Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

On 2/5/2024 at 2:12 PM, Arsenije Pesic said:

Da sve ovo čita neko ko nije upoznat sa ovim podforumom, posmislio bi jbt šta je ovima što brane Kupera.

 

Ali zašto se mi koji jesmo, ponašamo kao da smo pali s Marsa? Jer, uzmi onu "analizu" Šerloka Kojneperka sa prošle strane, koji je izgleda postao i portparol moderacije, i pročitaj stavku po stavku. A onda idi na temu KKCZ, na postove nakon derbija i pročitaj njih. To su postovi koji nisu izbrisani i za koje niko nije kažnjen. Ako za svaku pojedinačnu stavku koju je naveo Kojneperk nemaš x10 u suprotnom smeru na Zvezdinoj temi, neka me pregazi tramvaj. Ali za to nemamo Šerloka jbg.

 

I to vam je stanje stvari na ovom podforumu. Ako imaš jednog kojeg možeš da izoluješ i uperiš prst u njega - super, taj je bivši pre ili kasnije. Ali ako ih imaš gomilu, s tim niko neće da se bakće, lakše je okrenuti glavu. Jer jbg, na svaki Kuperov post imaš 10 riportova i kukanja na temi za kritike, a ovo s druge strane niko ni ne prijavljuje jer odavno nema smisla i svrhe. E zato nema ni smisla ni svrhe ni da ja obitavam na ovakvom forumu, kao zajedničkom za navijače sa obe strane brda.

 

Jer ako u celoj priči postoji mali broj navijača Zvezde koji kada pišu razmišljaju o tome da ovaj forum dele sa navijačima Partizana; pa onda postoji nešto veći broj njih sa kojima može povremeno da se razgovara i o košarci i o bilo kojoj temi na normalan i pristojan način, ali zato povremeno sebi daju oduška i onako se propisno olakšaju po Partizanu, a ja bih zbog toga trebalo da budem, šta, srećan što su me povremeno udostojili normalne komunikacije; i onda postoji i treća grupa s kojom ništa od toga nije moguće, ja se najozbiljnije pitam šta tražim tu.

 

I paradoksalno, jedan od onih iz prve grupe je vrlo blizu trajnom banu, mada verujem da će se uini posle ovoga samobanovati i neće ni dati tu priliku moderaciji.

 

A pošto sam ja iz priče jebeš karakter koji nije labilan, verovatno ću još neko vreme da se vrtim ovuda, iako mi je, onako simbolički, trajni ban Kupera označio završetak priče o forumu na kojem pišu zajednički navijači Partizana i Zvezde.

 

Kao i obično nemam šta da dodam na Arsenijev post.

 

Ostajte zdravi i veseli.

  • Like 2
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Pokušavam da se setim Kuperovog toliko malicioznog upisa (otkako sam na forumu), ali ne uspevam. Kao što se na gornjim spratovima situacija nije rešila trajnovanjem MP, ni na ovom podforumu se problem neće rešiti Kuperovim trajnim banom. 


I dalje ćemo imati preplavljivanje tema ABA, Euroleague, KKCZ pa što da ne i KKP nakon skoro svake bitnije utakmice (Partizana), komentarima koji se uglavnom tiču sudija, Željka i nezaobilaznog Ledaya. I ti upisi nemaju ama baš nikakve veze sa Kuperom. 

 

Što se tiče @uini-ja, uprkos svim raspravama koje sam imala sa njim (a bilo ih je podosta, pošto imamo tu zajedničku crtu da ne odustajemo dok ne dokažemo poentu; fyi, to ne znači da svako mora da se složi sa nama), uvek sam ga poštovala kao forumaša sa verovatno najsnažnijim identitetom. Ali i nekog ko je beskompromisno iznosio stavove na važne društvene teme, koje sam uz to smatrala i vrlo ispravnim, koji su potrebni ovom forumu. Ako ovo čitaš, ili mu ti @freethrow prenesi - nedostajaćeš mi i volela bih da nastaviš pisanje ovde. Zaista ne mogu da pratim još jedan forum kako bih videla šta ti imaš da kažeš na neku temu. 

  • Like 6
  • Love 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je generalno smešno kad treba odraslog čoveka da moliš da se ne duri zbog nečeg učinjenog njemu, čak i ako je on tu oštećen. I ovu tvrdnju pišem na osnovu ličnog iskustva.

 

Dva puta sam bio banovan na duže i oba puta sam mislio da mi je učinjena nepravda i durio sam se. I to mi ništa nije donelo. Svodi se na to da možeš da pišeš ili ne pišeš, da realno nikog ne boli kurac za to već samo ti sebi daješ na značaju. Prema tome, kad se uini malo ohladi, siguran sam da ćemo ga videti ponovo na forumu.

 

Jednostavno, bespredmetno je sve ostalo, a kao što sam i rekao, pomalo i smešno. I sam sebi sam bio smešan misleći da ću neku pravdu da isteram. Treba samo razumeti da smo svi ovde samo digitalne ličnosti i da svi podjednako doprinosimo ili nedoprinosimo. I nismo posebni.

 

Tako da, bez ikakve patetike, čovek će ili da piše ili neće, a sutra će padati kiša, ili neće.

Dobrodošla nazad @DameTime.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma šalim se malo, naravno da se čujemo, kao što se družim i sa Beom i povremeno čujem sa još ponekim. Ne mogu da govorim za Uinija, mada naslućujem izvore frustracije.

 

Ja sam sticajem okolnosti, a to je već poznato, odavno izgubio neki interes za KKP i emocije i jako mi je iskreno žao zbog toga. Imam dva deteta koji bi sigurno uživali da odu na neku dobru utakmicu i osete atmosferu u Areni, ali je jednostavno mržnja prema fašističkom režimu koji kontroliše u potpunosti oba kluba suviše velika, prezir prema upravama i trenerima suviše jak i onda tu ostaje praktično ništa... Last but not least, povrede koje su me osakatile i onemogućile mi čak i najbenignije i najskromnije trčkaranje oko nekog koša su takođe izgleda ostavile neki psihološki odbrambeni mehanizam, tako da mi je ostao NBA kao neki virtualni prozor u basket, dok sam pre jedno desetak godina sa uživanjem gledao i Mornar - Szolnok ukoliko ga uhvatim na TVu.

 

Moj problem sa ostalim delom foruma - političkim je slične prirode. Banovanjem, a tu mislim pre svega na politički PDF (Bi temu, ranije i Vox, pa i Ukrajina), moderacija de facto jednim grubim hirurškim zahvatom određuje dalji tok rada foruma, odnosno biranjem čije upise želi da vidi objavljene, a čije ne. Zaista nemam nikakav uvid, pa ni predstavu o posećenosti i svemu ostalom, pa ni o proklamovanim ciljevima. Znam da je velika većina ljudi koje sam voleo da čitam na forumu ili banovana ili prestala da piše, tako da je što se mene tiče subjektivno forum kao zajednica postao mnogo lošiji nego ranije. Samim tim, nemam ni sam neku motivaciju da preterano pišem.

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Poprilično sam siguran da je uini nagovestio pre Vučića i sopstvenog bana da je ovaj mačka tretman prema Kuperu nešto što ovo mesto njemu čini suvišnim. Ispao je ozbiljan car pošto je kao i u ranijim slučajevima prepoznavao nefer tretman prema drugim forumašima i bio najvokalniji povodom toga.
 

Možda se u biti on nadurio, ali njegova odluka nije došla kao reakcija na nešto učinjeno njemu ili nekome njemu dragom, već kao proizvod nezadovoljstva u šta se mesto na kojem je stalno visio pretvara. Makar se tako da zaključiti iz njegovih upisa prethodnih 10 dana. 
 

Činjenica je da neće pući forum zato što jedan ili pet ljudi više neće učestvovati u njemu, ali ovo je ozbiljan indikator da nešto debelo nije u redu, a kada ostaneš bez dva top kontributora u nedelju dana, to teško može da bude voda ispod mosta. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Sta je po tvom misljenju top kontributor? Ozbiljno pitam, ne za drugara.


Nema potrebe da merimo Kronosa, Kupera, uinija, medobrundoa, sve su to članovi koji su svojom aktivnošću top kontributori, svaki na svoj način. I ti spadaš u tu grupu, iako mi se često ne sviđa na koji način radiš određene stvari. Meni lično su uini i Cooper u 5 omiljenih forumaša koje sam čitao, ali nisam na to ciljao, niti merio doprinos zajednici kroz razumevanje košarke ili kvalitet postova. 

Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk

Znaci neki kvantitet (aktivnost), ne toliki akcenat na kvalitet, ali ako zabavlja narod (ili nervira narod i moderaciju) onda je to top? 🙂 

 

Mislim, kad se kaze "top kontributor" a misli se na Kupera, nekako je... ok, mogu da razumem da nemamo istu definiciju "top kontributora". 

 

Pored ljudi kao sto su (to name a few, in not particular order) @NMX @Chaos Is Me @Barkley#34 @Del Piero @Ne sam Safete ili specijalizovanih poput @Sharp-a, ili plavo-belih @MrTwister, ili insajdera kao @Kankkunen, i @Borca kad okaci info o transferima i cela ona ekipa sa teme Mladje kategorije kad dele informacije, i @Čvarkov sa svojim humorom (sorry @Kronostime, Cvarkov ima bolji procenat uspesnosti), pa i @DameTime i @goldberg kad krenu u neku raspravu nasiroko 🙂 - to je po mom misljenju kvalitet... i da ne nabrajam dalje, da se neko ne naljuti sto ga nisam pomenuo. A ima i onih koji mnogo manje pisu, ali kad napisu to je top. I pored svih tih ljudi smatrati Kupera top kontributorom je prilican nonsense. Koja je to vrednost koju donosi? Jedina koju bih mogao da smislim je da inicira reakcije koje podizu neku citanost i postovanje na forumu kao reakcija na njegove postove, ali iz skroz pogresnih razloga

 

Dok za @uini-a mogu da se slozim, jeste top kontributor, bilo bi trulo da ne nastavi da pise, ali veliki je decko, sam donosi odluke, u ovom slucaju ce biti kako on odluci. 

 

Hvala ti sto i mene vidis tu, nije mi lazna skromnost kada kazem da pored pomenutih i jos mnogih drugih koje nisam pomenuo ne bih sebe smatrao Top kontributorom. Ok, otvorio sam neke teme za sezone, za SP, potrudio se, trudim se da od kad nema Tate da ne odlazim u tatisanje, podelim i neki insajd info kad ga imam, ali opet ne bih sebe stavio rame uz rame sa nekim od onih imena koje sam pomenuo. A Top ne moze biti 50 ljudi. Top je Top8, dobro ajde Top10 🙂 

 

Recimo tvoj doprinos na fudbalu za vreme SP je bio top. Ja mislim da ovde treba vise takvih stvari. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ti si baš uradio suprotno od onoga što sam ja uradio.

 

32 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Nema potrebe da merimo Kronosa, Kupera, uinija, medobrundoa, sve su to članovi koji su svojom aktivnošću top kontributori, svaki na svoj način. I ti spadaš u tu grupu, iako mi se često ne sviđa na koji način radiš određene stvari. Meni lično su uini i Cooper u 5 omiljenih forumaša koje sam čitao, ali nisam na to ciljao, niti merio doprinos zajednici kroz razumevanje košarke ili kvalitet postova. 

 

https://vox92.net/forum/topmembers/

 

Hate to be the numbers guy ali kada kažem top kontributori mislim na aktivnost & konstantnost na forumu. Budući da nas je ovde nešto preko 3k, recimo da famoznih 1% predstavlja žilu kucavicu foruma. Naravno da se ne svodi sve na kvantitet, zato mi je diskusija oko toga šta je kvalitetan doprinos oduvek bila nepotrebna, u ovom konkretnom slučaju uini & Cooper su u istom košu ne zato što im je doprinos istog kvaliteta već zato što su među najaktivnijim članovima poslednjih 10 godina. Uini je svakako kategorija za sebe ali jasno je na šta mislim. Top contributor je loose term koji je forum iskoristio da istakne forumaše sa najviše postova i najviše reakcija, a kada bismo zaista merili vrednost članova, tu ima mnogo kategorija koje bismo morali da uzmemo u obzir, jer ima ljudi koji se jave jednom nedeljno ili jednom mesečno, ali zbog težine diskusije ili ubodene suštine doprinesu više nekoj diskusiji nego desetine prethodnih upisa. 

 

Nećemo se ovde složiti jer vidim da vučeš ka splitu između uinijevog i Kuperovog doprinosa, što je okej i svakako ne želim da ih poistovećujem po bilo čemu osim aktivnosti i dugovečnosti. Suština je da su obojica predstavljali svakodnevnicu ovog foruma i da su pod veoma upitnim okolnostima otišli, što bi moralo biti dovoljno da se stavi prst na čelo i izvuku neke pouke.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk Ako mogu da budem drveni advokat @Kooineeperk-u, mislim da je upravo njegova poenta ne u tome da pravi split izmedju ocito subjektivnih utisaka o doprinosu forumasa vec da napise da neko ko jednim upisom informise forumsko gradjanstvo svakako doprinosi vise od recimo mene koji imam daleko vise upisa.

 

Ili u prostom prevodu na nas jezik, laprdanje nije doprinos. Sto znaci da se konkretno broj upisa samo moze gledati kao neka forumska statistika i ni u kom slucaju kao merilo necije vrednosti na forumu. Dakle, taj link sto si okacio je statistika i ne daje nikakav uvid osim da ja, uini, kuper i jos nekolicina nemamo pametnija posla trenutno nego li da dzedzimo (ili kako bi ti napisao dzvedzdimo) bespotrebno dugo na ovom forumu.

 

Sad ide onaj iritantni deo: MOJA PET CENTA!

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda je očito iz mog upisa da je ovaj link ka leaderboard-u tek komplementaran nekoj poenti, a koja se odnosila o aktivnosti i dugovečnosti forumaša. Pritom sam u više rečenica objasnio šta smatram kvalitetom a broj upisa svakako nije to, kao što merenje kvaliteta nije suština mog inicijalnog posta. Kronos sigurno ima najmanji odnos kvalitet/post u istoriji foruma na Balkanu (nisam proverio da li je postojao neki pandan na bureku ili krstarici, priznajem) ali zaslužuje da se smatra integralnim članom ove zajednice.

 

9 minutes ago, John Terry said:

@pierre van hooijdonk Ako mogu da budem drveni advokat @Kooineeperk-u, mislim da je upravo njegova poenta ne u tome da pravi split izmedju ocito subjektivnih utisaka o doprinosu forumasa vec da napise da neko ko jednim upisom informise forumsko gradjanstvo svakako doprinosi vise od recimo mene koji imam daleko vise upisa.

 

Sa ovim se ne slažem, kad smo već otišli meni neželjenim putem merenja kvaliteta. Za mene je od manjeg značaja post koji informiše o ppg nekog up & coming kadeta nego dobra šega, a forum koji je možda nastao kao spin off košarkaške ekipe je ipak poprilično raznovrsan i nismo svi ovde da bi se informisali, neki se druže, razmenjuju muzike, filmove, priče, neki se zajebavaju i koriste ovaj prostor kao neku distrakciju bez mnogo dubine i velikih tema. To je i logično kada neka komuna organski raste, poslednje što nam treba jeste deljenje forumaša na košarkaške/političke doprinosioce i zajebante, zar ne?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Što je neželjenim putam? Čovek te samo lepo pitao da mu definišeš šta je top doprinosioc po tvom mišljenju. A ja ti onda kažem šta je po mom, i da ja sebe sa ovolikim brojem upisa nikad ne bih smatrao za bitnog samo na osnovu upisa. A najsmešnije mi je što kad god sam zaista hteo da napišem nešto što bi vodilo nečemu ili kad god bih se upinjao da napišem nešto što nije isprazno, uvek bi to neko loše shvatio, bivao uvređen i rezultat bi bio moj ban.

 

I onda dođeš do tog paradoksa šta je zapravo doprinos forumu.

 

EDIT: @pierre van hooijdonk ubacio se Kari...

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što neki mudrac reče jednom "jedina konstantna stvar je promena". Ja zbirno na pokojnom b92 i na ovom forumu pišem 15+ godina. Za to vreme mnogo sjajnih forumaša je prestalo da piše, svako iz svog razloga, previše ih je da bih nabrajao sve te nikove. Masovnost je uvek obezbeđivala nekakva amorfna većina od kojih je dosta nekih nikova bez forumskog identiteta, primetni su bili i povremeni talasi pridošlica koji su mi uglavnom bili veoma nezanimljivi, dosta njih su verovatno i neki klinci čiji se sadržaj na forumu nije razlikovao od random komentara na medijskim portalima, jebiga to je neminovnost koliko god meni bilo potpuno nezanimljivo da čitam te upise i uglavnom bih skrolovao preko njih do upisa onih forumaša koji su imali šta da kažu i čije sam mišljenje cenio. I uvek je udarac za forum kad neki autentični lik napusti isti, bez obzira na razlog. Na sreću, pojavi se tu i tamo neki novi nik koji ima šta da napiše.

 

Čitava stvar vezana za forume je vezana za nekakvu naviku pisanja, naviku razmene mišljenja sa nekim virtuelnim entitetima od kojih si za mnoge već u svojoj glavi stvorio utisak kakvi su ljudi pa si prema tome i napravio preferencije koga čitaš a koga preskačeš. Mislim da je i izbor foruma na kojem se piše jednostavno stvar navike. Sećam se formiranja avangarde koja se pretvorila u partizan.net varijantu iako je u startu namera bila drugačija, sećam se i ove parapsihopatologije iako nisam tamo zalazio jer prosto nisam imao naviku a i ne piše mi se na više foruma, nit imam vremena nit živaca za to. Ja sam ovde ostao iz navike poprilično ali i zbog ipak dovoljnog broja onih koje volim da čitam. Poštujem svakog ko je otišao iz svog razloga. Možda ima i boljih foruma, internet je neograničen, no bacivši letimičan pogled na ove koji se najviše pominju, nisam tu primetio nikakav kvalitet koji bi me naterao da pređem tamo.

 

Bio sam jedno vreme i u moderaciji košarke i stekao sam utisak da ne postoji tema koja je bila zabranjena za pitanja, diskusije i potpitanja. Mislio sam da svaka dilema može da se razjasni, posebno ako to pitanje poteže neko ko već ima neku reputaciju ovde. Jebiga, dosta toga u životu je pitanje reputacije, hteli to da priznamo ili ne. Pravila su ista za sve, ali privilegije nisu. A sami gradimo svoju reputaciju i niko drugi. Isto tako je i Kuper izgradio svoju reputaciju, nisam mu je izgradio ja ili neko drugi. Reputacija je bila takva da se igra na ivici žileta, ta je igra morala jednom da ode na drugu stranu.

 

To da je ovo neko mesto gde se kategorički fura samo jedna priča je za mene netačna teorija. Ako osetim da nisam u pravu povodom toga otići ću i ja ali ne pre nego što uložim napor da mirno i jasno, bez forica i metafora, priupitam zašto ovo više nije mesto gde sam voleo da pišem. Možda ja imam i visok prag tolerancije i generalno sam lenj da menjam okruženje, drugi tako ne razmišljaju. 

 

Uini će mi svakako nedostajati ako je zauvek otišao ali poštujem njegovu odluku ma koliko mislim da je prenagljena i bez do kraja razjašnjene situacije. Kuper mi neće nedostajati i bez obzira što je nesumnjivo imao svoj izražen identitet, nisam se pronalazio u tome što je on ovde nudio. A opet sam smatrao da je trenutak za trajni ban bio pogrešan i protivan legalizmu, ne znam šta je bilo iza zatvorenih vrata ali ako su ga već lovili na grešu - ovo nije bio taj trenutak. Međutim, ne mislim da je neko stvorio pik na njega zbog prijava gomile bezličnih forumaša već zato što je Kuper sam izgradio svoju reputaciju koja nije bila dobra.

 

A to da prizivamo nekog da se vrati je meni malo patetično. Sve su to odrasli ljudi koji donose svoje odluke, a odluke naravno mogu da se menjaju i ništa ne treba da bude kategorički i crno belo osim nekog minimuma vrednosti ispod kojih se ne ide, međutim i taj minimum određuje svako od nas za sebe. Ko poželi da se vrati - vratiće se.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

I uvek je udarac za forum kad neki autentični lik napusti isti, bez obzira na razlog. Na sreću, pojavi se tu i tamo neki novi nik koji ima šta da napiše.

 

@fillam je pre neki dan pomenuo nešto o čemu nisam razmišljao ranije, a to je zamenljivost forumaša, odnosno forumu kao zastarelom konceptu i težini privlačenja novih kvalitetnih ljudi. Siguran sam da je ovo što si napisao važilo dosta dugo, ali sam poprilično skeptičan da će se pojavljivati neke nove generacije koje će odmenjivati. Sve i da je to slučaj, dosta nas je ovde najpre iz navike, osećaja, nešto što se može izgraditi i na drugim mestima ali je veliko pitanje ko ima volje, strpljenja i želje da se na nekim drugim mestima integriše. 

Ja sam se na prvi forum registrovao sa nepunih 13 godina, iako je bio poprilično niche, svideo mi se koncept forumašenja i pridružio sam se na još nekoliko mesta, ali samo sam na jednom takođe semi-niche forumu i ovde spojio više od nekoliko godina čestih poseta i učestvovanja u diskusiji. To je možda do mene ali opet mi se čini da dobar deo ljudi slično pristupa. 

 

Kada se potrudim da vratim unazad, jedino mi DameTime pada na pamet kao neko ko se relativno skoro pridružio a integrisao sa ostatkom foruma efikasno. Možda sam neke od nikova pomešao ili mislio da su dosta duže tu, ali želim da kažem da baš sumnjam da će se lako pojavljivati forumaši koji će da kažemo izgraditi neku svoju reputaciju, ma kakva ona bila. Mislim da ono što smo smatrali kao prirodnim tokom forumašenja & deljenja pre 10, 15 godina više nije isto kao danas - danas su discordi, redditi, twitteri i onelineri daleko više popularniji od nekih dubokih tema ili integrisanja. Od ljudi koji hoće & žele da se integrišu u nekom slow-paced okruženju, rekao bih da većina ili ima već neki svoj kutak kao što mi imamo ovaj ili biraju neku pasivniju ulogu.

 

U svakom slučaju, vremena se menjaju i ne vidim razlog zašto ne bismo sagledali ove "opasnosti" (koliko god cringe zvučalo) o kojima je pisao @fillam i pokušali da malo promenimo pristup, za početak da ne merimo u dan, tri, sedam ili 20 koliko neko treba biti banovan.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Okej, jasno je da svako od nas ima izbor da (ne) prihvati neke nove tokove na forumu, u skladu sa tim i potraži novo (virtuelno) mesto koje će mu više odgovarati. To uopšte nije sporno. 

 

Ali recimo da neko od nas drži ugostiteljski objekat, u njemu ima stalne goste, koji godinama jedu i piju u tom lokalu i ostavljaju mu (pozitivne) recenzije. Onda se jednog dana nešto promeni pa ti stalni gosti krenu da se žale i daju negativne recenzije. Opcija je da vlasnik kaže - šta god, ako vam se ne sviđa tražite bolje, što će oni verovatno i uraditi te više neće dolaziti u njegov lokal. Ali je pitanje da li će on ikada više privući stalne mušterije. Druga opcija je da usvoji kritike tih stalnih gostiju, porazmisli o tome šta ih je nateralo na negativne kritike i promeni nešto kako bi ih zadržao.

 

Slična je priča i sa ovim forumom, ako starosedeoci imaju nešto da kažu na temu stanja na forumu i njegovog uređenja, mislim da ih vredi saslušati. Jer na kraju krajeva forum čine forumaši, pogotovo oni koji su ga svojom svakodnevnom aktivnošću podigli. Moram reći da je kvalitet sadržaja na forumu značajno opao poslednjih meseci do godinu dana unazad, da ne pričam u odnosu na dalji vremenski period (čitala sam od neke 2020.) To je kolektivna odgovornost svih nas (mislim "običnih" forumaša i moderatora), samobanovanje uini-ja, Safeta i(li) nekog drugog će biti samo posledica. 

 

Naravno, pisanje ovde je stvar navike. Recimo nakon svih banova u poslednje vreme meni je postala navika da nemam pristup forumu i ne učestvujem ovde. Ipak, ne slažem se da svi (ne) doprinose jednako, to prosto nije istina. I ne možemo reći da je isto kad forum napusti uini (koji je učestvovao u diskusijama, obogaćivao teme i van ovog PDF-a) ili neki forumaš koji posle dva posta bude "naduren" jer neko ne navija za isti KK kao on. Vremenom kroz diskusije ovde steknemo utisak o nekome kao osobi koja se nalazi iza tog nicka i avatara. Za mene to nisu samo neki tamo virtuelni ljudi s kojima sam razmenjivala mišljenje, mnogi su mi prirasli srcu, neke sam upoznala, a ima i onih sa kojima se aktivno družim pa su postali integralni deo mog RL. 

 

Što se tiče top contributora, za mene je to neko ko je dovoljno često aktivan na forumu, a opet obogaćuje diskusiju na različitim temama, postavlja interesantna pitanja i teme za diskusiju, obogaćuje sadržajem itd. To su forumaši koji ovaj forum čine živim, ne treba ih se tako lako odricati. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...