Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

13 minutes ago, Smrtokapa said:

Pošto se završila utamica, da bacim i ja dve pare na ovu temu.

 

Pre svega bih apelovao na drugare partizanovce, par ljudi je već povuklo nogu, nema potrebe da se "preti" daljim prestajanjem pisanja, mislim da svo smo svi svesni da problem postoji, pa da vidimo može li da se to sredi ikako.

 

Prvo, ne bih se složio sa ovim:

 

4 hours ago, Kenozoik said:

Pravila su tu da zaštite reputaciju foruma ali još i više da zaštite većinu.

 

Da bismo imali dobar diskusioni forum, potrebno je da se zaštiti ne većina, nego manjinsko mišljenje, a kada je u pitanju sportski deo foruma, treba da se zaštite oni iz malobrojnije grupe, da bi se svi osećali ugodno. Nije isto kada si sam protiv svih i kada iza sebe imaš armiju istomišljenika. Meni je sasvim okej da se, imajući ovo u vidu, rigoroznije i sa manje gledanja kroz prste posmatraju pripadnici većinske grupe (što su trenutno igrom slučaja zvezdaši).

 

Kod navijačkog pisanja na neutralnim temama (ABA, Evroliga), treba voditi računa da se ne pretera. Ne drži tako jednostavno vodu onaj Mikijev stav "pa ja navijam i protiv Reala i protiv Duška, pa što ne bih navijao i protiv Partizana". Nije isto, lupam, napisati na Evroliga temi "odvratni Real" i "odvratni Partizan". Za ovo prvo nikoga nije briga, kod ovog drugog ima dosta ljudi kojima će biti neugodno. Nismo sami u kući pa da ne moramo da vodimo računa ni o kome, ko hoće da piše šta mu duša poželi ima tradicionalno za to NBA temu.

 

Prvo, da ti se zahvalim što si se iskreno potrudio da daš  iscrpan odgovor. Pošto vidim da si me citirao, razumeću da je odgovor upućen pre svega meni. 

Moram odmah da ti kažem da uopšte nisi razumeo moju poentu sa većinom. TI si dao primer dve navijačke grupe, gde je prvih znatno više nego ovih drugih te si naglasio potrebu da se zaštiti manjinsko mišljenje.  To je naravno ispravan stav, ali mislim da to uopšte i nije problem ovde. Dobri forumaši koji imaju šta da kažu se poštuju bez obzira na to kojoj navijačkoj grupi pripadaju. 

Reč je o tome ko zapravo sačinjava većinu? Da li će to biti ljudi koji kvalitativno i kvantitativno doprinose forumu, ili će to biti oni koji bi pre svega da se prepucavaju i srozavaju kvalitet diskusije pa time i renome foruma. Da li će većinu sačinjavati pristojni i vaspitani ljudi, visokog intelektualnog dometa ili mediokriteti? 

Dakle, ako dovedeš do toga da najistaknutiji forumaši, članovi od ko zna kada, napuštaju forum, problem postaje gorući. Zato sam i pominjao modus, većinu najviših vrednosti. 

Kada odu najbolji, ko ostaje? 🙂

29 minutes ago, Smrtokapa said:

Broj ljudi koji ovde zaista kvalitetno pišu nije naročito veliki. Pomenuh već da nisam ovde dugo, ali i ja sam primetio osetan pad kvaliteta u poslednjih samo šest meseci. Pritom uzimam u obzir faktore poput toga da mi je istekao period nekog forumskog honeymoon-a, kao i oštećenja mozga koja sam pretrpeo usled čitanja KKCZ teme. Nekoliko kvalitetnih forumaša je u poslednje vreme prestalo da piše ili piše znatno ređe, i to se zaista oseti. Osetiće se i na košarci i ja bih zaista voleo se potrudimo da taj trend zaustavimo ili makar usporimo.

 

Upravo ovo. To ti je ono Parentovo pravilo da 20% skupa ili investicije, daje (do)prinos od 80%. 

 

Dakle, ja pričam u načelu, ne o Grobarima, Delijama, Janku, Marku.. Moja poenta je da ne može biti isti aršin,npr za mene (prakticno od juce ovde , dolazim neredovno i bez nekog epohalnog doprinosa) i na primer čika Arsenija ili Safeta koji piše od prvog dana sa mnogo više znanja, iskustva, duha ili šarma. Takvi kao oni (i mnogi drugi nepobrojani) postavljaju standarde na forumu, ovom ili bilo kojem drugom.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kenozoik said:

Pošto vidim da si me citirao, razumeću da je odgovor upućen pre svega meni. 

Moram odmah da ti kažem da uopšte nisi razumeo moju poentu sa većinom.

 

Stvar je u tome što sam ja ionako hteo da napišem post manje-više kakav sam napisao, a onda si mi ti dao šlagvort sa svojom rečenicom koju sam uzeo at face value, čisto radi efekta, bez naročitog udubljivanja u to šta je pisac zapravo hteo da kaže. :classic_smile: Izvinjavam se zbog te sitne podvale.

 

Što se ostalog tiče, slažemo se uglavnom, s tim što bih rekao da je nemoguće da kvalitet bude u većini kako god okreneš. Dobri forumaši će uvek biti ova Paretova manjina, a manjina će, ako se ne uvedu "manjinska prava", uvek osećati pritisak, zato je i treba zaštititi. Tako da i to možemo da generalizujemo i da se nađemo na:

 

38 minutes ago, Kenozoik said:

Dakle, ja pričam u načelu, ne o Grobarima, Delijama, Janku, Marku..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Stvar je u tome što sam ja ionako hteo da napišem post manje-više kakav sam napisao, a onda si mi ti dao šlagvort sa svojom rečenicom koju sam uzeo at face value, čisto radi efekta, bez naročitog udubljivanja u to šta je pisac zapravo hteo da kaže. :classic_smile: Izvinjavam se zbog te sitne podvale.

 

Što se ostalog tiče, slažemo se uglavnom, s tim što bih rekao da je nemoguće da kvalitet bude u većini kako god okreneš. Dobri forumaši će uvek biti ova Paretova manjina, a manjina će, ako se ne uvedu "manjinska prava", uvek osećati pritisak, zato je i treba zaštititi. Tako da i to možemo da generalizujemo i da se nađemo na:

Ma sve ok, ne brini, nisam ja to ni doziveo kao nekakvu "podvalu". Nista slicno. 

 

Zavisi sta se hoce od foruma. Mesta poput ovog, zbog opste popularnosti sporta (tojest izliva frustracija koje on izaziva) , uvek ce privlaciti svakakve, pa i one najbinarnije tipove. Medjutim, ako zelis da napravis plodno tlo, gde ce atmosfera da bude prijateljska, razgovori ipak na nekom visem intelektualnom nivou, bez cike , vike, dreke i trolovanja, to odmah postane nezanimljivo provokatorima. Nije lako nije brzo ali jeste izvodljivo. Ima svoju cenu  - pad masovnosti. Ako pak zelis da imas sto vise clanova, kvalitet se neminovno razvodnjava. 

Ja, evo učestvujem na forumima pola svog života, nikad nisam osećao pritisak. A ovde sam (VOX/Kosarka) verovatno od svih foruma gde učestvujem, najtanji sa informacijama i nekim širim znanjem o sportu. Kada imam šta da kažem, ja kažem , kada nemam , ćutim i čitam šta pišu  informisaniji od mene. Veoma je jednostravno. Niko  ni na jednom forumu nije u obavezi da mora da štanca postove po svaku cenu. (primetio sam da je to ipak ljudima najteže, da ćute i čitaju, čak i kad nemaju šta specijalno da kažu :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za moderaciju. Zanima me da li mozda imate statistiku koliki je odnos Zvezdasi/Partizanovci/ostali na ovom podforumu, i da li ste mozda pratili da li je i kakva promjena nastala kada se RSB ugasio? 
Generalno zanima me da li imate brojke, tj da li je radjeno takvo istrazivanje?

Edited by Pacino
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Jedno pitanje za moderaciju. Zanima me da li mozda imate statistiku koliki je odnos Zvezdasi/Partizanovci/ostali na ovom podforumu, i da li ste mozda pratili da li je i kakva promjena nastala kada se RSB ugasio? 
Generalno zanima me da li imate brojke, tj da li je radjeno takvo istrazivanje?

 

Još samo i to da radim. 😄

Šalim se, ne znam ni kad je ugašen rsb, ali bio je primetan priliv novih članova. 

Nemamo statistiku koliko je jednih, a koliko drugih. 

 

3 hours ago, Marvin said:

Baš jaka kazna za ćiriličnog Stela Rosu. Možda da se malo progleda kroz prste dok su strasti vrele?

Doduše, i forumaši bi mogli da se tad malo okanu tastatura 🙂

 

Razmislićemo, ali mislim da je kazna skroz opravdana.

Kada pogledate, on već sad ima dosta kazni. Prilično je "jako" krenuo kada je došao na forum, bilo je čak i pomisli o trajnom u jednom periodu, ali smo odlučili da ga ostavimo jer kada piše o košarci ima šta da se pročita. 

Slična situacija je i sa crnim bombarderom. Što je Guru napisao prilikom skorašnjeg bana.

 

Inače, sad guglao bombarderov nick, pa mi sve vreme iskače profil @Drug Crni. Nisam znao da si i ti bio bombarder. Bar se ne sećam. 

 

Inače, hvala vam svima koji pišete ovde prethodnih par dana. Neki su se javljali i u PM sa predlozima, podrškom i kritikom.

Stvarno cenim, pun sam razmišljanja i osećam koliko ljudima znači ovo mesto. 

Edited by uvrnuto
  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uvrnuto said:

 

Još samo i to da radim. 😄

Šalim se, ne znam ni kad je ugašen rsb, ali bio je primetan priliv novih članova. 

Nemamo statistiku koliko je jednih, a koliko drugih. 

 

Ma razumijem, nego razmisljam nesto, ono ne bi bilo tesko iskopati statistiku, i kapiram da se mozda taj priliv sa RSBa nekako i nivelisao. Iskreno proslo mi kroz glavu jer je neko pisao da je odno s 1:10, pa me zaintrigiralo da li je zaista tako. Nevertheless, potpuno nebitno. Hvala tebi na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Ma razumijem, nego razmisljam nesto, ono ne bi bilo tesko iskopati statistiku

 

Ne znam kako bi ovo iskopao, morao bi anketu "za koga navijate" da praviš. :classic_smile:

 

Ugrubo, mogao bi na osnovu broja postova na Zvezdinoj i Parizanovoj temi da zaključiš nešto, ima otprilike tri puta više na Zvezdinoj, pa bi onda odnos bio tu oko 3:1.

Ako gledaš live teme, tu bi odnos bio bliži 3.5:1.

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Ne znam kako bi ovo iskopao, morao bi anketu "za koga navijate" da praviš. :classic_smile:

 

Ugrubo, mogao bi na osnovu broja postova na Zvezdinoj i Parizanovoj temi da zaključiš nešto, ima otprilike tri puta više na Zvezdinoj, pa bi onda odnos bio tu oko 3:1.

Ako gledaš live teme, tu bi odnos bio bliži 3.5:1.

Pa to bi bio praktican nacin bez ankete. Msm posto se svakako cita svaki post, onda moze u excel tabelu da se upise, ali to je naravno dodatni posao, samo me eto zanimalo. 
Naravno, moze da se uvede i anketa kao dodatni nacin prikupljanja podataka i podrska tome sto je upisano u tabele. Kapiram da bi na ta dva nacina moglo da se dodje do pribliznog rezultata uz sto manje odstupanje. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pacino said:

Pa to bi bio praktican nacin bez ankete. Msm posto se svakako cita svaki post, onda moze u excel tabelu da se upise, ali to je naravno dodatni posao, samo me eto zanimalo. 
Naravno, moze da se uvede i anketa kao dodatni nacin prikupljanja podataka i podrska tome sto je upisano u tabele. Kapiram da bi na ta dva nacina moglo da se dodje do pribliznog rezultata uz sto manje odstupanje. 

 

 

Ako treba pomoć, imam pravog čoveka za vas.

 

Spoiler

nebojsa-covic-crvena-zvezda-diva-mali-ka

  • Love 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

@Čvarkov ali gde pronalazis ovakve slike covece, pa pao sam iz stolice 😄 

 

Dotore na slici u fazonu "nemoj da se brines", pa povuce dim, "to mogu ja da ti sredim", pa pljucne duvan jer pusi rucno motane, usput opsuje kragnu jer ne moze k'o covek da cimne vrat prilikom pljucke... 

 

Joj eno ga u pozadini i Filip iz prvog mandata u Zvezdi. 

 

 

edit: malo cu da je setam kao profilnu, bas je top, na mnogo nivoa 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ako mi veruješ bila je medju prvim kad sam ukucao, prvo sam pomislio da je fotomontaža, ali onda sam se setio da je Šojić iz Železnika otišao u bolnicu po kragnu. Pronađi razliku:

 

Spoiler

hqdefault.jpg

 

Što se tiče profilne, očekujem neku naknadu, može limenka nekog pića na dan. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kronostime said:

Je l` vidis @DameTime razliku na KKCZ Live temi kad gube i kad pobedjuju?

:classic_biggrin:

 

Udari ti nekog mokrom čarapom, kod vas je uvek crno bez ič belog. ;D 

 

Kod njih bar ima i crveno (ljutnja, bes, razočaranje) i belo (mir, optimizam).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...