Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

слажем се да је глупо писати о Таваресу, али о реално доступним играчима...нпр...узевши у обзир комплетан утисак о Мартину и Кузмићу, да ли бисте били задовољни да нам центарска линија буде Симоновић, Риверо, Митровић (није да инсајдеришем, али...)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

 

E posto nema nekih desavanja oko KKCZ onda bi trebalo malo da se i aktivnost smanji?Nesto tako dodje prirodno.Ja razumem da su veliki razmaci izmedju utakmica(ne nasom krivicom) ali brate ne morate bas svaki dan da pisete o nekim svojim zeljama.Kao sto sam rekao ako klub objavi danas potpisao je Tavares ili Lebron onda mozete pisati milion stranica ali posto nema takvih vesti onda nema potrebe.Glasine i ostalo da ne pricam.

 

Valjda se na ovoj temi moze naci neka analiza nasih igraca ili potecijalnog protivnika u finalu...

Jel postoji neko pravilo na forumu koje zabranjuje da se pise o potecijalnim pojacanjima i kad nema utakmice da se smanji pisanje ili si samo ti odlucio da bude tako?
Pisale su se mnogo gluplje stvari ovde, ne vidim sta smeta jedna analiza igraca

Naravno ne treba ni da se prenosi svaka glupost koju napisu insajderi ali ne treba ni da uskracujes drugim forumasima sta ce da pisu.

Nista licno ali malo preterujete vi moderatori. 

Edited by LightWeight
  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, LightWeight said:

Jel postoji neko pravilo na forumu koje zabranjuje da se pise o potecijalnim pojacanjima i kad nema utakmice da se smanji pisanje ili si samo ti odlucio da bude tako?

 

I ako ne postoji, valjalo bi ga uvesti. :default_coffee: Čuj potencijalna pojačanja, u poslednjih mesec dana se na temi KK Crvena zvezda 2022/23 nabacalo 50+ igrača od kojih velika većina nema apsolutno nikakve veze sa Zvezdom, a ovi ostali nemaju veze sa Zvezdom u ovoj sezoni. Znači klasičan off topic i još je kao problem što se takvi postovi brišu. 

 

28 minutes ago, LightWeight said:

Pisale su se mnogo gluplje stvari ovde, ne vidim sta smeta jedna analiza igraca

 

Ne postoje ovde nikakve analize, samo nabacivanje random imena koja bi eto neki voleli da vide u Zvezdi... Pa onda ako može svaki forumaš da posloži imaginarni depth chart, navede svoje želje, čisto da topik o aktuelnoj sezoni pretvorimo u U Zvezdu, zna se!, jer kao što popularni i nadasve uticajni KKCZ Insajder nedavno reče: "Polako se bliži kraj sezone i kreće onaj nazanimljiviji deo za sve navijače Crvene zvezde - prelazni rok":classic_rolleyes:

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

Znači klasičan off topic i još je kao problem što se takvi postovi brišu. 

A nije oftopik kakve listove ima Kampaco i u koj klub izlazi i sa kim Vildoza?

Meni je npr to mnogo veca glupost nego ako se baci potencijalno ime igraca.

9 minutes ago, Guru said:

"Polako se bliži kraj sezone i kreće onaj nazanimljiviji deo za sve navijače Crvene zvezde - prelazni rok":classic_rolleyes:

Bukvalno se svi loze na pojacanja, ne vidim sta tu ima lose

Ne mozes mi reci da ti takodje ne volis da pratis leti imena sa kojim se povezujemo i sve sto ide uz to 

Meni to nije najzanimljivji deo sezone zato sto nema tekmi, ali i to pracenje igraca i lozenje ima neku svoju čar.

 

18 minutes ago, Guru said:

Ne postoje ovde nikakve analize, samo nabacivanje random imena koja bi eto neki voleli da vide u Zvezdi.

 

Kao sto rekoh nebulozna imena i informacije poput Tavaresa i slicnih slazem se da nema sta da traze ovde.

 

Lepo nek se napišu pravila i da znamo sta da pišemo, a šta ne.

Neko se potrudi i odvoji vreme iz svog zivota da napise neki upis i onda se nadje neko da obrise zato sto se to njemu ne čita.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LightWeight said:

A nije oftopik kakve listove ima Kampaco i u koj klub izlazi i sa kim Vildoza?

 

Naravno da je off topic, mada se ne sećam da je neko pisao o Kampacovim listovima i klubovima u koje Vildoza izlazi. A i da jeste, verovatno je bila neka sprdnja i to o aktuelnim Zvezdinim igračima, rešenje za to bi valjda bilo da se zabrani humor na topiku, ili da se uvede stroga kontrola i brišu sve loše fore (mada ne znam ko bi bio zadužen za selekciju).

 

 

3 minutes ago, LightWeight said:

Meni je npr to mnogo veca glupost nego ako se baci potencijalno ime igraca.

 

Možeš molim te da mi objasniš šta znači termin "potencijalno ime igrača"? 

 

 

28 minutes ago, LightWeight said:

Bukvalno se svi loze na pojacanja, ne vidim sta tu ima lose

 

Želje forumaša nisu pojačanja.

 

 

10 minutes ago, LightWeight said:

Ne mozes mi reci da ti takodje ne volis da pratis leti imena sa kojim se povezujemo i sve sto ide uz to 

 

Ne volim, posebno ne attention whore insajdere, opskurne Instagram stranice čija "saznanja" se prenose, ljude bliske klubu koji lože

šlemovima/grejalicama/ciglama i kriptičnim porukama, smeće portale i tabloide koji prepisuju sa foruma i društvenih mreža i sve ostalo što ide uz to.

 

 

27 minutes ago, LightWeight said:

Meni to nije najzanimljivji deo sezone zato sto nema tekmi, ali i to pracenje igraca i lozenje ima neku svoju čar.

 

I za to na forumu postoji tema koja se otvori kada za to dođe vreme... A koju recimo navijači Partizana nemaju, ne znam kako preživljavaju bez nje.

 

 

35 minutes ago, LightWeight said:

Kao sto rekoh nebulozna imena i informacije poput Tavaresa i slicnih slazem se da nema sta da traze ovde.

 

Nabacano je 50-ak imena u mesec-mesec i po dana, ne misliš valjda da ukupno dva moderatora* na ovom podforumu trebaju da ih filtriraju? I po kojim to kriterijuma, Tavares ne može, a mogu li Mirotić, Darijus Tompson, Gudurić, Beron i ostali? Ili je jednostavno lakše na temi KK Crvena zvezda 2022/23 pisati o aktuelnoj sezoni, utakmicama, igračima, upravi itd?

 

* još je jedan od njih grobar, gde njemu da se poveri tako odgovoran zadatak 😛

 

 

48 minutes ago, LightWeight said:

Lepo nek se napišu pravila i da znamo sta da pišemo, a šta ne.

Neko se potrudi i odvoji vreme iz svog zivota da napise neki upis i onda se nadje neko da obrise zato sto se to njemu ne čita.

 

Postovi se sigurno ne brišu zato što se eto to nekome ne čita, nego zato što su klasičan off topic. Ako je potrebno da moderacija dodatno objašnjava o čemu bi trebalo pisati na temi KK Crvena zvezda 2022/23, onda jbg... Al' 'ajde neka objasne, sada i mene prilično zanima u kom smeru će ići ovaj topik.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

I ako ne postoji, valjalo bi ga uvesti. :default_coffee: Čuj potencijalna pojačanja, u poslednjih mesec dana se na temi KK Crvena zvezda 2022/23 nabacalo 50+ igrača od kojih velika većina nema apsolutno nikakve veze sa Zvezdom, a ovi ostali nemaju veze sa Zvezdom u ovoj sezoni. Znači klasičan off topic i još je kao problem što se takvi postovi brišu. 

 

 

Ne postoje ovde nikakve analize, samo nabacivanje random imena koja bi eto neki voleli da vide u Zvezdi... Pa onda ako može svaki forumaš da posloži imaginarni depth chart, navede svoje želje, čisto da topik o aktuelnoj sezoni pretvorimo u U Zvezdu, zna se!, jer kao što popularni i nadasve uticajni KKCZ Insajder nedavno reče: "Polako se bliži kraj sezone i kreće onaj nazanimljiviji deo za sve navijače Crvene zvezde - prelazni rok":classic_rolleyes:

 

 

значи, ако сам добро схватио, сједе јуче на кафи директор Кешељ и координатор Дозет (лупио сам функције), и Кешељ рече "шта мислиш о Риверу из Валенсије, би л нам лег'о идуће сезоне, да не чује Мирослав"...а Дозет ко опарен скочи "немо' да нас Човке све пребрише, знаш да док траје сезона нема да се помишља на појачања...".....ја се слажем да форум треба да буде пристојан, уљудан, али ићи у крајности...одбијам да повјерујем да ти са неким својим пријатељем не коментаришеш "ал' би нам овај лег'о"... и...навијачки форум треба да буде уштогљен ко састанак кућног савјета, задане теме...зато, не буди Дозет, буди Гуру и изанализирај те играче које напишемо...искомбинуј све могуће комбинације од тих педесет па израчунај ону статистику колико би имали оно, ОТГ и ДТГ (нисам сигуран јесам ли убо, ал знаш на шта мислим)...много пута сам испао стручан у друштву преносећи твоје анализе, зато...Риверо, Симоновић, Митровић...примамо ли више кошева или мање с њима?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da ne bih quote-ovao i jednu i drugu "stranu", pošto ima dosta stvari koje su ok na obe, a rekao bih da sam pre saglasan sa @Guruom, predložio bih vam da nekad i odmorite od foruma ako nema o čemu da se piše.

Postoje takođe i druge teme, ne samo sportske, pa proširite malo svoja interesovanja i na njih.

 

I ovo pišem stvarno, da ne misli neko da ga zajebavam. Jer ljudi mislim da nisu ni svesni drugih tema i podforuma. 

 

Ali svakako imaju prava i ostali koji bi želeli da pišu na temu potencijalnih pojačanja, pogotovo sada kada je pauza. Bar zvezdašima. 😈

 

Kao i dosad, verovatno ćemo morati da nađemo neki kompromis, pa bi bilo lepo kada se ne bi kačila svakojaka frljanja imenima sa tw, instagrama i raznih portala. Kada bi uz eventualni predlog neko napisao i koju reč o igraču i zašto bi se npr. uklopio u tim, bilo bi još bolje. A sve kako tema ne bi ličila na random komentar sekciju nekog klikbejt portala.  

 

U svakom slučaju i tada će postojati problem, jer, kao što je @Guru napisao, ne postoje tačni kriterijumi, pa će neki postovi završiti sakriveni. Tad je momenat i da vi prepoznate zašto to radimo, a da ne bude da je nekome dozvoljeno, nekom nije i sl. teorije zavera.

 

Svakako, što se tiče i ostalih off topic tema, mislim da je @Don Dusko radio odličan posao. Dosta stvari vi ne stignete da vidite koje on pobriše, a tiču se i izlazaka igrača, maljavosti, listova Kampaca i sl. stvari. Pa se opet i tu neko nađe uvređen jer mu je sklonjen post. A opet nekad razumemo i te postove. 

 

Puno vas (nas) je, svi smo različiti, a nas je dvojica (trenutno) i nije lako. U svakom slučaju nama je cilj da napravimo da nam svima bude lepo na ovom mestu, da bude zabavno, ali i kvalitetno. 

 

Što bi se reklo, razumemo mi vas, ali razumite i vi nas. 🍻

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

конструктивно и духовито...још оваквих постова, то нам душе ишту...

 

Pa pošto umešdakažešsamodvereči, mislila sam da ćeš bar ti da ceniš moju komunikaciju multimedijom. 😄


Šalu na stranu, ne smatram da i jedna tema na forumu treba da bude "zabranjena", sve dok je u granicama pristojnosti. Ja sam jednom-dvaput pričala sa Don Duskom na temu brisanja postova, čini mi se da nekad prerano "saseče" diskusiju. Ali razumem jer ih je u moderatorskom timu samo dvojica, a nas je ipak mnogo više. I mnogo je sadržaja:) Isto tako kapiram Guruovu perspektivu sa prelaznim rokom, mada meni lično ne smeta licitiranje igračima, što verovatno ima veze sa tim što i nisam simpatizerka KKCZ pa me ne dotiče.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

A koju recimo navijači Partizana nemaju, ne znam kako preživljavaju bez nje.

 

 

 

Mozes da kazes da je ta sezona bila izuzetak ali to je sezona kad su ponovo poceli da prate kosarku i da se povecava broj komsija na forumu (sto pozdravljam) i kada su zaista imali prelazni rok (prosle godine gotovo da i nisu imali (dovedena 4 igraca tokom prelaznog roka + 1 kasnije, dok je KKCZ tokom prelaznog roka dovela 8 + 2 kasnije). 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Zamolio bih te.

 

Dobro ajde, poceli ste opet pod Trinkijem 😄 

 

Pre toga je situacija bila kao za fudbal sada. 

 

I to je razumljivo. Kome je do pisanja u takvim sezonama?

 

Cast izuzecima koji su konstanta na forumu i zasluzuju respekt. 

Isto tako biva i sa nama, ko je pisao na B92 o KKCZ pre prve Radonjic ere? Malo ko. 

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh onomad, meni te zelje igraca u prelaznom roku nisu toliko problem za forum, skrolujem sta me ne interesuje, vec mi je nekako degute prema timu koji podrzavamo a koji tek treba da odigra seriju za najvazniji dostupan trofej

 

jebiga, bice tri meseca da se kenja o random zeljama, to je cca cetvrtina godine a obicno i vise, jer se doselekcija protegne do novaka djokovica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Dobro ajde, poceli ste opet pod Trinkijem 😄 

 

Pre toga je situacija bila kao za fudbal sada. 

 

I to je razumljivo. Kome je do pisanja u takvim sezonama?

 

Cast izuzecima koji su konstanta na forumu i zasluzuju respekt. 

Isto tako biva i sa nama, ko je pisao na B92 o KKCZ pre prve Radonjic ere? Malo ko. 

Njima ili nama? Mada isto dodje. :lol_2:

1 minute ago, uini said:

kao sto rekoh onomad, meni te zelje igraca u prelaznom roku nisu toliko problem za forum, skrolujem sta me ne interesuje, vec mi je nekako degute prema timu koji podrzavamo a koji tek treba da odigra seriju za najvazniji dostupan trofej

 

jebiga, bice tri meseca da se kenja o random zeljama, to je cca cetvrtina godine a obicno i vise, jer se doselekcija protegne do novaka djokovica.

Kako tri? Kada mi završimo sa KLS, Aba će da počne. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sezona se oduzila i tek ima da traje, verovatno cak i do kraja juna. Potpuno je prirodno kako se sezona blizi kraju da se planiraju, razmatraju (kako god) igraci koji su ove sezone pokazali najvise ali i neke nove opcije koje bi za narednu sezonu unapredile nas tim.

 

Vecina odavde kad razgovara sa drustvom o sportu/klubu za koji navija sigurno se ne dogovore: "E, aj da sacekamo kraj sezone pa da pricamo koga bismo voleli u Zvezdi/Partizanu." Slazem se da ne treba prenositi svakakve gluposti, ali neki realni predlozi uz analizu sta taj igrac donosi su uvek dobrodosli. Uvek je raznovrsnija diskusija zanimljivija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što bi bio problem da se otvori tema tipa KKCZ - virtualni tim menadžer, ili nešto u tom smislu, pa da se ljudi na miru frljaju imenima koja veze nemaju sa našim klubom, bar za sada. Očito, postoji potreba da se pišu takve stvari, a oni kojima to smeta mogu lako da zaobiđu to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Pa pošto umešdakažešsamodvereči, mislila sam da ćeš bar ti da ceniš moju komunikaciju multimedijom. 😄


Šalu na stranu, ne smatram da i jedna tema na forumu treba da bude "zabranjena", sve dok je u granicama pristojnosti. Ja sam jednom-dvaput pričala sa Don Duskom na temu brisanja postova, čini mi se da nekad prerano "saseče" diskusiju. Ali razumem jer ih je u moderatorskom timu samo dvojica, a nas je ipak mnogo više. I mnogo je sadržaja:) Isto tako kapiram Guruovu perspektivu sa prelaznim rokom, mada meni lično ne smeta licitiranje igračima, što verovatno ima veze sa tim što i nisam simpatizerka KKCZ pa me ne dotiče.

па ја и похвалих...сублимација у слици...шалу на страну, није ово било ништа лично, него људима бришу постове због краткоће, а...разумијеш...реално, повећана је снисходљивост према теби (вјерујем да то прија, али, на крају дана, свјесна си да би правила требало да буду једнака за све...)

Умјесто да сви буду задовољни кад је форум жив и активан, овдје се позива на смањење писања буквално...то заиста никад нисам чуо...ово је пут ка укидању лајв теме и чекању на одобрење модератора на објављивање постова...стерилност у најави

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

па ја и похвалих...сублимација у слици... шалу на страну, није ово било ништа лично, него људима бришу постове због краткоће, а...разумијеш...реално, повећана је снисходљивост према теби (вјерујем да то прија, али, на крају дана, свјесна си да би правила требало да буду једнака за све...)

Умјесто да сви буду задовољни кад је форум жив и активан, овдје се позива на смањење писања буквално...то заиста никад нисам чуо...ово је пут ка укидању лајв теме и чекању на одобрење модератора на објављивање постова...стерилност у најави

 

Aha, bio je kompliment, nisam shvatila. Hvala 😄 

Bold: Ne misliš valjda da imam neku protekciju kod moderacije zato što sam ženskog pola i roda? Nov si ovde, pa ću ti oprostiti. :classic_happy: Banovana sam ja više puta na ovom forumu i takođe su mi brisani postovi na Košarci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Aha, bio je kompliment, nisam shvatila. Hvala 😄 

Bold: Ne misliš valjda da imam neku protekciju kod moderacije zato što sam ženskog pola i roda? Nov si ovde, pa ću ti oprostiti. :classic_happy: Banovana sam ja više puta na ovom forumu i takođe su mi brisani postovi na Košarci.

па, ето, конкретан примјер, јутрос је Кроностајму обрисана слика, нешто бушилица удара по тастатури...његове форе углавном и јесу лоше и понављају се, али ја ћу бранити његово право да то постави јер то никога не боли...и сад...у чему је разлика између бушилице која удара по тастатури и неке рибе која нешто говори погледом, ал ја не умијем да одгонетнем шта...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

па, ето, конкретан примјер, јутрос је Кроностајму обрисана слика, нешто бушилица удара по тастатури...његове форе углавном и јесу лоше и понављају се, али ја ћу бранити његово право да то постави јер то никога не боли...и сад...у чему је разлика између бушилице која удара по тастатури и неке рибе која нешто говори погледом, ал ја не умијем да одгонетнем шта...

Dobro, de - razumeo sam poruku.:classic_biggrin:

Spoiler

NLEmJhf.gif

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

па, ето, конкретан примјер, јутрос је Кроностајму обрисана слика, нешто бушилица удара по тастатури...његове форе углавном и јесу лоше и понављају се, али ја ћу бранити његово право да то постави јер то никога не боли...и сад...у чему је разлика између бушилице која удара по тастатури и неке рибе која нешто говори погледом, ал ја не умијем да одгонетнем шта...

 

Naš Kronos ti je poseban slučaj oko kog nikako da se složimo, navodno pejstuje previše gifova i multimedije generalno. Nekad promakne moderaciji ali @uini to brzo prijavi 😛 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...