Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Ja ne želim da budem moderator jer nisam dovoljno smiren oko nekih situacija i pojava što je nužna stvar za moderatora a mrzi me da čitam svakojake baljezgarije a toga je na tone ovde. Lakše i lepše mi je da samo pišem. Moje lično mišljenje je da će forum biti bolji kad: 1. Moderacija prestane da banuje za svaku sitnicu, ponekad imam utisak kao da je imperativ da se što više banuje umesto što manje ali oko čega ne bi smelo da bude spora, 2. Kad banovani forumaši svoj ban prihvate kao odrasli ljudi a ne mala deca pa onda krenu da se dure, prave neki cirkus od toga i kreću u neke patetične obračune sa moderacijom i forumom, često prelazeći granice dobrog ukusa. 99,9% ljudi nije banovano bez razloga niti zato što neko ima pik na njih, taj 0,01% je bio Kuper ali sam njegovu situaciju već objašnjavao iz svog ugla. Ako treba da biram između trenutne moderacije koja bukvalno obavlja posao baba sera ovde bez ikakvog benefita već bivaju targetirani za sve i svašta, sa jedne strane i po meni neopravdano uvređenih forumaša, sa druge strane, ma koliko mi neki od njih bili veoma dragi - na strani sam moderacije. Mislim da na ovom topiku i dalje može sve da se razjasni i spusti lopta ako ima dobre volje i ako svako ostavi ego malo po strani, što mnogo više radi moderacija nego forumaši, pa i ti omiljeni.

  • Like 12
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2024 at 12:52 AM, uvrnuto said:
  Hide contents

Simpatično je bilo priznanje i obrazloženje prethodnog bana tako da imaš gratis ban

 

Ko bi se odrekao ovakvog slatkog pokloncica na dan finala Kupa 😂

Hvala!

 

ps. Podseti me na ono kad putujem, pa vidim da neki homeless fura karton s natpisom “…need money for drugs and alcohol”, i tu im vec uvek ubacim nesto, lepo je kad te niko ne zajebava. A i isplati se i njemu 😂

 

@John Terry Hvala brate!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, leki bg said:

Nerviram se i dok ovo pisem...hteo sam samo tebe da ispostujem odgovorom.

Hvala ti na odgovoru.

Sećam te se vrlo dobro još sa starog foruma- Bio si prilično aktivan i nekonfliktan. Nisi ni ovde sklon sukobima koliko sam primetio.. Meni se čini da se kod tebe akumuliralo neko nezadovoljstvo..forum ti je počeo ići na nerve očito..možda bi trebao razmisliti o dužoj pauzi od pisanja..tipa 2,3 meseca..

Bilo bi mi žao ako odeš,posebno što je u mojim očima sve ovo što si naveo ipak prilično benigno...ali ti najbolje znaš kako se osećaš i da li je ili nije trenutak za definitivni odlazak.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasiti se čovek i žene a kamo li ne foruma...

Ode malo, prošvrlja levo-desno, digne si moral, raščisti misli, odmori glavu, pa se vrati kad shvati da je kod kuće najbolje.

 

Ili ode zauvek ako nađe bolje.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

Zasiti se čovek i žene a kamo li ne foruma...

Ode malo, prošvrlja levo-desno, digne si moral, raščisti misli, odmori glavu, pa se vrati kad shvati da je kod kuće najbolje.

 

Ili ode zauvek ako nađe bolje.

Skitnice cekajte me, ja nemam gdje 😄

Link to comment
Share on other sites

Apelujemo da moderacija upozori ili pak banuje izvesnog Želimira_Obradovića na neko vreme zbog očigledno otvorenog tatisanja, flejmovanja i patkometrije.

 

Sudržavamo se koliko možemo i čitamo razne teorije zavere i provokacije sa te strane već nedeljama. Stvarno nije u redu da zbog jednog novog a matorog patkomera glave padaju uzalud i ovaj forum gubi na kvalitetu diskusije i kadra. Unapred zahvalan. @Don Dusko @uvrnuto @Guru

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2024 at 11:58 AM, Kooineeperk said:

Da li stvarno ovo pitas @John Terry ?

 

Bukvalno opravdava ono seljacko ponasanje (nepostojecim) sudijskim greskama. Umanjuje znacaj tog huliganstva na taj nacin. Relativizacija dogadjaja. Po Bertiju, ako sudije grese (a nisu u konkretnim primerima - namerna i linija) onda je valjda OK da ih gadjamo? 

 

Daj ne zajebavaj... 🙂 

 

 

Zanima me kako si se ponasao kada nas je Javor sjebao protiv Olija ili kada nije sudjen prestup Miroticu. Da li si ih slucajno psovao ili si rekao sebi u bradu "baš nisu fer ove sudije" Naravno, psovanje je manjih greh od gadjanja sudija, ali teranje u kurac sudije i pominjanje familije tesko da idu zajedno moralnim verikalama.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, berti said:

Zanima me kako si se ponasao kada nas je Javor sjebao protiv Olija ili kada nije sudjen prestup Miroticu. Da li si ih slucajno psovao ili si rekao sebi u bradu "baš nisu fer ove sudije" Naravno, psovanje je manjih greh od gadjanja sudija, ali teranje u kurac sudije i pominjanje familije tesko da idu zajedno moralnim verikalama.

 

1. Moras da naucis da razlikujes game-deciding sudijske greske od nepostojecih gresaka.

Gazenja linije nije bilo. Nesportski faul Jaga je bio. Miroticev aut je bila greska koja je uticala na ishod, a za Javora ne znam na sta konkretno mislis posto je bilo gresaka protiv Olimpijakosa u vise navrata... 

 

2. A onda moras da shvatis da cak i kod game-deciding sudijskih gresaka, ne treba da se ponasas kao pavijan i da bacas predmete na teren, jer to niti ce promeniti odluku sudija niti bilo sta drugo dobro moze da donese, vec samo lose - da povredis nekog igraca, pa cak i svog, da klub dobije silne kazne, da ti kao neko ko baca dobijes zabranu... 

 

3. Mogu da razumem psovke u nekom afektu, ali ne mogu da razumem nikakvo fizicko nasilje. 

 

 

Dakle, napravi razliku u svemu ovome. Ako je ne pravis onda relativizujes i svodis na isti nivo i opravdavas onakvo pavijansko ponasanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kooineeperk said:

 

1. Moras da naucis da razlikujes game-deciding sudijske greske od nepostojecih gresaka.

Gazenja linije nije bilo. Nesportski faul Jaga je bio. Miroticev aut je bila greska koja je uticala na ishod, a za Javora ne znam na sta konkretno mislis posto je bilo gresaka protiv Olimpijakosa u vise navrata... 

 

2. A onda moras da shvatis da cak i kod game-deciding sudijskih gresaka, ne treba da se ponasas kao pavijan i da bacas predmete na teren, jer to niti ce promeniti odluku sudija niti bilo sta drugo dobro moze da donese, vec samo lose - da povredis nekog igraca, pa cak i svog, da klub dobije silne kazne, da ti kao neko ko baca dobijes zabranu... 

 

3. Mogu da razumem psovke u nekom afektu, ali ne mogu da razumem nikakvo fizicko nasilje. 

 

 

Dakle, napravi razliku u svemu ovome. Ako je ne pravis onda relativizujes i svodis na isti nivo i opravdavas onakvo pavijansko ponasanje. 

Dakle, treba da pravis razliku izmedju toga da se nesto razume, ali ne opravdava i da se nesto razume i opravdava. Ja ne opravdavam te budale koji su bacali predmete. 

Sa druge strane ti kazes da razumes psovanje jer su ljudi u afektu. U afektu se takodje moze ubaciti neki predmet i u tom afektu i besu niko ne misli na posledice, da li ce ostetiti svoj tim... Valjda znas kako to izgleda kad si mlađi i krv uzavri.

Javor nas je sjebao u Areni kada nas je Oly dobio a nama trebali da prodjemo dalje.

A sto se tice ovog gazenja linije igraca Zalgirisa...

Voleo bih da su ovde kadar po kadar zamrzavali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, berti said:

Dakle, treba da pravis razliku izmedju toga da se nesto razume, ali ne opravdava i da se nesto razume i opravdava. Ja ne opravdavam te budale koji su bacali predmete. 

Bukvalno si opravdavao divljanje. Ali bukvalno. Idi molim te procitaj jos jednom sta si napisao. U fazonu a sta drugo da radimo

 

 

29 minutes ago, berti said:

Sa druge strane ti kazes da razumes psovanje jer su ljudi u afektu. U afektu se takodje moze ubaciti neki predmet i u tom afektu i besu niko ne misli na posledice, da li ce ostetiti svoj tim... Valjda znas kako to izgleda kad si mlađi i krv uzavri.

A ovde bukvalno nastavljas sa relativizacijom. Znaci ja razumem i ti razumes da u afektu moze da se opsuje, ali ti i bacanje predmeta i drmanje tunela dovodis ovom izjavom u istu ravan. Definicija relativizacije. 

 

A sto se tice sudijskih odluka, znaci sad vise nije Jagov nesportski problem, sada je samo "gazenje" linije? A bacanja predmeta je bilo i zbog jednog i zbog drugog. A ovo "gazenje", pa eto, ne znam, gledao sam snimke, i iz drugih uglova, ima onaj ugao sa druge strane, i ja tu ne vidim gazenje. Doduse slika je, nije video, mozda je pogresan frejm uhvacen. 

 

U svakom slucaju, sve i da jeste namerna greska, da je sudija hteo bas da nas ojadi, znaci najgori moguci scenario, to opet nije nikakvo opravdanje za divljanje. Eto, ako to mozes da razumes, onda ok. Ako ne mozes, nemoj molim te vise da raspravljamo. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Može li moderacija da splituje poslednjih par strana KK Partizan teme, otišlo se u duboku filozofiju koja sa KK Partizan ima veze koliko i pingvini sa južnom Saharom.

 

I mislio sam, ali kontam da će uskoro prestati i neće se opet ponavljati sigurno duže vreme. Nisam siguran ni na koju temu bih prebacio.

Već se polako prebacuju na košarkaške stvari, ako ne upozoriću da se vrate temi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Bukvalno si opravdavao divljanje. Ali bukvalno. Idi molim te procitaj jos jednom sta si napisao. U fazonu a sta drugo da radimo

 

 

A ovde bukvalno nastavljas sa relativizacijom. Znaci ja razumem i ti razumes da u afektu moze da se opsuje, ali ti i bacanje predmeta i drmanje tunela dovodis ovom izjavom u istu ravan. Definicija relativizacije. 

 

A sto se tice sudijskih odluka, znaci sad vise nije Jagov nesportski problem, sada je samo "gazenje" linije? A bacanja predmeta je bilo i zbog jednog i zbog drugog. A ovo "gazenje", pa eto, ne znam, gledao sam snimke, i iz drugih uglova, ima onaj ugao sa druge strane, i ja tu ne vidim gazenje. Doduse slika je, nije video, mozda je pogresan frejm uhvacen. 

 

U svakom slucaju, sve i da jeste namerna greska, da je sudija hteo bas da nas ojadi, znaci najgori moguci scenario, to opet nije nikakvo opravdanje za divljanje. Eto, ako to mozes da razumes, onda ok. Ako ne mozes, nemoj molim te vise da raspravljamo. 

 

 

Moderacija dok cita

iRVRGYW.gif

:classic_biggrin:

  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

1. Moras da naucis da razlikujes game-deciding sudijske greske od nepostojecih gresaka.

Gazenja linije nije bilo. Nesportski faul Jaga je bio. Miroticev aut je bila greska koja je uticala na ishod, a za Javora ne znam na sta konkretno mislis posto je bilo gresaka protiv Olimpijakosa u vise navrata... 

 

2. A onda moras da shvatis da cak i kod game-deciding sudijskih gresaka, ne treba da se ponasas kao pavijan i da bacas predmete na teren, jer to niti ce promeniti odluku sudija niti bilo sta drugo dobro moze da donese, vec samo lose - da povredis nekog igraca, pa cak i svog, da klub dobije silne kazne, da ti kao neko ko baca dobijes zabranu... 

 

3. Mogu da razumem psovke u nekom afektu, ali ne mogu da razumem nikakvo fizicko nasilje. 

 

 

Dakle, napravi razliku u svemu ovome. Ako je ne pravis onda relativizujes i svodis na isti nivo i opravdavas onakvo pavijansko ponasanje. 


Stvar uopste nije primarno pitanje kojekakvih zabrana. Jednostavno je za psihijatriju gadjati sportiste ili sudije upaljacima i sitnim novcem. Likovi sa takvim mentalnim sklopom su za psihoterapiju.

PS: +200 gostovanja sa Zvezdom, znam o cemu pricam. Tuzno da moram potencirati takve stvari ali cisto da mi niko ne uleti sa "da si u prici bi znao" fazonom 😄 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

PS: +200 gostovanja sa Zvezdom, znam o cemu pricam. Tuzno da moram potencirati takve stvari ali cisto da mi niko ne uleti sa "da si u prici bi znao" fazonom 😄 

PPS: Ne racuna se bas sve u "gostovanja".

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mora da se smanji citanje foruma. Poceo sam da sanjam da sam banovan, i to neki novi mod sa @uvrnuto i @Don Dusko krenuo da ceslja, pa stavio nas desetak onako u objavu i svima podijeljeni banovi ali ne u danima nego u dijelovima godine. Tako sam ja dobio 0.06. dio godine kao kaznu. U prevodu, 21.9 dana. Nesto je znaci gadno bilo. Mora da se smanji 🤣

Edited by Pacino
  • Love 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pacino said:

Mora da se smanji citanje foruma. Poceo sam da sanjam da sam banovan, i to neki novi mod sa @uvrnuto i @Don Dusko krenuo da ceslja, pa stavio nas desetak onako u objavu i svima podijeljeni banovi ali ne u danima nego u dijelovima godine. Tako sam ja dobio 0.06. dio godine kao kaznu. U prevodu, 21.9 dana. Nesto je znaci gadno bilo. Mora da se smanji 🤣

Da nije taj novi mod @Magia?

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...