Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

48 minutes ago, gggggggg said:

ubedljivo naj gori prekrsaj je mesanje bi i bih. 

Hajde ja cu da nasjednem, kapiram da je namjerno. Najgori prekrsaj je napisati naj gori. 😋😁

44 minutes ago, Barkley#34 said:

valda mešalje bi i bi smo

Ne, ne, nego kada se napise ja bi umjesto ja bih.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam "danas dana star" kad sam saznao da se imena meseca u srpskom jeziku pisu malim slovom. Najozbiljnije. Bukvalno se preslisam svaki put pre nego sto otkucam I setim se pravila "imena dana u nedelji malim, imena meseca velikim slovom". Ne znam ko mi je I kad usadio to "pravilo" u glavu. Citav zivot sam bio u zabludi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

Bio sam "danas dana star" kad sam saznao da se imena meseca u srpskom jeziku pisu malim slovom. Najozbiljnije. Bukvalno se preslisam svaki put pre nego sto otkucam I setim se pravila "imena dana u nedelji malim, imena meseca velikim slovom". Ne znam ko mi je I kad usadio to "pravilo" u glavu. Citav zivot sam bio u zabludi.

Spisak zabluda je malo veci od par gramatickih problemcica ali dobro....

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ako hoćete da primorate ljude na ovom podforumu da se drže gramatičkih i pravopisnih pravila, morate propisati sankcije za njihovo kršenje. I to bogami nešto dovoljno strogo da se ljudi zapitaju pre nego što stisnu submit reply. Tipa ko ne poštuje pravila, za kaznu ima da moderiše prvu narednu diskusiju između Brata od Korneta i Goldberga.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Ako hoćete da primorate ljude na ovom podforumu da se drže gramatičkih i pravopisnih pravila, morate propisati sankcije za njihovo kršenje. I to bogami nešto dovoljno strogo da se ljudi zapitaju pre nego što stisnu submit reply. Tipa ko ne poštuje pravila, za kaznu ima da moderiše prvu narednu diskusiju između Brata od Korneta i Goldberga.

soNUBos.gif

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pendulum said:

grammar police mode on


Da li možemo da se dogovorimo da se imena meseci u srpskom jeziku pišu početnim malim slovom? 🙂

 

Primetio sam da je masovna pojava na forumu.


grammar police mode off

 

Ovo se najviše dešava zbog autokorekt opcije koja kada se posle tačke napravi razmak prepravi malo slovo u veliko. Većinom ispravim kada kucam, ali nekad me mrzi pa ostavim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Fat Zadd said:

Predlozi se (jednoglasno) ne prihvataju... 

 

Moderaciji je potrebno par dana da smisli odgovor, naime @Guru trenutno pregleda Kornetove upise (izvukao je najkraću šibicu), pa je sprečen da se bavi drugim aktivnostima. 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Moderaciji je potrebno par dana da smisli odgovor, naime @Guru trenutno pregleda Kornetove upise (izvukao je najkraću šibicu), pa je sprečen da se bavi drugim aktivnostima. 

 

Mozda i necu morati da se zrtvujem 😄 mozes ti to i sama. 😄  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Čvarkov said:

@Pacino naseo si kod obojice 😄

 

Meni je na prvom mestu upravu i u pravu.

 

Ja: Zvezda ima groznu upravu.

 

@Barkley#34: Čvarkov je u pravu.

Znao sam! A sto je najgore, kod @Barkley#34 nisam ni skontao ovo valda i mesalje xD
 

4 hours ago, Smrtokapa said:

Ako hoćete da primorate ljude na ovom podforumu da se drže gramatičkih i pravopisnih pravila, morate propisati sankcije za njihovo kršenje. I to bogami nešto dovoljno strogo da se ljudi zapitaju pre nego što stisnu submit reply. Tipa ko ne poštuje pravila, za kaznu ima da moderiše prvu narednu diskusiju između Brata od Korneta i Goldberga.

Uu ova je dobra. 
Ali moraju da angazuju lektora za moderatora i onda svaka gramaticka greska ili citanje navedene diskusije ili dan bana. Mislim da bi ljudi dobrovoljno trazili da budu banovani.

Edited by Pacino
Spell check mi zeznuo gramatiku
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

 

Stari je to lisac, zavuče ti ga kad se najmanje nadaš. :classic_biggrin:

To mi je za ono Pancevo i vozace sto sam zezao jos kad sam bio MagiaMiZet, neka neka i treba. xD

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...