Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

8 hours ago, MetalHead said:

Slazem se da je i to, ali i licemerje je. Previse ekstreman primer sam dao.

 

moram još ovo da dodam, pošto imaš važnu funkciju na ovom forumu, pa završavam, što se mene tiče:

nije i licemerje i nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta - već je u ovom slučaju, tvoje nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta dovelo do toga da vidiš kao licemerje to što caucasians ne smeju da koriste reč "nigger" (jer je uvredljiva kao opaska koja osobu karakteriše kao pripadnika niže rase, roba), dok crna populacija sme da koristi reč "nigga", jer označava pripadnost i prijateljstvo unutar grupe.

 

možda ti je jednostavnije razumeti razliku na primeru oko kojeg ovaj forum ima nultu toleranciju, jebemli ga

Spoiler

 

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije

 

Šiptar je slovenizovani oblik albanskog etnonima Shqiptar (Šćiptar), odnosno Shqipëtar (Šćipetar), kojim Albanci sami sebe nazivaju. Usled negativne konotacije, termin "Šiptari" se smatra uvredljivim u srpskom[1][2][3][4], makedonskom[5][6] i drugim južnoslovenskim jezicima.

 

 

daklem, nije to licemerje, već razumevanje ili nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta (ukoliko ne razumemo razliku).

 

(nisam zaista došao da te nešto sad tu tovarim, nego mislim da je tema ljudski-bazično značajna a ne bi trebalo ni da je kompleksna, što kaže frensis : ))

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, oubrevo. said:

 

moram još ovo da dodam, pošto imaš važnu funkciju na ovom forumu, pa završavam, što se mene tiče:

nije i licemerje i nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta - već je u ovom slučaju, tvoje nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta dovelo do toga da vidiš kao licemerje to što caucasians ne smeju da koriste reč "nigger" (jer je uvredljiva kao opaska koja osobu karakteriše kao pripadnika niže rase, roba), dok crna populacija sme da koristi reč "nigga", jer označava pripadnost i prijateljstvo unutar grupe.

 

A oni mešane rase?

 

Sve si to lepo opisao, samo ako se zaista teži ravnopravnosti onda će i ove granice ko šta sme ili ne sme da radi zbog greha otaca morati da se izbrišu. u suprotnom, opet klizimo u neku vrstu segregacije, kako beše ono iz šezdesetih jednaki ali odvojeni.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

daklem, nije to licemerje, već razumevanje ili nerazumevanje kulturološkog i socijalnog konteksta (ukoliko ne razumemo razliku).

Ok. Kao sto rekoh, los primer sam dao i daleko od toga da smatram da je ok upotrebljavati ne samo rasne/nacionalne "nadimke" koji imaju pogrdan/uvredljiv kontekst, vec ne odobravam ni druge pogrdne/uvredljive nadimke osim eventualno ako ih i sama osoba ne prihvata. 

 

Ipak, stoji da je licemerje ono sto je Cooper uradio.

 

I sam kaze "...ko je doveo Radonju kad se zna da Coki ne moze ocima da ga vidi...". 

 

Eto bolji primer za licemerje. 

 

A to je poenta diskusije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije nista apsolutno.

Neka napise i na kom topiku je sta pisano.

 

Da sam na dan dolaska Radonje napisao na topiku KKCZ da je "Coki doveo Jadonju", post bi imao cc 48 prijava.

 

Ali to vec nije ni posao metala, hvala Bogu, a ni moj, videcemo do kad, sad imamo novu moderaciju, pa cemo pratiti kako se ko ponasa.

 

Prvi dani mi govore da se nesto ipak promenilo, sto je pohvalno.

 

Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.

 

Tema koja je krenula na NBA topiku jeste kompleksna, jer su ova desavanja u i oko NBA lige samo jedan delic te vece slagalice - pokazalo se da je i u zapadnim drustvima mnogo vise trulezi kada je u pitanju ovaj vid zlostavljanja i predatorskog ponasanja. Problem je dakle znatno veci nego sto bi se reklo na prvi pogled i bukvalno nista ne moze da se 'raspravi' zadrzavanjem na slucajevima sadasnjih/bivsih igraca abjuzera, pa bi to odvelo u sirinu i zahvatilo mnogo stvari koje sa NBA ili samom kosarkom nemaju ni najmanje veze. Zato sam apelovao da se sa diskusijom stane i ista preusmeri sa topika. Toliko.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

E, moja grobarijo, videše oni kako prođe sezona kad sam dobio čast da otvorim temu, a posle ove "časti" da postanem mod mislim da za otvaranjem KKP2022/23 neće ni biti potrebe. 😄

Radi kuhinja...

 

16 hours ago, threepwood said:

uvrnuto - drzi marihuane na avataru, ladovina neka, taj ne krvavi kolena u odbrani garant


Odličan skauting! Shodno reputaciji, da najavim godišnji do kraja sledeće nedelje.
Do tad paz'te šta radite i bute dobri.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Kakva crna podrška moderatorima? Moderator je po difoltu neprijatelj svakog poštenog forumaša i patkometra.

 

Ćeraćemo se još!

 


To kao ono kod tradicionalnih navijaca u Srbiji, ekipe izlaze na teren, utakmica nije ni pocela a sa tribina ide zvizdanje sudijama, neretko uz povike Lopovi :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2021 at 1:55 PM, Arsenije Pesic said:

Jbt, je l' ostade neko da nije postao mod? Trebaće vam skupštinska sala za zasedanje.

 

:classic_biggrin:

 

Ja :furious:

 

 

18 hours ago, Barkley#34 said:

Ako bude forumu išlo kao temi koju je otvorio jesenas, moraćemo da "pravimo" novi 4um 

 

mala ispravka :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uvrnuto said:

E, moja grobarijo, videše oni kako prođe sezona kad sam dobio čast da otvorim temu, a posle ove "časti" da postanem mod mislim da za otvaranjem KKP2022/23 neće ni biti potrebe. 😄

Radi kuhinja...

 


Odličan skauting! Shodno reputaciji, da najavim godišnji do kraja sledeće nedelje.
Do tad paz'te šta radite i bute dobri.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2021 at 10:57 PM, threepwood said:

Nista nisam zadovoljan.

 

Chaos - preko 10 godina na forumu, ispusena mustikla

NMX - nabio milion poruka, divljak, privatnik

Safet - stranac, uzima mesto nasoj deci

uvrnuto - drzi marihuane na avataru, ladovina neka, taj ne krvavi kolena u odbrani garant

 

 

🤣

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast @Chaos Is Me, ne znam kako ce da stigne da se bavi advokaturom, NBA fantazijem i modovanjem na forumu ( i jos da napise po nekoliko kilometarskih postova). Samo cu da citiram Babica : Ja se njemu divim fizicki i mentalno kad stigne da ispuni sve te dnevne obaveze :classic_tongue:

 

Spoiler

 

 

:classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Svaka cast @Chaos Is Me, ne znam kako ce da stigne da se bavi advokaturom, NBA fantazijem i modovanjem na forumu ( i jos da napise po nekoliko kilometarskih postova). Samo cu da citiram Babica : Ja se njemu divim fizicki i mentalno kad stigne da ispuni sve te dnevne obaveze :classic_tongue:

 

  Reveal hidden contents

 

 

:classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...