Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Dobar je bio Dek večeras, punio je Ledeja al je vala njega Ledej žestoko napunio. Ledeju i ne možeš mnogo zameriti, on gotovo i da nije izlazio iz igre u ove dve utakmice. Večeras je bio odličan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Volter said:

Ledeju i ne možeš mnogo zameriti, on gotovo i da nije izlazio iz igre u ove dve utakmice. Večeras je bio odličan.

 

Kao i uvek guli ozbiljnu minutažu i obavlja opasan posao na obe strane terena. Previše je morao da izmišlja poene u napadu da bi odbrana bila bolja. Ali mora da pazi šta radi na terenu, jednostavno mora.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam zaista nista pametno da kazem nakon ovoga bez da i prije ovog meca sam rekao da se previse nekosarkaskih stvari dogodilo u ovoj seriji uglavnom na stetu Partizana da ne ostavi nikakvog traga na ekipu. Bas je ozbiljna mentalna priprema bila potrebna i svakako je ovakav ishod bio moguc nakon svega. Da ste ovo nocas dobili imao bi povjerenja da mozete nakon svega sto vas je snaslo i da osvojite, sad u ovoj petoj utakmici Real je opet favorit i bice masu teze bez obzira na povratak Puntera. Prije ce se jos jedna tuca desit tamo no sto ce biti dozvoljeno da se vratite sa pobjedom odatle.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djole said:

Zvanicno nismo, ali ja ti kazem da mislim da nam je jasno stavljeno do znanja da nece biti prihvaceno. I mogli smo da idemo zvanicno, da se pobunimo (na stranu sto je ostoja beskicmenjak koji ne sme sam ni do toaleta bez da pita vrhovnog vodju) ne igramo EL mozda vise ever, to naravno bude velika sramota za njih ali koju osim nas nece niko pamtiti duze od 5 dana. I ok mi je i ako neko misli tako da treba ali treba biti realan. 
 

Koji smo mi interes imali da igramo veceras evo reci ti meni? Cisto kosarkaski, ne stvari van terena. 

 

Iz mog ugla nismo mogli imati nikakav racionalan interes. No to je potpuno irelevantno jer je odluceno drugacije. Da li je taj neko drugiTM odlucio umesto nas ili u saradnji sa nama, mozemo polemisati. Mislim ono, ne zna se sta je gore: opcija a) u klubu su znali da nam je igranje vcrs siguran put u g5, ali su pristali da idu u korist stete kluba jer im je tako receno 2) percepcija je bila da se ne odlaze jer eto sad cemo nabrzaka da ih isklepetamo

Link to comment
Share on other sites

Mi smo večeras izgubili 7 razlike, pri čemu smo mi šutirali bacanja 10/19, a oni 17/19, a ušli smo u tekmu sa 12 poena minusa (početak nam je bio užasan, osjetio se trag ove pogibije na koncentraciju igrača), Nunnally, Exum i Lessort su odigrali možda i svoje najgore tekme u sezoni.

 

Vrlo sam optimističan pred tekmu u Madridu, vraća se Punter, imaćemo vrijeme za psihološki oporavak, odmor i pripremu (Real igra ACB za vikend) i, da se ne lažemo, povreda Decka im je veliki udarac. Ja sam ubijeđen da prolazimo.

Edited by Beonegro
  • Like 10
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Barkley#34 said:

Više smo imali skokova u napadu i manje izgubljenih lopti. Ali zato 26% za tri i 52% sa penala.

 

Dve utakmice u skroz poremećenim okolnostima igramo egal i pored svega gubimo na loptu-dve. Mogu da nas razvale tamo, ne sporim, mogu i da naprave pritisak, može svašta da bude, ali... ne vidim zašto se ovaj tim ne bi ponovo borio, odigrao svoju igru i ponovo ih iznenadio.

Nisam pametan sta bih prognozirao u petoj. Partizan bez Avramovica, Real psiholoski poguran, domaci navijaci i verovatno barem blago domacinsko sudjenje u Madridu, Panter je mozda malo ispao iz ritma...Moze doci i do velikog psiholoskog praznjenja igraca usled propustenih sansi i moguceg obrta situacije. S druge strane, Real bez Jabuselea,Poirea, najverovatnije Deka,  sa spanskim Dovlom nasuprot Zeljka , kao i uz utisak da Partizan ipak bolje i smislenije deluje od njih kroz seriju. Dodatan protivnik Realu je gust raspored.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Svetla tacka je da je Arena polozila ispit(e) sa cistim desetkama, uprkos svim strepnjama i ocekivanjima posle svega iz G2...

 

Svi smo smoreni i utuceni da o tome previse mislimo sada, ali vrlo vazan korak za nase buduce obitavanje u EL.

 

Iskreno, polozili ste sa 10kom u utorak.

 

Ovo veceras je bilo kao na nekim sedativima + totalna utucenost zbog stravicnog nesrecnog slucaja, tako da ne znam bas da li bi i nekim najgorim umobolnim sipkasima palo na pamet da prave neka sranja. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Mi smo večeras izgubili 7 razlike, pri čemu smo mi šutirali bacanja 10/19, a oni 17/19, a ušli smo u tekmu sa 12 poena minusa (početak nam je bio užasan, osjetio se trag ove pogibije na koncentraciju igrača), Nunnally, Exum i Lessort su odigrali možda i svoje najgore tekme u sezoni.

 

Vrlo sam optimističan pred tekmu u Madrida, vraća se Punter, imaćemo vrijeme za psihološki oporavak, odmor i pripremu (Real igra ACB za vikend) i, da se ne lažemo, povreda Decka im je veliki udarac. Ja sam ubijeđen da prolazimo.

 

Znači ti i dalje radiš čučnjeve i kvadriceps?

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Mi smo večeras izgubili 7 razlike, pri čemu smo mi šutirali bacanja 10/19, a oni 17/19, a ušli smo u tekmu sa 12 poena minusa (početak nam je bio užasan, osjetio se trag ove pogibije na koncentraciju igrača), Nunnally, Exum i Lessort su odigrali možda i svoje najgore tekme u sezoni.

 

Vrlo sam optimističan pred tekmu u Madrida, vraća se Punter, imaćemo vrijeme za psihološki oporavak, odmor i pripremu (Real igra ACB za vikend) i, da se ne lažemo, povreda Decka im je veliki udarac. Ja sam ubijeđen da prolazimo.

 

Zaista bih voleo da delim tvoj optimizam, paradoksalno buduci da je uglavnom bilo obrnuto cele sezone.

Stoji sve sto si napisao, ali psiholoski teret koji je nastao poslednjih 5/6 dana su mi nezamislivi. Neki igraci deluju skroz bez samopouzdanja. Exum ili vuklja povredu, ili ga je incident uzdrmao. Uz to, ispao nam je izuzetno bitan clan rotacije zbog povrede, a pita se nesto i Real, koji iako nije briljirao ove dve utakmice, ima sav momentum na svojoj strani, kao i publiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao volje da bilo šta pišem ili smatram pre utakmice, gledajući izjave Željka i igrača jutros, prosto mi je bilo jasno koliko su ubijeni u pojam. Baš nije trebalo da se igra.

 

Real mora da se zgazi u petoj, čisto košarkaški, nerealno je koliko smo bolja ekipa. Valjalo bi to potvrditi na parketu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta je sa Poirerom, on je odigrao G2, bio na terenu 20ak minuta, imao indeks +15, čak i plus na parketu i bio među smislenijim igračima Reala -- jel on definitivno aut za G5?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Šta je sa Poirerom, on je odigrao G2, bio na terenu 20ak minuta, imao indeks +15, čak i plus na parketu i bio među smislenijim igračima Reala -- jel on definitivno aut za G5?

Neko reče da se povredio na zagrevanju pred G3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta je sa Poirerom, on je odigrao G2, bio na terenu 20ak minuta, imao indeks +15, čak i plus na parketu i bio među smislenijim igračima Reala -- jel on definitivno aut za G5?
Eto koliko pratis. Bitno je da znas da je Ledej prljav igrac, a nisi ispratio da se povredio na zagrevanju pred g3.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Kosjan Willavić Psihološki su pogurani ali su i svesni da smo ih ili nadigrali ili bili egal u svim utakmicama u seriji. Za mene je i taj psihološki faktor takođe egal.

 

Što se svega ostalog tiče, sve je moguće. I da se nekom stegne ili opusti ruka, problemi sa faulovima ili snagom... Svaki ishod mogu da zamislim na kraju, jedino što sam ubeđen da se kolektivno nećemo raspasti kao npr. u Tel Avivu, Valensiji ili ranije u Berlinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu se bas ne slazem. Mislim da je jedan ovakav masovan dogadjaj, sa tako velikim ulogom, uzavrelim strastima, a sve dok se ljudi jos uvek nisu trgli od soka, u stanju preosetljivosti, straha, bila zapravo jos jedna epska glupost i nepotrebno izlaganje svih tih ljudi i njihove dece dodatnom riziku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Iz mog ugla nismo mogli imati nikakav racionalan interes. No to je potpuno irelevantno jer je odluceno drugacije. Da li je taj neko drugiTM odlucio umesto nas ili u saradnji sa nama, mozemo polemisati. Mislim ono, ne zna se sta je gore: opcija a) u klubu su znali da nam je igranje vcrs siguran put u g5, ali su pristali da idu u korist stete kluba jer im je tako receno 2) percepcija je bila da se ne odlaze jer eto sad cemo nabrzaka da ih isklepetamo

Ajde prestani. Imajući u vidu da danas nije bio dan žalosti u Srbiji, Partizan nije imao NIKAKAV formalno valjan osnov da traži da se danas ne igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet isti komentar kao posle treće - ponosan na ekipu, velika borba iako se od starta videla ta nervoza i koliko je sve ovo negativno uticalo na nas.

 

Nikako ne mogu biti optimista, pretpostavljam da Real nije vezao 3 poraza od neke ekipe na domaćem terenu, u svojoj dugog istoriji. Ali ok, bar ćemo imati Pantera, pa da probamo. Aleksu ne mogu da prežalim.

Da se smisli nešto za neverovatnog Tavaresa, plus da pogodimo koji šut više.

 

Biće naravno bitno i suđenje, mi smo ekipa koje 2-3 sitne odlukice lome. Tragično je bilo danas gledati Matea koji se žali na svaku odluku od 15. sekunde do kraja meča, sve bez nagoveštaja tehničke. Šta je fora kod sudija, kulturan je dok plače oko suđenja!?

 

Kako god, pošibati se još jednom, naterati ih da se preznoje, pa kako bude, biće.

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Real je sve 4 utakmice bio tu oko 80 poena. 

 

Sa druge strane iskreno ne znam kako smo mi uspeli u  ove 2 utakmice da za 37 minuta damo po 77 bez Pantera.

 

Problem je bila završnica, što zbog rotacije, što zbog manjka bekova, ali najviše zbog igrača koji diriguje tim poslednjim minutima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da, voleo bih da neko od igrača Reala da izjavu kako im je bilo u BGu.

 

Posle one tuče, ovi evropski portali, košarkaški influenseri i ostali se takmičili u opisivanju pakla koji ih čeka, u fazonu samo da se izvuku živi iz Arene. Odigrali 2 tekme, nikome dlaka sa glave nije faula niti se desila jedna ružna situacija po pitanju navijača.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Jedino dobro u celoj priči je što je mesecima unazad probijena barijera na gostovanjima, te nema velike razlike u kvalitetu igre kod kuće i na strani.

 

Propuštene su dve šanse, ali uzimajući u obzir sve okolnosti, Real će biti znatno oslabljeniji.

 

Ovo bi bilo rešeno večeras uz par bacanja i barem ispodprosečne partije Nanelija. Loši procenti, pa smo i bez najvećeg oružja odigrali egal utakmicu.

 

Neprijatno je, boli poraz, boli to zbog kojih okolnosti smo došli u ovu situaciju, ali igra se još, i nema razloga da se ne veruje u prolaz. 

 

Šest dana je i više nego dovoljno da se ekipa presabere i mentalno pripremi za Madrid. 

 

Nakon svega, karmički nema lepšeg epiloga od pobede u Madridu.

 

A poraz, poraz u sportu svakako nije tragedija, tu je život da nas na to podseti.

Edited by fillam
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...