Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Kalina i Luča startni 3 i 4, Poku sa klupe rotira sa njima dvojicom te dve pozicije. Ako protivnik ima kabastu četvorku na njega Bjelica ili Davidovac, ako ima brzanjca na tri može i neko od nižih, npr. Gudura da ga juri.

 

Lupam i ja ko Maksim, samo Bog dragi zna ko će biti u finalnih 12.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Del Piero said:

Mogu da pokriju obojica, ali su pre svega trojke. Mislio sam na to da verovatno necemo imati nijednu cistu cetvorku u ekipi. 

 

šta percipiraš kao "čistu četvorku" u današnjem basketu?

 

sve zavisi od postave na terenu, čista četvorka je definitivno danas neko ko cepa šut za 3 i 2 a ujedno kupi i skokove. takvih imamo 5 kom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

Ovo se odnosi na moj post, pretpostavljam. I jeste biased za Jovica - momak se povredio igrajuci za reprezentaciju proslog leta, igra za reprezentaciju u nizu jedno 6-7 leta = krivo mi je sto ga nema, ne kazem da je trebalo da bude na spisku, vec da "mi (od mene) nedostaje". Za Andjusica je totalno realno - ima 31 godinu, na prvenstvu nema mesta za njega, pa i nema potrebe da se lomata po pripremama.

Kako je realno za Andjusica, bas bih voleo da mi to objasnis? Sta su ove sezone bolje od njega odigrali tipa Jaramaz i Marinkovic, pogotovo ovaj drugi kojeg ako si gledao ove sezone mogao si da vidis da se u vecini meceva raspadao na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je logika bila da pošto već imamo dosta tankih defanzivaca spolja a koji su kompletniji napadači u odnosu na Anđušića, onda prednost dobijaju oni koji peglaju i nešto odbrane poput Avrama i Jaramaza. Marinković je meni beda od igrača ali je malo fizički čvršći od Anđušića.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenim da vam wishful thinking u vezi Pokua i takmičarske uloge na ovom EP teži beskonačnosti. Meni je on bliži 12. mestu u ekipi i "nađubrenom vremenu" nego bilo kakvoj ulozi "kad se broji".

Baš sam nestrpljiv da ga vidim u repki. 

A ima i lepu priliku da se pokaže i naigra protiv tipa Holandije, Češke, Poljske.. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kenozoik said:

Baš sam nestrpljiv da ga vidim u repki. 

A ima i lepu priliku da se pokaže i naigra protiv tipa Holandije, Češke, Poljske.. 


Ne vidim po cemu ce te utakmice a narocito pred 15.000 ljudi u Pragu protiv Ceske biti walk in the park. 
Ne bi me cudilo da nas Ceska dobije. 

Ali se generalno slazem. Poku moze biti lepo iznenadjenje na prvenstvu.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Dobar spisak, ako se izuzme izostanak Bogdana koji ću, iako očekivan, teško prežaliti. 💔 Ova dvanaestorka koju je izdvojio Chaos je verovatno najbolje što bi se moglo poslati, pod uslovom da svi budu zdravi i skoncentrisani na takmičenje *da, gledam u Jokića* mogu da igraju sa svima.

 

P.S. Poku je extra, ne smem da napišem nešto drugo da se uini ne naljuti. :)))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

P.S. Poku je extra, ne smem da napišem nešto drugo da se uini ne naljuti. :)))

 

ja se slažem sa onima koji smatraju da će on biti 12i igrač aka zalog za budućnost.

nemam ja ništa protiv kritikovanja pokua, osim kada mi na nba temi horski pišu "mora da napravi neki iskorak" a odmah zatim "gledao sam samo hajlajce"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čast Pokuševskom, ali ja još od njega nisam video da igra ozbiljan basket, za sad sam video samo da vozi tankovanje, a tankovanje repke ne bih voleo da gledam.

 

Avramović je trenutno u velikoj formi i on bi sa klupe morao dobijati najviše minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Verovatno je logika bila da pošto već imamo dosta tankih defanzivaca spolja a koji su kompletniji napadači u odnosu na Anđušića, onda prednost dobijaju oni koji peglaju i nešto odbrane poput Avrama i Jaramaza. Marinković je meni beda od igrača ali je malo fizički čvršći od Anđušića.

Ma kapiram ja logiku, i slazem se sa izborom selektora koga god da je zvao, ali nije Andjusic raspad pa da se pise tako. 

Cenim da je Marinkovic dobio prednost zato sto je igrao na ovim mecevima sad protiv Belgije i Letonije, dok Andjusica nije bilo... 

 

Just now, Dracarys said:

Čast Pokuševskom, ali ja još od njega nisam video da igra ozbiljan basket, za sad sam video samo da vozi tankovanje, a tankovanje repke ne bih voleo da gledam.

 

Avramović je trenutno u velikoj formi i on bi sa klupe morao dobijati najviše minuta.

Nije u boljoj formi od Dobrica i Davidovca sto je finale abe i pokazalo 🙄

Salu na stranu, slazem se da bi trebao biti jako bitan igrac sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

ja se slažem sa onima koji smatraju da će on biti 12i igrač aka zalog za budućnost.

nemam ja ništa protiv kritikovanja pokua, osim kada mi na nba temi horski pišu "mora da napravi neki iskorak" a odmah zatim "gledao sam samo hajlajce"

 

Ma šalim se ja malo na tvoj račun, ništa zlonamerno. Simpatično mi je što ga podržavaš jer realno još nismo videli koji je njegov maksimum, ne treba ga otpisivati prerano. I taman treba da bude na ovom EP da se "kali" na vreme.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ne vidim po cemu ce te utakmice a narocito pred 15.000 ljudi u Pragu protiv Ceske biti walk in the park. 
Ne bi me cudilo da nas Ceska dobije. 

Ali se generalno slazem. Poku moze biti lepo iznenadjenje na prvenstvu.

Kad je javljeno da Jokić igra, već smo vidjeni sa zlatom oko vrata. A sad, kad smo popušili šamare od Letonije i Belgije u kval, sad smo k'o miševi, drhtimo od Holandije i Češke? 

Mislim, nije mi jasno. 

Ja ne podležem nijednom od ta dva ekstrema. 

Činjenica je da je naša grupa najlakša, i da nam se žreb opet lepo otvorio. Šta bi se tek pričalo da smo u grupi sa Francuskom, Letonijom ili Slovenijom?  

Takodje, uopšte se ne slažem da domaćinstvo ima takav značaj u turnirskom /repka takmičenju kao u klupskom. 

A drugo, zašto mi se imputira da sam najavljivao nekakvu šetnju? Poenta je da Poku (kao i svi drugi u 12) ima najbolju priliku da igra, dobije nekakvu minutažu i pokaže se u 1 fazi. 

Posle se, logično, krati rotacija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Igor_ said:

Kako je realno za Andjusica, bas bih voleo da mi to objasnis? Sta su ove sezone bolje od njega odigrali tipa Jaramaz i Marinkovic, pogotovo ovaj drugi kojeg ako si gledao ove sezone mogao si da vidis da se u vecini meceva raspadao na terenu.

Rece Haos ono sto je i meni bila logika, ali imam i dodatak - Andjusic je u ozbiljnim kosarkaskim godinama i mislim da nije fora zvati ga na pripreme kada unapred znas da nece ici na prvenstvo. Nisu pripreme ono su nekag bile, ali sto secati coveka kada imas jasnih 6 bekova pre njega, a da vecina imaju slican forte? Pride, nije on taj tip igraca koji ce trening uciniti boljim i podici intenzitet, biti uzor mladima ili sam biti mladic koji se dokazuje i uci sta je reprezentacija. Poziv mu ne bi ni znacio za neki transfer jer to zavrsio. I ne znam, mislim da nisam napisao da je raspad (ili bar to nisam zeleo), cak mislim da sam ga u poslenjem pominjaju na forumu pohvalio (tokom 1/4finala EL). Prizivao sam taj profil igraca i KKCZ. Al da mi je njegov izastanak iz ove skupine ocekivan i realan, pa jeste. Da imamo drugacije bekove, sigurno bi imalo prostora za razmisljanje o njemu.

Btw, Jaramaz bi meni lagano bio u 12, nudi odbranu i cvrstinu kakve nema kod ostalih bekova. Sto se Vanje tice, sem duzine njegovi jedini aduti u odnosu na Andjusica su 25god i sto ce igrati u prozorima kvalifikacije...

Takodje, izostanak Andjusica protiv Letonije i Belgije je mozda bio indikativan, pa me ovo nije iznenadilo. Ali bi bilo pederski da mu nije javljeno, to svakako.

 

U sklopu odbrane teze, mislim da je Kuridza tu kao zahvalnost, zbog (radne) atmosfere i sto nam je pozicija 4 prejadna, a Ristic zbog Pesiceve zaljubljenosti od jos pre 10godina... Ostali super chuche, samo sa se svi lepo pojave...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kenozoik said:

Čudi me da nema Andjušića na širem spisku, kad je tu već npr Vanja Marinković. Povredjen? 

Takodje, Dalibor Ilić.. Čini mi se da se pojavio na spisku za prvi prozor, nije igrao, a potom više nije ni zvan. Ni sada ga nema. Ima li neko info o čemu se tu radi? 

 

I meni nije jasno sta se dogadja sa Ilicem. Jos uvijek mozda nema taj kvalitet za EP ali sam sa nadao poziv za prozore/siri spisak, pogotovo kad kuburimo za cetvorke i on je barem igrao u kontinuitetu ove sezone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kenozoik said:

Kad je javljeno da Jokić igra, već smo vidjeni sa zlatom oko vrata. A sad, kad smo popušili šamare od Letonije i Belgije u kval, sad smo k'o miševi, drhtimo od Holandije i Češke? 

Mislim, nije mi jasno. 

Ja ne podležem nijednom od ta dva ekstrema. 

Činjenica je da je naša grupa najlakša, i da nam se žreb opet lepo otvorio. Šta bi se tek pričalo da smo u grupi sa Francuskom, Letonijom ili Slovenijom?  

Takodje, uopšte se ne slažem da domaćinstvo ima takav značaj u turnirskom /repka takmičenju kao u klupskom. 

A drugo, zašto mi se imputira da sam najavljivao nekakvu šetnju? Poenta je da Poku (kao i svi drugi u 12) ima najbolju priliku da igra, dobije nekakvu minutažu i pokaže se u 1 fazi. 

Posle se, logično, krati rotacija. 


Nije mi uopste bio cilj da tvoj upis degenerisem, mozda sam se glupavo izrazio. Mislim da kapiram sta si hteo reci, vise sam se nadovezao da mislim da Poku ili ima cvrstu ulogu ili ne, mislim da svojih 5 minuta moze odigrati tokom turnira sa dobrom pripremom i te kako, lik je hodajuci missmatch i ako se uzme u obzir kakav ce nam biti sastav ce realno biti ofanzivno orijentisan tim gde ce doci do izrazaja.

Ako ne, i ako nije u planovima Pesica za 10ak igraca koji ce imati minutazu, ne verujem da ce biti prostora ni protiv spomenutih ekipa. Meni su sve te ekipe prilicno zajebane, pa i Poljska i Izrael. Mine za ekipe kao nas, mislim da nemamo hemiju i iskustvo da ih dobijemo na cist experience, vec da cemo morati to uraditi borbom i ofanzivnim talentom. Ipak, tekma se Ceskom je kljuc pobede u grupi po meni.

Link to comment
Share on other sites

Ako već diskutujemo o tome, cenim da su nezgodnije Finska i Izrael, od npr Češke. Finci imaju više šutera i mogu da budu vrlo zaebani ako ih ludački krene. Izrael nam tradicionalno ne leži, uvek sa puno kontakta i pomalo prljavi. A mislim da ovakvom našem sastavu kontakt uopšte ne prija.

 

Medjutim, nema potrebe da se razmišlja na takav način. Osetno smo kvalitetniji od svih u prvom krugu, po individualnim sposobnostima. Samo se treba pripremiti i uigrati kako treba, ne potceniti nikog i ući motivisano u svaki meč. "Samo".. 🙂

S tim u vezi, ne dopada mi se naročito ovaj kratak period priprema (mesec dana) , gde treba dovesti igrače kondiciono na neki nivo (posle ležanja i bureka), pripremiti ih taktički, uigrati.. Valjda Kari zna šta radi. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem sta ce ovoliko centara na spisku, a nema Bobana, mada ono, niti je u formi niti mu se igra ocigledno, tako da je u redu. Ristic ne znam...  decko ne bi dominirao u KLSu, provlaci se na svakom spisku.

 

Imamo ogroman problem na bekovskim pozicijama, ako budu igrali Jokic i Milutinov treba nam bukvalno jos dva visoka u 12 i cao. A ovde nam je pola spiska cetvorke i petice.

 

I da, Bjelica ako ide, onda mora 7+5 gde je on 12. igrac.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ja ne razumem sta ce ovoliko centara na spisku, a nema Bobana, mada ono, niti je u formi niti mu se igra ocigledno, tako da je u redu. Ristic ne znam...  decko ne bi dominirao u KLSu, provlaci se na svakom spisku.

 

Imamo ogroman problem na bekovskim pozicijama, ako budu igrali Jokic i Milutinov treba nam bukvalno jos dva visoka u 12 i cao. A ovde nam je pola spiska cetvorke i petice.

 

I da, Bjelica ako ide, onda mora 7+5 gde je on 12. igrac.

Bobanov menadzer mu trazi angazman kod Sijana, Bjelogrlica, Dragojevica, Sotre..... :default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...