Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa da je bilo vredjanje onda bi adekvatna kazna bila 45 dana, a posto je "samo" drsko obracanje onda je 5 dana fer kazna. Nece mu nista biti od 5 dana.


Ovo mesto ne bi trebalo da bude ban-centrično, nego forumaš-centrično. Da se ne razmišlja "neće mu biti ništa da 5 dana dobije crvenu zabranu", iako je dokazano da možda i hoće. Neki ljudi ne doživljavaju u 4. deceniji života bespotrebne ćuške baš tako kako misliš. I eto ti na primeru Sona koliko mu "za 5 dana neće ništa faliti". Za neke prethodnike smo rekli - jebiga, njihova odluka da se nadure. A sada polako neće ni biti ko da se naduri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Charles De Ketelaere said:


Ovo mesto ne bi trebalo da bude ban-centrično, nego forumaš-centrično. 


Ovo je suština - svaka odluka koju donosimo bi trebalo da nosi nešto sa sobom, nekakvu vrednost ili benefit. 
 

Šta smo dobili banom od 5 dana Sona i Alexa? Hoće li se vratiti ispravniji, pristojniji, kulturniji?

 

Dakle, umesto misli neće mu ništa faliti, možda je red probati sa mišlju šta ćemo ovim postići

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Pa jel onda resenje da niko ne dobije ban (osim trolova)? 


Napisao sam na prethodnoj stranici u "da sam Rasim Ljajić u FKP" delu nešto oprečno. 
 

Ali nisam došao da nudim rešenja, već da podstaknem diskusiju i podsetim kako se do kvaliteta, koji je fancy pomenuo, dolazi, a kako ga se postepeno odričemo a zauzvrat ne dobijamo ništa. Ovaj sistem očigledno, dugoročno, odnosi za sobom mnogo više nego što donosi. A pametni ljudi kada uoče trend postave prava pitanja i odatle crpe rešenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Alek jednom napisao slično, ali sam shvatila kako mi je šuknuo za ono kad sam ja napisala Kooinu da bi trebalo da zna da Žoc ima vitiligo, ako je ikad pogledao neku utakmicu KKP :lol_2: 

 

Mogu da razumem odakle moderacija dolazi, ali i oni moraju da razumeju kako je nemoguće nešto što se doživljava sa toliko emocija i strasti (navijanje prim.prev) učiniti potpuno sterilnim. Nije loše da se ostavi malo začina, makar među nama koji smo duže ovde i znamo se.

 

Isto tako, ja sam na ovom 4umu doživela mnogo drskija obraćanja, recimo od pomenutog moderatora koji nam je ovde objasnio logiku iza bana, pa se ne sećam da je banovan za to. :57:

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja nisam siguran da li ste svesni da je ban zbog "da si bolje pratio temu znao bi". Ako bi striktno poštovali ovu granicu za ban svaki dan bi nekoliko članova bilo banovano. Evo sad da zaređam po svim temama našao bih jedan post za ban po tom kriterijumu. @fancy izgovori naglas gore citiranu rečenicu pa pokušaj da nađeš u pravilniku na osnovu čega je udeljen ban.

 

I da naglasim nešto na šta me je potakla jedna opaska koju je napisao @Charles De Ketelaere u vezi toga što su ovde moderatori ljudi a ne botovi, možda bi bilo bolje da su botovi jer bi se znale tačne granice šta može a šta ne može i svi bi članovi bili isti, odnosno ne bi bilo "jednakijih". 

 

@СтелаРоса

Mašiš poentu brate. Ako ban nema osnovu nema ga. Ne znam čoveka kome je iole stalo do nečega (u ovom slučaju ovog mesta) a da mu bude svejedno ako ne neopravdano i nepravedno kažnjen, pa makar i na minut.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U objašnjenju piše da to Aleku nije prvi put, da je već opominjan i zbog toga ban. Moglo je i ovaj put da mu se oprosti, nema prekršaj takvu težinu da mu se još jednom ne može oprostiti. S druge strane ni Alek ne mora gubiti vreme na ovakve komentare. Bez obzira što je bilo odgovora na postavljeno pitanje na prethodnim stranicama, možda se nađe neko ko ima volje da ponovo odgovori. Kavani je korektan forumaš, ne zaslužuje da mu se odgovori na ovakav način. Ništa lično Alek, samo mislim da si mogao da preskočiš komentar ili da uputiš forumaša na prethodne stranice i da će tu pronaći odgovor.

 

E sad nešto da napišem što se mojima neće svideti. Al ja sam hrabar čovek, spreman sa njih 'iljadu da zaratim. Mnogo toga lošeg je krenulo banom Kupera. Otišli su Safete, Uini, Arsenije, Son...nekoga sam možda zaboravio. Vratite Kupera kako bi se i ovi vratili. Nije bilo potrebe tad da ga banujete i to u periodu kad je bio najdisciplinovaniji. :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

 

To je moglo odmah nakon odluke, sada je to prosuto mleko već odavno u Dunavu.

 

Nije još uvek kasno. Mišljenja sam da bi se povratkom Kupera bar neki od komšija vratili. 

Link to comment
Share on other sites

SoAG nije otišao zbog Kupera, nego zbog svog bana (pretpostavljam). To je u prilog ove Kendrikove priče zašto forumaši treba da budu na prvom mestu a ne zavođenje reda pošto-poto (iako znam da ekipa na Košarci ima najbolju nameru). 

 

To neće uvek biti fer, ali mislim da ljudi koji godinama doprinose da imamo najbolji košarkaški PDF i zaslužuju neke beneficije.

Edited by DameTime
grammar
Link to comment
Share on other sites

Meni je moderacija svakako unistila forum. 

Umesto 2x dnevno, dodjem 2x mesecno, cisto da ne bude da su "oni pobedili".

Sto rece neko, u 4.deceniji, a meni jbg vec u 5.deceniji, posle 40 godina pracenja kosarke sto doma, sto po gostovanjima, 15+ godina na forumu sa ukupnom 1 banom do tada, 20 godina advokature,svoje agencije...da neko lupa ćuške, jer mu se ne dopada način na koji sam nesto napisao...zajebi.

Svakako je administracija mene pobedila, jer mi je zgadila forum, moji povremeni kratki upisi su samo jalov pokusaj da sebi to priznam. 

 

Kvantitet ostaje, kvalitet opada...iako I dalje ima sta da se procita.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pogledajte ban Alek the Great i pogledajte ban Alekse.

 

Prvi je dobio 5 dana za nesto sto cak nije ni prekrsaj iako priznajem da nema potrebe da se tako obraca.

Drugi je dobio 7 dana za uvrede i tatisanje i izbacivanje frustracija.

 

Prvo nije trebalo ni da bude ban.

Drugo zasluzuje bar mesec dana.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Istina je negde između, po meni. Ja se slažem da se preteruje sa banovanjem, posebno za neke benigne prozivke igrača i trenera (ne znam što se ljudi lično vređaju na takve stvari), a sa druge strane iskreno mi je smešan i ovaj stav koji ima Leki, pazi ako imaš svoj biznis ili 20 godina advokature ne smeš da budeš banovan, a ako radiš u trafici ili kafiću ili si student onda smeš, jel to ta analogija? Jedino je merilo kako se piše ovde, koga briga šta si u stvarnom životu, pokaži ovde da si gospodin ako jesi. Ovo pišem jer znam zasigurno da je Leki ono za šta se predstavlja i da mi neće zameriti, ali čak i takvi ljudi se nekako istrigeruju kao mala deca ako dobiju ban pisanja od 5 dana, moš misliti sankcije. A da se banuje za sve i svašta i da se ljudi teraju da pišu "kao da hodaju po jajima" - to je istina i to mi smeta i sada, a smetalo mi je i ranije. Zna se za šta ovde postoji nulta tolerancija a sve ostalo bih podveo pod "pesničku slobodu" odnosno slobodu izražavanja, uvek sam bio protiv cenzure.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Istina je negde između, po meni. Ja se slažem da se preteruje sa banovanjem, posebno za neke benigne prozivke igrača i trenera (ne znam što se ljudi lično vređaju na takve stvari), a sa druge strane iskreno mi je smešan i ovaj stav koji ima Leki, pazi ako imaš svoj biznis ili 20 godina advokature ne smeš da budeš banovan, a ako radiš u trafici ili kafiću ili si student onda smeš, jel to ta analogija? Jedino je merilo kako se piše ovde, koga briga šta si u stvarnom životu, pokaži ovde da si gospodin ako jesi. Ovo pišem jer znam zasigurno da je Leki ono za šta se predstavlja i da mi neće zameriti, ali čak i takvi ljudi se nekako istrigeruju kao mala deca ako dobiju ban pisanja od 5 dana, moš misliti sankcije. A da se banuje za sve i svašta i da se ljudi teraju da pišu "kao da hodaju po jajima" - to je istina i to mi smeta i sada, a smetalo mi je i ranije. Zna se za šta ovde postoji nulta tolerancija a sve ostalo bih podveo pod "pesničku slobodu" odnosno slobodu izražavanja, uvek sam bio protiv cenzure.

Naravno da ti ne zameram, samo kazem da u takvoj situaciji gde nemas gazdu decenijama...sad neko deli banove za  svakakve gluposti, jednostavno ti ne treba u zivotu.

Tebi tolerisu svasta, a npr.i meni je to sasvim ok i logicno, jer je tvoj doprinos forumu svakako daleeeko veci od neke uvrede na racun nekih Ledeja, Dobrica...koje sporadicno izbacis I za koji drugi dobiju ban.

 

Procitaj moje banove posle 15 godina foruma, sviranje qrcu koje je moglo da se resi jednim DM-om. Nebitno vise...samo cu se iznervirati.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elmulinho said:

Jedina stvar: nemojte da brisete upise i da cutite. Ili me banujte il mi recite zasto brisete upis, a da ga samo obrisete i pravite se da se nista nije desilo je glupo. Banovi kao banovi me stv ne doticu

 

Bukvalno ovo... desilo mi se posle nekog vremena da slucajno izvalim da mi je neki post obrisan. A niti sam upozoren niti kaznjen. Koja je poenta onda toga? Ponovicu nesto sto ocigledno nije ok a da prethodno nisam bio svestan da sam pogresio. 

Link to comment
Share on other sites

Evo samo pogledajte prethodne 2, 3 strane na KKP topiku:

 

Jedan baci foricu, odmah se neko žali, pa onda se ovaj brani sa "a kako su oni nama", pa onda mora naravno još par njih da prokomentariše, pa krene i neka šega. Kao. Onda dođe neki da se zahvale komšijama na otvaranju očiju, kako ne vidimo da bi trebalo da dobijemo Real 20 razlike bez Kampaca. Onda mu komša odgovara.

S vremena na vreme, ko budali šamar, naleti i goldberg da nas iznapušava ku*cem sve.

Pa onda mi pobrišemo sve to, jer nije baš za kaznu, a onda bi valjda trebalo da obrazlažemo zašto smo izbrisali. Pa se zatim na Žalbama pokreće rasprava, zašto je nekome obrisano, neki misle da bi trebalo da se kažnjava, neko da je dovoljno samo upozorenje, neko da ovaj davno zalutao. Moderacija predlaže da svi stave sve na Ignore list. Nastaje ćušpajz klasičan hehe.

 

Ide nova tura, sledeći put kaznimo, a onda kulminacija, ide red želja, pozdrava i sećanja. Tu nas napušta još neki "dobro pamtim sve" crno-beli brat, direktor firme koji ne trpi naređenja, itd...

 

Proglašavaju nas za pedere, wokere, političke čistunce i dobro.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

Bukvalno ovo... desilo mi se posle nekog vremena da slucajno izvalim da mi je neki post obrisan. A niti sam upozoren niti kaznjen. Koja je poenta onda toga? Ponovicu nesto sto ocigledno nije ok a da prethodno nisam bio svestan da sam pogresio. 

Često primetim da postovi stradaju u masovnoj čistki, da ne bi štrčali usamljeni ako se briše ceo rukavac rasprave. To je očekivano i normalno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uvrnuto said:

Evo samo pogledajte prethodne 2, 3 strane na KKP topiku:

 

Jedan baci foricu, odmah se neko žali, pa onda se ovaj brani sa "a kako su oni nama", pa onda mora naravno još par njih da prokomentariše, pa krene i neka šega. Kao. Onda dođe neki da se zahvale komšijama na otvaranju očiju, kako ne vidimo da bi trebalo da dobijemo Real 20 razlike bez Kampaca. Onda mu komša odgovara.

S vremena na vreme, ko budali šamar, naleti i goldberg da nas iznapušava ku*cem sve.

Pa onda mi pobrišemo sve to, jer nije baš za kaznu, a onda bi valjda trebalo da obrazlažemo zašto smo izbrisali. Pa se zatim na Žalbama pokreće rasprava, zašto je nekome obrisano, neki misle da bi trebalo da se kažnjava, neko da je dovoljno samo upozorenje, neko da ovaj davno zalutao. Moderacija predlaže da svi stave sve na Ignore list. Nastaje ćušpajz klasičan hehe.

 

Ide nova tura, sledeći put kaznimo, a onda kulminacija, ide red želja, pozdrava i sećanja. Tu nas napušta još neki "dobro pamtim sve" crno-beli brat, direktor firme koji ne trpi naređenja, itd...

 

Proglašavaju nas za pedere, wokere, političke čistunce i dobro.

 

Pa ne možete svima da udovoljite, udovoljite meni jer sam u pravu.

  • Love 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa evo u konkretnom slučaju meni ono oko Kampaca ne izgleda kao nešto strašno. Malo su se sporečkali ljudi, jedino da se reaguje preventivno zato što mislite da ćemo da se podžapamo, ali brate ponekad nas i treba pustiti da tresnemo ako smo stvarno debili. Mislim ionako će se verovatno završiti tako što će uleteti zajednički neprijatelj koji će nas ujediniti, kao što i sami očekujete.

 

Q83nhz9.jpeg

  • Love 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...