Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, odupri se ludilu said:

Petrusev ima raznovrstan napadacki repertoar. E sad sto je Atamnova taktika daj loptu ovoj dvojici pa sta bude, a ostali neka prasinare krpe rupe a I kad dodje lopta do tebe da isporucis to je drugi par cipela.

Za njega je neka uloga Dubljevica u Valensiji a ne top evropska ekipa. Da bude prva il druga opcija u napadu.

E sada mi imamo "mladce" Koprivu i Smajlija, Ledeja ako ostane Lesor tu je mjesto za neku skakacku masinu a ne Petruseva. Da nemamo Ledeja uzeo bih ga na prvu.

Sta je Željko zamislio ....ko zna!

Kod Atamana je zapravo da pusti igrača kojeg ide da igra. To su najčešće Vasa i Larkin, ali neće odbiti 10,15 ili više poena Plajsa, Danstona, Singltona ili Brajanta.

A što se tiče Petruševa on je precenjen, to je cela istina.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Marvin said:

Evo kaže Žurnal da dolazi. Doduše, tri vesti ispod kaže i da ide sa Radonjom u Pao 😄

 

http://www.zurnal.rs/kosarka/partizan/133581/partizan-doveo-centra-iz-redova-evropskog-prvaka

 

Šalu na stranu, dečko ima talenat i iq a fali mu samopouzdanja, tako da je sad dobar momenat da ga dovedemo dok je cena niska 🙂

Нагађања су прекинута за време меча Летоније и Србије, сјајно обавештене турске колеге провалиле су да је пао договор између црно-белих и Петрушева.

 

Kakav stil pisanja. :classic_ninja: 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav bre zapušteni Petrušev, malo nam je 1 Smailaga na jos 2 godine...Kada smo igrali EC, doveli smo EL pojacanja. Sad kada igramo EL, jurimo EC pojacanja 💆‍♂️

 

Jedino ako je na 3 godine. Dolazak na 1 ili 2 sezone ima ravno 0 smisla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znam, znam, nista to nije official 😁

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Gb92 said:

Petrusev trazi garantovane minute. A Zoc verujem da je gadljiv na to ..  A i ne znam na kojoj poziciji uopste moze da ga uglavi ... 

Taj rad. Prvi centar - ambicije jasne, nista od borbe za top8. Da se kolje sa Balsom za mesto drugog centra - sigurno nece. Da gasi Balsu - ja necu.

Ne vidim kako smo kompatibilni u ovom momentu

Link to comment
Share on other sites

Gdje ste braćo i sestre? 🙂

 

Evo mene posle duže vremena na svetom topikuTM. Prethodni period mi je bio baš onako zatrpan, a i poraz u finalu me je baš onako dobro smorio, pa mi je ta neka pauza od pisanja baš prijala (čitalo se, naravno, redovno). Takođe, obično ne dijelim privatne stvari na forumu, ali eto moram vam priznati da sam sad oženjen čovjek, vidjećemo kako će se to odraziti na praćenje KKP-a, ali čini mi se da ima ovdje dosta iskusnih kolega koji će siguran sam imati kvalitetne savjete kako izboksovati termine za gledanje i kako uklopiti usisavanje sa duplim kolom Evrolige. 🤣

 

Elem, da se vratimo na ozbiljne teme. 😄 Moram se prvo osvrnuti na, sada već, prošlu sezonu.

 

Generalno, nerijetko su ljudi komentarisali kako iz ovih ili onih razloga ne mogu da se povežu sa ovim timom na pravi način, ali lično kod mene to nije bio slučaj. Moguće da je sam Željko ulio tu neku dozu euforije i osvježio emocije, ali ja sam se baš radovao utakmicama i navijanju za ovaj tim. Bilo je tu mnogo neinteligentnih momenata, seljačkog ponašanja, teških poraza, ali nekako sam uvijek imao osjećaj da im je stalo, i strancima i domaćim igračima i da hemija unutar tima jeste na zavidnom nivou.

 

Sezona rezultatski definitivno jeste neuspješna, a Bursa je svakako centralna tačka. Pričalo se dosta o promašenoj koncepciji tima i nedostacima koji nisu ispravljeni, a ja sam nekako sve dalje od tog mišljenja (moguće da na to ima uticaj ovih posljednjih par utakmica finalne serije). Nisam siguran da bi sa zdravim i pravim Kuruscom sezona završavala na ovaj način, jer nam je ta trojka ipak bila najveća rupa, a on je na papiru bio baš prototip igrača koji bi nam trebao protiv CZV, a i generalno u odnosu na ostatak rostera. Jednostavno, niko ne zna šta se tačno tu sve izdešavalo, i njegovo dovođenje jeste ispalo promašaj, ali ta two-way trojka bi mislim značajno izmijenila fizionomiju tima. Na ostalim pozicijama, bilo je tu i neke raznovrsnosti, a i kvaliteta. Najčešće se pominjao klasičan plej kao najveća falinka, ali kapiram da je Željko bio spreman da to žrtvuje u korist Madara, i moram priznati da mi je drago na neki način zbog toga. Jam je ozbiljan potencijal i vjerujem da će sljedeće sezone ozbiljno moći da se računa na njega.

 

Naravno, teško je ne vratiti se opet na Bursu i taj meč. Jednostavno nas je slomilo. Ekipa je krenula bila uzlaznom putanjom, djelovalo je da hvatamo zalet za završnicu, i onda, hladan tuš. Pritom, Bursa je pokazala da ima određene kvalitete i da nije ekipa koja će samo da se skloni bilo kome, ali pred svojom publikom, i posebno, u onakvoj završnici izgubiti...jebeno nevjerovatno. Da se 100 puta odigra onaj meč opet, ili makar onaj zadnji minut, uspješnost bi težila 99%. Svakako, i da smo prošli nema nikakvih garancija kako bi se to završilo, ali bi ovoj ekipi itekako značio svaki sljedeći jak meč do kojeg bi se stiglo, a prije svega je teško oteti se utisku da je upravo to bila ona stepenica, koja kad se uspješno prebrodi nekako sve krene da dolazi na svoje. Nažalost, mi je nismo prebrodili.

 

U finalnoj seriji, djelovalo je da smo izduvan balon na samom startu, zaličilo je na metlu nakon prve utakmice, ali ekipa je ipak pokazala i karakter, a velikim dijelom serije i kvalitet dostojan borbe za titulu. Košarka je često u tih 5 mečeva padala u drugi plan, i s obzirom na konačan ishod nemam baš želju da opet bilo šta gledam, ali zaista bi se tu moglo probrati dobrih momenata, induvidualnih partija i poteza, a i trenerskog nadmudrivanja. Alen i Trifa su vjerovatno jedina dva igrača za koje bi se teško moglo izvući bilo šta pozitivno, Zek je vjerovatno sljedeći na listi u smislu nekih očekivanja od njega, ali generalno ostatak rostera je isporučivao svoje (i dobro i loše). Na kraju, završilo se tako kako jeste, to je jednostavno sport, a kao što je neko dobro konstatovao, prošla sezona će dodatno moći da se ocijeni na kraju sljedeće.

 

---

 

Nova sezona, nova nafaka. Relano, došla nam je ova Evroliga kao budali šamar. I tu jednostavno nema šta dalje da se priča. Naravno, siguran sam da bi apsolutno svaki navijač mnogo više volio da je to izboreno preko terena, međutim, apsolutno ne osjećam da smo nekoga direktno zakinuli i oštetili. Lično, ja bih uvijek prije izabrao trofej u ABA ligi bez učešća u El, nego obrnuto, ali to sam samo ja. Jednostavno, ako već ogavna politika mora da se miješa u sve (a ova zabrana ruskim timovima je ništa drugo do politika), pa i sport, biram da i mi jednom iz toga ne izvučemo deblji kraj. U prošlosti, kao po pravilu smo bili na pogrešnoj strani.

 

Zaista očekujem spektakl na utakmicama, a potajno se nadam da će rezultati uspijevati da tu vatru održe živom tokom cijele sezone. Krenula su i prva pojačanja. Realno, Anđuša je po meni odlično rješenje za domaćeg backup beka. Čovjek je dosta bolji i iskusniji igrač nego svojevremeno, a takođe, svi vjerujemo da mu je namijenjena i drugačija (prikladnija) uloga nego što je nekada bio slučaj. Kada je u pitanju Petrušev, sama činjenica da smo opet u igri za najveće domaće potencijale je izvanredna stvar. Kakav je tačno tu plan i kako se to sve uklapa, ostavljam Željku. 😄

 

Uglavnom, jedva čekam i pripremne mečeve, a ne početak sezone. Družimo se nadam se i na nekom meču, a pišemo se svakako. 🙂

 

Partizan. ❤️

  • Like 13
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shonewizard said:

ali eto moram vam priznati da sam sad oženjen čovjek, vidjećemo kako će se to odraziti na praćenje KKP-a, ali čini mi se da ima ovdje dosta iskusnih kolega koji će siguran sam imati kvalitetne savjete kako izboksovati termine za gledanje i kako uklopiti usisavanje sa duplim kolom Evrolige.

 

Čestitke :thumbup:

 

Pogrešan tajming, mogao si do sada da imaš već desetak godina braka bez problema sa duplim kolom evrolige :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...