Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, Luchifer89 said:

Litvankaaa, izmedju top8 i dna,

još samo stojiš ti, Litvanka

 

Možda bi trebalo da se skloniš od tuda

i da počneš ispočetka?

 

😄

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

U Kaunas kada pođem ja,

prati me skepsa grobara,

Litvanci i sudija, al' dvan'est pobeda,

Dvan'est pobeda je moja sudbina.

 

Pobednička!

 

Opet ista mantra:

1. Ne dozvoliti im da odu na plus 10 u prvoj četvrtini;

2. Ne dozvoliti im da skupljaju skokove u napadu, i

3. Ne gubiti lopte po principu lopta direkt njima u ruke = jeftini koševi.

 

Ako ovo odredimo, onda smo sebi dali šansu, a da l ćemo je iskoristiti, videćemo...

 

Zek, ovog puta u tebe gledam, moraće još jedna ratnička i efikasna partija da padne

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Ja sam pesimista. Mislim da ćemo da porađamo poene, a i kad uhvatimo igru u napadu, da ćemo to poništiti lošom odbranom.

 

Iskreno, mnogo više nade sam polagao u gostovanja Asvelu, Valensiji...

 

Ma i ja sam, druže Realni, ovde sam nas unapred prežalio, što mi teško pada jer em smo to mi i mislim da dobijamo gde god da igramo, em su to Zeleni koje stvarno nikako ne volim... Valensija nam je bila zicer, al prošao voz

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Ja sam pesimista. Mislim da ćemo da porađamo poene, a i kad uhvatimo igru u napadu, da ćemo to poništiti lošom odbranom.

 

Iskreno, mnogo više nade sam polagao u gostovanja Asvelu, Valensiji...

Ja sam se nadao pred Valensiju, ali su mi ogadili košarku te večeri. Neka se večeras ostvari neka od Džepovih tačaka i puna kapa.

Link to comment
Share on other sites

Ključan će biti duel pod košem Šmits&Hejes vs Ledej&Lesor.

 

Ne bi me iznenadilo da Žoc ostavi nekoga na klupi za početak, jer tu ne smemo dozvoliti rani ulazak u probleme sa faulovima.

 

I Smajli ne sme da bude u minusu kad je kod njih ona bukva Birutis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

 

Nisam ni ja neki optimista, onu mrvu temeljim na tom da je Pionir znatno neprijateljskije okruženje od Žalgirija i da znatno odmorniji dočekujemo utakmicu.

 

Znači ,kec k'o vrata. 😁

 

1 hour ago, Dzep said:

 

Ma i ja sam, druže Realni, ovde sam nas unapred prežalio, što mi teško pada jer em smo to mi i mislim da dobijamo gde god da igramo, em su to Zeleni koje stvarno nikako ne volim... Valensija nam je bila zicer, al prošao voz

 

Da ne bude da sam 100% pesimista.

 

Možemo i da dobijemo, ali par jakih uslova:

 

1. Odnos asistencije+ukradene / izgubljene, kao na prethodnih par tekmi, ili barem slično. 

2. Kontrola skoka u smislu da smo egal, ili neki manji minus, ništa drastično.

3. Napad iz individualnih rešenja. Volim ja timsku igru, ali ne verujem da ćemo moći živeti od toga previše. Potreban je dovoljan broj individualnih i max 2 na 2 rešenja, dobrog šuta kad sve ostalo stane. To je bio recept i u prvom meču, kada je Panter rešavao svaki put zagusti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

3. Napad iz individualnih rešenja. Volim ja timsku igru, ali ne verujem da ćemo moći živeti od toga previše. Potreban je dovoljan broj individualnih i max 2 na 2 rešenja, dobrog šuta kad sve ostalo stane. To je bio recept i u prvom meču, kada je Panter rešavao svaki put zagusti.

To je super kada sento koristi kada ostalo stane, kada treba izmisliti poen ili kao deomtaktike u nekom periodu. Problem je kada takva igra postane sve i svja maltene od početka. Od tog trenutka nas čitaju kao knjigu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sudije puste tuču (a hoće, inace domaći teren Žalgirisa ne bi bio to što jeste), bolje bi nam bilo da uđemo u istu.

 

Međutim, ako bude last season Huventud scenario (oni biju li biju, Ana nama duva za svaki kontakt), tu je kraj bilo čega. A pre će se desiti nešto tako nego fer fajt.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da ne kukamo avansno.

Žalgiris je kod kuće izgubio samo dve tekme i svakako imaju jak domaći teren koji svim snagama brane. Ne bi bila nikakva tragedija izgubiti tamo, ali imamo čemu da se nadamo.

U pitanju je ekipa koja godinama izgleda kao neka Duletova projekcija idealnog Partizanovog sastava. Nije to neki vrhunski kvalitet ali hustle, timska igra, protok lopte, u sinergiji sa publikom, lome i mnogo jače ekipe od nas.

KKP ima fizikalije da odgovori i tom i takvom Žalgirisu a napadački talenat je svakako na našoj strani. Ostaje ta timska sinergija koja se kod nas često zagubi i neka letargija koja se javi kada nam ne ide ništa po planu. Iako smo, moram da naglasim, pokazali više puta da i iz te letargije možemo da se vratimo (nešto kao taj Žalgiris), ali smo retko uspevali da prevalimo i taj poslednji korak i dođemo do pobede, kada su u pitanju gostovanja.

Ono što smo mi teško branili dosad su ekipe sa dobrim protokom lopte i šutem spolja. Verujem da će to biti opet problem večeras ali i da dosta bolje izgledamo i na tom planu poslednjih par tekmi. Sa ekipama koje pokušavaju da guraju loptu dole ili forsiraju ulaze do koša mi imamo mnogo manje problema tako da ih treba što više uvoditi u tu igru koja nama odgovara i gde se osećamo komfornije, koliko je to moguće.

Neka naša prednost je to što smo malo rasterećeniji, a njima ova utakmica dolazi pod moranjem posle dva vezana poraza, pogotovo što su ovde već upisali 1 i gledaju sa optimizmom ka F4 u Kaunasu.

Opet imam neki dobar osećaj, pa aj da vidimo da li me vara :)

Napred Partizan!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pendulum said:


Ono što smo mi teško branili dosad su ekipe sa dobrim protokom lopte i šutem spolja. Verujem da će to biti opet problem večeras ali i da dosta bolje izgledamo i na tom planu poslednjih par tekmi. Sa ekipama koje pokušavaju da guraju loptu dole ili forsiraju ulaze do koša mi imamo mnogo manje problema tako da ih treba što više uvoditi u tu igru koja nama odgovara i gde se osećamo komfornije, koliko je to moguće.

 

Problem je sto kod nas ne postoji ta vrsta konstante, narocito u gostima. Taman kada izgleda da smo uhvatili neki momentum, dodje prelak poraz u Barseloni. Potom uhvatimo momentum protiv Efesa i Fenera, pa naidje Tel Aviv i 90 lakih komada. Porom ekspres oporavak protiv Baskonije, pa ponor u Valensiji i primljenih 89. Sada smo vezali 2 odlicne odbrambene partije (i jednu napadacku). Verovati da je to opet neki momentum koji bi trebao da se prenese veceras je recept za gorku pilulu.

 

Nadam se, da se razumemo. Ali nadu uopste ne zasnivam na formi ili momentumu, vec na tome da ce na teren izaci onaj Partizan koji ce biti spreman da ide na gušu, kao u Pioniru ili Istanbulu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...