Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 hours ago, СтелаРоса said:

Ono sto se Nebojsi ne moze osporiti je da je veliki takmicar, a slobodno cu reci i pobednik. Mozemo diskutovati o nacinu na koji dolazi do pobeda i uspeha, ali je cinjenica da cega god se dohvatio u prethodnih 30 godina napravio je respektabilan rezultat.

Izvini brate ali ovo je jedna od većih gluposti na ovom forumu. Sa toliko para koja Zvezda dobija od države verujem da bi pola forumaša uradilo bolji posao. Klub je postao leglo prosečnih stranaca i ispušenih domaćih muštikli, rezultati u Evroligi pokazuju svoje. 

 

Za Čovića na čelu KSS, ne znam šta da mislim, čak i kada se uzme u ozbir ko mu je bio konkurencija. Ako Pešić ostane, to je super. Ali ako Nebojša počne da izigrava nekog genija koji se meša u sve i svašta, ne znam da li je ostanak Pešića vredan toga. Važno je da košarkaški znalci i dalje mogu da rade svoj posao a ne da im se Čović meša u posao. Neka se koncentriše na organizacione stvari.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VISOKOLETAC said:

Drugi zadatak(a ovo zakljucujem iz njegovih dosadasnjih izjava, a i izgleda da ce i Pesic ucestvovati u tome) ce biti da se formira nova i kvalitetna KLS i gasenje ABA lige, naravno uz finansijsku pomoc drzave. Renoviranje hala, povratak starih centara...

 

Nije to posao KSS-a. Zasto bi mi gasili ABA? Oni ce igrati i bez nas i to je ok. Spojice ABA1 i ABA2 i gledacemo Cedevitu i Buducnost kako se krljaju za titulu sa Dubai-em. Stvarno ne vidim razlog da ABA ne opstane bez nasih klubova. 

 

edit:

Da dodam - mislim da ce mnogima biti i lakse. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

Ne znam samo na čemu se temelji ovaj optimizam da će Čović svoj modus operandi ostaviti u KKCZ i da ga neće preneti u KSS.

I ja se pitam....

 

A gasenje ABA...Ne bi me zacudilo da opet postignu autogol.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Čović neće petljati oko reprezentacije mnogo, bar ako Pešić ostane. A i reprezentacija je neka vrsta nacionalne svetinje, pa stvarno mislim da se neće usuditi.

Sudbina ABA zavisi od tretmana koji ima kod EL. Ako bi Čović ishodio od EL da srpski klubovi bez igranja ABA dobiju/kupe dva EL mjesta kao što je sad slučaj, sigurno bi pokušao da ruši ABA.

 

Međutim, ja mislim da EL akcionari nekako trpe pozivnice Zvezdi i Partizanu u svojstvu najboljih timova iz čitavog ABA/ex-Yu prostora. Ako bi oni bili samo najbolji srpski timovi, mislim da to ne bi prošlo kod vlasnika EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tex_Willer said:

Partizan jedino zbog ucene svevišnjeg ce izaci iz abe i igrati kls tokom sezone( skroz je nebitno da li bi veciti imali sigurnu el), jer ako u abi imamo ovo sto imamo u kls bi se dno probilo...

Ne znam sta imate u ABA ligi, ali da ne ulazimo sada u to. Uvek sve moze da se dogovori, npr neka funkcija direktora lige nekome koga Partizan podrzi ili npr da derbije sude strane sudije. Sve se moze kada se ima volje.

Ja bih licno za KLS uveo pravilo da do plejofa u timu mora biti 2 igraca do 20 godina i 2 do 23 godine, a da dvojica od njih moraju igrati po cetvrtinu(pa neka treneri biraju koju i koji su to igraci). Ovo ne bi nista poremetilo, a mislim da bi kvalitetni klinci isplivali. Naravno ova deca bi morali da budu domaci igraci.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Mislim da se Čović neće petljati oko reprezentacije mnogo, bar ako Pešić ostane. A i reprezentacija je neka vrsta nacionalne svetinje, pa stvarno mislim da se neće usuditi.

Sudbina ABA zavisi od tretmana koji ima kod EL. Ako bi Čović ishodio od EL da srpski klubovi bez igranja ABA dobiju/kupe dva EL mjesta kao što je sad slučaj, sigurno bi pokušao da ruši ABA.

 

Međutim, ja mislim da EL akcionari nekako trpe pozivnice Zvezdi i Partizanu u svojstvu najboljih timova iz čitavog ABA/ex-Yu prostora. Ako bi oni bili samo najbolji srpski timovi, mislim da to ne bi prošlo kod vlasnika EL.

Mislim da vlasinici EL gledaju samo finansijsku dobit i ono sve sto donose mecevi Zvezde i Partizana, sa strane marketinga itd itd...

 

U skladu sa tim ove (ili u sledece dve) nedelje izlazi emisija na EL TVu posvecena rivalstvu Zvezde i Partizana.

To su radili i za Fener-Efes, Oly-PAnatu i Real- Barsa.

 

Mislim da ono sto mi donosimo (svi zajedno) EL je jako isplatljivo za njih.

Tako da ovakva ABA liga koja sluzi za medjusobno klanje nicemu ne sluzi. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pilif88 said:

Mislim da vlasinici EL gledaju samo finansijsku dobit i ono sve sto donose mecevi Zvezde i Partizana, sa strane marketinga itd itd...

 

U skladu sa tim ove (ili u sledece dve) nedelje izlazi emisija na EL TVu posvecena rivalstvu Zvezde i Partizana.

To su radili i za Fener-Efes, Oly-PAnatu i Real- Barsa.

 

Mislim da ono sto mi donosimo (svi zajedno) EL je jako isplatljivo za njih.

Tako da ovakva ABA liga koja sluzi za medjusobno klanje nicemu ne sluzi. 

 

Da je "jako isplativo" odavno bi bar jedan naš klub imao licencu. Marketinški mi smo vrlo sitna riba, siromašno tržište, evropski zapećak. Donekle doprinosimo imidžu EL tim rivalstvom, punim salama i atmosferom, ali finansijski smo nebitni i lako bi nas zamijenili nekim iz bogatije zemlje da neki Britanci razviju kakvu-takvu košarku. I sad igramo uglavnom zato što nema Rusa.

Bottom line is - mnogo više nama treba EL, nego mi njoj.

 

Za ABA, da ne dužim, iako sad kvalitet nije nešto, mislim da ima potencijal za rast.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam sta imate u ABA ligi, ali da ne ulazimo sada u to. Uvek sve moze da se dogovori, npr neka funkcija direktora lige nekome koga Partizan podrzi ili npr da derbije sude strane sudije

Ne svidja mi se taj pristup, to klubastvo, bilo bi idealno ako mogu da se nadju neutralni ljudi i ljudi od integriteta, pa makar oni bili cak i stranci. 

 

KLS, za koju se i ja zalazem, nece imati smisla ako ne budu ispunjeni svi od sledecih uslova:

  • da Savez vodi ligu, ali ne Covic (svakako to i nije uloga predsednika KSS), vec da postoji organ formiran za to koji se sastoji od kombinacije ljudi koji se razumeju i u biznis (mozda neki privatnici, zaljubljenici u kosarku, a da nisu ni Zvezdini ni Partizanovi) kao i u kosarku (bivsi igraci, reprezentativci, opet neko ko nema neke mrlje ni kao sportista ni kao covek - znam, nije bas mnogo takvih koji bi se time bavili). Licno, veliki uticaj bih dao Pesicu. 
  • da postoje stroza pravila za istupe kako igraca, clanova strucnih stabova, tako i funkcionera, navijaca. I da se postuju. Pisao sam vec o tome. Zato mora Savez ovo da vodi a ne udruzenje klubova, jer oni nikada nece izglasati drasticne mere za sebe, ma koliko mislili da ce ih postovati. 
  • da sudijska komisija bude nezavisna (pogotovo od Covica) i da se rade ozbiljne analize sudjenja te da i oni imaju sankcije za lose sudjenje. A da se istovremeno mnogo vise radi na edukaciji sudija, da im se omoguci da i video tehnologija bude vrhunska. Ako je potrebno - dovesti i strane sudije da sude neke meceve, ako nemamo kvalitet i ne mozemo da obezbedimo nezavisnost sami. 
  • marketing - angazovati strucnjake iz oblasti a ne da to rade ljudi kao sporednu stvar. Danas je moguce svasta odraditi za male pare (ako se ne ugradjuju silni partijski paraziti), bukvalno sve od modernog i funkcionalnog sajta, mobilen aplikacije, drustvenih mreza, content-a, fantasy-a, svega sto animira ljude da prate desavanja.  

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tex_Willer said:

Partizan jedino zbog ucene svevišnjeg ce izaci iz abe i igrati kls tokom sezone

 

Partizan je pod ucenom i ušao u ABA, ništa čudno da na isti način izađe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, quentin said:

Marketinški mi smo vrlo sitna riba, siromašno tržište, evropski zapećak. Donekle doprinosimo imidžu EL tim rivalstvom, punim salama i atmosferom, ali finansijski smo nebitni i lako bi nas zamijenili nekim iz bogatije zemlje da neki Britanci razviju kakvu-takvu košarku. I sad igramo uglavnom zato što nema Rusa.

 

Po cemu smo mi "sitna riba" i "evropski zapecak" tacno? Koja je to metrika? 


Po broju navijaca u halama? Smo sam vrh.
 

Spoiler

 

 

 

Po broju gostujucih navijaca? Smo verovatno pri vrhu, kad se dozvoli da se ide. Ili barem u gornjoj polovini.

 

Po broju pratioca na drustvenim mrezama?

  1. Ovde ima dva segmenta -followers, impressions, reach, views i engagement metrike na Euroleague profilima. Tu me bas me interesuje koliki je split po drzavama. Generalno brojke su u porastu
    Spoiler

     

  2. Drugi segment zastupljenost samih klubova na mrezama - a tu smo u vrhu, po pratiocima, i Zvezda i Partizan, jedino je Fener iznad nas a Real tu negde. PAO i Oly kaskaju. Najgori su Alba i Bayern, toliko nezastupljeni da je recimo Alba na nivou statisticke greske. 
Spoiler

WhatsApp-Image-2024-03-01-at-11.13.49.jp

 

S obzirom na follower-e klubova, rekao bih da veliki deo metrike iz stavke 1, zapravo imamo zahvaljujuci fan bazi Fenera, vecitih, Reala i pa i PAO i Oly (pogotovo kada imaju uspesne sezone). 

 

 

Po broju poseta Euroleague stranici? S obzirom na podatke sa drustvenih mreza, verujem da i tu dominiramo.

 

Po F4 turnirima, utiscima o organizaciji istih, poseti? Da je nesto lose, ne bi se pricalo o trecem domacinstvu u 8 godina.

 

Po utiscima igraca koji dolaze da igraju u Beogradu, sto kao gostujuci sto kao igraci Zvezde i Partizana? Mahom svi naglasavaju Beograd u nekom svom top izboru.

 

Po tome koliko je kosarka voljena? Da li treba da pricamo da su samo mozda Litvanci i Grci tu negde (u odnosu na broj stanovnika) a donekle i Turska. 

 

Po tome koliko nasi igraci i treneri imaju uticaja na kosarku, ne samo u Evropi? No discussion.

 

Po tome koliko se utakmica prenosi na nasim kanalima u odnosu na prense u ostalim drzavama? Koliko prenosa ima u Nemackoj i Francuskoj po jednom kolu? Koje metrike beleze? U Nemackoj se prenose sve iz EL (ali je za EC bilo samo utakmice Nemackih timova), ne znam koliko u lajvu a koliko odlozeno, a u Francuskoj je zvanicni broadcaster u finansijskim problemima, izbacili su francusku ligu a ispostovace ugovor sa EL do kraja (valjda). A broadcaster je, kroz neke sestrinske veze, inace vlasnik Monaka i sponzor Asvela. 😄  

 

A brojke rastu:

Quote

Meanwhile, Euroleague Basketball achieved significant growth across several key business metrics for the 2023-24 season, including television and digital audiences.

TV viewership experienced a huge rise, with a 27% increase compared to the 2022-23 season. A total of around 1.1 billion viewers tuned in to watch Euroleague content, whether live, delayed, or through highlights.

This growth was especially notable in several key markets, such as Turkey (up 155%), Serbia (35%), Greece (32%), Spain (13%), Lithuania (12%), and Italy (11%).

 

 

Sve je ovo u velikoj ili manjoj, direktnoj ili negde indirektnoj vezi sa marketingom. 

 

 

Po sponzorima? OK nemamo naslovnog sponzora (Turska i TurkishAirliens su tu jer su ogromni kao zemlja) ali imamo Premium Partnera - Maxbet.rs. 

 

Jedini parametar po kome na dnu je "platezna moc" navijaca iz Srbije, ali ni tu nismo sada nesto mnogo iza Turske i Grcke. 

 

 

Nismo nebeski narod ali brate, nemojmo se ni srozavati. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Ako vec moramo da progutamo zabu u obliku NC kao predsednika KSS (a gde ujedno on vodi bar 2 kluba i KLS) ne moramo bas i govno da pojedemo i vratimo se na "jaku KLS". Forumas @hk1 je prilicno dobro na ABA temi objasnio zasto je ABA jedini put, pa se nadam da od KLSa nema nista.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Ne znam samo na čemu se temelji ovaj optimizam da će Čović svoj modus operandi ostaviti u KKCZ i da ga neće preneti u KSS.

Nema tu nekog optimizma, samo osnovna logika nalaže da je košarkaška reprezentacija jako jako bitna, čak i za ovakvu cirkusku olupinu od države. Svako soliranje gmizavca može brzo da izazove razne lavine, podele, pičvajze a to nije u interesu opšteg zadovoljstva populusa i bolesnikovih fokus tabelica.

 

A i Matori ga poznaje jako dobro, čak se i gotive tako ne bi smelo biti KKCZ scenarija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wrach said:

zasto je ABA jedini put

ABA je jedini put za unistenje nase kosarke, ali jbg uvek mozemo gledati po 15 stranaca u nasim klubovima, a Topica, Drezgica, a nadam se i Nakica, Bosnjakovica, Kostica nece imati ko da stvara. Nasa deca sa 15 i 16 godina igraju u inostranstvu. Tamo ih pustaju da igraju i za prve timove u tim godinama, a zapitajte se gde bi ovde mogli da igraju u prvom timu, pa makar to bila i beton liga.

Link to comment
Share on other sites

Talenti ce uvek naci put, a tu jaku domacu ligu imamo na kraju sezone. Benefit ABA lige se vidi i kod ABA 2 lige gde ekipe koje igraju to takmicenje takodje vidljivo odskacu od onih koji igraju samo KLS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

Talenti ce uvek naci put, a tu jaku domacu ligu imamo na kraju sezone. Benefit ABA lige se vidi i kod ABA 2 lige gde ekipe koje igraju to takmicenje takodje vidljivo odskacu od onih koji igraju samo KLS.

Naravno da je tako kada imas ovakvu KLS. Zamisli KLS sa budzetom ABA lige gde vec imas Zvezdu, Partizan, Megu, FMP, Borac, Spartak, a ako se doda i Vojvodina koja ima pristojan budzet, mozda i Igokea, potrebno je da podignes jos 2 do 4 centra u Srbiji da imas pristojnu ligu. Talenti su uvek nalazili put, ali kada? Ovo sto imamo je jos iz starog sistema. Koliko klinaca otpada, jer sin sponzora ili sin nekog bivseg kosarkasa mora da igra? Koliko njih igra, jer su fizicki jaci od svojih vrsnjaka, pa treneri, jer jelte moraju da pobedjuju, otpisuju manje snaznu, a talentovaniju decu. Mnogi se smeju Pesicu, ali ja bih poslusao malo sta on prica, da ne bude posle kasno. Mi uvek mozemo da odlucimo da razigravamo klince Cibone, Zadra, Olimpije, Krke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Јака кампања се наставља, налетех на Грбовића који прича да када се добије А лиценца не треба ризиковати да се неки играч од 2 милиона повреди против неке Крке, може да налети неки камионџија у лиги која ништа не значи, а никад и није 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jao ali ta briga oko domacih talenata...Pa pre ce talenat da napreduje ako je okruzen kvalitetnim strancima a ne raznim domacim mediokritetima(i stranim isto).

Ako si talenat ne znaci da odmah po defaultu moras da dobijes minute.Ti se za te minute izboris.Ako uspes onda super a ako ne jbg.

 

A to davanje i sigurnog mesta jer si bonus nece bas pomoci u dobrom razvoju mladih igraca....

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrach said:

Ako vec moramo da progutamo zabu u obliku NC kao predsednika KSS (a gde ujedno on vodi bar 2 kluba i KLS) ne moramo bas i govno da pojedemo i vratimo se na "jaku KLS". Forumas @hk1 je prilicno dobro na ABA temi objasnio zasto je ABA jedini put, pa se nadam da od KLSa nema nista.

 

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

ABA je jedini put za unistenje nase kosarke, ...

 

Niste skroz u pravu ni jedan ni drugi a ni treci pominjani. 

 

 

 

Pravi put bi bila smislena ABA liga. Ovo sto sada imamo nije smisleno. 16 timova, nikad veci jaz, a da bi se malo povecao kvalitet pustaju se padobranci sa parama, sjebava se i ono malo sportskog sto u ligi postoji.

 

Ako ne moze smislena ABA liga, onda je bolje imati i smislenu KLS ligu. 12 klubova, i teraj tako dok se eventualno okolnosti ne promene. Ponavljam samo ako moze smislena KLS liga (objasnio sam to vec u par navrata). 

 

A ako ne moze ni smislena KLS liga onda da batalimo kosarku u regionu u potpunosti, barem na profesionalnom nivou, i da je pikamo onako, amaterski. 

 

 

Dakle kad pricate o tome ABA ili KLS, morate i da objasnite sta pod tim mislite. 

Dakle - ne ABA po svaku cenu, ali ne ni KLS liga po svaku cenu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MV91 said:

Јака кампања се наставља, налетех на Грбовића који прича да када се добије А лиценца не треба ризиковати да се неки играч од 2 милиона повреди против неке Крке, може да налети неки камионџија у лиги која ништа не значи, а никад и није 😂

Zli Krkin kamiondžija koji sakati Bege milionere. Voli. 

spacer.png

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...