Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Heh podilaženje svetinji, pa ovde na forumu je više nas bezbožnika nego vernika.

 

Nije on vređao religiju, nije u tome stvar. On je prozivao Mirotića jer je ovaj vernik. Pritom Mirotić nije ništa loše uradio, samo je vernik koji to ne krije.

 

Da li je za ban nemam pojma, ali treba odabrati kriterijum i biti dosledan. Da li je njegova prozivka bezveze? U najmanju ruku. Uostalom, mnogi od nas, pa i ja, imaju dosta toga da kažu na račun trenutnog stanja u pravoslavlju 🙂 ali za to ima odgovarajuća tema u potkrovlju.

Link to comment
Share on other sites

A čemu služi ako opalim jednu generalku po svima? I koji je to vid prosvećenosti i naprednosti?
Ma gluposti, nisam ni rekao da treba da se generalizuju svi vernici, što spriwell nije ni uradio, posprdao se sa jednom poznatom ličnosti i sa jednom religijom. Zašto je to loše?

A svaka religija, pogotovo njene organizovane manifestacije tj. crkve, mora smeti i da se, između ostalog, vređa. Kao i svaka ideologija uostalom.

Mogu da se složim da tobom da nije možda kulturno u diskusiji koristiti ružne reči, ali verovatno ti je poznat moj stav oduvek - a to je da se na ovom podforumu previše i bespotrebno nose bele rukavice.

Uostalom, zašto je taliban uvreda? Ono, nije kompliment, ali je naziv za primarno islamske fundamentaliste, ali se koristi i kao izraz za bilo koje verske fundamentaliste. Dobro, jes mala uvredica, ali nije za ban. A tek pravoslavne tanga gaće, dobra fora, s obzirom šta se sve neguje u SPC.

Mislim, boli me dupe, samo meni to nije za ban. Kao što mi nije ni kad se vređaju javne ličnosti, ali to sam samo ja.
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim u pravilniku foruma da je: Propagiranje rasne, nacionalne, verske, seksualne ili bilo kakva druge mrznje - trajni ban. 

Dakle za ismevanje homoseksualaca, nacionalnih i verskih manjina ide trajni ban na ovom forumu, da neko stavi sliku dilda umesto polumeseca bio bi proglasen za sovinistu i leteo bi sa pravom trajno, prvi bi to trazili ovi sto brane Sprivela. Ja sam banovan 30 dana jer sam napisao da nisam za Paradu ponosa jer mi blokira grad i ne mogu da prodjem.

Dok ismevanje zatucanog pravoslavca Mirotica moze.

Samo nek se drze isti kritetijumi, ma kakvi oni bili.

 

Edited by Cavani
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Eddard said:

Ma gluposti, nisam ni rekao da treba da se generalizuju svi vernici, što spriwell nije ni uradio, posprdao se sa jednom poznatom ličnosti i sa jednom religijom. Zašto je to loše?

Sprdnaj je jedna stvar, zezali smo se i sa Kuperovim postom pre neki dan, nisu crkva, religija i vera, kao ni Mirotić iznad toga. Niti su nabrojani iznad preispitivanja i kritike.

 

Međutim, ovo je em teška patkometrija, em je neukusno, što su modovi i naveli. Dalje, zbog čega je Mirotić taliban ili nešto sličnog naziva? Ozbiljno pitam, ne pratim mu lik i delo detaljno. Znam da je blizak crkvi, da je pomagao neke hramove i ljude, ali ne znam čime se zamerio "slobodoumnima" da bi bio ovako nisko prozivan zbog svojih opredeljenja.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Koja je uopšte bila poenta posta, šta je fora u tom postu? Koja je poruka? Bukvalno je delovalo kao da čovek samo ima želju da ničim izazvan uvredi crkvu i vernike, na način da isprovocira reakcije drugih. Em provokacija, em glupa fora, koja nikome nije jasna - niti može da bude, jer je valjda samo hteo da okači onu sliku tangi sa nekim manastirima ili čim već. Pritom to kažem ja, ateista, osoba koju zabole za crkvu i nemam puno lepih reči za istu. Moglo je valjda samo da se obriše, ali sve to je bilo malo bizarno i nepotrebno.

Edited by medobrundo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Lik je bukvalno okačio sliku tangi sa printom religijskih simbola, ne ismevajući instituciju Crkve, već provocirajući i vredjajući vernike. Ban mu je i prekratak za ovo, a ne da se još pitamo zašto je banovan.

 

@Šuter ako smatrate da postoji njegova reinkarnacija na forumu, prijavite moderaciji, ne da smarate prozivanjem na ličnom nivou koje je postalo differentia specifica teme prelazni rok KKCZ. Ima pravo da misli kako je Kalina nula od igrača ako tako hoće i da to napiše na ovom forumu.

Edited by DameTime
razmak
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

provocirajući i vredjajući vernike


Čuj provociranje i vređanje vernika… osetljive dušice, ne diraj im u imaginarnog frenda. Da pitamo švedske vlasti šta misle o tome, s obzirom da i spaljivanje Kurana vređa tamo neke vernike…. Ili možda Charlie Hebdo. Ali u pravoslavne vernike ne sme da se dira. No daleko je Švedska i njen standard. 
 

Ironija je što ja živim u državi u kojoj je to zaista i zakonom zabranjeno, a ti u državi u kojoj nije. Eto, da i Srbija bude u nečemu bolja, ali u praksi i u glavama ljudi, uglavnom obrnuta slika.

 

No, da se na kraju složim sa medom, nepotrebno je bilo, nema poentu, ali moglo je i da se briše bez bana. Ali, štitimo toleranciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ladno si spaljivanje Kurana i Charlie Hebdo zbog koga je ko zna koliko ljudi ubijeno pokusao da predstavis kao nesto pozitivno.

Na politici ti i ekipa banujete kada neko napise i obrazlozi argumentima zasto je protiv bombardovanja ili Parade ponosa,  pa sada iznenadjuje ovaj liberalizam po pitanju sovinizma ovde.

Doduse samo ako je Mirota verski taliban pravoslavac u pitanju, onda ne potpada pod sirenje verske mrznje.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Uh. Forumas cije cu upise kvoutovati je bio (ili je i dalje, znam da na kosarci nije) admin i pisao pravila i sada ih ocigledno krsi i to ne neka sitna no ona za koje je napisao da sledi trajni ban, a cisto sumnjam da ce dobiti trajni ban jer selektivno primenjivanje pravila sam video ovde x puta. Kapiram da ima brda posla a i da nije administraciji ovo posao pa da toliko detaljno uporedjuju neki ban sa nekim prethodnim al eto ja na svom slucaju sam uporedjivao sa drugima vise puta i uvideo to, no dobro, to zaista ne zameram toliko za sebe i ne mislim da je namerno, a ovog puta za ovog forumasa cu morati jer je na delu jos jedno jos jedno strogo krsenje pravila a administracija nije cak nikakve mere primenila za nesto sto je predvidjen trajni ban. Ovo zapravo trenutno ni ne spada u kategoriju selektivog primenivanja pravila, s obzirom da nikakvo pravilo nije ni primenjeno i upisi mj stoje preko 6 sati od ovog trenutka i niti su obrisani niti je dobio bilo kakav ban.

 

Ovaj forumas je bio admin (ili je i dalje na nekom drugom delu foruma nemam pojma posto ne citam nista osim kosarke i ponekad fudbala) i pisao pravila, sto svi mozete da vidite na pocetnoj stranici foruma u obavestenjima upis i dalje:

 

IMG-20230722-030654.jpg

 

dalje u pravilima pise:

 

IMG-20230722-032029.jpg

 

i da ne bude da su to neka stara pravila iz 2019. i MetalHead ih je pisao 2022. u nesto dopunjenoj verziji:

 

IMG-20230722-032238.jpg

 

Tacka 2 potvrdjuje da nece biti tolerisane verske mrznje, izmedju ostalog.

 

U poslednje objavljenim pravilima pisu sledece stvari:

 

3.5. Moderacija je dužna da kazni svakog ko krši odredbe ovog Foruma, bez obzira na status i zaduženja. Po ovoj tački i moderatori mogu biti kažnjeni ukoliko krše Pravilnik.

 

3.6. Moderacija je dužna da odgovori svakom članu Foruma koji postavi pitanje vezano za funkcionisanje samog Foruma, donete odluke i slično, ali samo u razumnom obimu (neće više puta biti objašnjavana ista stvar). 

 

9.9. Propagiranje rasne, nacionalne, verske, seksualne ili bilo kakve druge mržnje - Trajno.

 

Forumas je izneo sledece stvari:

 

6 hours ago, Eddard said:

Potpuno besmislen ban, podilaženje svetinji... Čuj, uvredio neku tamo religiju, who the fuck cares. U Švedskoj spaljuju Kurane sa sve dozvolom policije, ovde se banuje zbog tananih osećanja vernika... Forumska džamahirija.

 

5 hours ago, Eddard said:

Ma gluposti, nisam ni rekao da treba da se generalizuju svi vernici, što spriwell nije ni uradio, posprdao se sa jednom poznatom ličnosti i sa jednom religijom. Zašto je to loše?

A svaka religija, pogotovo njene organizovane manifestacije tj. crkve, mora smeti i da se, između ostalog, vređa. Kao i svaka ideologija uostalom.

Mogu da se složim da tobom da nije možda kulturno u diskusiji koristiti ružne reči, ali verovatno ti je poznat moj stav oduvek - a to je da se na ovom podforumu previše i bespotrebno nose bele rukavice.

Uostalom, zašto je taliban uvreda? Ono, nije kompliment, ali je naziv za primarno islamske fundamentaliste, ali se koristi i kao izraz za bilo koje verske fundamentaliste. Dobro, jes mala uvredica, ali nije za ban. A tek pravoslavne tanga gaće, dobra fora, s obzirom šta se sve neguje u SPC.

Mislim, boli me dupe, samo meni to nije za ban. Kao što mi nije ni kad se vređaju javne ličnosti, ali to sam samo ja.

 

2 hours ago, Eddard said:


Čuj provociranje i vređanje vernika… osetljive dušice, ne diraj im u imaginarnog frenda. Da pitamo švedske vlasti šta misle o tome, s obzirom da i spaljivanje Kurana vređa tamo neke vernike…. Ili možda Charlie Hebdo. Ali u pravoslavne vernike ne sme da se dira. No daleko je Švedska i njen standard. 
 

Ironija je što ja živim u državi u kojoj je to zaista i zakonom zabranjeno, a ti u državi u kojoj nije. Eto, da i Srbija bude u nečemu bolja, ali u praksi i u glavama ljudi, uglavnom obrnuta slika.

 

No, da se na kraju složim sa medom, nepotrebno je bilo, nema poentu, ali moglo je i da se briše bez bana. Ali, štitimo toleranciju. 

 

 

Талибани (пашт. طالبان‎ — „ученици” или „трагаоци”), који за себе користе назив Исламски Емират Авганистан (ИЕА), деобандски су исламистички покрет и војна организација у Авганистану, која служи као тренутна владајућа снага у земљи.

 

Napisao da se Taliban koristi za bilo koje koje verske fundamentaliste a jasno se radi o iskljucivo jednoj jedinoj skupini ljudi. Ovo ulazi cak i u neka druga krsenja pravila, no na stranu to sad i ovako ce ovo biti poduzi upis.

 

Ovo sve iznad sto je boldovano ako nije verski govor mrznje, ne znam sta jeste.

 

Tacka 9.9 ovog foruma jasno kaze da je propagiranje verske mrznje trajni ban, a covek pise da bi se morali smeti vredjati religiju i crkvu, ako ovo nije verski govor mrznje, ne znam sta jeste.

 

Covek je pisao pravila (sve i da ih nije pisao on prekrsaj je prekrsaj pisao ih on ili ne) sto bi po nekoj logici trebalo biti jos kaznjivije kao primer drugima jer je bivsi/sadasnji admin. Plus pise u pravilima da i admini mogu biti kaznjeni. Kakva se poruka salje ostalima onda kad neko ko pise pravila (bar ih je on objavio tada) u kojima pise da je trajni ban za versku mrznju napise: "A svaka religija, pogotovo njene organizovane manifestacije tj. crkve, mora smeti i da se, između ostalog, vređa."

 

Ovde su ljudi banovani trajno za neke komentare u kojima su mislili da se sale odnosno vidi se da nisu imali losu nameru, ali su podsticali diskriminaciju na neki nacin , te su dobijali trajne banove za rasne ili nacionalne uvrede kao i za seksualno opredeljenje. Takvih sam video bar 20 ovde u poslednje 2 godine. Cak i onda kad nisu imali jasne uvrede ili govor mrznje i pokusali da se sale na neki nacin (sto neopravdavam), kao sto je ovde ocigledno dozvoljeno da se sale sa verom i crkvom, redovna pojava. Na stranu to ko je imao kakvu nameru i ko se salio a ko ne, mada u pravilima pise ipak za iskljucivo govor mrznje, sto kod mene postoji razlika no dobro ja svakako nisam nikad krsio pravila povodom te tacke niti cu, covek je pisao da religija i crkva mora smeti da se vredja???

 

Jasno mi je da nece dobiti trajni ban, iako sam upravo dokazao da je ispunio kriterijume za pravila koje je i sam pisao/objavio, mogao bih i da prenesem sta pise u ustavu Srbije no nebitno to sad. Dal ce te da ga kaznite nekako ili ne to je na vama jer ipak vi diktirate pravila i svaki ban vecate ma sta pisalo tamo u pravilima jer ste ljudi a ne kompijuteri, ali molim da se ovakva  vrsta upisa ubuduce ne tolerise i bilo kakvi nipodastavajuci upisi prema veri da ne kazem i verska netrpeljivost ocigledna kao sto ste do sada sankcionisalo za bas svaki ikada upis prema rasnoj i nacionalnoj netrpeljivosti ili seksualnoj opredeljenosti. Takav vam nikada nije promakao u roku od pola sata a ovi stoje ovde od 21h i nikom nista. Ili promenite pravila ili ih primenjujte za sve jednako, toliko.

 

I samo molim da mi neko ne pise da su ovo PDF zalbe, posto sam ja dobijao ban ranije zbog komentara koji mi je bio na zalbama i nisam jedini.

 

Razumecu ja vas unapred kako cete vi da postupite, ipak je bivsi/sadasnji admin u pitanju, ali vas molim bar budite fer prema sebi tamo na privatnom kad se dopisujete da ovakvi ispadi u buducnosti ni njega ni bilo koga drugog ne bi smeli da se tolerisu ukoliko poslednje napisana pravila od vlasnika ovog foruma vaze i dalje.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uvrnuto said:

 

Ako može neka skraćena verzija plz

 

Skracena verzija je da je covek ispunio kriterijum za trajni ban, barem prema napisanim pravilima.

 

Nadam se da neces sad doneti trajni ban na osnovu ove jedne moje recenice iznad (zapravo oboje znamo da mu neceti dodeliti trajni ban u bilo kom slucaju al nije u tome poenta), vec sam detaljno obrazlozio i pisao pravila foruma i dokazao recenice kojom ispunjava kriterijume koji pisu da se po istim dodeljuje trajni ban. Na kraju nije ni poenta u trajnom banu vec u necemu drugom sto jedino mozes da skapiras ako procitas sve.

 

Evo procitao sam ceo svoj upis i ne treba ni 3 minuta da se procita, nije bas da sam napisao nesto sto se cita 10-15 minuta, a i u pravilima pise da ste duzni da procitate i odgovorite, ne u nedogled, ali jednom kako treba.

 

Ok jasno mi je da zamara duzi upis, evo imas moju rec da ako procitas ovo i obrazlozis da vam necu u zivotu vise napisati nijedan ovakav duzi upis na zalbama.

 

Ukoliko nemas vremena da proticas sve ok, molim za odgovor kad budes imao vremena, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ја заиста нисам видео од кад сам на овом форуму да је неко од верника увредио/омаловажавао/исмејавао вас атеиста због тога што сте атеисти. Такав исти третман онда очекујем и супротно. Скоро је неко добио трајни бан јер се видело из уписа да му је Омић сметао јер је муслиман, значи потпуно оправдан бан. Е сад кад је православље у питању онда је шала. Извините али нема шале са тим поготово не таквих грозних и то је за трајни бан као што би га и добио да је окачио као што је већ неко рекао дилдо у облику полумесеца.

Edited by Bogoljub Gagic
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Postoji vređanje religije i vređanje vernika, nije isto. Prvo je obično okej (ali treba voditi računa), drugo nije. Npr:

 

"Zen budizam je odvratna i štetna sekta jer ubija u ljudima osećaj samoodgovornosti" - ovo je vređanje religije, ali sadrži i neki argument, ne bi bilo loše da se preformuliše da se ne bi bespotrebno dizale tenzije među zen budistima na forumu.

"Zen budisti su odvratni" - ovo nije ok.

 

"Muhamed je bio loš čovek" - ovo je opet vređanje određene religije zbog statusa koji taj čovek ima u njoj, ali ne sme da se zabrani jer onda imamo tabu temu i dogmu.

"Alen Omić neće igrati" - zna se.

 

Tange sa likom Belog anđela - vređanje religije (ok samo po sebi), ali postovane isključivo sa idejom provokacije vernika (a ne npr. protesta protiv puritanizma ili štagajaznam), sa cijem da se oni nađu uvređeni (nije ok). U ovom slučaju, vređanje religije nam nije donelo nikakvo saznanje, mogućnost diskusije ili argument, i zato ga treba tretirati kao vređanje vernika.

 

Moja dva obola, a verujem da moderacija ima iskustva i osećaj za nijanse kad u u pitanju ovakve škakljivosti.

Edited by Smrtokapa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dok god se religija ne namece drugima i dok je u okviru bogomolja - niko ne sme da je omalovazava.

Sa druge strane, preterivanje u iskazivanju verskih osecanja, iskrivljavanje osnovne svrhe vere, licemerje crkvenih lica i javnih licnosti treba zigosati svuda i uvek.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Cavani said:

Charlie Hebdo zbog koga je ko zna koliko ljudi ubijeno pokusao da predstavis kao nesto pozitivno.

 

A šta je to negativno u Charlie Hebdo-u? Onda je i Salman Ruždi negativan lik jer je napisao Satanske stihove kojima vređa tanušna religijska osećanja istih/sličnih degenerika koji su u limbu 13. i 14. veka po stupnju civilizacijske razvijenosti?!

 

Mojih pet centi su da je ban opravdan jer vređa Mirotića bez razloga kao pojedinca, ali vređanje verskih osećanja neke grupacije, u ovom slučaju svih vernika na forumu per se, ne sme biti kategorija koja zavređuje ban ni u kom slučaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, robespierre said:

 

A šta je to negativno u Charlie Hebdo-u? Onda je i Salman Ruždi negativan lik jer je napisao Satanske stihove kojima vređa tanušna religijska osećanja istih/sličnih degenerika koji su u limbu 13. i 14. veka po stupnju civilizacijske razvijenosti?!

 

 

Satanski stihovi su umetničko delo (uini stop), roman koji je dobijao književne nagrade i koji zapravo nije pisan sa ciljem da nekoga vređa.

 

Šarli Ebdo je otprilike u rangu ovog posta o kojem diskutujemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Satanski stihovi su umetničko delo (uini stop), roman koji je dobijao književne nagrade i koji zapravo nije pisan sa ciljem da nekoga vređa.

 

Šarli Ebdo je otprilike u rangu ovog posta o kojem diskutujemo.

 

Charlie Hebdo nije usmeren ni prema jednom pojedincu lično, no prema religiji. Ne vređa se pojedinac zato što je musliman, nego islam kao retrogradna religija. Ne znam koji je kriterijum po kome se utvrđuje da je fatwa usmerena ka nekom entitetu ili osobi okej, sve se svodi na princip nosila je kratku suknju. Da li su stvari koje Charlie Hebdo objavljivao neukusne? Pa da, rekao bih da jesu. Ali i GG Allinovi performansi su takođe bili neukusni (hehe), vređali su religijska osećanja WASP-ovaca diljem Amerike, pa to ne znači da je opravdana hipotetička situacija u kojoj neka dijabola ispaljuje rafalčinu u Murder Junkies-e. Poenta je da su se pojedinci ovde sjatili kako bi se kategorija vređanje verskih osećanja uvela kao razlog za ban, što je totalna nebuloza.

 

Mislim da bi odgovarajuća paralela bila da ti ja kažem da si debil jer navijaš za SNS blizanca, što bi, naravno, bilo za ban kao lična uvreda, dok je sa druge strane sasvim okej reći da su blizanci SNS oruđe za budženje rejtinga i raznolike kriminalne aktivnosti, pa ako se neko time oseti uvređenim jer se poistovećuje sa tim klubovima, tough shit. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...