Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

6 hours ago, goldberg said:

 

Pa ne, najbolje da se potrosi jos pola miliona jer u timu mora da budu 12 skupih kosarkasa i da onda biramo koju skupocenu zvezdu cemo da klupiramo jer joj ne ide.

 

Svi igraci na pozicijama 1, 2 i 3 osim Trifunovica su dovedeni da igraju, niko od njih nije neki Jovanovic ili Petrovic ili slican junior pa da sedi na klupi jer se odjednom igramo Maccabija. Tu su 4 skupa stranca, Madar, Andjusic i Avramovic i svi moraju da dobiju neke minute.

 

Zato je logicno da neko od krila mora da pokriva malo i poziciju 4. Naveo sam i primer F4 Fenera sa centarskom linijom Udoh - Vesely - matori Antic od 35 godina -  mladi i (ne)talentovani Duverioglu. Sa trojke pomagali Kalinic i Datome, trener isto bio Obradovic.

 

I sve je ovo poznato i lako proverivo, ali ne, najlakse je navijacki napisati "haha, pises idiotluke kao i obicno". Daj da onda postoji samo tata tema na kojoj niko nece ni da se potrudi da procita sta pise u postu i na kojoj cemo svi jedni druge da polivamo smecem.

 

 

 

Kakvih pola miliona, čemu takvo lupetanje, opet? Tezgaroši tipa Tajus koji igra za 25k mesečno, a on je još i igrač koji ima solidan rejting i u ovim godinama. Pričamo o nekom igrača za rotaciju, tipa 20k mesečno x 3-4 meseca. Tih recimo 60k bi mogli da budu osigurač, jer ako izostane bilo ko od ove dvojice, nas nema nigde.

 

Taj Fener ti je očajan primer, Judo i Veseli na vrhuncu snage, jedan od najboljih parova na 4-5 u novijoj istoriji EL. Antić kao veteran i 3-4 opcija tu, savršen za tu ulogu. Plus Duverioglu, čisto da se nadje. Da ne poredimo kako na 4 izgleda Kalina u odnosu na bilo kog krilnog igrača Partizana.

A i tada je Žocu bilo jasno da to može biti problem, pa je doveo Beneta na 4 u januaru. Nego, kako su ovi svi igrali dobro i bili zdravi, nije uspeo da se nametne, plus naravno problem sa njegovim snalaženjem u Evropi. Ali nije poenta to naravno, nego da je imao ozbiljno telo u rezervi na klupi, pa da je zagtrebalo, imao bi koga da gurne u vatru.

 

Ni ja ne bi pomislio da priželjkujem još jednog visokog da iko može da kaže otprilike kada će Balša biti spreman.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hajlajt meca - 4/4, plan je da se Lesor vise ne vraca na parket. Medjutim, Smajliju se kaki (for real), trci u svlacionicu kao furija, vraca se Lesor. Smajli posle par min trci nazad i ulazi opet u igru, potom ide ona NBA akcija i alley-oop kucanje.

 

Kako je lakse skociti kada obavis sta imas 😁

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 24
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cooper said:

 

 

Ovo je bilo mnogoooo jako, i tačno sam ispratio zašto ova reakcija

Ranije kad su oni bili u zoni Smajli se izvukao i šutnuo trojku preko Fala sa onog najčudnijeg mesta nije ni korner nije ni 45°, i Željko tu popizdeo i pokazao mu finta šuta pa na ulaz ne može čovek da te stigne ima 2.8 

Onda se Smajli ispravio i to su ovi poeni Dantea, mnogo jako je i što Alen prvi Željku pokazuje na foru "to je to", čak je do kraja par puta preskakao šut koji je mogao da uzme 

 

Nerealno kako čovek ko šah da igra, tako pomera i daje instrukcije igračima i pusti da se sve odvije, još 2 puta je imao one reakcije kad podigne ruke na foru "pa tako jebote, jednostavno je" 

 

Savršena utakmica, nema puno šta da se priča, iz nje poneti samo samopouzdanje i ajmo po te Litvance, možemo. 

 

Crno beli bravo bravoo 🖤🤍

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, pendulum said:

Veečras se nadam jednoj laganoj pobedi.

 

Hvala.

 

20 hours ago, pendulum said:

BAJERN
MONAKO

Makabi
BASKONIJA
Valensija
Zvezda

ASVEL

Žalgiris
Bajern
FENER
ALBA

 

5 od 7. Idemo ka 9 od 11 u ovom nizu 🙂

 

Poslednjih 9 kola - skor 7:2. Kod kuće 5:0, na gostovanjima 2:2.

 

Prosečno dato 83,80 poena. Na niovu cele EL, najbolji prosek imaju Baskonija i Oli sa 85,40 pa sledimo mi sa 84,20, pa Real sa 83,60.

 

Prosečno primljeno 77,90 poena. Na nivou cele EL najbolji prosek ima Oli sa 76,40, pa slede Žalgiris sa 76,80, Real sa 77,30, Armani sa 77,60 i komšije sa 77,90.

 

Dakle, u poslednjih 9 kola, KKP je treći najefikasniji tim lige (kao i tokom cele lige) i peti tim po broju dozvoljenih poena protivniku (na nivou proseka cele EL smo drugi otpozadi - i to se lagano popravlja zbog poslednjih rezultata).

 

Not bad. Idemo dalje.

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Ne znam da li bi bilo dobro sutra da Efes načne Žalgiris ili ne. Time bi se i Efes vratio u igru, ali nam se onda Žalgiris približava na 1 pobedu razlike. 

 

Da li je navika ili renome Efesa, no ja ne ocekujem da se sa njima šibamo za neko 8.mesto do kraja ligaskog dela. Mislim da je za nas daleko bolje da nam oni spuste Žalgiris, pa da u petak probamo da ih pobedimo i dupliramo medjusobni. Efes cemo tesko dobiti tamo, a jednako tesko cemo izgubiti sa manje od 3 razlike.

 

Svakako ocekujem da oni sada dodaju gas, a imaju goriva u rezervoaru najvise u celoj EL.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni isto deluje kao SF da Efes ne bude u top8. Vratio se Larkin, dopunili centarsku liniju sa Singltonom. 

 

Ali u naredna 3 kola ozbiljni izazovi za njih: Žalgiris, pa u gostima Oly, pa kući Real. Sa 2 pobede tu ostaju u igri, sve ispod toga bi moglo da im zakuva situaciju ozbiljno. Doduše posle toga mnogo lakši raspored.

Link to comment
Share on other sites

Biće interesantno videti koga će Kari pozvati za Grčku u terminu kada je na programu tekma kući protiv Fenera.

Ako krene dalje od Đuse biće problema.

Nama za tu utakmicu trebaju više i Trifa i Smajli i Avram.

Posle za Britaniju neka vodi koga hoće.

Link to comment
Share on other sites

Inače, jako mi je bio brutalan specijal iz auta tipa 2 min. pred kraj tekme. Kada je Smajli fauliran pri zakucavanju. 

Nije mi jasno da imamo puno problema sa izvođenjem auta, što na protivničkoj polovini, što na našoj kad nam stanu u neki pres.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno rasporedjena minutaza, osim za Ledeja koji je riljao 31 minut. Sledeci je Lesor sa 25, sto je za njega kao mali odmor. Panter, Nun i Exum igrali svega 21, 21, 20. Ostali vremenski ni celo poluvreme.

 

Taj deo nam se namestio odlicno pred petak. Sad, ako bi mogao i onaj drugi deo, gde mi nismo samo bleda senka koja igra kao muva bez glave kada izadjemo iz Arene.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vezano za Željkovu energiju sinoć i reakcije kraj terena, definitivno se rijetko može vidjeti u onom raspoloženju i onako evidentno zadovoljan, ali još jedan momenat mi je zapao za oko. Prave nam seriju od tipa 6-0 uz neke naše propuste, očekujem da će Željko odmah to da kida TO-om koliko god da je razlika velika, međutim i on i ekipa su bili nekako u fazonu sve kul, samo igraj, sad ćemo ovo da ispravimo i da nadoknadimo. Možda ne toliko bitan detalj, ali mi to daje neki utisak da stvari polako dolaze na svoje mjesto i da je povjerenje na visokom nivou. 🙂

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Uh, kad bi nekako dobili ove četiri naredne, a sve su "dobivive"...

 

Inače, već sam u 3-4 situacije počinjao da pišem nešto u vezi Ostoje a da ne ispadne da ga branim. Pa sad kad je izašlo ovo sa kaznom za navijača možda je trenutak.

 

Realno, nije nikom milo da nas vodi naprdnjak ali na toj listi govnara teško da nam je mogao dopasti bolji. Mislim, kakva je lista... 🙄

 

Osim toga, politika aside, stvarno smo počeli da ličimo organizaciono na pravi klub, doba Toše i Šikija se danas sjećamo samo kroz viceve. Kad sam otišao u Arenu protiv Monaka osjećao sam se prvi put kao da sam stranac u sopstvenoj dvorani. Jednostavno, navikao sam bio na dvosatne redove ispred sale, nindža kornjače, pretresanja, izuvanja i šta sve već ne. A ušao sam kao gospodin za pet minuta, manje mi je trebalo nego na Bernabeu. I osjećao se udobno i bezbjedno, nisam morao da se izguram sa nekim lobanjama za mjesto, čekalo me i kad je dvorana već bila puna. Možda mlađima ovo sve čudno zvuči ali za nekog ko je odrastao uz klub u devedesetim ovo sad je najzapadnija Evropa. Ako mislite da Evroliga nije prepoznala ove pomake i da smo dobili divlju kartu samo zbog Željka grdno se varate.

 

Kudos i za ispaljivanje Ćoravog za saopštenja, to mi je znatno popravilo raspoloženje vidjevši ga kako danima grize svoja muda kao autoimuna bolest koja se, u nedostatku prave opasnosti, okreće izjedanju organizma iznutra.

 

Tek nakon svega da pomenem da Ostoji vjeruju i Dule i Željko da me ne isprozivate za neko idolopoklonstvo, mada njihova riječ apsolutno ima posebnu težinu u rezonovanju. I treba.

 

Stoga, da li mi je drag Ostoja - apsolutno ne. Da li ću ga trpiti sve dok bude radio u interesu Partizana - uslovno da. Uslov je da u okviru svog klupskog djelovanja ostane u zakonskim i moralnim okvirima.

 

Otprilike mislim da je Dule ovo imao na umu kad nam je poručio da budemo pametni i da gledamo interes kluba a ne lične preferencije. Pa ko bude imao želudac.

  • Like 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kad sam otišao u Arenu protiv Monaka osjećao sam se prvi put kao da sam stranac u sopstvenoj dvorani.

 

Isti osećaj. + protiv Makabija,ako se ne varam, policija reguliše izlazak sa parkinga na auto-put, na kome smo se pojavili za bukvalno 5 minuta. Zašto to ne rade na svakoj utakmici,nemam pojma. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Uslov je da u okviru svog klupskog djelovanja ostane u zakonskim i moralnim okvirima.

Ma da, sasvim smo u zakonskim okvirima. :lol_2:

 

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Realno, nije nikom milo da nas vodi naprdnjak ali na toj listi govnara teško da nam je mogao dopasti bolji. Mislim, kakva je lista... 🙄

Podseti me na onaj vic kad je umro neki starac koji je bio teško đubre i nisu mogli da nađu nikog da kaže bar neku lepu reč nad sandukom. Na kraju se javio jedan i reče Pokojnik je bio zlatan... u odnosu na svoja tri sina. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...