Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nisam siguran da mi se ovakav pragmatičan potez u vidu kombinacija i štednje energije pojedinih igrača sviđa, ali mi se sa druge strane čini kao neophodan. 

 

Sva istina jeste da je nama utakmica u četvrtak bitnija, a bitna ide i za vikend, da bi najbitnija došla sledećeg četvrtka. Tako da, znaćemo vrlo brzo koliko možemo a koliko ne. 

 

Raduje što je Madar dao znake života, i što je Grk makar nešto uradio u napadu.

 

Vidimo se u četvrtak u Areni

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Samoubilismo se. Ovo sto smo odigrali zadnjih 3min na obe strane terena je bilo za rubriku "veovali ili ne". Mada celo drugo poluvreme je bilo tako. Ne bih voleo da postanemo klasicna domacinska ekipa, ali za sada delujemo tako. Valjda ce nas ovaj poraz malo otrezniti. Sad samo da se nadam da se nasi navijaci nece revansirati istom merom kad budemo mi domacini.


Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zoc se fino razdomacio ovde kod nas.
Nisam hteo da komentarisem pred mec, ali 10 do 15 minuta ozbiljne kosarke bi bio dovoljan za rutinsku pobedu. Veceras smo ih odigrali nula.
Sto se mene tice Valensija je poslednja sansa
Željko, isto kao i AV, može samo dobrovoljno da napusti svoju funkciju.
Taj otkaza videti neće, pogotovo mu ga Ostoja neće uručiti

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Luchifer89 said:

Željko, isto kao i AV, može samo dobrovoljno da napusti svoju funkciju.
Taj otkaza videti neće, pogotovo mu ga Ostoja neće uručiti

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Jasno mi je to, ali mene ne mogu naterati da gledam

3 minutes ago, Cooper said:

28. novembar

4-6 EL

7-1 ABA

28. novembar 

 

Sezona ipo, primamo 90 koseva po utakmici. Sa ekipom koja itekako moze da pegla odbranu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Evo Zoc kaze da smo igrali dobro 35 minuta...

 

Mora da je racunao po 4 sekunde pred svaki kos Zvezde da su bili ti losi minuti 🙂 

 

Ajde ovo na kraju, raspali ste se, to je samo po sebi bilo 3-4 minuta, ali bilo je jos losih sekvenci. Tesko da ste sklopili 35min dobre kosarke. A nismo ni mi imali toliko. 

Link to comment
Share on other sites

Sklon sam da pomislim da je Obradović pustio ovu utakmicu niz vodu i da joj nije posvetio previše pažnje -- i da je odrađena kao protiv Reala/Barse, ako baš krene, možemo da zakomplikujemo.

 

Sklon sam to da pomislim jer mi je teško da pojmim da je večeras viđeno neki energetski i organizacioni -- ne maksimum, već trud Partizana.

 

Na to što je Partizan ekipa bez čvrste i uigrane odbrane, i suštinski bez nekog značajnijeg igračkog IQ-a, večeras je bio bez minimuma energije i povezanosti (svako igrao za svoj groš, na oba kraja parketa).

 

Lessorta ne pamtim da sam video tako nemoćnog -- ali i nezainteresovanog. Nije imao ni pokušaje onih svojih tipičnih buldožer uguravanja pod koš prilikom građenja. Panter takođe nekako rezervisan, nije mnogo ni tražio loptu. Ledej standardni derbi kanal.

 

Čak i ukoliko je Partizan odigrao bez zalaganja, meni kao navijaču (da se desi u slučaju Zvezde) bi to bilo problematično -- to nije šampionska putanja, naročito ne kada pustiš odbranu niz vodu, kada ne donosiš iole smislene odluke i kada ti se igra većine igrača svodi na to da šutne preko ruke ili u boljem slučaju nakon ekstra pasa. 

 

Verovatno ni Partizan nije verovao da Zvezda može da veže ovako solidnih i suverenih 22-23 minuta (od 18. minuta), s obzirom na prethodna izdanja od sjaja do očaja i generalno nesretnu selekciju u kojoj na papiru ni ne može da parira Partizanu na nekim bitnim pozicijama.

 

Dosta je para i talenta upucano u ovgodišnji roster, i Željko je suviše ozbiljan trener, tako da su trofeji u domaćoj ligi relativno očekivani (naročito u slučaju prednosti domaćeg terena), ali daleko je ovo (ne samo večeras) od neke zajebane košarke na koju koncentrisan i fizički spreman protivnik ne bi mogao da ima odgovor. Svaka Duletova, a i većina Radonjićevih ekipa bi tim sa ovakvim pristupom i filozofijom ometlala. 

 

Ovde je još dosta karata otvoreno, jer ovo svakako nije maksimum Partizana, niti (teško mi da zamislim) nešto što Željko planira/očekuje, ali sad je i Zvezda iapk dobila Trenera (sa solidnim zakašnjenjem), pa ćemo videti šta je on kadar da sklopi, naročito sa još nekim defanzivno potentnim igračem. 

Edited by medobrundo
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Ovo je postalo negledljivo kada gostujemo bilo kojoj iole ozbiljnijoj ekipi. Pa oni su nas rutinirali večeras. Ako sam do sad odbijao da prihvatim, sada je jasno da je Ledej jedan običan maleni plašljivi miš u derbijima. Prošle sezone ga Davidovac školovao, ove će Petrušev, Bentil, Vildoza, Ivanović, potpuno svejedno koga će staviti na njega. Žali Bože. Klečao bi mi na kukuruzu za ovo. 

 

A šta je to timska odbrana, Želimire!? 

Jel ima neko da ga pita na konferenciji o čemu se radi ovde? 

Duško ga rastavio na proste činioce večeras. Raspolaže objektivno kvalitetnijim sastavom, a ekipa mu liči na bandu čim izađe iz Arene gde nema iza sebe 20k navijača. Kaže spremali se za Vildozu i Nedovića, kako bi izgledalo da se nismo spremali?

Podhitno! da promeni neke principe u odbrani jer je ovo bolno gledati. 

 

Valensiju i Budućnost dobiti kako znamo i umemo, a sledeći derbi da operu ovu sramotu. 

 

Nikoli Ivanoviću brz oporavak, a navijačima Partizana tablu bromazepama

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

Sklon sam da pomislim da je Obradović pustio ovu utakmicu niz vodu i da joj nije posvetio previše pažnje -- i da je odrađena kao protiv Reala/Barse, ako baš krene, možemo da zakomplikujemo.

 

Nisam stekao takav utisak, cak mislim da je potpuno pogresan. Energija sa kojom je Zeljko nastupao na time out-ima, plus tok utakmice, ukazuje da su obe ekipe isle na pobedu bez daljeg. Cak mislim da je ovo najbolji derbi u poslednjih x godina. Prvo poluvreme bas lepa kosarka sa odlicnim sutem i jedne i druge ekipe, sa trcanjem u ledja odbrani, bez neke nervoze, panike i ciglarenja, sto je dosta svojstveno nasem derbiju. Doduse mozda i zbog cinjenice da ovaj derbi nije odlucivao bas nista, te da je prvi ove sezone.

 

Zanimljivu izjavu je dao Zoc na konfereniciji, parafraziram "Ne znam da li je utakmica bila odlicna, ja sedim na klupi i pokusavam da to kontrolisem, nekad uspevam nekad apsolutno ne uspevam". Sad sta to znaci, zna on, ali moguce je da znaci da nekad ne dopire do svojih igraca. 

 

Partizan je odigrao standardnu utakmicu do 3:30 pre kraja. Odlican napad, zesce busna odbrana. Zvezda je za tih 3:30 odigrala konstantnije i zato dobila utakmicu. Na kraju 16 razlike je previse. Realno je bilo izmedju 6 i 10.

 

Lose strane derbija su ponovo publika kao i povreda Ivanovica. Neko je ovde to pisao, menjao bih svaku pobedu za zdravlje svog igraca. Tako se i ja sad osecam. Mesec i po dana oporavka. Znaci tek pred kup ce mozda ponovo Johny biti dobar.

 

8 hours ago, medobrundo said:

Lessorta ne pamtim da sam video tako nemoćnog

 

Rekao Zoc na konferenciji da nije trenirao od Reala. Boli ga lakat (no pun intended)

 

Ovo svakako nije pun potencijal Partizana, vratice se Avramovic, uci ce valjda i Smailagic u neku formu bez povrede, ali daleko je od punog potencijala Zvezde. Mene kao Zvezdasa raduje da smo derbi dobili ipak na odbranu, to jest da je one man show Nedovica bio samo u prvom poluvremenu, jer ne volim utakmice gde igra jedan igrac. Takodje me raduje sto smo reagovali nakon dva kucanja Exuma i poceli da pomazemo cim probije beka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...