Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

On 6/6/2023 at 3:28 PM, MikiMilane said:

 

Lazar Gačić otpao zbog povrede, nema Makitana, koji po pravilima ima pravo nastupa za nas tek nakon što napuni 23. 

 

Najgluplje pravilo ikada u sportu

 

Sta je sa Andrijom Vukovicem iz Fmp-a, nije valjda da i njega dotice to pravilo? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 7:36 PM, Geronimo said:

Meni je zao sto Topic nije sa u19 - SP je ipak SP, a jos u kombinaciji sa Djurisicem to bi moglo biti interesantno.

 

Mislim da nije isključeno da će igrati i to?

Link to comment
Share on other sites

U19 SP je u drugoj polovini juna - spisak je izasao proslog meseca, pripreme u toku. U18 EP je u drugoj polovini jula. Da im je logika bila da ce igrati oba trebalo bi da bude prvo sa U19, a tu ga nije bilo na spisku, cak ni onom najsirem iz maja... Ok, odluka saveza je da je U18 najbitniji turnir ovog leta (jer je u Nisu), ali mislim da je to glupo... Cak i odluka da Top igra samo U19 bi bila smislena jer u U18 jos i imamo bekova na lageru...

Edited by Geronimo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi njega pozvao na širi spisak, da trenira sa našim najboljim igračima i da oseti atmosferu. Mislim da bi mu to za razvoj značilo mnogo više nego neke utakmice protiv klinaca. Njemu treba challenge. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тренер Милош Исаков Ковачевић позвао је следеће играче:

Василије Јовановић (Слобода Ужице)

Александар Гољовић (Партизан)

Ђорђе Шекуларац (Партизан)

Урош Даниловић (Партизан)

Дарис Сијарић (Партизан)

Петар Радовић (Борац Чачак)

Андреј Бјелић (Борац Чачак)

Василије Стојић (Борац Чачак)

Огњен Срзентић (Мега)

Вук Даниловић (Мега)

Андреј Давидовић (Мега)

Матија Моравчевић (Младост Земун)

Огњен Гујић (Динамик)

Лазар Стојковић (БКК Раднички)

Стефан Марјановић (Војводина)

Марко Варда (Беовук)

Андреј Вулета (Игокеа)

Андреј Павловић (Финска)

Филип Раичевић (Шпанија)

Вук Зелић

 

Бацко и Кралић су могли на списак.

Link to comment
Share on other sites

Grujičić igra za 🇩🇪

On 6/7/2023 at 8:44 PM, vlaDixXx said:

 

Najgluplje pravilo ikada u sportu

 

Sta je sa Andrijom Vukovicem iz Fmp-a, nije valjda da i njega dotice to pravilo? 

 

Za njega trebalo bi da bude kad napuni 21. jer mi se čini da njegov zahtev promene košarkaškog državljanstva pokrenut pre promene pravila

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Тренер Милош Исаков Ковачевић позвао је следеће играче:

Василије Јовановић (Слобода Ужице)

Александар Гољовић (Партизан)

Ђорђе Шекуларац (Партизан)

Урош Даниловић (Партизан)

Дарис Сијарић (Партизан)

Петар Радовић (Борац Чачак)

Андреј Бјелић (Борац Чачак)

Василије Стојић (Борац Чачак)

Огњен Срзентић (Мега)

Вук Даниловић (Мега)

Андреј Давидовић (Мега)

Матија Моравчевић (Младост Земун)

Огњен Гујић (Динамик)

Лазар Стојковић (БКК Раднички)

Стефан Марјановић (Војводина)

Марко Варда (Беовук)

Андреј Вулета (Игокеа)

Андреј Павловић (Финска)

Филип Раичевић (Шпанија)

Вук Зелић

 

Бацко и Кралић су могли на списак.

Cuj mogli. Backo je morao biti na spisku, posto je ubedljivo najbolji igrac u ovoj generaciji, on je bio poprilicno dominantan i na nekim utakmicama juniorske lige. Ima i onaj plej njegov saigrac i on je imao odlicnu minutazu u juniorskoj ligi. Ako su ih namerno izostavili onda je  to velika sramota. Backo je bio na onom saboru u RS,gde je bio startni centar reprezentacije , ako nije u pitanju neka povreda i bolest onda je ovo velika sramota za KSS. Vazno je da su ubacili sina Ratka Varde ,zalosno.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Promaklo mi je da je Vasilije Jovanovic na spisku, izvinjavam se. Verobatno su povreda ili privatni razloz  zasto Backo nije na spisku. Kad smo kod njega on vec ima 210 cm, tako i izgleda da je oko 210 ili preko. Nadam se da ce  ovaj Pavlovic uspeti da izbori mesto u ekipi izgleda dosta zanimljivo.

 

 

 

 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Djurisic otkako je odstranjen sa U19 SP pre dve godine, vise nikada nije igrao za mladje  reprezentativne selekcije. Ne znam da li je to njegova odluka i njegovog zalizanog menadzera ili  ga ovi iz KSS bojkotuju. Takodje Erceg je bio na ovom spisku ali koliko vidim nije ni bio na pipremama. Ja jos uvek ne znam kakav je njegov status kada je kosarkasko drzavljanstvo u u pitanju. Posto je kosarku igrao u Australiji pre nekoliko godina. Sve u svemu  poprilicno smo  olsabljeni sa  ta dva izostanka i ne vodjenjem nekih igraca iz 2005-og godista koji su mnogo bolji igraci od ovih iz 2004-og godista . Mislim da je Stosic bolji igrac od Milenkovica i da ima bolju perspektivu u profesionalnoj kosarci ali dobro selektor je odlucio da mu je ovaj potrebniji pa neka mu bude tako. Ja sam zamislio da su ova takmicenja mladjih kategorija prilika da pokazemo svetu  najtalentovanije igrace koje imamo  u zemlji a ne da se crvenimo zbog nekvliteta na samoim turnirima🙂

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povredio se Djokovic u prvom poluvremenu. Unutrasnja linija nam je ionako krs, jos ako je on izgubljen za nastavak turnira , ne pise nam se dobro. Borovicanin mi deluje kao igrac koji ima  najvise kosarke u ovoj ekipi, smisao za igru i kreaciju. Ostatak  ekipe je veoma skroman da ne kazem los. Ovde bi Topic legao kao budali samar da poveze redove u napadu jer su nam svi plejevi operisani od bilo kakvog talenta za organizaciju igre.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Mnogo skromna uvertira protiv Egipta. Cini mi se da je medalja ovde nemoguca ali su je uzeli i zadnje godine pomalo iznenadjujuce. 

 

Tanka je ovo generacija. Đurišić je i sa svim manama nivo iznad igrača iz trenutnog sastava, a nismo priključili nikoga iz jake 2005. generacije (pre svega Topa).

 

Grupa i ukrštanje nam idu na ruku do negde četvrtfinala (trebalo bi da finiširamo grupu barem u top 2, pa onda u osmini finala Mađari ili Koreanci verovatno), a posle od četvrtfinala već malo teže...

 

Ne vidim neka zanimljiva imena u našem sastavu, osim Borovićanina, frešmena Arizone koji sa svojih 206cm igra na pozicijama 2/3. Danas podelio 7 asistencija protiv Egipta. Zanimljiv prospekt, najviše zbog "sizea", dobar kreator, poprilično dobra kontrola lopte za svoju visinu, samo ćemo videti na koji nivo sve to može da podigne za neku ozbiljniju košarku. Na kraju će verovatno presudan faktor biti domet u šutu spolja.

 

Svakako da će nam to u18 Evropsko privući više pažnje. 

Link to comment
Share on other sites

Bacis pogled na spance, citava  petorka preko dva metra , dugi, krakati, dobre atlete , plus imaju luksuz da stancuju ove afrikance, boga pitaj od koliko godina. Kod nas plejmejkeri i bekovi svi skraceni i spori , znaci  kod nas  je u pitanju selekcija  koja ne prati popularne trendove u modernoj kosarci. Covickovic,Curcic,Milijasevic itd. su igraci koji nemaju sta da traze na nekom respektabilnom nivou takmicenja.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Šta je sa Vudragovićem i Matovićem? Šteta i što Ercega nema, mislim da bi imao prostora ovde.

 

Milijašević i pored svih mana uvek ima ozbiljan doprinos u svakoj selekciji za koju nastupa i uspeva da prenosi igru sa jednog nivoa na naredni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 11:35 PM, Del Piero said:

Greska je sto Topic ne igra U19, prerastao je on svoju konkurenciju odavno. Inace U18 sastav deluje bas dobro, verovatno smo medju favoritima za zlato, ako ne i glavni. Definitivno cu svratiti do Nisa da pogledam zavrsnicu.

Na insistiranje Stefanovica igra za u18,

pa ne bi on vodio tu selekciju da ne igra Top

 

Pobedili smo vrlo dobru ekopu Brazila 74:72

Visoka linija skoro da ne postoji,

bezbroj ofanzivnih skokova Brazila u finisu utakmice

 

 

Ilija MIlijasevic 21 poen i 9 asistencija

(5 od 11 za tri) - da li je to dovoljno? :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

Milijašević i pored svih mana uvek ima ozbiljan doprinos u svakoj selekciji za koju nastupa i uspeva da prenosi igru sa jednog nivoa na naredni.

Meni Milijasevic deluje kao odlican karakter. Radi puno stvari na terenu, uvek je aktivan, ne odustaje i voli da preuzme odgovornost. Kako se digao na onu trojku u finisu videlo se da ce uci.

 

Samo jbg, njegovi limiti u seniorskoj kosarci su ocigledni. Ali ko zna sta moze da ispadne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Francuska - Spanija. Ajde Francuzi, svi znamo zbog cega su oni u mladjim kategorijama ispred nas i na cemu grade igru i filozofiju ali Spanci...

 

Stigli smo do toga da narod koji je u proseku 10ak cm nizi od nas ima petorku od dvometrasa gde svako barata loptom, gde se svaki dize na sut, gde centar polaze uz fintu na drugi obruc, gde lopta kruzi u kontri bez dodira parketa, gde svi igraci znaju jednostavno kosarku i kao da svako moze igrati sve pozicije. 

Gde smo to zakazali zadnjih 10ak godina? Jos uvek nam trenerska baza nije toliko losa da su rezultati na kraju tako frapantni. Jeza me hvata kolika je razlika u kvalitetu izmedju Spanije i nas u ovoj generaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...