Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

On 3/13/2023 at 4:31 PM, Bojdo said:

Darko, generalno je Danilovic dobar i u ostalim stvarima. Eurohopes ga vidi kao najveceg potencijala rodjenog u Evropi u tom godistu. Možda nece biti atletska zvijer kao tata ali bice i na tom polju ok. 

 

Inace jos jedna zanimljiva utakmica Pavla Backa, bas,bas mekana ručica. On i Vuk u tandemu na U16 bi mogla biti perverzija.

 

 

 

Bice Backo sila ako se sa njim bude kvalitetno radilo. Jokicevski dodir oko obruca a sut za tri poena mu je vise nego solidan, lep izbacaj ima. On je negde izmedju 208-210 cm sada sa ogromnim rasponom ruku, nije iskljuceno da ce izvuci jos nekoliko cm posto ima samo 15 godina.  Ta 2007 generacija ima tri zanimljiva visoka igraca. Marjanovic iz Vojvodine i Stojkovic iz Partizana. Svi su tu negde oko 210 cm i imaju veoma zanimljiv  napadacki repertoar.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ovaj mali Backo bas neodoljivo podseca na Jokica. Ne mozes mu lako uzeti loptu ni blokirati, uvek je izmigolji u sumi ruku i uputi sut, cesto o tablu sa dosta osecaja. Iako ga ima u size-u, ima mekanu ruku, a zanimljiv mu je sut sa distance - gotovo da ne skace nego kao sa slobodnih bacanja, podigne se na prste. 

Link to comment
Share on other sites

Nikola Topić nastavlja u jakom ritmu. Protiv Sloge u gostima 33 poena, 13 od 15 šut. I naravno pobeda OKK, izgubili su samo jednu utakmicu (a pobedili 10!) od kada im se Topić pridružio. Not bad. Not bad at all.

 

Inače malo mi je čudno kako nema mnogo videa za njega, iako nam je najveći talenat iz 2005-e generacije.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Nikola Topić nastavlja u jakom ritmu. Protiv Sloge u gostima 33 poena, 13 od 15 šut. I naravno pobeda OKK, izgubili su samo jednu utakmicu (a pobedili 10!) od kada im se Topić pridružio. Not bad. Not bad at all.

 

Inače malo mi je čudno kako nema mnogo videa za njega, iako nam je najveći talenat iz 2005-e generacije.

 

Vudragovic za Slogu 22 poena

 

sjajna generacija bekova 2004,2005,tu su i Curcici i Djulovic

 

Idealno za obojicu je Mega,mogu biti strasni igraci kao i Milijasevic

ali nasi klubovi jedva da ubacuju nase igrace

u FMP prepun stranaca,oterali su i Vudragovica

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vlaDixXx said:

 

Vudragovic za Slogu 22 poena

 

sjajna generacija bekova 2004,2005,tu su i Curcici i Djulovic

 

Idealno za obojicu je Mega,mogu biti strasni igraci kao i Milijasevic

ali nasi klubovi jedva da ubacuju nase igrace

u FMP prepun stranaca,oterali su i Vudragovica

Ne bih poredio ostale sa Topićem, on baš odskače od vršnjaka. 19 poena, 3.3 skoka, 4.3 asistencije i 1.3 ukradene po utakmici, sa super procentima u timu koji je pobedio 10 od 11 utakmica od kada je on stigao. 

 

Inače, ne bih ga voleo u Megi da igra tu neobaveznu košarku. Pre bih ga želeo u FMP a najviše u Zvezdi, ako mu naravno daju dobru minutažu. Da sam ja direktor Zvezdinog tima, ili bi mi bio starter (zalog za budućnost) ili bi mi bio prva zamena. Ako je toliko talentovan, vredi rizika. Još je jeftin za razliku od drugih opcija.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2023 at 12:41 PM, Kontra said:

Ove godine beše planirano U18 prvenstvo u Nišu?

 

Ako sam se dobro snašao na sajtu FIBA biće i to od 22.07. do 30.07.

 

I gore pomenuti Topić ima pravo učešća.

 

Pa eto lepa prilika da se ponovo poseti Niš.

Link to comment
Share on other sites

Nije da ima prava ucesca nego nam je on prvi plej  u toj reprezentaciji . Prosle godine nije igrao na u17 SP zbog povrede ruke. Inace u 2005 godistu nam je najveci prospekt Bogoljub Markovic, njemu je plafon NBA liga . 2004 godiste je nista posebno, tu je Djurisic jedini igrac koji u nekoj perspektivi moze da igra kosarku na nekom  visem nivou. Borovicanin je sam sebi pucao u noge odlukom da ode na koledz . Mesano 2005,2006 godiste je dosta zanimljivo kao i 2007, 2008. Ima tu dosta zanimljivih igraca.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki8 said:

Nije da ima prava ucesca nego nam je on prvi plej  u toj reprezentaciji . Prosle godine nije igrao na u17 SP zbog povrede ruke. Inace u 2005 godistu nam je najveci prospekt Bogoljub Markovic, njemu je plafon NBA liga . 2004 godiste je nista posebno, tu je Djurisic jedini igrac koji u nekoj perspektivi moze da igra kosarku na nekom  visem nivou. Borovicanin je sam sebi pucao u noge odlukom da ode na koledz . Mesano 2005,2006 godiste je dosta zanimljivo kao i 2007, 2008. Ima tu dosta zanimljivih igraca.

 

Po ovome što vidim ovde, mislim da bi U18 za njega bilo gubljenje vremena, prevazišao je taj uzrast. Njegova brzina bi nam legla ko budali šamar u A reprezentaciji, pošto nemamo brze bekove. Ne znam da li se meni učinilo na ovom videu, ali izgleda mi izuzetno brz. 

 

Zvao bi ga na pripreme i ako se pokaže tamo, bio bi mi u 12, ulog za budučnost a i neko ko u stvari može nešto da doprinese. Pogotovo ako mali igra dobru odbranu, što se ne može videti na ovom videu gore. Radije bih njega da gledam nego nekog Kuridžu i slične. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Po ovome što vidim ovde, mislim da bi U18 za njega bilo gubljenje vremena, prevazišao je taj uzrast. Njegova brzina bi nam legla ko budali šamar u A reprezentaciji, pošto nemamo brze bekove. Ne znam da li se meni učinilo na ovom videu, ali izgleda mi izuzetno brz. 

 

Zvao bi ga na pripreme i ako se pokaže tamo, bio bi mi u 12, ulog za budučnost a i neko ko u stvari može nešto da doprinese. Pogotovo ako mali igra dobru odbranu, što se ne može videti na ovom videu gore. Radije bih njega da gledam nego nekog Kuridžu i slične. 

 

Dosta je brz za svoju visinu. Mislim da ima dobar balans izmedju ta dva trait-a koje kosarkas moze da dobije po rodjenju. 

 

Inace, lepo je prelomio utakmicu u poslednjoj cetvrtini, na +7 6min pre kraja vezuje dva prodora 2+1 i 2 poena, a onda krade loptu. Posle toga sve krenulo nizbrdo za Slogu. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je prevazisao juniorski uzrast. Mislim da je dobro da odigra juniorsko evropsko prvenstvo ili u19 SP ili oba turnira ovog leta, da vidi gde je tu medju najboljim mladim igracima evrope i sveta  . Do sada je odigrao samo onaj Fibin calendzer u Novom Sadu pre dve godine. . U proslosti je imao problema sa francuskim ekipama na onim ANGT turnirama , protiv crnih igraca, odlicnih atleta sa dugackim rukama. Inace smatram da je greska sto ga CZ nije zadrzala u ekipi ove sezone , moglo je da se nadje minuta za njega u ABA ligi pa cak i koji minut u Evroligi. Mislim da je sasvim dobro koristio minuta kada je ulazio u igru. Ovako je zavrsio u OKK Beogradu kod Miska, koji realno moze da ga izvrbuje da potpise profesionalni ugovor sa Megom na leto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ognjen Stankovic 2005 

 

23 MINUTA 6 poena za Igokeu

 

U pobedi protiv Zadra

 

Ae razumem da ne mogu mladi da igraju u vecitima, ali da ne mogu da igraju u Borcu, Megi ili Fmp 

 

Tu je Kondic 2001,bek.

 

Sledeci u Igokei su mladji Tanaskovic 2001 i supertalentovani Radosic 2006

Link to comment
Share on other sites

Stankovic je kvalitetan mladi igrac, najveci problem u igri mu je sut za tri poena na kome mora mnogo da radi. Dobro je sto je otisao iz Partizana jer tamo prvi tim ne bi video osim na treningu. Mislim da ce i Topic istim putem, posto ne vidim neki prostor u igri  za njega u seniorskoj ekipi KK Crvene Zvezde u neko dogledno vreme . Osim ako bude istrajan kao Guduric i Dobric pa pravu sansu dobije tek  kada napuni 20,21 godinu,

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vlaDixXx said:

Ae razumem da ne mogu mladi da igraju u vecitima, ali da ne mogu da igraju u Borcu, Megi ili Fmp 

Topić je igrao na početku godine. Ne mnogo, ali je imao minutažu a da nije bila garbage time. Zvezdu često kritikujem što ne daje šansu mladima, tako da me pozitivno iznenadilo što je već igrao u ABA ligi. Moglo je više ali bolje nego ništa. Čudi me da Marković nije igrao više u Megi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Troteri said:

Danas u 20h na Areni 10 (ko ima) prenose Kolubaru i OKK Beograd. Eto prilike da se Top vidi na delu (nadam se da će igrati). 

Kako je igrao? Bar po statistici veoma efikasno, po običaju. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darko said:

Kako je igrao? Bar po statistici veoma efikasno, po običaju. 

 

Odlično. Mada je Miljenović iz OKK odneo show (39 poena), ali utisak je da je Topić tih 20+ dao sa nekih 50% cimanja. Tačno je igrao koliko je trebalo. Na početku je napravio 2 brza faula i izbacio se iz igre u prvoj četvrtini, ali čim se vratio, preuzeo je kontrolu i delovao kao da će poentirati kad god pokuša. Jako efikasno igra. Imao je tipa trojku i poludistancu iz trka, ostalo su bili ili ulazi ili bacanja.

 

Ulazi i generalno igra u tranziciji su mu a la Stefan Jović i podseti me na njega - dosta mu je dobar prvi korak i onaj produženi u završnici. I u kombinaciji visine, skilla i brzine je sasvim dobar finišer na obruču.

 

Naravno, KLS je u pitanju, ali definitivno ga je prerastao. Sledeće sezone ako ne u Zvezdinom rosteru, onda obavezno sa ozbiljnom ulogom u FMP-u. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Troteri said:

Ulazi i generalno igra u tranziciji su mu a la Stefan Jović i podseti me na njega

Nisam zabrinut za napad, statistika mu je fenomenalna: 69% za dva, 45% za tri, 86% sa linije slobodnih za 19.3 poena, 3.3 skoka i 4.3 asistencije. Mislim da je igrač sa najvećim indeksom efikasnosti u ligi. Da KLS ima normalan sajt moglo bi se to lako proveriti. 

 

Zanima me kakva mu je odbrana? Ako je igra kao što ju je Stefan Jović igrao, mrka kapa. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo bolje da Topić preskoči ovaj turnir. Rizikuje povredu a prevazišao je svoj uzrast (a vala i KLS, najbolji je igrač tamo i to bez preterivanja). Ali ajde, biće bar zanimljivo gledajući dominaciju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...