Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Uopšte nije preko očekivanja, barem mojih, to smo mi, Željko, Arena, EL - očekujem da prodamo makar oko 10k sezonskih, max 12k.

 

Ne zanosite se sa Milutinovim, dečko može ladno da bude solid back up centar u NBA, nema šansi da se vrati. Pre će u Oli da ode, ako bude igde po Evropi išao 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Stvarno preko svih očekivanja :Hail:

 

22 minutes ago, Dzep said:

Uopšte nije preko očekivanja, barem mojih, to smo mi, Željko, Arena, EL - očekujem da prodamo makar oko 10k sezonskih, max 12k.

 

Apsolutno, Evroliga posle toliko godina, najbolji evropski trener ikad, možda najjači (na papiru) roster ikad, ljubav nacije prema klubu i košarci generalno... 

 

Kad sam vidio objavu za Makabi od 10k sjetio sam se poznatog Makedonca zvanog Dimče Vaginovski.

 

Bukvalno bi cijela Arena bila rasprodata samo kad bi mogli stalno da dolaze svi koji to žele, tu prvenstveno mislim na jug države i nas iz bliske dijaspore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam izbrojao 5137 prodatih (taken). Ili ti njihovi tagovi u html-u nemaju baš smisla ili je nešto drugo u pitanju. Npr. postoji čitav sektor na nivou 400 koji je rasprodat, ali su sva sedišta u tom sektoru blocked, a ne taken. Možda se određenim navijačkim grupama ostavljaju neka mesta, upiše se da je mesto blocked, da ne bi moglo da se zauzme, pa onda klub direktno proda (bar se nadam da ne dele za dž).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2022 at 10:16 AM, Alex_Serbia said:

A gde ce?

Dojčland valjda, Ulm, ne znam koliko je istina

On 8/23/2022 at 3:39 PM, Cooper said:

Udruženje kluba koristi prepoznatljiv rečnik....  😄

 

 

 

 😆

Ozbiljna je sramota za KLS što Partizan nije izbačen u Ligu ispod šta god to bilo

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Ne kazem da 100% nije istina, ali u kom univerzumu to ima smisla?

Smajli , Lesor + pojačanje

Ja sam više postavio pitanje jer je to trač , u smislu imate li neki info?

Ja lično bih ostavio Koprivica, e sad da sam Koprivica ne znam šta bih uradio, dilema

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milos 3.14 said:

Smajli , Lesor + pojačanje

Ja sam više postavio pitanje jer je to trač , u smislu imate li neki info?

Ja lično bih ostavio Koprivica, e sad da sam Koprivica ne znam šta bih uradio, dilema

Ako je istina - preglup potez. Ako je pozajmica - preglup potez.

Zoc je rekao da je tim kompletiran tako da se nadam da od toga nema nista. Nadao sam se nekome ozbiljnijem od Lesora na 5 ali jbg...

 

Link to comment
Share on other sites

Po onoj pretprodaji za sezonce za proslu sezonu znaci da je bilo prodato oko 4 800 proslog leta.

 

Ako ce sad biti duplo vise, a izgleda da ce biti, to znaci da ce cak svaki drugi kupiti zbog Evrolige, odnosno nisu kupili zbog Zeljka u prvoj ili zbog Partizana kako god. Nekako mi to vise lici na nas da imamo tolike razlike nego na Partizan koji ima privrzeniju publiku u kosarci i manje su oscilirali sa brojnoscu nego mi u zavisnosti od takmicenja.

 

Mi smo drzali rekord od 5000+ sezonskih iz sezone 19/20, sad ste to premasili komotno u nedelju dana i po svemu sudeci imacete duplo vise. Jos da premasite prosecno 14 483 koliko drzimo zvanicno rekord od klubova sa ovih prostora (prosecno gledalaca u celoj sezoni) iz sezone 14/15 a kapiram da ce u prvih 7-8 utakmica biti puno a posle zavisiti od rezultata kao i kod nas sto je.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bice duplo vise jer je klub obezbedio da se Partizan ne seta iz hale u halu nego da celokupnu sezonu provede u Areni kao domacin. 
Zato je i pusteno 80% kapaciteta u prodaju jer je to prosle sezone bilo nemoguce. 
Nije tesko skapirati da klub koji je bio malo domacin u Areni, malo vise u Pioniru ne moze da proda 7k sezonskih i time totalno smanji prostor za prodaju pojedinacnih karata. 
Da ne pricam o razlici u komforu Arena-Pionir, pogotovo kada odvojis poprilicnu svotu novca za odredjeni sektor u Areni.
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 1945 said:

Ako ce sad biti duplo vise, a izgleda da ce biti, to znaci da ce cak svaki drugi kupiti zbog Evrolige, odnosno nisu kupili zbog Zeljka u prvoj ili zbog Partizana kako god. Nekako mi to vise lici na nas da imamo tolike razlike nego na Partizan koji ima privrzeniju publiku u kosarci i manje su oscilirali sa brojnoscu nego mi u zavisnosti od takmicenja.

 

A ima i do toga što je pušten nivo 400 za sezonsku po znatno nižoj ceni. Da je tako bilo i prošle godine, još tad bi otišao rekord, nevezano za takmičenje.

Link to comment
Share on other sites

Moze biti da ste u pravu, ali ja se ne secam da je da je bio pusten ogranicen kontigent sezonskih i da je bila navala i da su u jednom trenutku rekli ne pustamo vise sezonskih u dalju prodaju, ispravite me ako gresim. I na ovom forumu na prosloj temi prelistajte(ili na nekom drugom forumu) pa cete videti da su razlozi za ne kupovinu uglavnom bile visoke cene a ne sto se klub setao iz Arene u Pionir i slicno niti je to iko znao u vreme prodavanih sezonskih jer se secam da je Ostoja obecao Arenu a da se tokom sezone iskomplikovalo.

 

3 hours ago, Ne sam Safete said:

Ispade da su komšije imale kud i kamo bolju posjetu, a ustvari smo bili gledaniji sa Vrapcem & co

 

Ja sam samo preneo zvanicne podatke Evrolige. Niko ne bezi od toga da je Partizan gledaniji u Aba ligi, niti da ce verovatno oboriti taj najgledaniji evroligaski prosek do sada sto se tice nasa dva kluba. Mada kada bi ste imali nas budzet iz Alimpije sezone na primer pa izgubite sanse u Decembru za top8 i nemate ovako jak tim, siguran sam da ne bi oborili ovaj prosek. Kao sto nije bilo ovoliko navijaca u Areni protiv slabijih protivnika u Evrokup grupi sto znate i sami, imali ste prosek od 7000 u Ek prethodne sezone a sada ste sigurni da prebacujete prosek od 14 i nesto hiljada, mozda ako budete konkurentni sa rezultatima onda da realno ali u suprotnom nisam bas tako siguran.

 

U 2009-10 imali ste prosecno 6. 870 navijaca na 8 utakmica kod kuce. (8. po redu)

 

Izmedju ove dve sezone nisam mogao da nadjem podatak al verovatno tu negde isto s obzirom da se igralo u pioniru dosta.

 

U 12-13 imali ste 7 100. (10. po redu)

 

U sezoni 13-14 imali ste prosecno 12 578 na 12 utakmica kod kuce, tu se igralo vecinu u Areni.

 

Posto Zvezda nije tema stavicu u spojler a ne bih da pretvorim temu u Tatu. Samo sam dosao da pisem cinjenice i objektivno komentarisem Partizanovu publiku a usput i sto da ne uporedimo sa vecitim rivalom.

 

Spoiler

U sezoni 13/14: 9700

14/15: 14 483

15/16: 10 439

16/17: 9 818

18/19: 6 277 (izgubljene sanse za top8 jos u Decembru+bojkot navijacke grupe)

19/20: 11 744

20/21-korona, prodali 1500 nepovratnih sezonskih dok su navijaci Partizana skoro svi vratili za novac to su potvrdili Tegi i Ostoja, cisto jedan zanimljiv info nevezan za ovu pricu. Bile su neke kartice vera i vernost i oko 10% je to zadrzalo ostali su trazili povracaj novca. Naravno da to sve ne znaci ko ima verniju publiku, vec samo zanimljiva informacija ako neko nije znao.

21/22-6 042, dakle 1000 manje nego nego vi u Ek. Plus kod vas nevidjen hajp sa Zeljkom i evroligaskim i Nba pojacanjima i najjaci ili u top2 najjaca tima u takmicenju dok smo mi u El bili u par najslabijih po imenina odnosno najjeftinijih.

 

Treba naglasiti da je Zvezda oko 80% utakmica za sav ovaj period odigrala u Pioniru.

 

U Evrokupu u sezoni 18/19 kada smo i mi i vi igrali Evrokup takodje ste imali 1000 vise od nas. Vi 6-mi 5 000. Mala je razlika kada se pogleda, odnosno prenaduvana prica kao da vas ima ne znam kolko vise. I u Aba ligi je prosek oko 1500 vise na 10 godina, svakako nije beznacajno al to kad se uporedi 6 i 7 hiljada realno nije bas tolika razlika.

 

Nisam siguran kada bi Zvezda imala 5 top evroligaskih pojacanja (Exum, Panter, Naneli, Papapetru, Ledej) i da je ostao Radonjic koliko bi i mi sezonskih prodali. Ovako imamo trenera pocetnika i samo jednog top evroligaskog igraca u vidu Nedovica koji se povredi nekoliko puta u sezoni. Martin je igrac u rangu Lesora da se ne lazemo, iste i plate imaju. Bentil koliko i Smajlagic na primer. U svakom slucaju dugo smo u El i nismo konkurentni i nikad nismo imali sastav na papiru konkurentan za top8 od kad je ovog sistema pritom je Radonja bio trener samo prethodne sezone od kad je novog sistema ako ne racunamo kad je preuzeo na pola i nije birao igrace.

 

U sezoni 19/20 smo prodali preko 5000 sezonskih samo zato sto smo doveli jednu ispusenu mustiklu u vidu Gista i jednog ispovredjivanog prekaljenog igraca u vidu Derika Brauna. Lorenco, Beron, i Panter koji je dosao kasnije nisu u tim trenutcima bili afirmisani El igraci cak su dvojica stigli kao macke u dzaku.

 

Dakle moje misljenje je da bi i mi prodali 8-9000 sezonskih da je ostao Radonjic i da imamo 5 vrhunskih evroligaskih kao sto i vi imate sada pa na primer Henrija, Nedovica, Kalinica, Singltona i recimo Dzon Brauna.

 

Tako da mislim da je glavni razlog ovolikog broja sezonskih Evroliga+izuzetno konkurentan tim za Evroligu, plus hajp posle tolko godina El+Zeljko, mada na Zeljka i Partizan mi je realnija brojka od prosle sezone jer kapiram da bi ste opet prodali isti taj broj od 4 i nesto hiljade sezonskih da ste opet igrali Evrokup.

 

 

Svakako Partizan ima vise navijaca u kosarci (u hali, sto je jedino merilo) i to nije nije nikakva tajna. Vec sam ranije izvlacio kolko prosecno je gledalo koga u poslednjih 10 godina u svim takmicenjima.

 

Ono sto sam hteo da kazem je da to sto Zvezda ima mnogo navijaca rezultata odnosno takmicenja u kojima igra koji su dolazili prve 3 sezone u Evroligi to je zato sto smo igrali top16-top8-kos razliku od top8 tim redom kasnije se taj broj znacajno smanjio. Tako ce i Partizan imati verovatno veci prosek sad u Evroligi na jos vise utakmica nego sto je imao u Evrokupu i onom sistemu. Jos manje je imao kada ste igrali u Fibinoj Ligi Sampiona. To je sve u neku ruku i razumljivo sa aspekta prosecnog gledalaca, mi koji volimo svoje klubove a ne samo navijamo za njih ipak drugacije dozivljavamo ljubav prema klubu i kosarci. U ovome kapiram da ce se pronaci i oni koji iskreno vole svoje klubove i pratili bi i u beton ligi i oni koji samo navijaju i prevashodno navijaju za rezultat, kao Jokic sto je lepo objasnio pa ih je to pogodilo. Nadam se da me sada vas par razumete sta sam hteo da kazem jer nisam imao neku losu nameru vec pisem objektivno i baratam brojevima i cinjenicama a ako nesto nije tacno, ispravljajte.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 1945 said:

dok su navijaci Partizana skoro svi vratili za novac to su potvrdili Tegi i Ostoja, cisto jedan zanimljiv info nevezan za ovu pricu. Bile su neke kartice vera i vernost i oko 10% je to zadrzalo ostali su trazili povracaj novca. Naravno da to sve ne znaci ko ima verniju publiku, vec samo zanimljiva informacija ako neko nije znao.


Ovo si bio jednom napisao i na Zvezdinoj temi, nisam stigao odmah da ti odgovorim, pa sam zaboravio. Odakle uopšte opcija da neko traži povraćaj novca?
Ovde ne mogu da pronađem nikakvu info o eventualnom vraćanju novca: https://kkpartizan.rs/sr/vest/2830/partizan-ipak-puni-arenu-kartice-vera-i-vernost-u-prodaji-od-25-septembra
Tačno se znalo šta predstavljaju te kartice. Pa ako može neki izvor toga što su Tegi i Ostoja potvrdili.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 1945 said:

...

 

Nevoljno se upuštam u ovakve tata rasprave, ali ajde.

 

 

Vaš predsednik je tipičan predstavnik srpskog političara danas, zbog kojih smo danas zemlja trećeg sveta na koju svi u Evropi gledaju podozrivo. I, ono što je vezano za ovaj slučaj, ne veruju podacima koji dolaze odavde. Pa smo tako pobedili koronu (više puta), imali najveći rast BDPa, lideru u regionu po koječemu... sve se može kad nema časti i (samo)kontrole. Nije problem da se izmene podaci o broju preminulih, nije problem da se uđe u arhiv i popravi šta treba. Zato nam više niko ništa i ne veruje, zato nemamo nikakvu tradiciju, zato što ništa nije sveto, ništa se ne poštuje.

 

Pa tako i ove tvoje brojke, okači mačku o rep.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...