Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

13 hours ago, propolis said:

Ja ne znam da li postoji balkanac koji nije zavisnik od kladionice.

Za poslednjih 7 godina sam 2 puta ušao u kladionicu. Jednom dok sam čekao da mi se opere auto seo da popijem kafu i drugi put da sa školskim koji radi u kladionici popijem pivo. Ne igram ni online, da ne bude zabune. Pre toga sam igrao toliko  da mi je većinu vremena u toku dana zaokupljivao flashscore. Najbolje će opisati situacija da sam u 2 ujutru jurio stream bolivijske lige jer sam čekao samo tu utakmicu za pare. Tada sam osetio da me sve to jako psihički umara i jednostavno sam odlučio da više ne igram.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, John Terry said:

 

Jebiga, kad drzava pospesuje bolest.

 

Jednim udarcem dve muve, narod ima zabavu i zatupljuje se, a ima itekako koristi i od poreza kao i jake slike broja zaposlenih.

Možda je kockanje industrija za najviše zaposlenih u Srbiji 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

Bez zezanja mislim da je kockanje ozbiljan problem u Srbiji, maltene u kafićima nema ljudi jer svi sede u kladionicama.

 

Ne znam gde živiš, ali puni su i kafići i kladionice. Posle kao nismo ekonomski tigar regiona :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Jednim udarcem dve muve, narod ima zabavu i zatupljuje se, a ima itekako koristi i od poreza kao i jake slike broja zaposlenih.

Možda je kockanje industrija za najviše zaposlenih u Srbiji 🤔

Znam osobu koja je napustila Narodnu banku i otišla da radi u kladionici (ne da kuca tikete :classic_biggrin:). Glavni srpski biznis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ramljak i Jusup potpisali nove, dvogodisnje ugovore sa svojim klubom. :thumbsup:

 

Nemanja Popovic presao iz Lietkabelisa u Megu.

 

Interesantno ce biti pratiti prelazni rok u Cedeviti - otisli su skoro svi bekovi (Ferrell, Adams, Jeremic, Rebec), a dosli su Glas, Scuka (sa pozajmice iz Mornara), Sow (on je 4 ili 5?), Saskov (centar koji nece imati neke minute) i plej Holatz (KKP se interesovao za njega ranije).

 

Trenutno je stanje kod njih ovakvo:

 

PG Holatz/Gnjidic

SG Dragic/Glas

SF Radovic/Daneu/Krudzinski + Muric koji je povredjen

PF Sow/Scuka/Kosi/Ciani + Alibegovic koji je na izlaznim vratima

C Omic/Matkovic/Saskov

 

Bice ovde jos dolazaka i odlazaka. Fale prvi plej i prvi bek, a mozda i jos neki igrac pod kosem ako Pianigiani bude zeleo da dovede jos nekog tu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Ramljak i Jusup potpisali nove, dvogodisnje ugovore sa svojim klubom. :thumbsup:

 

Nemanja Popovic presao iz Lietkabelisa u Megu.

 

Interesantno ce biti pratiti prelazni rok u Cedeviti - otisli su skoro svi bekovi (Ferrell, Adams, Jeremic, Rebec), a dosli su Glas, Scuka (sa pozajmice iz Mornara), Sow (on je 4 ili 5?), Saskov (centar koji nece imati neke minute) i plej Holatz (KKP se interesovao za njega ranije).

 

Trenutno je stanje kod njih ovakvo:

 

PG Holatz/Gnjidic

SG Dragic/Glas

SF Radovic/Daneu/Krudzinski + Muric koji je povredjen

PF Sow/Scuka/Kosi/Ciani + Alibegovic koji je na izlaznim vratima

C Omic/Matkovic/Saskov

 

Bice ovde jos dolazaka i odlazaka. Fale prvi plej i prvi bek, a mozda i jos neki igrac pod kosem ako Pianigiani bude zeleo da dovede jos nekog tu.

U Megu je prešao Nemanja Popović iz Zvezde, pauzirao celu sezonu zbog povrede. Nikola Popović je deo prošle sezone bio u Litvaniji kod Čanka...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, ovi iz Buducnosti su do sada ostavili cetvoricu igraca iz prosle sezone koja je bila uzasna i doveli trojicu pojacanja iz SC Derbija i Mege.

 

Morace ovih 5-6 pojacanja koja budu stigli da budu bas dobri kosarkasi inace ce ekipa biti duplo slabija nego prosle sezone. Onda se postavlja pitanje, pa gde je to zavrsio povecan budzet, u cijim dzepovima su se slile gradske pare (2,5 miliona evra)?

 

Jer, do sada imamo - Kuridza 200k, Ilic 100k, Grbovic 50k, Slavkovic 50k, Magee 200k, Popovic 250k, Drobnjak 100k. Ovo je manje od milion evra za celu sezonu. Ostaje jos 2 do 2,5 miliona evra za pet igraca. Dakle, samo bez novih Boothova, Bell Haynesova i ostalih Miskovic pronalazaka.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...