Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

2 hours ago, Manu said:

Šta je sa Vudragovićem i Matovićem? Šteta i što Ercega nema, mislim da bi imao prostora ovde.

 

Milijašević i pored svih mana uvek ima ozbiljan doprinos u svakoj selekciji za koju nastupa i uspeva da prenosi igru sa jednog nivoa na naredni.

Na koji nivo leba ti🤔 Decko se muci sa prenosom lopte cim ga malo jace stisnu u odbrani. Imao je danas devet asistencija a utisak je bio da je organizacija igre bila ocajna. On ume da pogodi neke cirkuske trojke cak i kada se rezultat lomi ali njegov plafon je veoma nizak kada je u pitanju neka ozbiljnija kosarka. Decko je na zalost skracen i spor za poziciju na kojoj igra , ne  ume da probije protivnicku odbranu , nekim driblingom ili prvim korakom a taj nedostatak visine  mu otezava  i bolji pregled igre , jer mu cesto protivnici preseku dodavanja , mada on  i ne poseduje taj instinkt za donosenje dobrih  i brzih odlika sa loptom, kao sto ga na primer ima Topic. Mogao je Topic da odigra i u18 i u19 turnir, nije to neka novina da najtalentovaniji igraci igraju vise turnira.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Gledam Francuska - Spanija. Ajde Francuzi, svi znamo zbog cega su oni u mladjim kategorijama ispred nas i na cemu grade igru i filozofiju ali Spanci...

 

Stigli smo do toga da narod koji je u proseku 10ak cm nizi od nas ima petorku od dvometrasa gde svako barata loptom, gde se svaki dize na sut, gde centar polaze uz fintu na drugi obruc, gde lopta kruzi u kontri bez dodira parketa, gde svi igraci znaju jednostavno kosarku i kao da svako moze igrati sve pozicije. 

Gde smo to zakazali zadnjih 10ak godina? Jos uvek nam trenerska baza nije toliko losa da su rezultati na kraju tako frapantni. Jeza me hvata kolika je razlika u kvalitetu izmedju Spanije i nas u ovoj generaciji.

Nije bas tako crno ima talentovanih klinaca i kod nas. Ovo je spancima veoma jaka generacija , jedna od najjacih u poslednjih dvadesteak godina a imaju i taj luksuz sa ovim igracima koji poticu iz Afrike. Almansa i Baba Miller imaju i talenat za razliku od  Garube koji je dominirao iskljucivo na snagu i fizikalije. Nasa mesana generacija 2005-2006 je vec ozbiljnija od ove mrsave 2004-e. Tu ocekujem mnogo bolju igru i medalju, verovatno zlatnu. I Spancima je jako 2005-o godiste. Ocekujem da to bude finale i nasa pobeda.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta mislite kako će se mali Danilovic snaći kao godinu mladji na U16? Tehnički i talentom je ispred svih spoljnih igraca Srbije, ali vidjecemo kako ce fizicki da iznese prvenstvo. Lako je moguce da je u ovih par mjecrci izvukao jos koji cm.

Link to comment
Share on other sites

Slovenija vodi na kraju 3. cetvrtine +10 protiv SAD i prave ih prilicno budalama napadanjem closeoutova gde Ameri nasedaju na finte kao da ima besplatni kupon za KFC kraj aut linije. Posledica je da Slovenci kupe milion ofanzivnih skokova. Za nas prilican horor scenarij pobeda Amera jer bi nam Slovenci namestili Ameriku u potencijalnom 1/4.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Gledam Francuska - Spanija. Ajde Francuzi, svi znamo zbog cega su oni u mladjim kategorijama ispred nas i na cemu grade igru i filozofiju ali Spanci...

 

Stigli smo do toga da narod koji je u proseku 10ak cm nizi od nas ima petorku od dvometrasa gde svako barata loptom, gde se svaki dize na sut, gde centar polaze uz fintu na drugi obruc, gde lopta kruzi u kontri bez dodira parketa, gde svi igraci znaju jednostavno kosarku i kao da svako moze igrati sve pozicije. 

Gde smo to zakazali zadnjih 10ak godina? Jos uvek nam trenerska baza nije toliko losa da su rezultati na kraju tako frapantni. Jeza me hvata kolika je razlika u kvalitetu izmedju Spanije i nas u ovoj generaciji.

 

Španija je postala mašinerija za pravljenje dobrih i prosečnih igrača. Ovim tempom će doći u situaciju da mogu da sastave 3 ekipe koje lagano mogu da prođu grupu na nekom EP ili SPu, ali da onda rutinski ispadnu, osim ako se ne urade ovo što su uradili prošle godine sa Lorencom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa sada, po svemu vidjenom je Japan kosarkaski dosta skolovanija ekipa, na ciste fizikalije umuvamo po nesto. 

Razumem da su momci netalentovani ali da im ispadaju lopte iz ruke, pasovi idu protivnicima, Curcic sa metar i zilet pokusava od tablu preko centra itd. pokazuje da je Djokic ovo pripremio prilicno lose (iako Djokicu idu pohvale za 2 medalje do sada, od toga jedna zlatna).

Link to comment
Share on other sites

Precjenjeni Jan Vide, tesko je igrao protiv Canade. 

 

Njegov sut na ovom prvenstvu za 3P je 12%, 1/12.

Odnos asistencija i izgubljenih lopti je katastrofalan 10/17.   Ni Topica ni Djurisica ne bih mijenjao za njega, a pogotovo Danlilovica.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto uzdizes toliko Danilovica, jos uvek se nije oprobao na internacionalnom nivou, a  ako ostane ispod 190 cm  tesko da ce moci da napravi nesto ozbiljnije u karijeri . Iz ove nase U19 ekipe mi je tesko da zamislim nekog igraca koji bi mogao da pomogne seniorskoj  reprezentaciji  u buducnosti. Ukljucujuci i najboljeg igraca u ovom godistu Djurisica, koji stangira vec dve sezone za redom. Borovicanin mi izgleda kao igrac koji ima najvise kosarke u sebi ali decko je operisan od suta za tri poena, uz to je izbaro los put za probijanje u kosarci a to je koledz , tamo se od nasih igraca niko nije usrecio, Djokovic je totalno nedefinisan igrac. Ne znam sta ce on biti na seniorskom nivou , za peticu je prenizak , na cetvorci bi i mogao da se gura ali kod njega bas nesto fali. Ima on smisla za kosarku i poseduje odredjen talenat ali nekako mi deluje da igra bez bilo kakve energije. Ostale ne vredi komentarisati, nagledao sam se  mnogo igraca takvog profila u poslednjih petanestak godina, generacije i generacije su prosle i propale. Sto se tice cetvrtfinala, ocekujem da nas francuska dobije, ne zato sto su  oni mnogo talentovani. Oni su klasika, odlicne atlete i fizkalci, ugusice nam plejeve koji ionako jedva prenose loptu preko svoje polovine terena i tu  je kraj za nas.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Danilovic vec ima 190-191 bez patika. Bio bih iznenadjen da ostane ispod 195. Jedna sestra mu je visoka 183-184(Olga) a druga 188-189(odbojskasica). Ekvivalent muskih visina ovih djevojaka bi bio 197-198, odnosno 201,202 cm.

 

A po Danilovicevoj mrsavoj konstituciji se vidi da je poprilično povukao na ćaleta.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Sitkovic je 14 ako se ne varam. Bjelica mi deluje zanimljivo ali sve su to deca koja tek treba da se oprobaju protiv najboljih vrsnjaka iz Evrope, to je pravo merilo za sve njih.

27 minutes ago, tanasko said:

Na istom sajtu pise da je Vuk visok 194cm(pretpostavljam u patikama).

 

Nema teoretske sanse, ja licno mislim da je ispod 190 cm. Inace je obicaj da klubovi naduvaju visine svojim igracima u mladjim kategorijama.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...