dobio samo na osnovu potencijalnog talenta.

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Ako bi Poku otisao, otisao bi kao bukvalno 11./12. igrac. Ne treba uopste trositi reci na njega. 

Turcima otkazao Yurtseven iz istog razloga a on bi bio rotacijski igrac u njihovoj ekipi, gotovo da nemaju zamenu za njega jer Sengun ima ravno dva metra a Sanli zna jedino da prangija nakon povratnog pasa. Kako nama, tako i drugima. Nismo jedini. 

Ekipa je po meni bonbona, Bogdanovo odsustvo boli, ali i bez njega je ovo materijal gde bi svaki trener polizao prste. Sad je jedino na Kariju da stvori uslove i uloge gde ce se svako pronaci. Svidja mi se stav Kuzme iz podcasta - treba vec u Sloveniju otici stavom "zgazicemo vas" i dobiti ih tamo, poslati poruku svima. 


Srecno momcima i nama koji navijamo za njih. Da se vrati zlato u Beograd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

hajmo neki basketaski upis, ne mora sve tata da bude i to ko zna prema kome

 

zao mi je sto poku i jovic nisu tu, to je neka razlika u vremenima kada je repka bila zakon

 

dobro je to sto ako postanu baje a budu zeleli repku, bice tu

 

silver linings ali za pokua mi je bas bedak, trebalo je da odjebe okc ako kari smatra da ima mesta za dokazivanje

Zasto ti smatras da igranje Birče za reprezentaciju nije basketaški upis?

Legitiman osvajač medalja,usto i član prve petorke reprezentacije x puta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

silver linings ali za pokua mi je bas bedak, trebalo je da odjebe okc ako kari smatra da ima mesta za dokazivanje

Još je završio sezonu pre tri meseca. Da sam na njegovom mestu, radio bi ko konj na telu za to vreme i onda pravac u reprezentaciju. Gde ćeš bolju školu?

 

3 hours ago, DameTime said:

Od kada Jović i Poku nisu Jokić i Dončić. Znam da zvuči suludo ali njih klub zapravo može da uslovi.

Kako mogu da ih uslove? Kollko razumem oni moraju da ih puste ako žele da igraju, ima neko pravilo od 28 dana ili slično. Jedino ako su od njih tražili da plate osiguranje ili tako nešto a savez nije hteo, mada ne znam da li je to i moguće. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Još je završio sezonu pre tri meseca. Da sam na njegovom mestu, radio bi ko konj na telu za to vreme i onda pravac u reprezentaciju. Gde ćeš bolju školu?

 

Kako mogu da ih uslove? Kollko razumem oni moraju da ih puste ako žele da igraju, ima neko pravilo od 28 dana ili slično. Jedino ako su od njih tražili da plate osiguranje ili tako nešto a savez nije hteo, mada ne znam da li je to i moguće. 

 

Prema FIBA pravilima moraju ih pustiti da igraju, a pravilo od 28 dana se odnosi na to da igrač mora biti dostupan taj vremenski period za određena reprezentativna takmičenja.

 

Ne moraju direktno da ih uslove tj. ne mogu da im zabrane, a ne verujem da bi se za njih plaćalo osiguranje, poenta je da oni u mnogo većoj meri zavise od klubova nego superstarovi kao što su Jokić i Dončić. Nisam bila tu 2017. pa se pitam da li vam je smetalo tad što je Jokić "individualne pripreme" pretpostavio nacionalnom timu? Sad odjednom smetaju Pokuševski i Jović, kao da oni nemaju pravo da im klub trenutno bude na prvom mestu. Moramo prestati sa učitavanjem sopstvenih vrednosti njima i pričati šta bismo mi radili na njihovom mestu; možda za Jovića nikakvu ulogu ne igra to što se Jokić pojavljuje na EP (možda računa da će igrati s njim u Denveru jednog dana?) ili smatra da će mu taj rad tokom leta van reprezentacije biti dovoljna škola? U svakom slučaju, njegova stvar.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

Prema FIBA pravilima moraju ih pustiti da igraju, a pravilo od 28 dana se odnosi na to da igrač mora biti dostupan taj vremenski period za određena reprezentativna takmičenja.

 

Ne moraju direktno da ih uslove tj. ne mogu da im zabrane

O tome pričam. Ne mogu da im zabrane, tako da im je limitirano uslovljavanje. Ako je osiguranje u pitanju, onda je savez ili FIBA odgovorna da isplati (ovo bi stvarno trebala biti FIBINA odgovornost, valjda im je u interesu da najveće zvezde igraju njihova takmičenja). Mada pitanje je koliko veliko može biti osiguranje za njih, nisu ni blizu plate Jokića na primer. Tako da sumnjam da je to u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

O tome pričam. Ne mogu da im zabrane, tako da im je limitirano uslovljavanje. Ako je osiguranje u pitanju, onda je savez ili FIBA odgovorna da isplati (ovo bi stvarno trebala biti FIBINA odgovornost, valjda im je u interesu da najveće zvezde igraju njihova takmičenja). Mada pitanje je koliko veliko može biti osiguranje za njih, nisu ni blizu plate Jokića na primer. Tako da sumnjam da je to u pitanju. 

 

Ne plaća to FIBA već bi plaćao KSS. Ali ne verujem da je to u pitanju; to što ne smeju da im zabrane prema FIBA pravilniku ne znači da ne mogu i da ih uslove. Ni Poku ni Jović nisu u pozicijama da se ponašaju kao Dirk Novicki kad je u pitanju igra za nacionalni tim. Plus postoji treća opcija, da oni jednostavno ne žele da se odazovu, što je meni skroz ok i ne vidim zašto bi se dizala fama oko toga. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Plus postoji treća opcija, da oni jednostavno ne žele da se odazovu, što je meni skroz ok i ne vidim zašto bi se dizala fama oko toga. 

Naravno. Ako je tako, po onome sto znamo mislim da je glup potez, pogotovo za Poku-a. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

Ne može se opravdati Pokuovo odsustvo, momak koji je već dokazao da ima mjesto u NBA se toliko čepi ekipi koja će ga ionako zapakovati kao trade kusur ili prvome ko ponudi dva pika druge runde... Morao bi da ima malo više samopoštovanja.

 

zato i rekoh juce pomalo nemusto, kako je jasna razlika izmedju shvatanja nase repke nekada i sada.

ono famozno  "repka je svetinja" ovih decenija vazi za spaniju i francusku a ne za nas. ntilkina nikada ne preskace takmicenje, iako je 3rd tier nba igraca. ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu, usman garuba je na spisku spanije a on je u dosta tezoj situaciji nego poku.

 

edit ne znam kako alperen sengunu neko nesto ne uslovljava, fini neki narod u rockets gradu ( :

 

u svakom slucaju, tako je kako je, jedva cekam neku pripremnu tekmu 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

Nisam bila tu 2017. pa se pitam da li vam je smetalo tad što je Jokić "individualne pripreme" pretpostavio nacionalnom timu?

Da, smetalo nam je, isto kao i kad je Milutinov napravio sličan potez. 

 

4 hours ago, DameTime said:

Plus postoji treća opcija, da oni jednostavno ne žele da se odazovu, što je meni skroz ok i ne vidim zašto bi se dizala fama oko toga. 

Skroz ok s njihove strane, a meni kao navijaču reprezentacije je takođe skroz ok da izgunđam zbog toga. Svima lepo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...