Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Mnogo smo poena dali iz reketa što se Partizanu nije događalo ranije, baš se videlo odsustvo Lesora . Ostalo manje više u skladu sa dosad viđenim minus vaš nerazumljiv raspad u poslednja 2-3 minuta.

Trojka Dobrica i šut Vildoze pre toga baš amaterski, preveliko skupljanje na Nedoviću, lagan pas i sam Luka/Dobrić

Ovo.

Kao u rukometu kad se braniš sa četri igrača pa ti sa dva pasa naprave višak na krilu.

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo u redu ono sinoć od Cigana. Pod mantrom ,stop nasilju nad ženama i onim ranama ispod očiju, izvršiše brutalno nasilje nad nama. S obzirom da smo igrali odbranu kao pripadnice našeg, lepšeg pola, morali su imati više razumevanja. Eto paradoksa

Edited by Ljusha
  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Bedno i sramotno, narocito drugo poluvreme, kao i nemoc da se zaustave Nedovic i Vildoza, za koje su se posebno spremali. Kao da su jebeni Kari i Klej.

 

Moraju da dodju u EL na 6-6 kako znaju i umeju, a ni to ih nece u potpunosti oprati za ovaj skandalozan povratak na letnje pripreme. A delovalo je od Milana da stvari (uz manje ili vece oscilacije) dolaze na mesto i defanzivno.

Link to comment
Share on other sites

Frustrirajuce je sve ovo. Stvarno deluju kao grupa gradjana kad je odbrana u pitanju i vise za to nema izgovora. Sve podseca na ep u Beogradu kad je Obradovic bio selektor. Ne vidim svetlo na kraju tunela po tom pitanju. Sve i da pobede sledece tri  mislim da imamo problem na duze staze.

Edited by Jakob Aman
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

Ako vam je ovo bila pickasta partija i sramota, ja se zaista plasim vas kada budete na maksimumu. Pre ce biti da su ovo ustaljene navijacke reakcije razocaranih ljudi. Nije bas da ste odigrali lose. Uz to, svako igra spram protivnika. Vasa losa igra je za samo zadnjih 3 i po minuta.

 

Možda je u napadu nešto i funkcionisalo, ali odbrana je valjala prvih 3 i po minuta.

Meni je jasno da se u Španiju išlo turistički, pa šta bude.

Nije mi baš jasno, ali mogu da popušim da se i ova utakmica žrtvovala zbog Valensije, Budućnosti i sledećeg derbia.

Barsa, Real, CZV - Lesora nema, a do tada najbolji igrač ekipe.

Ako je povreda, što se o tome ništa ne zna...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Luchifer89 said:

Nije mi baš jasno, ali mogu da popušim da se i ova utakmica žrtvovala zbog Valensije, Budućnosti i sledećeg derbia.

 

Ja iskreno mislim da Zeljko, a ni bilo koji drugi trener koji ima ime i integritet, sebi ne dozvoljavaju tankovanje. Takodje, da je ovo bilo tankovanje, bila bi znacajno veca razlika i to od pocetka meca. A kako uopste i sprovesti tankovanje derbija? Rezultatski vam jeste vaznija Valensija. Ali samo ako razmisljas iskljucivo racionalno.

Link to comment
Share on other sites

 
Možda je u napadu nešto i funkcionisalo, ali odbrana je valjala prvih 3 i po minuta.
Meni je jasno da se u Španiju išlo turistički, pa šta bude.
Nije mi baš jasno, ali mogu da popušim da se i ova utakmica žrtvovala zbog Valensije, Budućnosti i sledećeg derbia.
Barsa, Real, CZV - Lesora nema, a do tada najbolji igrač ekipe.
Ako je povreda, što se o tome ništa ne zna...

Trebalo je da Ostoja gostuje nedelju dana svakodnevno na Pinku, Prvoj i Hepiju i svima priča kako Lesor ima povređen lakat?
Link to comment
Share on other sites

Problem utakmice sa CZV je bio skoro pa isti kao sa utakmicama protiv Barselone ili Reala tamo - čak i da igraš na 100 posto sa igračima koje imaš (a od kojih su najvažniji, koji igraju ispod koša, već po malo povređeni a po malo i umorni) možeš doći u situaciju da izgubiš i onda si izgubio na oba fronta, i rezultatski i energetski, a situacija još nije takva da mora da se rizikuje i da se igra do krajnjih granica. 

 

U četvrtak mora najjače, za vikend mora jako, a u onaj tamo četvrtak mora najjače, da bismo posle derbija u EL išli u Ljubljanu (gde će nam pobeda biti ultra neizvesna) a posle tog meča ide duplo kolo, Asvel u gostima (što je retka prilika da se utakmica u gostima dobije) i prvak EL kući.

 

Dakle, igračima se energija morala nekako sačuvati. Od polovine utakmice sa Barsom mi je jasno šta Željko radi, nije mi drago iz prizme rezultata, but I get it. Kao što već rekoh, videćemo u narednim mečevima.

 

E da, jučerašnji poraz me nije dotakao ni 1% kao onaj protiv Baskonije, to neću prežaliti do kraja sezone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sam BNe bih to nazvao tankovanjem, kao što mislim da nije bio pravi tank ni protiv Barse, ni protiv Reala. Već malo raspoređivanje minutaže i pokušaj da se pruži što bolji otpor a da se neki igrači malo razigraju, a drugi malo sačuvaju, pa ako se nešto uradi - uradi se.

 

Iskreno mislim da ćemo vas dobiti u Areni u EL, pošto pretpostavljam da od Valensije idemo na maksimalan broj obrtaja za naredne 4 utakmice.

Edited by Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, to je moguce, ali zar ne bi onda Andjusic dobio dosta vise minuta, i generalno pogledaj raspodelu minuta. Svi igraci koji su nosioci su imali ogromne minute. LeDay cak preko 33 minuta.

 

https://www.aba-liga.com/match/53/22/1/Boxscore/q1/1/home/crvena-zvezda-mts-partizan-mozzart-bet/

 

Jedino ako mislis da morate sa time sto imate da igrate na "manji broj obrtaja", to onda mogu i da prihvatim kao mogucnost. Ali opet vasa defanziva juce je pravila faulove cesto, dakle ulazili su u kontakt, nije bilo neke kurcobolje. Ne znam. Ja mislim da smo jednostavno odigrali bolje u jednoj dosta kvalitetnoj utakmici, i da smo sasvim zasluzeno slavili. O spustanju gasa mozemo, mada je to licni dojam pa nema svrhe. 

 

Ja cu jos jednom da napomenem da odavno nisam gledao bolji derbi od onog u prvih 20 minuta. Suterska klinika na obe strane, tecni napadi, bez grubosti. Milina.

Link to comment
Share on other sites

@Sam B Ma nema greške da ste bolje odigrali, ali da je pobeda bila imperativ Panter bi tipa pauzirao 3 minuta, Lesor ne bi izlazio iz igre, sem na neku sekundažu, Ledej takođe, gazili bi se i Naneli i Madar i Exum, manje minuta za Papu, manje za Broza...

 

By the way, baš sam nekulturan, čestitam!

 

Možda je sve ovo moja projekcija i možda smo mi u kanalu (opet) al što reče čuveni trol Coop, kraj novembra je a mi u ABA imamo 7-1 a u EL 4-6. U naredne 4 utakmice ciljamo 4 pobede, i to će biti pravi test za tim. Obzirom da mi sve govori da smo mi klasična domaćica, očekujem 3 pobede kući, voleo bih i četvrtu nad CedeOli ali kapiram da će nakon derbija u EL to biti utakmica gde se možemo okliznuti (a nadam se da nećemo)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ni slucajno sa ovim vracanjem na 60ppg dane. Treba naci balans. Po mom sudu, prema karakteristikama rostera, nas napad bi trebalo da izgleda kao protiv Reala (koncepcijski, tehnicki, naravno da ne ocekujem niti podrazumevam po 40 poena za cetvrtinu). To je model. Odbrana ne mora da bude granitna, vec dovoljno kompetentna da se kroz nju i iz nje moze izneti i ovakav napad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dzep said:

@Sam BNe bih to nazvao tankovanjem, kao što mislim da nije bio pravi tank ni protiv Barse, ni protiv Reala. Već malo raspoređivanje minutaže i pokušaj da se pruži što bolji otpor a da se neki igrači malo razigraju, a drugi malo sačuvaju, pa ako se nešto uradi - uradi se.

 

Iskreno mislim da ćemo vas dobiti u Areni u EL, pošto pretpostavljam da od Valensije idemo na maksimalan broj obrtaja za naredne 4 utakmice.

 

Kako sve sto si napisao u zadnjih sat zvuci lepo i primamljivo ocajniku poput mene...toliko zelim da ti verujem, da sve to ima rezona (i ima, jer sam ocajan)

Link to comment
Share on other sites

Opravdanja, opravdanja, opravdanja i tako u nedogled. Kad čujem ovo najnebitniji derbi, nismo forsirali, zapinjali.. Pa onda lepo idi i pusti Vukčevića, Glasa, Trifunovića nek nas mlate. Pre toga ista priča išla za Olimpijakos, pa za Barsu, Madrid. Ima li neko gostovanje gde mi ne idemo da ih "puštamo" i koje nam je zapravo bitno? Istina je zapravo da su nas svi omlatili - rutinski. Da mnogo toga ne funkcioniše, defanzivno. Zapravo, ne funkcioniše ama bap ništa bar protiv ekipa koje imaju trenere koji umeju da eksploatišu ono što im se nudi. Na dlanu. Niko ne očekuje da peglaju odbranu ko Barsa, ali da nam se šetaju po reketu, da odbrana puca na prvom driblingu, višak konstantno svaki napad, svaka ekipa. Naš svič je laž. Jebeš mi sve ako smo u 3/4 odbraanili više od 3 napada. To je bezobrazluk, sve i da je preko puta bio GS sa Durantom, Stephom i Klejom u prajmu. 

Razbojništvo. I dobićemo Valensiju, dobićemo i Budućnost, ali problemi ostaju, zamazaće nam oči naredni period u kojem ne izlazimo iz Beograda. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Valensija ne dolazi u dobrom momentu, vezali su 5 poraza. Nisu loša ekipa, ali ne verujem da imaju municije za nas u Areni. Obratiti pažnju na Jonesa. I da se Kremen ne zapali. Dubljevićev zenit je prošao, ali može da isporuči. Sad ih je Unikaha oladila skoro 20 razlike u gostima

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...