Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Just now, uini said:

sve je tužno. a kad si već inicirao privatnu prepisku na ovu temu, nekakav red je i da mi nešto odgovoriš, makar pozz, umesto da me teraš da objašnjavam emoticon-reakcije ( :

 

Izvinjavam se za to, ispraviću odmah. Ali ovo već prelazi svaku normu. Jedno je vratiti nekome i dati mu drugu šansu, u ovom slučaju to je 5789 šansa. A potpuno drugo je predložiti da neko bude izuzet od banovanja. Pa majku mu božju.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam siguran da je baš ironično. Jer ako se neko kao Kuper vrati onda je na dalje sve dozvoljeno. Nema nikakvih granica i može da se piše šta god želiš i kako god želiš. Onda nam ne treba ni moderacija.  Tako da je pre napisano od muke nego ironično.

 

I dobro razmislite šta tražite. Direkno menjanje odluke moderacije koja je došla nakon nebrojanih upozorenja i molbi. Niko nije toliko istrpljen, ni blizu, koliko on. 

 

Nije na meni da određujem, ali ozbiljno pišem, zapitajte se šta zapravo tražite od moderacije.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Ovde se piše kao da bi promena odluke moderacije napravila ko zna kakav presedan, dokazujući da je sve moguće, a suština je da je sam trajni ban nepotreban/prestrog, dakle ne vadimo Kupera iz zabele nakon što je ubio čoveka, nego nam je odbrana da je prestrogo osuđen za 13 pogrešnih parkiranja. 
 

Ovi what ifs osim što idu predaleko maše i fokus odbrane, a to može samo da našteti Kuperovim šansama. Možda ne nekome to i želja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vise da ide njemu i slicnim forumasima, visednevna ( visesedmicna ) banovina. Opet kazem, on vredja inteligenciju ali  ipak to ne mozemo staviti u isti kos kao mnogi novi forumasi koji otvoreno vredjaju svakoga prostacki, ispoljavaju javno mrznju i sl.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ovde se piše kao da bi promena odluke moderacije napravila ko zna kakav presedan, dokazujući da je sve moguće, a suština je da je sam trajni ban nepotreban/prestrog, dakle ne vadimo Kupera iz zabele nakon što je ubio čoveka, nego nam je odbrana da je prestrogo osuđen za 13 pogrešnih parkiranja. 
 

Ovi what ifs osim što idu predaleko maše i fokus odbrane, a to može samo da našteti Kuperovim šansama. Možda ne nekome to i želja. 

 

Ja bih rekao da on ima jedno 200 a ne 13 pogrešnih parkiranja ali prekjuče kad je osuđen za ubistvo nije čak napravio ni pogrešno parkiranje, nije napravio nikakav prekršaj i zato mi je bezveze da sad dobije trajni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

a ko je to predložio ako izuzmemo bertija, koji je to vrlo ironično napisao?

 

19 hours ago, Eddard said:

E, kao i kolege vam gore u slučaju MP, i vi ste popustili pred masom… ne zajebavajte, vraćajte Kupija. To bre dođe isto kao da banujete peju, ne ide, takvi likovi su non-bannable, oni su esencija foruma.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ovde se piše kao da bi promena odluke moderacije napravila ko zna kakav presedan, dokazujući da je sve moguće, a suština je da je sam trajni ban nepotreban/prestrog, dakle ne vadimo Kupera iz zabele nakon što je ubio čoveka, nego nam je odbrana da je prestrogo osuđen za 13 pogrešnih parkiranja. 
 

Ovi what ifs osim što idu predaleko maše i fokus odbrane, a to može samo da našteti Kuperovim šansama. Možda ne nekome to i želja. 

 

Bi li razmislio (zajedno sa Agentom, ako se vrati) o tome da se prosto prestane sa pisanjem stvari koje namerno trigeruju drugu stranu? Apsolutno sam za to da se moze otvoriti svaka tema, da nema tabua i da treba raspravljati o svemu, ali konstruktivno i in a good faith. Mislis li da bi Coop izgubio svoj forumski personaliti u tom slucaju? 

 

Ako zena kaze da zeli da joj se obracas rodno-senzitivnim jezikom, hoces li nastaviti da je oslovljavas sa 'psiholog', 'dramaturg' u daljoj komunikaciji? Hoces li upasti u crkvu i rugati se ili ismevati ljude koje zateknes unutra, objasnjavajuci im da su debili koji veruju u bajke? Isto je i sa forumom, prosto stvar elementarne pristojnosti i uvazavanja drugog i drugacijeg. Svi ovde imaju neke svoje 'istine', a posto su one uglavnom upravo pod navodnicima, ne mogu se ni nametati drugome. 

 

Mislim da je fora da se od ovog foruma napravi mesto na kome bi se ubrzo moglo diskutovati cak i na temu budzeta (to doduse cak i manje zavisi od nas ovde, jer vrv u skorije vreme nece biti nista transparentnije, pa ce jednako faliti podataka za iole utemeljene razmene) i slicnih 'osetljivih' stvari. To svakako podrazumeva da se svaka strana odrekne svojih svetih krava i iskoraci izvan tog oreola nepogresivosti i savrsenosti. Naravno da svako ovde zna zasto voli bas ovaj, a ne onaj klub, ali osim sto je 90% tog izbora sasvim iracionalno, taj ostatak je stvar individualnog vrednovanja stavki koje cine klupski legacy. Nijedan od ova dva kluba nije Mordor, kao sto niti jedan od njih nije ni Valinor. Ne postoji nacin da se to 'dokaze'.

  • Like 12
  • Thanks 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bi li razmislio (zajedno sa Agentom, ako se vrati) o tome da se prosto prestane sa pisanjem stvari koje namerno trigeruju drugu stranu? Apsolutno sam za to da se moze otvoriti svaka tema, da nema tabua i da treba raspravljati o svemu, ali konstruktivno i in a good faith.

 

Najiskrenije se ne sećam kada sam napisao post na vox92 koji namerno trigeruje drugu stranu, dakle sa predumišljajem kako ću da nekoga iznerviram ili bocnem. To ne mogu da kažem za b92, prošlo je dosta vremena ali se sećam da mi je kod nekih (desetine, verovatno stotine, možda hiljade) upisa to bio primarni cilj, ali sam vremenom razvio afinitet prema nekim, da kažemo, kulturnijim načinima komunikacije, nekim finijim diskusijama uz oduvek prisutnu sklonost prema škakljivim (budžet, ko je koga) temama. U ovo ne računam tata temu, za koju iz ove perspektive mogu da kažem da je dobro što je nema, a koja je služila većinski za poprckivanje prekoputaša, pričanje o škakljivim temama ali bez ikakvog filtera i slično.

 

Sećam se da sam namerno pisao zvezda sa malim početnim slovom i džvedžda, oba sam prestao nakon što me je mislim Džon Teri zamolio da to ne pišem. Složiću se da je infantilno i da ima za svrhu da nekoga isprovocira, to sam ubacivao u neki normalan upis ala salt bae kada posoli. Sigurno je bilo upisa koji su bili tvrđi, gde sam pljuvao Čovića, merio budžete i slično, ali to nije dolazilo sa idejom da nekoga provocira, iako može da dovede do toga. Odgovorio sam ti zaista iskreno, možda sam zaboravio jedan ili pet postova gde sve ovo nije bio slučaj, ali suštinski i kada su škakljive teme trudim se da pišem konstruktivno i sa idejom koja nije da nekoga poprckuje ili nervira.

 

Što se tiče Kupera, malo sam bio odsutan a malo i ne pamtim ceo njegov opus, moj utisak je da voli da čačne kroz zajebanciju koja je većini simpatična ili nešto što nije maliciozne prirode, da mu se dešavalo da u duhu neke diskusione tenzije ili kao reakcija na pisanje kod komšija to ode daleko dalje, međutim nisam utiska da je lik koji je često dolazio ovde da isprovocira nekoga, saživeo je sa svima nama i razvio neki unique humoristički stil na koji verujem da većina gleda kao poželjnu ili benignu zajebanciju. Što se kaže - da ume, ume - ali uvek sam smatrao da je pogrešno objasniti ga kao lika koji je došao ovde da provocira. Takođe, mislim da je Cooper zaslugom višegodišnjeg iskustva sposoban da tonira samog sebe, što mi se čini i da je radio prethodnih dana uprkos bavljenju temama koje su po prirodi škakljive u post-derbijevskom ciklusu.

 

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mislis li da bi Coop izgubio svoj forumski personaliti u tom slucaju? 

 

U skladu sa paragrafom iznad, gde opisujem kako doživljavam Kupera, mislim da je njegov identitet, odnosno forumski personaliti izgrađen na benignim zajebancijama i humoru, gde je umeo oba da odvede u neke divlje vode kada postaju straight out nepoželjni ili provokatorski. Siguran sam da mu izuzmeš taj ekstremistički ton, da bi sve ostalo po starom, sigurno bi zviždali reportovi (što je posebna tema), ali to sam ja koji Kupera ne vidi kao provokatora, već kao šaljivdžiju i kontra-težu ozbiljnijim, pesimističnijim ili analitičkijim forumašima poput tebe, goofy-a i nekih drugih, a svi zajedno čine KKP temu, ali i ceo forum u nekom poželjnom balansu.

 

Odgovorio sam ti iz duše, neki moji tejkovi su sigurno obojeni a i na Coopera gledam drugačije nego mnogi, ali u tome je valjda i fora, zar ne? Sa ostatkom posta se slažem u potpunosti.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, John Terry said:

Pa nisam siguran da je baš ironično. Jer ako se neko kao Kuper vrati onda je na dalje sve dozvoljeno. Nema nikakvih granica i može da se piše šta god želiš i kako god želiš. Onda nam ne treba ni moderacija.  Tako da je pre napisano od muke nego ironično.

 

I dobro razmislite šta tražite. Direkno menjanje odluke moderacije koja je došla nakon nebrojanih upozorenja i molbi. Niko nije toliko istrpljen, ni blizu, koliko on. 

 

Nije na meni da određujem, ali ozbiljno pišem, zapitajte se šta zapravo tražite od moderacije.

Napisao sam to i ironično i od muke. Mogu da vrate Kupera, nemam problem sa tim, ali onda neka ga zvanicno izuzmu od banovanja jer covek tako pise i tako ce pisati uvek. Za to vreme neka cepaju banove jer je neko Vanilucu pomenuo kao pravo pojačanje. 

Sada kao pecurke posle kiše nadiru novi ljudi na forum, vrlo cesto ispaljuju neke besmislenosti, provociraju i bivaju najureni. Tako i treba. Šteta je sto su mnogi izbaceni sa foruma, a imalo se bas dosta toga pametno procitati od njih. Odmah pomislim na Harpera. Jeste pogubio zivce na kraju, ali vise je vredelo pročitati njegove onako nervozne postove, nego gubiti vreme sa hiljadu politkorektnih postova.

Link to comment
Share on other sites

Kad glasamo za Kupera, Tita, Lakija, Puzigacu, Devila, KingOfTheBongo-a, pavijana, Tanga, i ostale pale borce, gde sam mnogima i nickove zaboravio? 

 

Jesu li predali liste podrske? Je li utvrdjeno da nema notara falsifikatora koji su krivotvorili podrsku? Ko je koji redni broj na glasackom listicu? Da li je revidiran biracki spisak i da li ja mogu da glasam i na sportu i na vox populi podforumu, ili samo tamo gde mi je pravo prebivaliste? 

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Bilo juče, dal je moguće da sam zaboravio da ti prosledim...au čekaj...pa da...e Johne Johne...

 

 

zar vam se ne čini da je interesovanje za eksplikaciju malko brojnije od toga da proslediš sectoru na pm?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad glasamo za Kupera, Tita, Lakija, Puzigacu, Devila, KingOfTheBongo-a, pavijana, Tanga, i ostale pale borce, gde sam mnogima i nickove zaboravio? 

 

Jesu li predali liste podrske? Je li utvrdjeno da nema notara falsifikatora koji su krivotvorili podrsku? Ko je koji redni broj na glasackom listicu? Da li je revidiran biracki spisak i da li ja mogu da glasam i na sportu i na vox populi podforumu, ili samo tamo gde mi je pravo prebivaliste? 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...