Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts


Papa got a brand new bag.
Nisam znao da je toliko žilav na niskom postu. Kako mu se vratilo samopouzdanje u šutu sada ga je teško mečovati. Sinoć je igrao na poziciji korektora. Multipraktik. Nekoliko Žoc-Panter besmislenih napada je izvukao na iskustvo i hladnu glavu.
I Žoc zadnji šut nameni Anjušu...jer biće manja šteta kada promaši.



Link to comment
Share on other sites

Po mom skromnom mišljenju, problem ove Partizanove ekipe je što je roster "zidan" na pogrešnim/lošim temeljima. Jeste Panter dobar košarkaš, tu nema šta. Ali zamislite samo da su pare koje su sprcane na njega bile preusmerene u to da se Lučić izvuče iz Bayerna i da on bude taj kamen temeljac. E, to bi onda bila skroz druga priča.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Po mom skromnom mišljenju, problem ove Partizanove ekipe je što je roster "zidan" na pogrešnim/lošim temeljima. Jeste Panter dobar košarkaš, tu nema šta. Ali zamislite samo da su pare koje su sprcane na njega bile preusmerene u to da se Lorenzo izvuče iz Uniksa i da on bude taj kamen temeljac. E, to bi onda bila skroz druga priča.

 

Nije naknada pamet posle EP to sam komentarisao sa drugarom koji navija za Partizan još onomad kad su ruse izbacili.

Link to comment
Share on other sites

Ja nekako imam utisak da Željko svesno ubija momentum kod igrača. U derbiju Tristan ide napolje nakon nekoliko dobrih poteza, ulazi Ledej koji ništa nije uradio. Protiv Valensije klupiran Madar isto čini mi se u 4/4 nakon dobre role. Naneli pokazao naznake, sad je klupiran. Itd, itd, kao da ne dozvoljava nekom igraču da napravi kontinuitet. Jedinog koga forsira po tom pitanju i ko ima neograničen kredit je Panter, a svi znamo kako ovaj to vraća. A čini mi se da nam upravo to fali - igrač koji će u kontinuitetu da deliveruje, na koga možeš uvek da se osloniš. Kad ih ovako seče, teško će to da se desi.

Link to comment
Share on other sites

A sto bi svesno ubijao momenat kod igraca leba ti? 

 

 

Juce sam gledao utakmicu ne da ste sami krivi nego vas treba bicevati do Beograda. Olimpija je veci odron defanzivno od vas. Smeo bih da se kladim da je 90% trojki koje ste imali bilo apsolutno potpuno otvoreno. Dva pasa i ledjni blok i suter sam samcijat. 

Link to comment
Share on other sites

Nemre se ziveti samo od suta. Niti jedina pretnja ispod kosa moze biti Lesort. Kratka klupa..isto Panter i ovaj iz Makabija su slabi defanzivci...Panter ima slab defanzivni IQ..o drive lay up do kosa da ne pricam.

 

Zvezda ims npr Ivanovica, Mitrovica i Vildozu koji imaju IQ milion i dosta iskusnih igraca.

 

Kod vas mi nekako visok IQ ima samo Papaetru. Jos na sve to dosta premekanih igraca..da skratim, fali vam plej i centar..to je cak i Rajko provalio.

 

Cak i pred pocetak sezone sam mislio da cete dovesti, ali niste.

 

Ritam melje...i trenutno ste u TKO, a idste Lionu koji je kompletan i u top formi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

boKme ne zna se, Air Subvencija je nedavno uveo direktan let Beograd - Lion

 

https://youtu.be/PyEhtt9HAkE?t=19

 

🙂

15 hours ago, anubisgrau said:

koji će delirijum da zavlada kad drknete asvel, mmw

 

Mene hvata i na mnogo manje, recimo kada zagradimo kos 🙂, mora od neceg da se zivi

Edited by Bajro(n)Zupic
  • Like 3
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jako je bitan dobar trener, ali u pravom okruzenju, sa pravim igracima. Mi hebeno sve to imamo, ali nikako da klikne u kontinuitetu.

 

Duško je savrseno legao njihovim igracima, to su sve kosarkasi koji ga ili znaju ili su spremni da rade kako on kaze i slusaju sta govori.

 

Da je on npr. dosao kod nas, na ovaj tim...pola igraca ne bi docekalo NG u klubu i to uglavnom svojevoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

Da je on npr. dosao kod nas, na ovaj tim...pola igraca ne bi docekalo NG u klubu i to uglavnom svojevoljno.

 

Prijatelju, kako da ti kažem, oni su mekaniji od nas. Mrljavi Nedović, nejaki Petrušev, penzosi Radulja i Marković, nikad igrač Lazić...

 

Kad je Ivanović dolazio kod njih isto je bila priča kako će pola tima ili otići ili ispustiti dušu na drugom treningu. Pa evo ih svih još uvijek tu.

 

Bilo je samo potrebno da im neko zavrne jaja kao na ovom gifu dole pa da počnu da trče k'o navijeni.

 

spacer.png

 

Treba prepisivati neke stvari od komšija, nema ništa loše u tom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jako je bitan dobar trener, ali u pravom okruzenju, sa pravim igracima. Mi hebeno sve to imamo, ali nikako da klikne u kontinuitetu.

 

Duško je savrseno legao njihovim igracima, to su sve kosarkasi koji ga ili znaju ili su spremni da rade kako on kaze i slusaju sta govori.

 

Da je on npr. dosao kod nas, na ovaj tim...pola igraca ne bi docekalo NG u klubu i to uglavnom svojevoljno.

Domaća osnova i neamerički košarkaški ( Bentil, Vildoza)

 

Možda je i za vas bolje bilo da kad već ne može da bude više domaćih igrača da pojuri te neke evropske, sa Francuskom već postoji neka konekcija. Generalno još Papapetrua i Lesora bi bilo ok

 

Drugo, igrači tipa Naneli koji su već dokazani i na zalasku karijere se u našim uslovima nisu pokazali dobro, tj . ne dođu sa dovoljno želje i motiva da se cimaju više nego što moraju, uvek je bolja opcija neko mlađi. Na stranu što je meni Naneli ovako gotivan lik i što mi se generalno sviđa basket koji igra on nikad nije bio lik koji hasluje, pogotovo ne u ovoj fazi karijere.

 

7 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Prijatelju, kako da ti kažem, oni su mekaniji od nas. Mrljavi Nedović, nejaki Petrušev, penzosi Radulja i Marković, nikad igrač Lazić...

 

Kad je Ivanović dolazio kod njih isto je bila priča kako će pola tima ili otići ili ispustiti dušu na drugom treningu. Pa evo ih svih još uvijek tu.

 

Bilo je samo potrebno da im neko zavrne jaja kao na ovom gifu dole pa da počnu da trče k'o navijeni.

 

spacer.png

 

Treba prepisivati neke stvari od komšija, nema ništa loše u tom.

U ovom timu Zvezde jedino Nedović jeste mekan ,tj važi za mekanog Petrušev donekle. Ostali su daleko od toga.

Poenta je da su navikli od Petlića da im neko zavrće jajca i koliko god da su mekani to im je normalno.

 

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Prijatelju, kako da ti kažem, oni su mekaniji od nas. Mrljavi Nedović, nejaki Petrušev, penzosi Radulja i Marković, nikad igrač Lazić...

 

Kad je Ivanović dolazio kod njih isto je bila priča kako će pola tima ili otići ili ispustiti dušu na drugom treningu. Pa evo ih svih još uvijek tu.

 

Bilo je samo potrebno da im neko zavrne jaja kao na ovom gifu dole pa da počnu da trče k'o navijeni.

 

spacer.png

 

Treba prepisivati neke stvari od komšija, nema ništa loše u tom.

 

Zasto onda najbolji evro trener ikada ne zavrce jaja? Mrzi ga ili vise ne zna kako? Sta god da je od ta dva, njega prikazuje u nekompetentnom svetlu.

 

Ne bi bilo potrebe da prepisujemo od njih (naravno da nema loseg u tome) da Zoc hoce da radi ovo iz paragrafa 1. Svakako je bolji trener od Duška.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam u Radiohead fazonu. Ovo je kao da neko testira koje su granice patnje. Rekoh da neću da se nerviram previše, ali jače je od mene.

Nešto definitivno mora da se menja jer je ekipa ubijena u pojam. Suludo je očekivati da će bilo Ostoja dati otkaz Željku, bilo Željko odlučiti da digne ruke i ode u ovom trenutku te kao opcija ostaje da se napravi neka šok terapija u rosteru. Za mene je Naneli ogromno razočarenje jer sam baš dosta očekivao od njega. Već sam rekao da mi on izgleda kao da igra rekreativnu košarku i tu se ne menja ništa u njegovom stavu. Videti da li može da se dogovori neki sporazumni raskid. Egzuma bih premestio na 3, doveo pleja da bude na 1 uz Madara i Avrama na 1/2. Brodzijanski aka Birča za bogate je možda nekom izgledao kao dobra opcija ali nam uopšte nije bio potreban. Razumem da nisu hteli da guše Balšu ali nije trebalo uopšte razmišljati u tom smeru već kako Lesora odmeniti na pravi način. Ja ne mislim da Panteru nije stalo. Uostalom ti promašaji upravo i govore u prilog tome, ali mislim da nije previše košarkaški inteligentan igrač. Neka rešenja njegova u napadu i pomaganja u odbrani su baš kriminalna, ali to ćemo teško sad popraviti. Anđušić je bukvalno igrač za spotap šuteve. Kao kad su Pejdža namestili. Bukalno samo to da igra. Nikakvi pokušaji asistencije, driblanje sebi u nogu i sl.

 

Sinoć Srki reče traže sa klupe Partizana da se sve preuzima na kraju. Pa jbt to smo i igrali celu utakmicu! Ne kapiram šta je promenjeno?! U tome je zapravo i sva problematika naše odbrane jer nam protivnici iskreiraju preuzimanja na nižem i lako to reše prodorom. Ne možeš non-stop da ostavljaš Lesora na nekom nižem. Odradiće OK on to par puta ali nije rešenje za celu tekmu.

 

Neko reče oko neizvesnih završnica...poenta je da naša ekipa individualnim kvalitetom dođe nekako do takve završnice inače bi nas protivnici rutinirali. Nadam se da Željko stvarno ne veruje da sreća tu igra glavnu ulogu svaki put i da mi eto odigramo OK do kraja pa u poslednjih 5 min sjebemo sve. Pre mislim da protivnici igraju dobru utakmicu protiv nas pa da onda dođu u situaciju da sjebu zbog našeg individualnog talenta.

 

14 hours ago, medobrundo said:

Previše je ovde oslanjanja na šut bilo, iako je procenat za 3 na kraju bio dobar, Partizan je malo i loše šutirao za 2, nije uspostavio nikakvu unutrašnju igru. Kad već imaš Lessorta, Ledeja i Papapetrua, to mora i mnogo fizikalnije da bude pod košem. Mnogo više uguravanje lopte u koš, pa i igranja na silu. Da se uspostavi fizička dominacija, da i protivniku zaklecaju kolena svaki put kada treba da brani koš.

 

Ovo. Velika istina. Imamo mi odlične kretnje i blokove koji dovode do ostavljanja samog igrača na šutu za 3 ali mene iritira toliko oslanjanje na taj šut. Imaš u rosteru igrače sposobne da riljaju pa koristi to. Nama protivnik bude u bonusu, mi igramo akciju sa šutem za tri ili poludistance redovno. E da...naše akcije posle tajmauta..da li je neka prošla ove godine? Kao da se dogovaraju na koji način bi mogli da izgube loptu na protivničkoj polovini a ne da daju koš.

12 hours ago, goldberg said:

To kao da pitas, "e, a sto stalno pricate o tom Vucicu, medijima, kradji izbora, pa valjda postoje i ti podaci o izlaznosti, pa to sto su Zavetnici nova snaga, sto je Djilas podbacio a mogao je dosta bolje, pa hajde da analiziramo da li bi Jeremic mogao sam da predje cenzus, pa sa kojim ljudima bi SNS mogao i sam preko 60%".

 

Mislim, ne znam sta ocekujes, da imas ligu u kojoj dva kluba sve vise i vise lice na Armani i Maccabi, jos dva kluba ulazu a donedavno su oba bila raspad sistema, a ostalo sve da se sabere ne moze da dobaci do plata igraca KKP ili KKCZ iz prve petorke? I onda da napisem - "nikad zanimljivija trka za trece mesto koje donosi jedno veliko nista, ali bar ne znamo ko ce dobiti to veliko nista"?

 

Matori, imaš ti poentu negde ali si smorio sa recikliranjem istih postova po 156 puta. Da ne izjednačavaš "blizance" postovi bi ti realno završavali na Tati. Ta priča o finansiranju je besmislena jer zašto nije je OK 10-15 miliona a OK je 7,8 ili ranijih 5? Koliko bi bilo logično izdvajanje u zemlji kao što je Srbija? 3, 2, 1 milion? Možda je i 500.000 evra previše. Svi smo zažmurili na jedno oko onog trenutka kad je država odlučila da ozbiljnije finansira profesionalni sport u svrhu "hleba i igara" koncepta, a mi nastavili da navijamo za te klubove tako da je bespotrebno razvlačiti tu priču unedogled.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

 

@Milos 3.14

 

Mozda gresim, ali mi eye test uzivo kaze da se Nun cima vise od mnogih, cak i u odbrani (npr protiv Vlc je jedan od retkih bio spreman da se betonira i spreci guzenje, iako je kao grana)

 

Inace je jako gotivan, da 😁 upoznao sam ih nekoliko na aerodromu, svi su bili prijatni, ali on i Smajli su bili bas voljni da se ispricaju i jako down to earth.🖤🤍

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

3 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Zasto onda najbolji evro trener ikada ne zavrce jaja? Mrzi ga ili vise ne zna kako? Sta god da je od ta dva, njega prikazuje u nekompetentnom svetlu.

 

Ne bi bilo potrebe da prepisujemo od njih (naravno da nema loseg u tome) da Zoc hoce da radi ovo iz paragrafa 1. Svakako je bolji trener od Duška.

 

To već nije pitanje za mene. Možda nema šta da zavrne. 🤷‍♂️

Edited by Son_of_a_gun
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

@Milos 3.14

 

Mpzda gresim, ali mi eye test uzivo kaze da se Nun cima vise od mnogih, cak i u odbrani (npr protiv Vlc je jedan od retkih bio spreman da se betonira i spreci guzenje, iako je kao grana)

 

Inace je jako gotivan, da 😁 upoznao sam ih nekoliko na aerodromu, svi du bili prijatni, ali on i Smajli su bili bas voljni da se ispricaju i jako down to earth.🖤🤍

On igra isto kao uvek, odrađuje svoje u laganom ritmu, da je hteo da se cima možda je mogao da dobaci do NBA , moje skromno mišljenje.

Ovako kao lik za popiti pivo sa njim, prozboriti o basketu i koječemu je top , drago mi je ako si i ti stekao taj utisak 

Edited by Milos 3.14
P.S. mislim da ga ni Željko ne koristi dobro, ali ne bih o tome
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:



I Žoc zadnji šut nameni Anjušu...jer biće manja šteta kada promaši.


 

Andjusic je pred mec govorio da su psihicki pali. Mada realno tako je i odigrao Andjusic. Covek se pohvali da nema samopouzdanje i onda ga trener pusti da resava mec. 

Link to comment
Share on other sites

Realno apsolutno nebitan poraz. Svakako niko vas i kkcz ne moze udaljiti od finala Abe. U tom finalu jeste da postoji prednost domaćeg terena, koliki ce biti pritisak i koliko ce tenzije biti izrazene , ali nije nemoguće dobiti jednu u "gostima", treba prvo odbraniti svoj teren, a isto to razmišlja i protivnik.

Pricam hipotetički u slučaju 2.mjesta

Link to comment
Share on other sites

Samopouzdanje je ok. Vera u svoje igrace je ok...

Ali ono mrljavi Nedovic, nejaki Petrusev, masni Davidovac, grbavi Dobric, nikad igrac ovaj, nikad igrac onaj... Tu je vas problem...

Klasicno potcenjivanje koje nema potporu u realnosti...

Izvinite na upadu. Malo mi bode oci kad se tako pise o igracima koje cenim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto bježimo od psihologa kao đavo od krsta. Svi najveći sportski kolektivi imaju psihologa na platnom spisku jedino je to kod nas taboo tema. Mi smo sad na svjetskom prvenstvu bili jedina fudbalska reprezentacija bez psihologa.

 

Psihološka priprema igrača je jednako važna kao i fizička, mislim da nisam otkrio nikakvu toplu vodu.

 

Ako nećeš da koristiš psihologa bar možeš da organizuješ neko druženje da se ekipa zbliži, indivudalno porazgovaraš ako vidiš da neko ima problem.

 

Ipak najubjedljiviji postupak je da zaključaš ekipu kao Duško po 6-8 sati dnevno u dvoranu i da ponavljaš kretnje i akcije sve dok im udovi ne pootpadaju. 

 

Rad, red i tešemo drvored.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Karakondzula! said:

Ali ono mrljavi Nedovic, nejaki Petrusev, masni Davidovac, grbavi Dobric, nikad igrac ovaj, nikad igrac onaj...

 

Ovo je sve pokazala reprezentacija, ja sam samo utisak uobličio u riječi. Aman čovječe vi ih nazivate gorim imenima, ja sam bio blag, ima i djece ovdje.

 

Mrzi me da tražim šta te sve pisali pa ću da parafraziram a ti vjeruj a i ne moraš, stoli me bojko. Znači, vašim riječima:

 

- Nedović - Jao doveli smo lika koji je više u invalidskim kolicima nego na nogama, kad se lomi Neda ima šut 0/∞.

- Petrušev - Grobarski šljam, umišljenko, propali prospekt, mrljavko, ne može da sačuva saobraćajni znak.

- Radule - Penzos na motoru, vreća sala, mrzi ga da se cima za gutljaj vode i kad umire od žeđi.

- Lazić - Nekad je makar znao da odigra malo odbrane, sad je čovjek manje na terenu, ne može da sačuva ni mlijeko da ne iskipi.

 

Ovo masni Davidovac i grbavi Dobrić su vjerovatno tvoje riječi, svi ovdje znaju koliko poštujem ovaj duo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...