Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

42 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mozda da se razmisli o ideji da kontent foruma vide samo clanovi, a ne i gosti, lurkeri. Nema nista protiv istih, ali mislim da bi to oborilo saobracaj i sprecilo padanje foruma svaki put kad se objavi neko zvucnije pojacanje ili generalno dogodi nesto sto je interesantno sirokom krugu ljudi.

 

8 minutes ago, Knipex said:

To je @MetalHeaduveo za vreme derbija i to samo za pdf košarka. Pokazalo se odlično tako da bi mogao da uvede za stalno tu opciju za ovaj pdf.

 

Upravo. 

Ali bilo je i "žalbi" na to. 

Najbolje rešenje je da se pređe na jače servere, ali o tom-potom, sad samo krpljenje. Treba tu i love. 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uvrnuto said:

 

 

Upravo. 

Ali bilo je i "žalbi" na to. 

Najbolje rešenje je da se pređe na jače servere, ali o tom-potom, sad samo krpljenje. 

 

Koliko bi koštalo održavanje foruma na godišnjem nivou da lepo organzujemo neko plaćanje, ne verujem da bi nas pojedinačno koštalo više od 100 dinara, pa da rešimo problem?

 

Mislim na zakup servera.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Koliko bi koštalo održavanje foruma na godišnjem nivou da lepo organzujemo neko plaćanje, ne verujem da bi nas pojedinačno koštalo više od 100 dinara, pa da rešimo problem?

 

Mislim na zakup servera.

 

Al' da se ne ljutiš kad te trajno banujem i da ne tražiš pare nazad? 😛

 

Šalim se, pitanje je za @MetalHead. Sam početak funkcionisanja foruma ja zasnovan na donacijama koliko se sećam. Što se mene tiče mogli bismo opet. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uvrnuto said:

 

 

Upravo. 

Ali bilo je i "žalbi" na to. 

Najbolje rešenje je da se pređe na jače servere, ali o tom-potom, sad samo krpljenje. Treba tu i love. 

 

Sve ok. Ali do tog nekog prelaska i nalazenja novog modaliteta, ovo se cini kao pristojno prelazno resenje. Na kraju krajeva, demokratski, moze predlog da se stavi na glasanje, pa da se vidi ima li podrsku vecine aktivnih clanova. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Čvarkov said:

Dosta smo se krpili. Mora i forum da isprati košarkaške klubove. :classic_biggrin:

Nismo na istim sisama kao beogradski blizanci.

Mi smo ti Gile, 13. prase (ko je gledao "Svet koji nestaje" znace). Ne bi bas da sisamo te sise, a nije ni da nas neko hoce. Tako da smo sami otisli u online svet. 

 

 

12 hours ago, John Terry said:

Koliko bi koštalo održavanje foruma na godišnjem nivou da lepo organzujemo neko plaćanje, ne verujem da bi nas pojedinačno koštalo više od 100 dinara, pa da rešimo problem?

 

Mislim na zakup servera.

Trenutno reklame uspevaju da pokriju vecinu troska a ostalo pokrijem ja. Gledam da ne dozvolim Google-u da divlja (mada on to povremeno radi, pa ga sredim), iako mi Google time pokazuje da bi mogli da izvucemo vise od reklama, ali nije to poenta. Ako smo tu negde oko nule odnosno malom minusu onda je ok, nije problem da dodam.

 

 

12 hours ago, uvrnuto said:

Al' da se ne ljutiš kad te trajno banujem i da ne tražiš pare nazad? 😛

 

Šalim se, pitanje je za @MetalHead. Sam početak funkcionisanja foruma ja zasnovan na donacijama koliko se sećam. Što se mene tiče mogli bismo opet. 

 

12 hours ago, John Terry said:

A ne, kad uzmes krvav novac nema vise banovanja...

 

Moze, ja sam za.

Ovo je jedan od ozbiljnih razloga zasto se ne upustamo u ponovno prikupljanje sredstava vec idemo sa ovim reklamama.

 

Imali smo zaista ranije jedno negativno iskustvo gde je clan pomislio da treba da bude privilegovan i da je postao deonicar foruma (ili tako nesto). 

 

Ako bi i razmisljali o ponovnim donacijama (zbog boljeg servera) onda benefit moze biti jedino posebna "tema" foruma ("skin" kako vec hocete to da zovete) u kojima nema reklama.

 

 

 

12 hours ago, Kronostime said:

Ja donirao onda u pocetku medju prvima, pa nije vredelo.

:classic_biggrin:

Sta mislis, zasto si jos uvek tu? 🙂 Salim se 😉 

 

 

11 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Sve ok. Ali do tog nekog prelaska i nalazenja novog modaliteta, ovo se cini kao pristojno prelazno resenje. Na kraju krajeva, demokratski, moze predlog da se stavi na glasanje, pa da se vidi ima li podrsku vecine aktivnih clanova. 

Hajde da razmotrimo prvo unutar organizacija foruma pa da vidimo onda. Najlakse je zatvoriti se, mnogi ce otvoriti naloge i to je ok onda sa stanovista brojnosti ali ne resava dugorocno situaciju koju povremeno imamo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za moderaciju: kada ćete (i da li uopšte) da zaštitite Goldberga od svojevrsnog stalkinga na raznim topicima?

 

Ovo prozivanje i sprdanje sa njim je ne samo ružno i neukusno već valjda i kažnjivo?

 

Ja se sa Goldijem oko mnogo čega ne slažem,ali se u dva pitanja slažem: 

1) da političko krilo kriminalne organizacije mora da bude savladani

2) da su Crvena zvezda i Partizan dva čira

 

To su čirevi puni gnoja,koji rastu,a neminovno je da će morati da puknu. Goldberg na to istrajno i nepokolebljivo ukazuje,a dobrom delu forumaša se to otvaranje očiju ne dopada pa ga mrškaju,gurkaju..kao da je Goldi neki retard ili onaj lokalni alkos beskućnik ili neki lik sa psihičkim tegobama kojeg svi teraju nakon što izusti nešto.."dobro je,čuli smo te,ajde sad beži"..

 

"Goldberg na aparatima "

"Goldberg gleda i neverue "

"Nemojte javiti Goldbergu"

Itd

Itd

 

Ovim ne tražim da se neko mora slagati sa njegovim stavovima i viđenjima,ali ne mora ni da se sprda sa njima..na tako ružan način

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Holivud Pitao si me koji je još primer "bullyinga", pa evo pošto je Drug Crni pokrenuo mogu se složiti da sam, između ostalog, mislila na goldberga. Ima tu poneke šale bez zle namere, ali je uglavnom očigledan cilj neko jeftino podsmevanje. Dakle, čovek jasno i konzistentno iznosi svoje stavove (koji pritom nisu anticivilizacijski i tome slično), ali pošto to bode oči nekoj "većini", oni smatraju da je kul da se zajebavaju.

Imam i ja situaciju s likom kog sam prijavila moderaciji, a verovatno neće biti sankcionisan. Forumaš mi je na IL ali njega to ne sprečava da piše prozivajuće, ničim izazvane upise. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Volter said:

Moje mišljenje je da je Goldberg mnogima postao gotivan lik, da su većina šala na njegov račun drugarske i bez zle namere.

 

Ja se čak sa njim i slažem, to što on priča je skroz korektno, ali jebiga, šta nam je opcija? Ili da to prihvatimo i pričamo samo o sportu ili da batalimo da gledamo basket.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

@Holivud Pitao si me koji je još primer "bullyinga", pa evo pošto je Drug Crni pokrenuo mogu se složiti da sam, između ostalog, mislila na goldberga. Ima tu poneke šale bez zle namere, ali je uglavnom očigledan cilj neko jeftino podsmevanje. Dakle, čovek jasno i konzistentno iznosi svoje stavove (koji pritom nisu anticivilizacijski i tome slično), ali pošto to bode oči nekoj "većini", oni smatraju da je kul da se zajebavaju.

Imam i ja situaciju s likom kog sam prijavila moderaciji, a verovatno neće biti sankcionisan. Forumaš mi je na IL ali njega to ne sprečava da piše prozivajuće, ničim izazvane upise. 

 

Ja iskreno ne smatram da je buling od većeg dela forumaša tj mislim da većina kad se šali na Golbergov račun radi to sa simpatijama.

Ovi one lineri jesu truli fazoni i govore o nedostatku smisla za humor ali teško da je i to nekakav sajber buling.

 

Msm evo i Golberg se potresao zbog takvih upisa, ne može da spava :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Ne mora neko da se potrese da bi to bilo ružno ponašanje...

 

Nekoliko dana sam razmišljao o tome šta ste ti i uini pričali vezano za šutera.

 

Došao sam do dva zaključka.

 

1. U pravu ste, trebalo je svi samo da ga stave na ignor, a ne da ga podsmevaju i snishodljivo obraćaju. U to računam i moja dva posta, koji su postavljeni kao šala i pokušaj okretanja priče na šalu kako bi možda čovek promislio o svom pisanju. NIJE SE DESILO, čak je krenuo i u lični obračun sa Perom. Što dovodi do drugog zaključka.

 

2. Ban je potpuno opravdan, jer nije zasnovan na našem subjektivnom osećaju o forumašu već o blatantnom kršenju pravila foruma. Možda, samo možda, ban nije trebalo da bude trajni, ali ja ne znam a ne zna niko pa ni ti koliko puta je čovek moljen i upozoravan i nije uspelo.

 

U neku ruku žao mi je lika, nikad ne volim kada neko bude kažnjen ali čovek nije pokazivao nikakav znak da se popravlja. 

 

Reći ću ti još nešto. Taj forumaš je uveliko poznat u svetu nas Zvezdaša, čitaj znamo ko je i kako se ponaša u sajber svetu. Samo toliko.

Link to comment
Share on other sites

Ja recimo mislim da su šale na Goldbergov račun relativno benigne, ali bih ih opet (u slučaju ovih "trulih fora") okarakterisao kao buling jer je u pitanju isti psihološki mehanizam: osoba vidi da se većina ponaša na određen način, da je to "svima smešno" i prihvatljivo, malo se opusti i dozvoli da iz nje izbiju niske strasti i onda:

 

- na malom odmoru maltretira metu odabranu od strane kul ekipe iz odeljenja;

- smeje se Britni Spirs zato što se ošišala na ćelavo;

- proziva Goldberga jer se daju pare za angažovanje Mirotića i Šapca.

 

Sa ovim se za početak može uhvatiti u koštac jednostavno, skrene se pažnja vinovnicima da to što rade nije lepo, da se malo postide. Kod većine će biti dovoljno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Holivud said:

Pa ružno ponašanje je i kad baciš papir od pljeskavice na trotoar ali teško da je to sidewalk buling.

 

Nije sidewalk bullying ali je zagađivanje životne sredine - dakle, šteti okolini i društvu. Bullying i nasilje se ne određuju po tome da li je žrtva uvređena i(li) povređena, nego po elementima ponašanja vinovnika.

 

Da bi ti znao da li se neko šali ili te (ne)suptilno podjebava, moraš sa tom osobom podeliti dosta hleba i soli. U slučaju nas na forumu, procenjujemo na konto toga kako osoba inače piše ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo je @John Terry dobio upozorenje za neku onliner šalu upućenu goldbergu pre 2, 3 nedelje. Možda mu se izgubilo u spamu hehe.

Uglavnom reagujemo kada vidimo nešto tako i kada mislimo da treba da se reaguje. 

 

Sve u svemu, i dalje ne razumem šta jedne sprečava da stavljaju nekog na IL, a druge da reportuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...