Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

7 hours ago, Azazelkg said:

Kako jedan od razloga bana može biti ono što neko piše i misli van foruma? I kako se zna šta neko misli van foruma 🤔?

 

Pazi, nisam ja rekao da je razlog bana to sto pise na tviteru, vec s obzirom da znamo sta pise tamo, kad bi to pisao i ovde, verujem da bi dobio i vise od 10 dana. Razlog bana je ono sto je napisao ovde. 10 dana je po mom misljenju i malo jer mu se ponavljaju iste stvari, a kad bi pisao ono sto pise na tviteru, mislim da bi prosao kao i neki drugi doskorasnji clanovi. 

 

To je samo moje misljenje, dozvolicete da ne budem u pravu i bilo bi mi drago da ne budem, za sve pale drugare, sto bi znacilo da su se popravili i da nece vise biti banovani. 

Link to comment
Share on other sites

Najjači su mi ti likovi koji van foruma nemaju kočnice pa se onda ovdje kao suzdržavaju, testiraju granice, hodaju po liniji pa onda dođu na ovaj topic da gledaju VAR je li mu post bio centimetar u ofsajdu ili ne. I koji je zadnji igrač odbrane.

Ej njemu je jedan Elon Musk dao svu slobodu a ovdje ga sputava neki Uvrnuti Duško. Pa ko si bre? [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Najjači su mi ti likovi koji van foruma nemaju kočnice pa se onda ovdje kao suzdržavaju, testiraju granice, hodaju po liniji pa onda dođu na ovaj topic da gledaju VAR je li mu post bio centimetar u ofsajdu ili ne. I koji je zadnji igrač odbrane.
Ej njemu je jedan Elon Musk dao svu slobodu a ovdje ga sputava neki Uvrnuti Duško. Pa ko si bre? emoji16.png

@NMX :

Ja ne objavljujem nista!

 

2S9h.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kooineeperk said:

Pazi, nisam ja rekao da je razlog bana to sto pise na tviteru, vec s obzirom da znamo sta pise tamo, kad bi to pisao i ovde, verujem da bi dobio i vise od 10 dana.

 

Koliko dozivotnih banova bi dobio Kuper kada bi ovde pisao ono sto pise na svom forumu?

 

Kapiam ja tebe, ja sam i pisao da neko ko napise neku odvratnost na tati za mene nije osoba za normalan razgovor cak i ako ta tema jeste bila za to, ali realno ovde se moze suditi samo na osnovu toga sta forumas OVDE pise.

Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako fascinantan momenat u kom se gusi rasprava, brisu postovi ili banuju ljudi jer pisu lose o covicu, vujosevicu, danilovicu itd...pa nek budu to i sadasnji treneri kkp i kkcz.

Sta konkretno tu smeta forumasima koji napadaju druge ili moderaciji koja kaznjava to? Naravno ovde ne govorim o klasicnim uvredama i izmisljotinama, vec mislim na neke prilicno dostupne i proverljive podatke.

Forumasi bukvalno licno shvataju te postove i postaju uvredjeni. Jer je neko prodrmao kavez vezano za idolpoklonstvo oko te licnosti?

Fascinantan socioloski fenomen, kapiram da se ne bi toliko uzbudili da im porodicu napadnu.

Ne znam da l imamo pdf za mitologiju, ali mozda treba otvoriti za te forumase pa nek prave epove o doticnima.

 

Bio je pun kofer izbrisanih postova na kls i kkp temi vezano za odustajanje i oko one sramne akcije oko pomoci. Pun kofer normalnh postova koji razvijaju dalju diskusiju.

I jasno mi je da navijaci kkp nisu narocito raspolozeni da pricaju o tome, ali neki ostalo jesu, jer nije samo sportski nego i drustveni fenomen.

E neko je spomenuo da je glorifikacija kkp jedino dozvoljena.

Pa tu smo negde.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Najjači su mi ti likovi koji van foruma nemaju kočnice pa se onda ovdje kao suzdržavaju, testiraju granice, hodaju po liniji pa onda dođu na ovaj topic da gledaju VAR je li mu post bio centimetar u ofsajdu ili ne. I koji je zadnji igrač odbrane.

Ej njemu je jedan Elon Musk dao svu slobodu a ovdje ga sputava neki Uvrnuti Duško. Pa ko si bre? emoji16.png

 

 

2 hours ago, John Terry said:

 

Koliko dozivotnih banova bi dobio Kuper kada bi ovde pisao ono sto pise na svom forumu?

 

Kapiam ja tebe, ja sam i pisao da neko ko napise neku odvratnost na tati za mene nije osoba za normalan razgovor cak i ako ta tema jeste bila za to, ali realno ovde se moze suditi samo na osnovu toga sta forumas OVDE pise.

 

Ne znam @John Terry, ne znam sta pise i gde pise Kuper, a za Lakija znamo on to i ne krije 😄 

 

Ali evo pitaj  @Son_of_a_gun, izgleda da mislite na isto... Na Kupera si mislio i ti, ne? Zvuci tako kad procitamo oba vasa upisa 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam iskreno, nadovezao sam se na tu tvoju priču sa twitterom. Možda sam jedini koji nema pojma pod kojim nickovima ljudi odavde pišu na drugim forumima ili na društvenim mrežama.

Mislim da samo znam Safeta na twitteru. Doduše pratim mnogo navijačkih profila, vjerovatno su neki i odavde sasvim slučajno.

Ali stoji da, prema kvalitetu pisanja, ovdje vlada određena uređenost a da je na twitteru džungla u najgorem smislu, sve same splačine i morbidnosti. Twitter preletim baš samo kad moram, kad su neka važnija društvena dešavanja pa da iščačkam šta vlast mulja ispod žita. [emoji16]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

 

Šta bi s medinom kaznom? 😄 


Ostala je ipak kazna. 
Ipak su tu 3 "problematična" posta, a medo je imao i 2 kraća bana u ovoj godini.

Edited by uvrnuto
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što napisah tad, nisam ni videla neki element za kaznu. Baš doprinosi kvalitetu diskusije što se tiče EL plej ofa i u onoj situaciji je isprovociran bezveze. Svakako je super što će biti oslobođeza G5 u sredu. 🙃

Link to comment
Share on other sites

To je vec stvar o kojoj ima poente diskutovati. Dakle, da li je uopste za kaznu. A sama kazna, to jest njena duzina, je jako prihvatljiva i ne ostecuje mnogo reputaciju forumasa.

 

Meni sad smesno ovo sto je Kornetov bata napisao... moderacija bila u fazonu " duuuubro... ako vec oces evo ti ban".

Link to comment
Share on other sites

Mnogo volim da citam Medine upise ali je preterao sa vredjanjem ovaj put... citirano je tamo zbog cega je ban.

 

I ja ako kazem nekom "odjebi" (a rekao sam 😄) treba da dobijem ban (i dobio sam 👍- rekao sam Devilu da odjebe 😄).  

 

Jos ono za "kratak spoj"... 

 

Jbg, nek izdrzi par dana, nije strasno, ne boli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni smeta taj termin generalizacija, ne zbog toga šta znači nego zbog toga šta znači u našim glavama.

A u našim glavama je zaprimio smisao nečeg što je 90-99% istina ali ima i izuzetaka. Sve je krenulo posle zadnjeg rata kad se u nekom trenutku procesa pomirenja masovno počelo govoriti “nisu ni (ubaci željenu nacionalnu/vjersku pripadnost) svi isti, ima i među njima normalnih/dobrih ljudi”.

Tako i ovaj istopljeni sladoled kaže oko 90-99% što je “opšte poznato” ali nije 100% jer bi to bila generalizacija pa on nije u offside-u, evo VAR nek kaže.

Duga priča a nigdje poente. Poenta je da kad ga banujete zbog generalizacije, ostaje iza njega “opšte poznati” narativ od 90-99% a kažnjen je zbog tih tričavih 1%.

Kad ga banujete zbog šovinizma, a on je upravo ispljuvao jedan vrlo gadan šovinistički post, možda se zamisli da rastezanje moralnih normi i shvatanje društvenih prilika ne leži u 1%.

S tim u vezi, generalno mi smeta što se kažnjava relativno bezazlena generalizacija a šovinizam ni nema filter na ovom podforumu. To bih ja žešće banovao nego ovo prvo.

Znači:

“Ne znam kako neko može da navija…” BAN

“Vi ste ovo a mi smo ono…” BAN

“Mi ne bi nikad...” BAN

“Uvijek vi ovako a treba onako” BAN


Kod nas u Bosni se kaže “rugala se šerpa loncu a oboje šuplji”.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Meni smeta taj termin generalizacija, ne zbog toga šta znači nego zbog toga šta znači u našim glavama.

A u našim glavama je zaprimio smisao nečeg što je 90-99% istina ali ima i izuzetaka. Sve je krenulo posle zadnjeg rata kad se u nekom trenutku procesa pomirenja masovno počelo govoriti “nisu ni (ubaci željenu nacionalnu/vjersku pripadnost) svi isti, ima i među njima normalnih/dobrih ljudi”.

Tako i ovaj istopljeni sladoled kaže oko 90-99% što je “opšte poznato” ali nije 100% jer bi to bila generalizacija pa on nije u offside-u, evo VAR nek kaže.

Duga priča a nigdje poente. Poenta je da kad ga banujete zbog generalizacije, ostaje iza njega “opšte poznati” narativ od 90-99% a kažnjen je zbog tih tričavih 1%.

Kad ga banujete zbog šovinizma, a on je upravo ispljuvao jedan vrlo gadan šovinistički post, možda se zamisli da rastezanje moralnih normi i shvatanje društvenih prilika ne leži u 1%.

S tim u vezi, generalno mi smeta što se kažnjava relativno bezazlena generalizacija a šovinizam ni nema filter na ovom podforumu. To bih ja žešće banovao nego ovo prvo.

Znači:

“Ne znam kako neko može da navija…” BAN

“Vi ste ovo a mi smo ono…” BAN

“Mi ne bi nikad...” BAN

“Uvijek vi ovako a treba onako” BAN


Kod nas u Bosni se kaže “rugala se šerpa loncu a oboje šuplji”.

wU5SUxP.jpg

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

I ja ako kazem nekom "odjebi" (a rekao sam 😄) treba da dobijem ban (i dobio sam 👍- rekao sam Devilu da odjebe 😄).  

 

Meni si rekao odjebi tamo na Vox Populi pa ti je samo elegantno obrisan upis. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Meni si rekao odjebi tamo na Vox Populi pa ti je samo elegantno obrisan upis. 

 

Jel to ono kad si mi podmetala da sam rekao nesto sto nisam, i toliko insistirala na tome? 😉 I sta kazes, ti tvoji upisi su ostali tamo? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...