Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Na ovom forumu sam od 2021. i za sve ovo vreme nisam imao nikakvih problema, niti sam ih tražio. Pravila su takva da su mi dozvoljavala da bez problema uvek napišem svoj stav. Pre svega mislim na ovaj deo foruma kao i fudbalski deo, na ostale delove retko zalazim. Poslednjih godina želim da što manje mislim, da se umno ne zamaram. Ovde još uvek postoji veliki broj ljudi koje vrlo rado čitam, imam i šta da naučim. Postoje i one koji me ne zanimaju za razmenu mišljenja, a kada naletim na nekog virtuelnog ajduka i nervoznog lika ne uzvraćam, raspava sa takvima u ovom virtuelnom svetu je gubljenje vremena. Kod forumaša sa višegodišnjim stažom dolazi vremenom do zamora, prezasićenosti, perioda kada im mnogo toga smeta pa je i sitnica dovoljna da dignu ruke od foruma. Nisam bio član velikog broja foruma, na nekima sam bio samo registrovan zbog informacija, ali i na tom malom uzorku mi je bilo dovoljno da shvatim da su priče oko žalbi iste ili slične. Evo i sada da odete na bilo kom aktivnom sportskom forumu, ne samo sportskom nego i bilo kom drugom, i posetite polje za žalbe, videćete ono o čemu pišem. Često i pojedini forumaši bi hteli da se forum prilagodi njima, a ne oni forumu. 

Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk

OK, sad kad si pojasnio "Top kontributor", mogu da kazem da ja "kontribuciju" ne vidim na taj nacin. Objasnio sam kako vidim. Moze neko ko nije od pocetka ovde da bude veci kontributor od nekog ko je jos od B92 tu... Nisam mislio da definisanje toga moze biti ovoliko subjektivno ali hajde neka bude. 

 

Ali kako god da okrenem tu definiciju, neke ljude ne mogu da okarakterisem kao "top kontributor" pa makar bili ovde od pocetka, pisali svaki dan. Prosto, mora da postoji nesto, neki jasan kvalitet. 

 

Kao i o ukusima, mislim da necemo ovo raspraviti do te mere da se slozimo 🙂 I to je ok. 

 

 

  

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

I po tvojim kriterijumima su otišla 2 top kontributora, pošto i Safet has left the building.

Ako je to zaista tako, bas mi je zao. Ali ocito da Kendrick nije mislio na njega... 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi neko ko je godine proveo negde, makar to bilo virtuelno mesto, možda voleo da mu neko kaže (ne moli) da ostane. Ljudi vole da budu prihvaćeni i to je potpuno prirodno.

Edited by DameTime
slovce
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne sam Safete je gotivan lik kao i gotovo cela ekipa sa Partizanove teme. Nadam se da je samo trenutno ljut i da će se vratiti. A i gde sad nađe da ode kad se lomi sezona i da ostavlja saborce na cedilu. Inače, više od godinu dana čekam ko manijak da se nekako nameste rezultati pa da tu ekipu pecnem, da ih ošinem poprckavanjem i da im ne bude dobro dva i po dana. :87: Al neće pa neće. :cry:

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Dosta gore od patetičnih rastanaka su naslađivanja i podmukli komentari. Čovek napisao budite zdravi i veseli, a vi ga napravili na Marka Džeka.  

 

1 hour ago, Bad said:

Počeo sam da navijam za Partizan kako bi se naši drugovi Grobari vratili

 

Konkurs za crno-bele patkomere je već dugo otvoren, primetio sam da su ti želja i namere na mestu, ali ti fali još dosta kačamaka i plazme. Kao neke smernice, predlažem da pređeš sa Žoc loš čovek, LeDay kasapin i Javor nas uništava na neke finije, da kažemo kompleksnije teme. 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Svi mi dolazimo na ovaj forum zato sto to volimo i treba ceniti sto neko izdvaja svoje slobodno vreme da drzi ovo pod kontrolom, jer ipak, koliko god da su ovde vecinom normalni ljudi, ko zna na sta bi ovo licilo da nema moderacije.

Vecina nas udje ovde da se razonodi, procita nesto, ostavi post i nastavi dalje. Mod verovatno prvo sto uradi kad udje na forum je pogleda nove reportove, udje na mod topik i kad zavrsi sve to mozda mu ostane vremena da ucestvuje na forumu kao obican smrtnik, dok pritom ne moze tek tako da skroluje svaki put kad mu se neki post ne cita jer mozda tu ima nesto sto ne bi trebalo da je na forumu.

Ljudi maltene rade neki part time posao koji nije placen, jos im stalno neko prebacuje nesto. I onda kad sve ovo procitas zapitas se sto bi to neko radio, jer sigurno niko to ne radi jer ima neku neverovatnu moc koju moze da koristi i zloupotrebljava kako pozeli. A onda shvatis da na konkretno ovom PDF-u kosarka ima stvarno puno aktivnih ljudi, a jedva se naslo njih par koji ce da moderise. I znam da se pisalo da je mnogima i nudjeno, ali da su odbili i realnost je da to maltene niko nece ni da radi. I meni je potpuno jasno zasto to neko nece da radi, zato treba i ceniti ove koji hoce. Verovatno pogrese nekad, sto je i potpuno normalno i neminiovno. Ali niko tu nema losu nameru. A neko je i lepo napisao, ko hoce da ucini ovo mesto boljim, eto mu neka postane mod pa uradi nesto konkretno. Verujem da je vecina ljudi koji ovde aktivno ucestvuju u diskusiji podobno da bude moderator, samo je pitanje da li zele.

Ja nisam nesto upoznat sa ostalim forumima, nikad nisam bio aktivan clan nijednog osim ovog. Doduse registrovao sam se 2012. sa 16 godina i odmah je to bilo to, nije bilo potrebe da trazim drugi. Imam nalog na PPP na koji udjem ponekad da procitam nesto sto me konkretno zanima i malo bacim pogled na PDF kosarka i kada se radi o tom podforumu konkretno to ne moze da se poredi. I ovako kad pogledas na golo oko broj postova, a i kad procitas brojke - na PPP koji je ne znam ni sam koliko stariji od Voxa, imas 280k na PDF-u kosarka, dok ovde za nekih 5 godina imas preko 600 hiljada. Tako da mi ovde imamo super stvar, za nas kojima je kosarka omiljeni sport i koji bi mogli da kenjamo o njoj citav dan. 

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Naravno da bi neko ko je godine proveo negde, makar to bilo virtuelno mesto, možda voleo da mu neko kaže (ne moli) da ostane. Ljudi vole da budu prihvaćeni i to je potpuno prirodno.

I pateticno sto rece @Nele

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam cesto bio banovan i nikad se nisam zalio(mislio da je nepravda ili ne), niti pisao privatne poruke, niti reportovao druge...

Brine me cinjenica da neki ljudi previse licno shvataju forum.

On meni jeste razonoda i nostalgija za starim forumom i nije mi drago sto sve manje tamosnjih clanova ima i ta tendencija raste...

Ali pocinjem od sebe, ne samo ovde, inace u zivotu zamenjiv sam na poslu, kod bivsih devojaka, drugova...sto ne bih na jednom imaginarijumu kakav jeste forum.

A sto se tice reputacije,  kvantiteta, statistike i td. Zar je ovo takmicenje? Sta dobija prvoplasirani? Sto se mene tice, bilo bi najpostenije da nema reputacije, da su stari i novi clanovi jednaki, a da onaj ko cita, moze sebi izdvojiti kvalitetnijeg ili manje kvalitetnijeg forumasa.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude zabune, moj prethodni komentar u vezi kolege Ne sam Safete je bio ozbiljan. Poštujem momka i voleo bih da se vrati. Drugi deo komentara jasno je da je drugarska šala, ne znam što se Barkli rastužio. Nisam manijak, ne boj se. :smiley53::classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Volter said:

Da ne bude zabune, moj prethodni komentar u vezi kolege Ne sam Safete je bio ozbiljan. Poštujem momka i voleo bih da se vrati. Drugi deo komentara jasno je da je drugarska šala, ne znam što se Barkli rastužio. Nisam manijak, ne boj se. :smiley53::classic_biggrin:

 

Ovo svi kažu :lol_2:

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Kada se potrudim da vratim unazad, jedino mi DameTime pada na pamet kao neko ko se relativno skoro pridružio a integrisao sa ostatkom foruma efikasno.

 

Ovo kažeš bukvalno samo zato što sam branila Kupera i jer volim Želimira. :classic_laugh: 

 

Ali nije istina, forumaš koji se najbrže uklopio je @Smrtokapa and it's not even close. :classic_smile:

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...