Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

48 minutes ago, Bojdo said:

U zadnje vrijeme sam nesto anlizirao sinove od nekad  pozantih kosarkasa sa ovih prostora i dosao sam do saznanja da veci dio njih ne dosegne visinu oca. Budu kratki od 5-6 cm. Dosta tu i majčina genetika utiče.

 

Sino od Vrankvica je kraci za 5 cm. Pcarski je kraci od oca za 5cm. Topic takodje 6-7 cm. Sin od Stojakovica za 7 cm. Mislim da ce i sin od Danilovica biti za par cm nizi od Predraga, Duje Radja je nizi od Radje za preko 10cm, Roko Prkacin Prkačin kraci za 5-6 cm od Nikse.

 

Mozes tu da dodas sinove Rebrace, Miskovica i Stanojevica. Visina je vazna kada su u pitanju pozicije na kojim igraci igraju . Na primer Topic ima sasvim dobru visinu za pleja, 195 cm.  Pecarski se vodi kao 208 cm, tri cm nizi od oca ali ima skroz kratke ruke pa ne deluje bas da je toliko visok bez izduzenih ekstremiteta . Imamo i kontra primere kod Koprivice i Vukcevica, gde su sinovi premasili visine  svojih oceva.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Govorio sam uopsteno o visinama. Naravno, imamo i kontra primjere ali je cesci slučaj da ne dosegnu visinu oca Ko je zenio odbojkasice i košarkašice, sinovi ga premase. Djurisic je primjer.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Kako sada igra?U UCLA ako nadje nekakvu ulogu znaci nije sala.U KKP se videlo da lepo trenira,na pravim stvarima pa su i vestine bile zrelije od vrsnjaka ali nisam ga video kao nekog kome je izgledno da ce dostici najvise nivoe u seniorima.

edit:

Izgleda kao isto pakovanje kao i ranije ali je prilicno dobro sto izvodi na ovom nivou.Ne treba ga zaboraviti.

 


Gledao sam 2-3 tekme na pocetku NCAA sezone, gde je odigrao 15-20min i koristili su ga u 90% slucaja kao sutera (spot up i izlazak iz bloka, ponekad se podigne i nakon sto ociste stranu za njega). Na tome mora i izgraditi karijeru. Meni je najblize poredjenje Vanja Marinkovic, videcemo da li ce biti poor man's Vanja ili nesto bolje.
Meni odlazak u UCLA sugerise da se pokazao kako treba, suvise je to ozbiljan program, doduse su i Utesi dobar program. Meni se on kao igrac oduvek svidjao i mislim da ima fine sanse da nadje svoje mesto u profesionalnoj kosarci.

Bice zanimljivo i pratiti Todorovica u drugoj sezoni u Mustangsima, u prvoj je kao najmladji imao par dobrih utakmica ali fizicki ipak nije bio dovoljno zreo za NCAA nivo iako je izborio mesto startera u drugoj polovini sezone.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bojdo said:

Kad smo kod mladjih kategorija. Malo sam analizirao sinove od bivsih kosarkasa sa ovih prostora a koji se bave kosarkom sa fizickog aspekta. Zanimljivo je da vecin njih ne dosegne visinu svoga oca, uglavnom ostanu kratki  4-7 cm.

Sin od Vrankvica je kraci za 5 cm. Pecarski je kraci od oca za 5cm. Topic takodje 6-7 cm. Sin od Stojakovica za 7 cm. Mislim da ce i sin od Danilovica biti za par cm nizi od Predraga. Duje Radja je kraci od Dina preko 10cm, Roko Prkacin kraci za 5-6 cm od Nikse, Marin Kukoc(doduse vise se ne bavi kosarkom) od Tonija nizi 10 cm. ima jos dosta primjera za nabrojati.

Ima ih i koji su dosegnu visinu oca ali su manjina. 

Ruku na srce, to je i za očekivati. Zove se regression to the mean na engleskom, ne znam koji je izraz na našem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Gde je onaj mali Radovanovic, 2003 sto je dosao u KKP, bas su ga svi najavljivali kao next big thing?

Najavljen je tako jer i jeste pre kkp stvarno dominirao u mladjim kategorijama,u kkp je imao bljeskove ali cini mi se da su ga malo skrajnuli s obzirom na ocekivanja i na to da im je ta generacija bila tanka.Sada je odigrao sezonu u KLSu za Dunav,cuo sam da igra dobro a sad vidim i efikasnih 15ppg.

Na par dostupnih snimaka ima naznaka da je ofanzivni talenat preneo u seniore,lepi su mu i pokreti za 204cm.Fino sve to izgleda.Presao je u Mladost sad

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mega razvalila Cedevitu a Zvezda odradila Igokea-u (ovi kao da nisu imali snage u poslednjoj cetvrtini, pali su tamo negde oko 33. minuta i nista da urade).

 

Ocekivano finale Mega-Zvezda, repriza ANGT finala iz Beograda uz neka pojacanja. Vise o Zvezdinim klincima cu na Zvezdinoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu samo vratili Djurisica nego su im nosioci igre skoro svi igraci  koji su  2004 godista, Malovec,Jelavic,Milenkovic.  Markovic  im je nosioc igre juniorske ekipe celu sezonu a  na ova dva poslednja  turnira je  delegiran u pomocno osoblje. Nadam se da su ovi iz saveza spremili papire Makitanu da moze da nastupa za nasu  juniorsku reprezentaciju na leto.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Odlican je Stankovic, ali bas tvrd sut, nekoliko cigli je ispalio.

 

Topic manje vise igra sam na drugoj strani. Vecina Zvezdinih juniora ne lici ni na sta kad nalete na nekog ko moze fizicki da im parira.

Stankovic ima svest o desavanju na terenu,dosta vestina i visinu ali ovoliko bez suta ne moze da prodje.Ni ne pokusava.Mora da radi na tome.

Makitan dobar u ovoj konkurenciji plafon mu ne znam.

Vrlo sam zadovoljan sta nude Zvezda,Igokea,Mega.

Malo je oskudica sa bekovima.Lose se ocigledno radi sa njima,od domacih timova samo Drezgic ima neki moderniji paket poteza a ne znam hoce li on uspeti zbog tela.

Naravno pricam o ovim selekcijama, ne mladjim tamo ka Danilovicu i to.

Jel ima sta u Cacku,Slogi,Dinamiku?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MrTwister said:

Nije smetalo kad je za Zvezdu onomad igrao Topic, po treci put na ANGT turniru dje neki ni po jednom ne dobiju sansu da ucestvuju, a odje na u19 turniru odjednom smeta kad Mega dovede igrace koji tu spadaju u tu u19 kategoriju. 

Da obojica sasvim legitimno igraju ove turnire.

 

Samo sto Topic nema ni 100 minuta u ABA ligi, dok Djurisic ima gotovo 1000 minuta i 3 sezone treniranja sa seniorima. 

 

Sta je znacajnije - imati 100minuta i pola sezone treninga sa seniorima i ici na U18 igrace ili imati 1000minuta i 3 sezone seniorskog treniranja i ici na U19 igrace? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Da obojica sasvim legitimno igraju ove turnire.

 

Samo sto Topic nema ni 100 minuta u ABA ligi, dok Djurisic ima gotovo 1000 minuta i 3 sezone treniranja sa seniorima. 

 

Sta je znacajnije - imati 100minuta i pola sezone treninga sa seniorima i ici na U18 igrace ili imati 1000minuta i 3 sezone seniorskog treniranja i ici na U19 igrace? 

Topic je isto godinu mladji pa nije imao ni kad, tako da ne sjekiraj se, igrace i on dogodine kao sto je i ovaj igrao prosle.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MrTwister said:

Topic je isto godinu mladji pa nije imao ni kad, tako da ne sjekiraj se, igrace i on dogodine kao sto je i ovaj igrao prosle.

Ma jasno, ali to ce biti sledece godine na ABA U19, ali ti ovde poredis ANGT U18 i ABA U19.

 

Hocu samo da kazem da poredis dve stvari koje nisu iste.

 

Poredicemo Topica sledece godine u ABA U19 sa Djurisicem ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Stankovic ima svest o desavanju na terenu,dosta vestina i visinu ali ovoliko bez suta ne moze da prodje.Ni ne pokusava.Mora da radi na tome.

Makitan dobar u ovoj konkurenciji plafon mu ne znam.

Vrlo sam zadovoljan sta nude Zvezda,Igokea,Mega.

Malo je oskudica sa bekovima.Lose se ocigledno radi sa njima,od domacih timova samo Drezgic ima neki moderniji paket poteza a ne znam hoce li on uspeti zbog tela.

Naravno pricam o ovim selekcijama, ne mladjim tamo ka Danilovicu i to.

Jel ima sta u Cacku,Slogi,Dinamiku?

 

Topica si zaboravio, veci potencijal nego Drezgic. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2023 at 12:18 AM, Miki8 said:

Ja se bas ne slazem  da od njega nece biti nista. On je pokazao vec u mladjim kategorijama da uspesno moze da se takmici sa starijim igracima, a igrao je i uligi Republike Srpske protiv fizicki formiranih igraca, odraslih ljudi, uspesno. Ima on tu  neku drcnost za uspeh na seniorskom nivou a mislim da ce i to snalazenje i prodiranje u reket preneti  i na seniorski nivo. Naravno sut mora da poboljsa ali ne vidim da je skroz kritican kao kod nekih drugih mladih igraca.

 

Ne moze da se igra ozbiljna kosarka bez suta i to ne kazem ja,to kaze Zeljko Obradovic.

 

Kakav bre ulaz u mladjim kategorijama.Naravno da je lakse praviti te ulaze u mladjim kategorijama nego u seniorima protiv vrhunskih ekipa gde te ceka neka zver tipa Tavarez.

 

Ognjen Radosic ima ogromnu falinku koja se zove sut i ako to ne ispravi nema nikakve vrhunske kosarke.

 

 

Edited by miance189989
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTwister said:

Topic je isto godinu mladji pa nije imao ni kad, tako da ne sjekiraj se, igrace i on dogodine kao sto je i ovaj igrao prosle.


Brate, nadam se da ce tebi u inat da se ispostavi da je Topic 3 godine mladji nego sto jeste (ili da mu barem cika Covic falsifikuje papire) da bi mogao da igra ANGT jos 2 godine 😄 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bojdo said:

 

Topica si zaboravio, veci potencijal nego Drezgic. 

Ma nisam ga zaboravio nego su svi upoznati sa njim i trenutno je nivo iznad ostalih pa ga nisam pominjao.

 

Takodje on je opet jedan budimo realni igrac koga nosi prirodan talenat-198cm plej sa urodjenim smislom za kosarku.Ja cekam nekog ko na bekovskim pozicijama na vestinu dolazi do seniora,kod koga mogu da vidim dobar rad kluba/reprezentacije.Sve sto izbacujemo je uglavnom zbog prirodnih kvaliteta,visine,dobrih nogu uz visinu itd.

Kada budemo imali u generaciji 3 beka slicna Drezgicu,da im utrenirano umece dize plafon tada cu znati da se dobro radi.

 

Nikada mi nije bilo jasno kako Dobric prodje mladje kategorije a ne nauce ga da koristi desnu ruku ni u osnovnim situacijama,Ilic jos uspesniji u mladjim kategorijama niko da ga povuce za ruku i kaze ej ne ide sa ovim sutem daj da menjamo to,sad u Zvezdi isto.Decko ima ruke da dominira na skoku ali njega ni jednu kosarkasku vrlinu nisu naucili,ni jednu.

Radosic isto sto se tice suta,razumem ako roditelj i dete ne mogu objektivno da sagledaju situaciju ali treneri da gledaju ovaj katapult sut kod beka i ne preduzimaju nista to je uzas.A eto ima materijala da se napravi nesto od njega i mozda propadne zbog ocite greske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razlika izmedju Djurisica i Topica je ta  sto Djurisic vec tri sezone igra seniorsku kosarku i dosta je glupo da ga vracaju da igra na ovom nivou samo zato da se tim okitio titulom , Djurisic  iza sebe ima desetine turnira mladjih kategorija. Decko je starter u seniorskoj ekipi Mege ove sezone  , on osim u19 SP  ove godine ne bi trebao da odigra nijedan drugi turnir mladjih kategorija, barem ja tako mislim.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...