Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

@goldberg

 

druže, pričaš o državi koja svake godine pokloni Resavici 30-50-70 mil EUR, koja pokrije gubitak EPSa od 500 mil EUR, u kojoj se Vučić probudi i odluči da pokloni mladima 30 mil EUR, u kojoj se godišnje stranim investitorima odobri 80-100 mil EUR subvencija, u kojoj se SNS ugradi u svaku izgrađenu zgradu, u kojoj se softveri plaćaju po 50-60 mil EUR, u kojoj je u poslednje tri godine za Hram dato 50 mil EUR, u kojoj se za GSP daje 150 mil EUR godišnje jer putnici ne plaćaju kartu, u kojoj se Er Srbiji godišnje ulije 20-30 milki..a to je ono što merljivo i to je vrh ledenog brega. O santi i da ne počinjemo.

 

Da skratim, razumem logiku, nekada sam i ja slično zborio, ali me trenutno tačno zabole kurac što par miliona više, odnosno 0.0001 posto onoga što ukradu, nenamenski potroše, preplate, pojedu i popiju ubace u KKCZ i KKP kako bi narod gledao dobru košarku.

 

Kad ću već veći deo života provesti pod vlašću SNSa, lakše mi je i draže iskreno da gledam Vildozu i Nedovica, nego Aleksandra Cvetkovića i  Marka Jeremića.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 33
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

@goldberg

 

druže, pričaš o državi koja svake godine pokloni Resavici 30-50-70 mil EUR, koja pokrije gubitak EPSa od 500 mil EUR, u kojoj se Vučić probudi i odluči da pokloni mladima 30 mil EUR, u kojoj se godišnje stranim investitorima odobri 80-100 mil EUR subvencija, u kojoj se SNS ugradi u svaku izgrađenu zgradu, u kojoj se softveri plaćaju po 50-60 mil EUR, u kojoj je u poslednje tri godine za Hram dato 50 mil EUR, u kojoj se za GSP daje 150 mil EUR godišnje jer putnici ne plaćaju kartu, u kojoj se Er Srbiji godišnje ulije 20-30 milki..a to je ono što merljivo i to je vrh ledenog brega. O santi i da ne počinjemo.

 

Da skratim, razumem logiku, nekada sam i ja slično zborio, ali me trenutno tačno zabole kurac što par miliona više, odnosno 0.0001 posto onoga što ukradu, nenamenski potroše, preplate, pojedu i popiju ubace u KKCZ i KKP kako bi narod gledao dobru košarku.

 

Kad ću već veći deo života provesti pod vlašću SNSa, lakše mi je i draže iskreno da gledam Vildozu i Nedovica, nego Aleksandra Cvetkovića i  Marka Jeremića.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bravo! Kao da će zbog tih zbirno 20-30 miliona evra promeniti situaciju u zemlji. A one stotine i stotine, milijarde koje pokradu, što domaća, što strana (investitori) bagra... Uostalom, eto ulaganja u fudbal su i veća, a rezultati nisu ni 1/10 deo kao u košarci. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:


 

 


Cuj ovog sa "Andjusic ima malo kreacije". Djusa treba prvo da ima mnogo bolji ball handling da bi imao kreacije. A da ne govorim o njegovim pokusajima asistencije gde u 80% slucajeva lopta u reket ka igracu putuje 5min. Covek ima vise izgubljenih od asistencija po utakmici.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Za razliku od Pantera njemu radi dugme X.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

@goldberg

 

druže, pričaš o državi koja svake godine pokloni Resavici 30-50-70 mil EUR, koja pokrije gubitak EPSa od 500 mil EUR, u kojoj se Vučić probudi i odluči da pokloni mladima 30 mil EUR, u kojoj se godišnje stranim investitorima odobri 80-100 mil EUR subvencija, u kojoj se SNS ugradi u svaku izgrađenu zgradu, u kojoj se softveri plaćaju po 50-60 mil EUR, u kojoj je u poslednje tri godine za Hram dato 50 mil EUR, u kojoj se za GSP daje 150 mil EUR godišnje jer putnici ne plaćaju kartu, u kojoj se Er Srbiji godišnje ulije 20-30 milki..a to je ono što merljivo i to je vrh ledenog brega. O santi i da ne počinjemo.

 

Da skratim, razumem logiku, nekada sam i ja slično zborio, ali me trenutno tačno zabole kurac što par miliona više, odnosno 0.0001 posto onoga što ukradu, nenamenski potroše, preplate, pojedu i popiju ubace u KKCZ i KKP kako bi narod gledao dobru košarku.

 

Kad ću već veći deo života provesti pod vlašću SNSa, lakše mi je i draže iskreno da gledam Vildozu i Nedovica, nego Aleksandra Cvetkovića i  Marka Jeremića.

 

O tome ti i pricam - neko drugi ce doci i napisati da treba ulagati u duhovnu obnovu i pravoslavlje i da je tih 50 miliona nista prema tome sta se pokrade.

 

Dakle ti imas problem sa guranjem miliona u sadrzaj koji ti se ne dopada/ne zanima te, ali odjednom taj problem nastaje kad hoces da drzava finansira potrebu odredjenog procenta stanovnistva da se nastavi prica na koju su navikli - a to je, KKP i KKCZ se bore za trofej, svi ostali klubovi u zemlji i regionu se bore za sansu da igraju sa tim klubovima.

 

Dalje, ja cu ozbiljno poceti kontrolima u autobusu da pricam da naplate moju voznju od KKP i KKCZ. Jer, ako ima da se baca na takvu vrstu zabave, onda i ja hocu da se vozim besplatno. Ocigledno je onda da se drzava kupa u parama, pa sta ce im jos tih mojih par hiljada?

 

I za kraj, nema sta onda ovde da pricamo (mislim na ceo forum) o tome sta pokradu raznorazni SNS sluzbenici koji ne rade nista, kad je ocigledno da je i to samo kap u moru onoga sto potrose mocnici na vrhu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji ni jedan nacin da se opravda nenamensko i nezakonito finansiranje bilo cega. Gospodo, donesite zakon o sportu i finansiranju profesionalnog sporta.

 

Amaterski sport, infrastruktura, skole sporta, to je ono sto treba da se finansira od strane drzave. Profesionalni sport nek se sam finansira.

 

Upravo zbog ovog razmisljanja "ma ja sam samo ukrao 0.1%" mi nikad necemo biti normalno drustvo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

O tome ti i pricam - neko drugi ce doci i napisati da treba ulagati u duhovnu obnovu i pravoslavlje i da je tih 50 miliona nista prema tome sta se pokrade.

 

Dakle ti imas problem sa guranjem miliona u sadrzaj koji ti se ne dopada/ne zanima te, ali odjednom taj problem nastaje kad hoces da drzava finansira potrebu odredjenog procenta stanovnistva da se nastavi prica na koju su navikli - a to je, KKP i KKCZ se bore za trofej, svi ostali klubovi u zemlji i regionu se bore za sansu da igraju sa tim klubovima.

 

Dalje, ja cu ozbiljno poceti kontrolima u autobusu da pricam da naplate moju voznju od KKP i KKCZ. Jer, ako ima da se baca na takvu vrstu zabave, onda i ja hocu da se vozim besplatno. Ocigledno je onda da se drzava kupa u parama, pa sta ce im jos tih mojih par hiljada?

 

I za kraj, nema sta onda ovde da pricamo (mislim na ceo forum) o tome sta pokradu raznorazni SNS sluzbenici koji ne rade nista, kad je ocigledno da je i to samo kap u moru onoga sto potrose mocnici na vrhu.

Sve je to ok, ali to ne zanima nikog ko odlucuje o tome. Prcednika, ministra, prcednika klubova i navijace.

 

To je realnost jer se oni negde u svojoj glavi poistivecuju sa klubom ako je drzavni. Navijaci kupljeni, oni sa sipke a i ove ne zanima sta su im radili i ko su prcednici, a hoce promene u drzavi. Pao je jedan Duda..de nece ostali.

 

Ovo im je razonoda i vole sigurnu jucu..da jedu i gledaju svoj klub u elitnom takmicenju. Nista se tu nece promeniti sl 50g..

 

Ajde da daju svima nesto..da decentralizacija je kljuc koja se nece desiti nikad..unutrasnjost dobija fabrike i to je to.

 

Tako da od tvoje price nema nista i ti sto motaju kablove su protiv toga..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ajde da daju svima nesto..da decentralizacija je kljuc koja se nece desiti nikad..unutrasnjost dobija fabrike i to je to.

Bas tako, greota je da hale poput Caira, Milenijuna, Jezera, Spensa itd. nemaju ozbiljne kosarkaske utakmice dok ih se KSS ne seti u februaru i da im kup. Ali to je vec druga prica, za drugu temu verovatno i da ne idem u off...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+ vec par dana pricam da je bitno da sve ovo prodje bez vecih sranja (a nije tako delovalo), ali na kraju moram vam reci da je ovo najbolje organizovan derbi u ko zna koliko godina. Bravo.

+ Zeljko Obradovic je bio jedan veliki gospodin na konferenciji (he-he, Zeljko i konferencija 😄 ). Recenica "huliganu nije mesto u hali" je nesto sjajno, sto samo veliko ime kao Zeljko moze da izgovori. Nek bude tako.

+ dolazak @uvrnuto na KKCZ temu, voleo bih da vidim sto vise 'vas' kod 'nas'. To bi bas imalo super uticaj na komunikaciju na forumu. Uvrnuto u pokusaju da bude Zeljko foruma 😄

+ Papa je odigrao jednu ozbiljnu utakmicu. Ipak, on nije resenje u odbrani za beka. Morate u petorci imati Nanelija/Madara/Eksuma, a o Papi na 4 treba razmisljati u nekim blitzkrieg akcijama.

+ Tristan. Tristan. Tristan. Tu imate zaista prostora za rast. Momak ima fizike, a ima i kosarke. Zoc ga mora iskoristiti ako hocete nesto. Nek bude samo i energetska bomba na 10min.

 

- Andjusa. Mozda on sam nije minus, ali vasi bekovi ga ne maksimizuju. A Andjusa bez kretnji i lopti za sut je minus na terenu.

- vidim ja da je ovo upgraded Lesor, ali mislim da vam je on najveci bug u odbrani. Svaki pik morate da branite s jos jednim igracem pride, jer Lesor ostane u nekom medju prostoru. Pride, potrosnja mu je prevelika. Mislim da morate da mu smanjite minutazu, jer njegova agresivnost na skoku i agilnost u napadu moze da se maksimizuje na manjem uzorku. Kada biste imali Balsu/Smajlija na 15min, i varijantu da igrate sa Papom i Ledejem(Tristanom) na 4 i 5 neku ultrabrzu agresivnu kosarku na 5min, onda bi 20min Lesora mogli da dovedu do pobednicke kosarke. Ovako, ne bih vam bio u kozi. Lesor na velikom uzorku uvek ce vise da primi nego sto ce da da.

- nije lako braniti Luku i Nedovica, ali mislim da niste nasli dobar balans izmedju odbrane i napada na njih dvojicu.

- da sam Grobar najveca briga mi je sto ne rastete kroz sezonu. Ok, povrede, ali umesto da sirite rotaciju, izvlacite nesto sa rubova, vi ste je jako rano u sezoni skratili, a tek sledili ludilo od rasporeda. Zoc mora nesto da trazi i dobije od Tristana, Smajlija i jos nekog igraca spolja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada sam ubiven u pojam nakon poraza, ja sam tada uglavnom covek od racunice.

 

A racunica koliko nam sada pobeda treba da nadoknadimo ova dva kiksa kod kuce me cini samo jos smorenijim. Mi ako mislimo nešto (mislimo li?) u EL ove sezone...pa mi cemo morati da dobijemo kod kuce gotovo sve. I "slabije" i vecinu favorita. Kako? Evo ne znam, sa ovom igrom. Ali od Reala, Barse, Efesa, Fenera, Olija, Monaka...moraju pasti ovde makar 4 tima. 

 

Plus pun qrac gostovanja (ukljucujuci pod obavezno Valensiju i Zvezdu i to sa vecom razlikom od ovih poraza. Doduse, matematicki to je posed dva razlike, uz hipoteticki obezbedjene pobede).

Zatim Virtus. Zalgiris (ne pitajte me kako, ne znam. Znam samo da moramo). Bajern i tamo i ovde. Mozda cak i Makabi.

 

Majstori da sami sebe dovedemo u sranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

P.s. o Asvelu da i ne govorim. To ako izgubimo, Zeljko bi mogao vec sam da razmislja treba li ovo i njemu i nama. Ako om moze bolje, super. Ali kada? 

 

Da je bilo ko drugi na nasoj klupi, ne bih mu bio u kozi.

2 minutes ago, anubisgrau said:

a šta mislite o ideji da svoje želje dovedete u korelaciju sa realnošću?

 

cigani se lože na to da ne budu začelje EL i to je taman prava mera.

 

Ajde dogovorite se. Jesmo li pijani milioneri prepuni kvaliteta (sto bi jedan doktor rekao, F4 kandidat), ili je realnost borba sa Zvezdom za izbegavanje fenjerbahčea? A nesto ne vidim da Zvedi ide lose iako nemaju jaci tim od nas. Nemaju ni slabiji, razume se. Trener pravi razliku (kako tuzno to zvuci sada...).

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Alex_Serbia said:

Kada sam ubiven u pojam nakon poraza, ja sam tada uglavnom covek od racunice.

 

A racunica koliko nam sada pobeda treba da nadoknadimo ova dva kiksa kod kuce me cini samo jos smorenijim. Mi ako mislimo nešto (mislimo li?) u EL ove sezone...pa mi cemo morati da dobijemo kod kuce gotovo sve. I "slabije" i vecinu favorita. Kako? Evo ne znam, sa ovom igrom. Ali od Reala, Barse, Efesa, Fenera, Olija, Monaka...moraju pasti ovde makar 4 tima. 

 

Plus pun qrac gostovanja (ukljucujuci pod obavezno Valensiju i Zvezdu i to sa vecom razlikom od ovih poraza. Doduse, matematicki to je posed dva razlike, uz hipoteticki obezbedjene pobede).

Zatim Virtus. Zalgiris (ne pitajte me kako, ne znam. Znam samo da moramo). Bajern i tamo i ovde. Mozda cak i Makabi.

 

Majstori da sami sebe dovedemo u sranje.

Racunica je da je u ovom trenutku najisplativije praviti igrace od Yama, Trife, Tristana, Alena i ako uslovi dozvole, Balse. Oni su zalog za buducnost i neophodan faktor za finalnu seriju. Od EL smo se vec oprostili tako da - razvoj na ustrb rezultata

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

 Od EL smo se vec oprostili tako da - razvoj na ustrb rezultata

 

to je sad neki oliver mandić, sve je propalo, izgubilo sjaaj.

ali realno niko u decembru ne odustaje od el, pa ni vi a svakako ne armani npr.

..mislim, i zevzsdaši su do pre tri nedelje bili u fazonu, daj novu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

..mislim, i zevzsdaši su do pre tri nedelje bili u fazonu, daj novu sezonu.

I bice ponovo za 3 nedelje, ne brigaj. Razlika je u tome sto mi imamo top prospekte koji mogu da profitiraju od igranja EL

(Izvini zajedljiv sam 😄)

Edited by jedibojan
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jedibojan said:

Racunica je da je u ovom trenutku najisplativije praviti igrace od Yama, Trife, Tristana, Alena i ako uslovi dozvole, Balse. Oni su zalog za buducnost i neophodan faktor za finalnu seriju. Od EL smo se vec oprostili tako da - razvoj na ustrb rezultata

 

Ovo je trebalo od starta bude taktika. Iskreno, oni (njihov razvitak) su preduslov i za to da budete u borbi za F8.

 

Ne dolazi se bas tek tako u plejof ni inace, a narocito ne sa rotacijom od 6 igraca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je Alan od onog igraca postao ovo sada dolaskom Lesora?(cini mi se da tada krece njegov pad).....da li na njihovu psihu negativno utice ono Zeljkovo"izivljavanje"nad klupom?

Tad je igrao centra, dolaskom Lesora četvorku.
Bar to je Željko video i vratio ga na pet ove sezone. Ono sto je odigrao na pet između dve povrede je skroz korektno.
Link to comment
Share on other sites

Ok, avio karte tu, 19.01. Valensija u gostima, čim puste karte kupujem neki najjeftiniji golubarnik. Ima da samujem tamo pošto će ova moja Ciganka pre umreti nego da ide na Partizan, pa makar to bilo i gostovanje.

 

Da im vratimo za Arenu, ja na gostovanjima nisam gubio, za sada

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...