Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Gledao tekmu, Exum se mnogo trosio celu tekmu jer vam je igrao i pleja i glavnu opciju a imam utisak da je igrao svih 40 minuta, kada je promasio bacanje a on ruke na kolena crknut... pa cak i NBA ne jasu skracenu rotaciju 7 igraca celu sezonu nego samobu plejofu... i tu je krivica samo Zeljkova jer je trebao da selektira igrace koji makar mogu da odmene ove na par minuta da se odmore, nije moguce da u celoj Srbiji nije mogao da nadje 3-4 igraca za po 10 minuta kosarke u regularnoj sezoni

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dzep said:

Najviše u stvari boli nedostatak transparentnosti.

Rekao bih da to nije transparentnost nego logika. Da za bar 60% stvari od nabrojanih i onih nepomenutih svi shvate o čemu je reč a ono ostalo ide na to da je trener-trener a publika-publika. Ovako je malo šta jasno i to drugu sezonu zaredom.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 u pravu si, može i tako da se nazove.

 

Trener nam govori kako je ponosan na publiku i da Partizan ima košarkaški pismenu publiku a kako to onda većini te pismene publike rotacije u većini slučajeva nisu ni malo jasne? Ako već vidiš da nisu, pojasni stvari, ispravi, umiri, uradi nešto. Ovako imaš publiku koju em nerviraju rezultati em nelogičnosti u igri i rotacijama, a ne vidi se da ikako reaguješ. 

 

Tačno ću morati da jurim bebisiterku za Sv Nikolu, moram da idem da gledam utakmicu protiv FMPa, to će da bude shitshow 😂

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah drugo poluvreme. Nepametna igra celog tima Partizana, deluje mi da neki igrači ne j.. trenera ni 2%. 
Komšije trebao bi neko da dobije otkaz. Kako to ne može biti trener mora biti neki igrač(i). 
Bilo bi pametno i da malo smanjite ambicije a ne vratili se u EL posle x godina i odmah idete na F4. Nerealno. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anubisgrau said:

koji će delirijum da zavlada kad drknete asvel, mmw

 

To jedino može da bude neko decembarsko čudo, stvarno ne vidim kako to možemo da uradimo u trenutnoj formi i trenutnom stanju uma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se pogrešno akcentuje dosta izgubljenih mečeva u završnicama kao glavni problem ovog tima, a mnogo veći je što se do takvih završnica uopšte dolazi.

Željko potroši po jednog nosioca na skoro svakom meču, što fizički (Lessort excluded, čovek je fenomen), što mentalno... Uskoro može da ostane bez aduta u rukavu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, anubisgrau said:

koji će delirijum da zavlada kad drknete asvel, mmw

I da se to desi bice na neko sutersko ludilo a ne na kvalitenu i smislenu igru....to bi nam samo zamazalo oci i produzilo divljanu Pantera i rotaciju od 6,7 igraca.....kaze Zeljko veceras da K.K.P ima "kosarkasku publiku".....pa objasni Zeljko toj istoj publici igru Pantera,rotaciju od 6,7 igraca,crtanje napada za Andjusica,igru Smajlagica sada i kada je dosao u K.K.P......itd.....

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je bilo i moguće i potrebno da Panter večerašnji meč preskoči, da se i psihički i fizički oporavi; jasno je da je bio glavni krivac protiv Zvezde i u odbrani i u napadu; verujem i da mu Željko to nije prećutao i verovatno mu je na velikom platnu to zaokružio jedno sto puta. Ipak, čovek je delovao potpuno isceđeno i izgubljeno.

 

Exum i Madar su mogli da igraju više zajedno, te da se pokuša da igra u napadu postane dinamičnija i tečnija. Madar je u dobroj formi i bezveze je da je danas dobio 3 minuta, da li kao vid kazne ili Exumove dobre partije.

 

Previše je ovde oslanjanja na šut bilo, iako je procenat za 3 na kraju bio dobar, Partizan je malo i loše šutirao za 2, nije uspostavio nikakvu unutrašnju igru. Kad već imaš Lessorta, Ledeja i Papapetrua, to mora i mnogo fizikalnije da bude pod košem. Mnogo više uguravanje lopte u koš, pa i igranja na silu. Da se uspostavi fizička dominacija, da i protivniku zaklecaju kolena svaki put kada treba da brani koš.

 

Sve to gore na stranu, sigurno Željko ima logiku i objašnjenja za taktiku - uzgred super napad je bio nacrtan za Andjusica - najveći protivnik Partizana je trenutno pad samopouzdanja i morala. Odatle proizilazi da nema konzistentnosti, vere u proces, itd. 

 

Mislim da je ključ u tome što Željko nije uspostavio odbranu kao prioritet broj 1 na početku sezone, već ubedio igrače da su toliko dobri, da mogu da zatrpaju svakoga. Međutim, kad zatrpas protivnika, a opet izgubis - pa vidiš i da tvoj promašaj protivnik uvek kazni košem; te da maltene moraš savršen da budeš u napadu, a da ti ni to ne garantuje pobedu.. pa još stignu umor i pritisak.. nije lako održati samopouzdanje.

 

Trebalo je da bude obrnuto i čudi me iskreno da je Željko tako postavio igru. Teško je sada napraviti zaokret i transformaciju, ali je i prekopotrebno. Izgleda odbrana pristojnije u poslednjih par mečeva, ali daleko od nivoa koji je potreban. Pritom, ima tu igrača koji su solidni defanzivci. Čudi me i da kao zamena za Lessorta nije tražen neki defanzivno korektan centar, koji zna da se brani od pika na više načina i razume igru. 

 

Smailagic je za mene čist višak, ne znam šta ljudi vide u tom momku. Centar koji se ne gura previše i preferira da pripaljuje spolja.. hvala, ali ne hvala. Baš neki skillset koji mi uopšte nije uklopljiv sa šampionskim ambicijama bilo koje ekipe. Tristan je bio korektan protiv Zvezde, deluje da dobro razume i čita igru, što KKPu nedostaje.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lepo sam pisao nakon meca protiv Buducnosti da 30 razlike ne znaci da se ekipa dize i da je odigrala fenomenalan mec nego da je protivnik ili u katastrofalnom stanju ili je po kvalitetu nekoliko nivoa ispod. Ispostavilo se da je ono sto sam pisao istina jer je i pre i posle tog meca Partizan dozivljavao samo poraze jer je naletao na ekipe koje su mogle i zelele da ga obore na zemlju.

 

Recimo, pre Buducnosti imamo jeziv lagan poraz od KKCZ od cak 16 razlike, pa onda poraz od povredama osakacene Valencie koja je odigrala cvrsto (a ne kao Virtus), pa onda ona Nedoviceva trojka i onda poraz od Cedevite koja se poslozila i u ovom trenutku izgleda mnogo bolje od raspada koji se odaziva na ime KK Buducnost.

 

Meni su ovi mecevi za infarkt realno esencija kosarke i tako i treba da izgledaju mecevi u PG i Ljubljani, kao i velika vecina meceva u EL. Tu se vidi pecat trenera i pobednicki mentalitet, a sta imamo ove sezone od Partizana?

 

EL: 4 pobede, od toga jedna u gostima protiv PAO u neizvesnoj zavrsnici, jedno deklasiranje Virtusa i rutinsko prelamanje Maccabija i Zalgirisa. Od poraza imamo dve katastrofe u Berlinu i u Pireju, onda dva rutinska poraza i ono sto je najcrnje - cak cetiri poraza na mecevima na jednu loptu, Valencia, Crvena zvezda, Baskonia, Armani, tri kod kuce.

ABA: Split, Cibona, MZT, SC Derby, Borac, Mornar, Mega i Buducnost jednostavno kvalitetom ne mogu da pariraju Partizanu (prvih sedam ima smesne budzete u odnosu na KKP, Buducnost ne zna gde bije trenutno). Zato su tu porazi od trece ekipe u ligi u neizvesnoj zavrsnici i lagana kapitulacija protiv najveceg rivala u gostima.

 

Obradovic je realno dosao da uradi nesto sa ovim timom u EL, to je njegov nivo. Tesko da ce ovu sezonu uciniti uspesnom neko 16. mesto u EL i trofej ABA lige, jer se radi o najuspesnijem evropskom treneru, a ne o nekom Dusku Ivanovicu ili Trinchieriju (iako su obojica trenercine, govorimo o istoriji i trenerskoj sujeti).

Link to comment
Share on other sites

To kao da pitas, "e, a sto stalno pricate o tom Vucicu, medijima, kradji izbora, pa valjda postoje i ti podaci o izlaznosti, pa to sto su Zavetnici nova snaga, sto je Djilas podbacio a mogao je dosta bolje, pa hajde da analiziramo da li bi Jeremic mogao sam da predje cenzus, pa sa kojim ljudima bi SNS mogao i sam preko 60%".

 

Mislim, ne znam sta ocekujes, da imas ligu u kojoj dva kluba sve vise i vise lice na Armani i Maccabi, jos dva kluba ulazu a donedavno su oba bila raspad sistema, a ostalo sve da se sabere ne moze da dobaci do plata igraca KKP ili KKCZ iz prve petorke? I onda da napisem - "nikad zanimljivija trka za trece mesto koje donosi jedno veliko nista, ali bar ne znamo ko ce dobiti to veliko nista"?

 

Dalje, to pisem na temi koja se zove ABA liga, ovde pisem o KKP sto je tema - pisao sam o tom klubu i kada sam napominjao da nije bitno da li je 15 ili 25 razlike protiv SC Derbija i nakon prvog derbija kada sam se cudio na sta je licilo ono drugo poluvreme (nije licilo na EL mec) i nakon meca protiv Buducnosti kada sam pisao da se ne moze tvrditi da je ekipa izasla iz krize i da sad ne nabrajam sve meceve u sezoni.

 

Ne znam, mozda bi ti voleo da citas stalno ono klasicno "mi zakinuti, oni favorizovani" ali to su teme za likove koji se lepe za uspeh i koji nestaju kada nestane novca od drzave, ne za clanove jednog foruma na kojem se raspravlja o kosarci.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

 

Smailagic je za mene čist višak, ne znam šta ljudi vide u tom momku. Centar koji se ne gura previše i preferira da pripaljuje spolja.. hvala, ali ne hvala.

 

 

Upravo si opisao centra kakvom se teži u današnjoj košarci i maltene kakvog moraš da imaš u rotaciji.

Smajli je, dok nije došao Lesor, igrao veoma dobro na 5 i u prvom prošlogodišnjem derbiju je bio najbolji igrač Partizana. Takođe ima odličnu igru licem i prošle godine je dosta puta sa trojke odveo čuvara do obruča na kucanje.

Delovalo je da je Partizan dobio modernog centra,atletu sa mogućnošću da pripali za tri poena madjutim dolaskom Lesora se vratio na poziciju 4 i tu je bio njegov kraj. Na 4  nema tu prednost u igri licem,a i ne ostavlja mu se baš toliko prostora za šut za tri.

 

Meni deluje da je on priglup igrač tj. da nema taj bbiq koji bi mu pomogao da odigra na višem nivou. Prošle sezone dok je igrao na 5 delovao je baš pogubljeno u odbrani, mnogo gore nego Lesor kod nas u prvoj sezoni, uvek kao da je bio tamo gde ne treba. 

Da li je to do neiskustva ili ipak zbog manjka bbiq-a videćemo.

 

Igrač karakteristika poput Smajlija je baš komplementaran sa Lesorom, ne moraju svi centri u ekipi da se "guraju" pod košem.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...