Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Svako ko oseća mržnju prema sportisti kog nije nikad upoznao treba momentalno da poseti, ne psihoterapeuta, već psihijatra. Svi mi često ovde izbacimo poneku frustraciju, ogorčenost ili generalno negativno osećanje, zato što nas nešto triggeruje, ali tu bi trebalo sve da se završi. Pogotovo nema potrebe braniti lik i delo Nikole Jokića od forumaša koji ga generalno cene i podržavaju; ali isto tako ti ljudi imaju pravo da ne smatraju kako je savršen u svemu. S moje strane se odnos prema njemu ne menja, otvoreno sam iznosila to da ga ne gotivim preterano, ali imam poštovanja za njegovu karijeru. Mislim da je to i dovoljno.

 

@Darko In Mek we trust, idemo po medalju!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Dok se vi ovde svadjate Jokic u fazonu Sare Jo - da li citam komentare, nemam vremena za to, jedni kude drugi brane, a ja jasem konje vrane.

 

Meni je ta tema bitna pa zato i ucestvujem u diskusiji. Ja sam odrastao na onim reprezentacijama 1995, 1997, 1998, 1999...pa 2002... kada je reprezentacija bila sve i svja svakom sportisti, a posebno kosarkasima. Kada smo se kao klinci divili tim momcima, nezavisno od toga ko je u kom klubu bio.

 

E upravo zato je meni to bitno. Nije strasno sto ce jedan ili dvojica, pa makar bili i talenti kao Jokic, biti u fazonu kurcobolje za nacionalni tim, ali ako to postane ustaljena praksa postacemo sprdnja, bez tog vezivnog elementa, igraci ce biti kao ONil kad izjavi da ima viziju da ce ga sledeceg leta boleti koleno. To ne zelim. Nacionalni tim je mozda i poslednja granica izmedju totalne destrukcije klubastvom. 

 

Mislim, znam da se sprdas, naravno. Ali nije nebitno.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ekipe, spolja smo dosta jaki. Bogi će biti u Kobe modu, Gudura i Nedović imaju municije plus imamo i tih zujalica kao što su Aleksa, Vanja, Jare.

Dole su naravno najveća očekivanja od Milutinova, a najveći znak pitanja startna četvorka. Petrušev je najbliži tome, imao je neke baš dobre partije u EL. Najintrigantniji je N. Jović, verovatno niko ne može da pretpostavi njegov potencijal. Ima sjajne fizikalije, nije glup, ali koliko može u ovom momentu ni on sam ne zna. 

Tu je naravno i Smajli sa sličnom ulogom kao u KKP.

 

Sve u svemu, nadam se nekoj ludo & brzo košarci u kojoj pozicije nisu zakucane (imamo bar 10 igrača koji mogu na više pozicija) i gde se puno preuzima i još više trči

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kada budemo saznali konačnih 12 za prvenstvo, moći ćemo da procenimo šta se može očekivati od svakog pojedinačnog.

 

Ono što je sada jasno je da je ovo zlatna prilika da se izrodi neki novi budući nosilac ekipe jer je i Bogi već u godinama, ispravite me mislim da je 1992. godište, Nedović 1991... tako da iako je ekipa okrenjena oni koji su tu nisu mladi, pa bih veoma voleo da vidim šta na jednom ozbiljnom nivou borbe mogu Nikola Jović i Pokuševski ako budu igrali.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marvin said:

Što se tiče ekipe, spolja smo dosta jaki. Bogi će biti u Kobe modu, Gudura i Nedović imaju municije plus imamo i tih zujalica kao što su Aleksa, Vanja, Jare.

Dole su naravno najveća očekivanja od Milutinova, a najveći znak pitanja startna četvorka. Petrušev je najbliži tome, imao je neke baš dobre partije u EL. Najintrigantniji je N. Jović, verovatno niko ne može da pretpostavi njegov potencijal. Ima sjajne fizikalije, nije glup, ali koliko može u ovom momentu ni on sam ne zna. 

Tu je naravno i Smajli sa sličnom ulogom kao u KKP.

 

Sve u svemu, nadam se nekoj ludo & brzo košarci u kojoj pozicije nisu zakucane (imamo bar 10 igrača koji mogu na više pozicija) i gde se puno preuzima i još više trči

 

Sve bi to bilo super da na klupi nije Kari. Njegove godine i dobro poznate metode rada nisu nikakva garancija da cemo igrati tako. Svaka cast njemu za uspehe i sve, ali i da sam ja na mestu igraca pitao bih se dal sam tolki mazohista da provedem u njegovom rezimu mesec i kusur dana. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Sve bi to bilo super da na klupi nije Kari. Njegove godine i dobro poznate metode rada nisu nikakva garancija da cemo igrati tako. Svaka cast njemu za uspehe i sve, ali i da sam ja na mestu igraca pitao bih se dal sam tolki mazohista da provedem u njegovom rezimu mesec i kusur dana. 

Koje i kakve metode, o čemu se radi?

Mi smo igrali najlepšu košarku na EP, svi su o tome pisali.

Desila se Italija to stoji, al ima nešto i do igrača.

Čovek jeste u godinama, malo je usporio al košarke zna i to mnogo.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nunilo said:

Cudan smo mi narod.

 

Kad sam rekao drugarima da u 1/2 zapada navijam za Phoenix popio sam salve uvreda i da sam izdajica. Danas mi kazu da sam car.

 

Sad treba da navijas za Jokica

 

Nikad hipster od tebe ☹️

 

edit: stuca forum opasno, ja mislio da se Jokic predomislio

Edited by pantelia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

uspela si da povežeš to što ti se moja logika ne dopada, sa time što neko drugi piše da ga ne treba pominjati, pa onda to pominješ meni?

ne smeta meni da ga pominjem, dok ne stignu prve tekme za repku. kao što on ima pravo da ne igra, imam i ja da budem jako nezadovoljan što ne želi.

nije to bilo koji odličan igrač, već halejeva kometa za svetske prilike a ne za domaće.

 

vidim da furaš novaka na ajvartaru, pretpostavljam da bi mogla da nađeš sama neko hipotetičku situaciju iz prošlosti u kojoj bi bila nezadovoljna njegovom odlukom. 

nije da te teram da sama nešto radiš na temu, nego zaista ne pratim tenis uopšte, pa ne znam.

Ti si me kvotovao i stvarno vređate ostale momke koji igraju onakvim pisanijama o tome ko i zašto ne igra, umesto ko igra....

Pa vi nastavite o kosmičkim pojavama...

Link to comment
Share on other sites

Evo da postavim kostur da imamo ovde:

 

https://www.fiba.basketball/basketballworldcup/2023/competition-schedule.pdf

 

Dopuna:

 

prva dva tima iz svake grupe prolaze u dallju fazu. Pravi se nnova grupa sa 4 tima, po dva najbolja iz dve susedne grupe ( spaja se A i B, C i D, E i F i G i H).

Bodovi se prenose a igra se jos sa dva tima koja su prosla dalje iz susedne grupe. 

Najbolja dva tima iz četiri nove grupe prolaze u četvrtfinale.

 

To bi značilo da, ako budemo medju ta dva tima kako se ocekuje cetvrtfinale igramo sa najbolja dva tima iz C/D grupa gde su USA, LTU, MNE i GRE.

Hipoteticki, ako budemo prvi u nasoj A/B grupi igramo sa drugim iz C/D i nadamo se da nam ne zapadne USA. Sa ovima ostalima mozemo da se pošibamo.

Edited by Kenozoik
dopuna texta
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

 

Mislim da će i tema biti posebna, možeš da je i otvoriš ako te ne mrzi. 

Hvala ali radije bih prepustio nekome drugom.

Ako se niko ne javi, videcu da otvorim temu.

Mozda je jos rano za to?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nunilo said:

Cudan smo mi narod.

 

Kad sam rekao drugarima da u 1/2 zapada navijam za Phoenix popio sam salve uvreda i da sam izdajica. Danas mi kazu da sam car.

 

Nema veze, neka ti satisfakcija bude saznanje da si dobar covek koji je bio na pravoj strani istorije.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...