Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Bogdan u ovim godinama nije ovako imao fluidne pokrete, lagane noge i brz izbačaj. A da ne pričam o kreaciji poena i sut iz driblinga. To naravno ne znači automatski da ce Danilovic biti bolji igrač od njega, jer je dugačak put do ozbiljnog seniorskog igrača, ali da se radi o velikom talentu, možda i generacijskom, lako je moguće. Sa pola gasa je igrao i nonsalatno, ne vise od 20 minuta. Konstantnin nije jak protivnik ali opet sa lakocom je sve radio i pod ručnom.

 

 

Edited by Bojdo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bojdo said:

Bogdan u ovim godinama nije ovako imao fluidne pokrete, lagane noge i brz izbačaj. A da ne pričam o kreaciji poena i sut iz driblinga. To naravno ne znači automatski da ce Danilovic biti bolji igrač od njega, jer je dugačak put do ozbiljnog seniorskog igrača, ali da se radi o velikom talentu, možda i generacijskom, lako je moguće. Sa pola gasa je igrao i nonsalatno, ne vise od 20 minuta. Konstantnin nije jak protivnik ali opet sa lakocom je sve radio i pod ručnom.

 

 

Brz izbačaj, sjajna kontrola lopte, vizija - I like. Jedino što nisam video da ide na polaganje levom, ali ume da koristi levu koliko vidim. E sada, on je prerastao ovu konkurenciju, treba ga videti protiv starijih. U svakom slučaju, ima potencijala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radosic 2006 sa nepunih 17 godina 

10poena za 21 minut

 

Strucnjaci kazu nema nista od njega,nema sut,ovo ono

 

Steta sto su nije debitovao Makitan 2005,nije igrao ni Stankovic 2005.

 

Kondic 2001 opet sjajan,15poena 

za skoro 7 poena u proseku

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vlaDixXx said:

Strucnjaci kazu nema nista od njega,nema sut,ovo ono

Koji stručnjaci? Ako misliš na forum, hiperbolišeš. Niko nije rekao da neće biti ništa od njega, nego da MORA da popravi šut da bi postigao svoj potencijal, jer njegov ulaz će teško biti tako efektivan u seniorima - u suprotnom, biće nedorečen igrač, . Na nedavnom turniru je imao 10% za tri i 60% sa linije slobodnih bacanja, što je veoma loše za nekoga ko namerava da bude prva opcija u napadu:

https://www.championsleague.basketball/youth/22-23/player/Ognjen-Radosic

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bojdo said:

Bogdan u ovim godinama nije ovako imao fluidne pokrete, lagane noge i brz izbačaj. A da ne pričam o kreaciji poena i sut iz driblinga. To naravno ne znači automatski da ce Danilovic biti bolji igrač od njega, jer je dugačak put do ozbiljnog seniorskog igrača, ali da se radi o velikom talentu, možda i generacijskom, lako je moguće. Sa pola gasa je igrao i nonsalatno, ne vise od 20 minuta. Konstantnin nije jak protivnik ali opet sa lakocom je sve radio i pod ručnom.

 

 

Sada vidim da je sva statistika na KSS-u, vidim da se nije baš proslavio protiv Spartaka:
https://kss-live.com/u15pf/live.php?id=ban_spa

Ali ajde, ima i on pravo na lošu utakmicu. Odigrao je dobro protiv Radničkog:

https://kss-live.com/u15pf/live.php?id=ban_spd

 

Mada vidim da je Andrej Bijelić iz Borca napakovao Zvezdi 55 poena za index 57:

https://kss-live.com/u15pf/live.php?id=bor_crv

 

Je si li gledao tog klinca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drezgic vidim spustio se kategoriju nize (u svoje godiste) i porobio, odlican je! Jedva cekam da ga vidim u seniorima KKP. 

 

On i Topic bi mogli biti odlican par za repku za nekih 5-6-7 godina. Ili ranije, posto nemamo mnogo sta da valja a da je izmedju njih i ovih sadasnjih koji ce u penziju uskoro. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Drezgic vidim spustio se kategoriju nize (u svoje godiste) i porobio, odlican je! Jedva cekam da ga vidim u seniorima KKP. 

 

On i Topic bi mogli biti odlican par za repku za nekih 5-6-7 godina. Ili ranije, posto nemamo mnogo sta da valja a da je izmedju njih i ovih sadasnjih koji ce u penziju uskoro. 

Ne sumnjas u Drezgićevu tranziciju u seniorsku kosarku zbog fizikalija? Naravno, mislim u smislu da igra na visokom nivou.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bojdo said:

Ne sumnjas u Drezgićevu tranziciju u seniorsku kosarku zbog fizikalija? Naravno, mislim u smislu da igra na visokom nivou.

Naravno to je rizik, na tom prelasku su mnogi pali, a on je bas sitan, ali to su samo fizikalije. Klinac ima i herca i muda i skila. I zaigrao je i na kupu za seniore. Mislim da je Drezgic konstitucije vec nesto kao recimo Vujanic, ta neka prica 190cm plej, slabije konstitucije. Pa pogledaj sta je Vujanic napravio u karijeri.  


 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Vise ste u materiji, ali ja kad god sam gledao (ono malo) od Drezgica imao sam nesto sto zovem Vasilije Pusica vajb. Pre nego sto skocite, ne mislim na tip igraca, vec da Partizan uvek u mladjim kategorijama ima te neke bekove koje cesto hoce oko, dolaze i do brojke, nose ekipu, ali im fali fizike i kompletnosti za seniorsku kosarku, preslab za kik boks, prejak za rokenerol fazon. Pak, mali Danilovic deluje... Bas deluje, ali da ne hajpujem.

Link to comment
Share on other sites

Slično je sa Borcem iz Cacka. Bekovi jedva 190 sa slabim fizikalijama.

 

Danilovic je poseban level, on mora biti strater kao godinu mladji na sljedećem kadetskom, možda čak i Karalic. Sem Srnzetica, bekovi-krila u 2007 godište su tanki. 

10 minutes ago, Geronimo said:

Vise ste u materiji, ali ja kad god sam gledao (ono malo) od Drezgica imao sam nesto sto zovem Vasilije Pusica vajb. Pre nego sto skocite, ne mislim na tip igraca, vec da Partizan uvek u mladjim kategorijama ima te neke bekove koje cesto hoce oko, dolaze i do brojke, nose ekipu, ali im fali fizike i kompletnosti za seniorsku kosarku, preslab za kik boks, prejak za rokenerol fazon. Pak, mali Danilovic deluje... Bas deluje, ali da ne hajpujem.

 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Vise ste u materiji, ali ja kad god sam gledao (ono malo) od Drezgica imao sam nesto sto zovem Vasilije Pusica vajb. Pre nego sto skocite, ne mislim na tip igraca, vec da Partizan uvek u mladjim kategorijama ima te neke bekove koje cesto hoce oko, dolaze i do brojke, nose ekipu, ali im fali fizike i kompletnosti za seniorsku kosarku, preslab za kik boks, prejak za rokenerol fazon. Pak, mali Danilovic deluje... Bas deluje, ali da ne hajpujem.

 

Da, Pusica je bas propao u tranziciji sto je cudno jer je bio dosta dobar u NCAA. Mislim da je napravio gresku sto je presedeo jednu sezonu univerzitetske karijere jer je menjao univerzitet. Posle toga, povratak u Evropu, najpre u Partizan a onda je lutao cak i do FMPa 😄 U Spaniji nije prosao testiranje nakon potpisivanja ugovora... smuca se po Poljskoj sada. 

 

Ali ne bih rekao da ce Drezgic biti takav slucaj. Pusica mi je uvek delovao kao da mu je kosarka nekako sporedna, u fazonu "nemam sta pametnije da radim". 

 

A Danilovic jr., vec je hype poceo, pedigre/DNK su tu, ali je jos mali. Tek kad se ustali u kadetima videcemo moze li biti nesto, a nesto ce biti sigurno, samo da li kao tata ili manje/vise, moramo jos da sacekamo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drezgic ima 190cm (verovatno u patikama) ali momak ima 16 godina porasce on jos koji cm a tek sto ima vremena da ocvrsne, njega od prelaska u seniore sezona ipo ali ce verovatno negde na kaljenje jer sumnjam da ce moci da pomogne u Evroligi a Partizan je od sad pa nadalje kontender za top8 od ove sezone pa narednih xy godina. Dakle sustinski minimum minimuma 2ipo godine (a i tad ce imati 18 tek). Madar je 190cm 81kg na primer ali Madar ima 22godine. Drezgic ce 22 godine imati za citavih 5 ipo godina

 

Momak je neverovatno talentovan u par najboljih igraca juniorske lige u19 koju vecinom igraju momci 2004/05. 

Postize za 30 minuta:

21poen prosecno, 62% za 2, 32% za 3, 5.3 skoka, 4.8 asistencija, 1.3 ukradene lopte i 4.2 izgubljene sto je i normalno za nekog ko ima toliko lopte u rukama u mladjim kategorijama a i igra puno minuta. Ono sto sam video na angt turniru je da igra i pristojnu odbranu.

 

Za svoje godiste i poziciju ima dobre fizikalije i ima predispozicije da bude bolji igrac od recimo Madara u njegovim godinama. Naravno treba i dosta toga da se poklopi, dug je put.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2023 at 6:32 PM, Kooineeperk said:

Naravno to je rizik, na tom prelasku su mnogi pali, a on je bas sitan, ali to su samo fizikalije. Klinac ima i herca i muda i skila. I zaigrao je i na kupu za seniore. Mislim da je Drezgic konstitucije vec nesto kao recimo Vujanic, ta neka prica 190cm plej, slabije konstitucije. Pa pogledaj sta je Vujanic napravio u karijeri.  


 

Vujanic sad ne bi dobio sansu da igra....

 

Bilo je jako zanimljivih igraca u Partizanu poslednjih godina,

slicno je rekao  Macvan pre nekoliko godina,da je postao igrac zato sto je rano dobio sansu da igra i rekao je da sad tesko da bi dobio sansu,

jednostavno sad to nije u interesu....

 

 

Petrovic i Radovanovic 2003,pusten Milijasevic 2004(totalno lici na Vujanica po igri),Stankovic 2005,pre toga Stefanovic Todorovic 2002,Glas 2001

Svi pusteni niz vodu

 

Gde su sad,za dosta njih mora da se gugla.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vlaDixXx said:

Petrovic i Radovanovic 2003,pusten Milijasevic 2004(totalno lici na Vujanica po igri),Stankovic 2005,pre toga Stefanovic Todorovic 2002,Glas 2001

Svi pusteni niz vodu

 

Gde su sad,za dosta njih mora da se gugla.

 

Niko nije pusten niz vodu tu su svi na radaru narocito Partizanu jer je vecina igraca njihovo koje si nabrojio. Narocito Stankovic koji je u Igokei. Glas je u Mornaru kao igrac Cedevite al mislim da je jasno je da ce Partizan kad pozeli u buducnosti moci da ga uzme. Petrovic je bio u Borcu iz Cacka od skora su skratili roster ne znam sta je trenutno s njim. Milijasevic je igrao za seniorski tim Dinamika nije nista specijalno pokazao imao je tanke procente, al on je 2004 godiste jos uvek ima vremena. Radovanovic je igrao za Dunav s kojim Partizan ima saradnju.

 

Po meni najbolje predispozicije ima Stankovic jer je i najmladji 2005 i vec sad je imao doprinos u Igokei, ocekujem vecu ulogu za njega naredne sezone pa mozda ako bude pravio razliku u Aba ligi predje u Partizan one tamo sezone.

 

Naredne sezone obrati paznju na Ognjena Radosica 06 takodje u Igokei i za njega se ocekuje uloga. Momak je ozbiljan talenat uz Drezgica mozda i najveci 06. U Zvezdi se izdvajaju Vlajic i Kostic obojica Alekse za tu generaciju ali drekao bih da nisu talenti kao Drezgic i Radosic.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da mladi teze dobijaju sansu kada KKP/KKCZ igraju EL koja je jaca nego ikada. 

 

Zato sam i pricao ne tako davno ovde da KKP i KKCZ treba da imaju svoje B klubove u KLS, kao sto Mega ima OKK Beograd. Partizan je nesto imao prvo sa Dinamikom pa sa Mladosti iz Zemuna, bio je u prici i onaj Dunav iz Banovaca. A Zvezda nikoga... raspali FMP koji ako mislimo da bude B klub i ne treba da igra ABA, kao sto ni SC Derbi ne treba da igra ABA ligu. 

 

Klub u KLS u kome je 10 talentovanih juniora odnosno upravo svrsenih juniora i mozda 2-4 starija kvalitetnija igraca koji pre svega treba da budu uzor mladima i to je to. Ne treba ti nista vise. Takva ekipa nece ispasti iz KLS a nije joj ni potrebno da se bori za promociju u ABA ili da igra neko finalno KLS takmicenje. ABA2 eventualno uz KLS. Cisto da sto vise ima seniorskih utakmica da ne propadnu. Taj prelaz iz juniora u seniore je ubio mnoge talente, pre svega bas zato sto nisu dobijali dovoljno seniorskih minuta. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miki8 said:

Ja sam uveren da od Drezgica nema nista na nekom visem profesionalnom nivou kosarke. Rebic gradja srpskog kosarkasa ne prolazi tamo.

Šta misliš, da li ima šanse da poraste za 5-6 centimetara i ojača? Nekim igračima telo kasnije sazri od vršnjaka. Ako Drezgić ume da dominira iako ima slabu građu, šta će tek biti ako dobro stasa?

Link to comment
Share on other sites

Ne deleuje mi da ce nesto mnogo izrasti nadam se da gresim. On jeste izdominirao u nasoj ligi i na zavrsnom turniru kadetske lige ali  njegove partije su bile dosta slabije na internacionalnom nivou. Na kadetskom EP prosle godine i ANGT turniru ove godine. A pravi testovi i jesu ti kada se  igraci takmice protiv najboljih vrsnjaka u Evropi i svetu . Ja sam skeptican ali to je samo moje licno misljenje. Mislim da nema fizicke predispozicije za nekii  ozbiljniji nivo kosarke. Ja jos nisam video nekog naseg igraca sa takvom gradjom koji je uspeo da napravi dobru karijeru . 

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...