Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

frensis još nije sreo igrača koji mu odgovara a da nije devin booker.

treba mu jedan clone wars manevar i 100x bookera, pa kad ode prvi kontigent na kraju sezone, samo ubaciš nove

 

anđušić je vrhunski šuter na euroleague nivou, ne znam šta tu može da ne valja

Otprilike sve ostalo...morace 1 vrhunski plej i ostatak ekipe koji razume igru da bi mu iskreirali taj sut. Mnogo je to posla da bi funkcionisao jedan igrac, a da pritom nije ni nosilac

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gudura said:

Otprilike sve ostalo...morace 1 vrhunski plej i ostatak ekipe koji razume igru da bi mu iskreirali taj sut. Mnogo je to posla da bi funkcionisao jedan igrac, a da pritom nije ni nosilac

 

u principu je on identičan igrač kao bili beron. verovatno je bili nešto bolji ali to je taj tip igrača

i sad, da nama ili njima dođe beron, bilo bi ekstaze i proslave a anđušić sa 42.5% za tri na 80 šuteva u el i 87.3% sa slobodnjaka ne valja

 

baš to što nije nikakav nosioc ga čini vrednim u takvoj ulozi

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Andjušić je dobar u makar još jednom, na oko jednostavnom segmentu igre: dodavanje lopte do četvorke i petice sa "45". Aleksi i Trivunu je to težak udar na neuronsku mrežu. Sve na stranu, solidan bekap Panteru. Boljeg domaćeg igrača za tu ulogu, teško da smo mogli naći.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KockoOblo said:

 😮

 

identičan po onome što donosi ekipi: šut na izlasku iz blokova, što nije kvalitet koji se viđa redovno, spot up, slobodnjaci i ciao.

neki ulaz koji može da prođe za flouter ako čuvar isključi mozak

 

nisam rekao da su jednako kvalitetni, već da su taj tip igrača, koji je definitivno potreban u timu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Andjusic ima smisla ako je planiran kao backup Panteru, u planu koji podrazumeva da jurimo i ozbiljnog pleja. Domaci igrac, uini otprilike lepo naveo šta donosi, neko lepo primetio da jeste mekan, ali boljeg domaceg i nema na toj poziciji, a da bi mogao da nam bude dostupan. 

 

Ako plan ne podrazumeva ozbiljnog pleja (zaista ne mogu da pomislim da Zeljko ima nameru da igra EL sa Jamom i Aleksom na pleju), već da Danilo menja Mura, onda jbg, hebali smo jeza u ledja...

Za mene bi ipak bilo sokantno iznenadjenje da plan nije prva opcija.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

identičan po onome što donosi ekipi: šut na izlasku iz blokova, što nije kvalitet koji se viđa redovno, spot up, slobodnjaci i ciao.

neki ulaz koji može da prođe za flouter ako čuvar isključi mozak

 

nisam rekao da su jednako kvalitetni, već da su taj tip igrača, koji je definitivno potreban u timu.

 

Identičan je u najmanju ruku prejaka reč. Bili je mnogo bolji u odbrani, brzinom može da isprati ono što Danilo može samo pogledom. U napadu igra sa više kretnje, može sam da iskreira/ima i nekog driblinga.Andjušić protiv samo solidnog čuvara nema ništa od toga. IQ sigurno veći od Beronovog, mada ni jednom od njih to nije jača strana. Imaju sličnosti kada su u spot up modu, ali mislim da tu prestaje mogućnost daljeg poredjenja. Ali ok, svako od nas ima drugačiji ugao gledanja.

Edited by KockoOblo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Andjusa ima 2 ozbiljne evropske sezone iza sebe i bas sam komentarisao koliko mi je drago sto mu se konacno otvorilo.

Koncepcijski mi nije najjasniji potez, ali dobro, tim je daleko od formiranog.

Ovo takodje verovatno znaci da je kapiten na izlaznim vratima.

Jbg glupo je nesto se zaliti na bekovski par Punter Andjusic.

Trojka ce morati da ih sakriva u odbrani (Kure jedi govna)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, KockoOblo said:

 

Identičan je u najmanju ruku prejaka reč. Bili je mnogo bolji u odbrani, brzinom može da isprati ono što Danilo može samo pogledom. U napadu igra sa više kretnje, može sam da iskreira/ima i nekog driblinga.Andjušić protiv samo solidnog čuvara nema ništa od toga. IQ sigurno veći od Beronovog, mada ni jednom od njih to nije jača strana. Imaju sličnosti kada su u spot up modu, ali mislim da tu prestaje mogućnost daljeg poredjenja. Ali ok, svako od nas ima drugačiji ugao gledanja.

 

da li billy baron može od bilo koga da bude mnogo bolji u odbrani?

evo treći put da ponovim ono što sam rekao i prvi put, ne mislim da su jednakog kvaliteta, već da donose iste stvari.

ni baron ne može protiv dobrog čuvara da kreira, može protiv nehajnog-dobrog čuvara, kao i anđušić uostalom

 

sve ovo što si naveo ne pokazuje da su oni različiti igrači, tako da ne kontam šta je tu stvar ugla gledanja.

za 15-20 minuta je anđušić dobar euroleague igrač. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gb92 said:

Jos plej i krilo ... 

 

Od Lesora pitanje mozemo li boljeg naci ...

 

Poučeni iskustvom komšija, bez sarkazma, treba nam uz Lesora još jedan igrač na 5, sa EL iskustvom, ako može od 28 do 35 godina starosti, ne mora biti ne znam kakav ubica. Duga je sezona.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, KockoOblo said:

 

 + ne verujem da nam je uzeo neku veliku lovu.

 

niko na zvezdinim i partizanovim temama ne veruje da je xy igrač uzeo veliku lovu.

svi su tu iz ljubavi i da im se spasi karijera (anđušiću je dobro išlo u el, kontam da je od ljubavi)

Link to comment
Share on other sites

Da igramo EC, bio bih više nego zadovoljan.

 

Ovako, ne znam šta da mislim. I na prošlogodišnjoj EL temi sa više puta pisao da mi je utisak bio da Monako počeo da igra, kada se Danilu smanjila minutaža.

 

Sve u svemu, imamo na dve spoljne pozicije čak četiri igrača za koje znamo da imaju minimalne šanse da igraju ozbiljno na EL nivou. Naravno, tu možemo da računamo na povremene bljeskove tih igrača, ali svakako ne previše često. A i centri su nam takvi.

 

U toj situaciji, baš puno će zavisiti od pleja, taj izbor će verovatno biti ključan za ovu sezonu.

Sa dobrim plejom i Danila bi bilo lakše koristiti, kao sasvim solidnog spotup šutera što i jeste. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KockoOblo said:

 

Poučeni iskustvom komšija, bez sarkazma, treba nam uz Lesora još jedan igrač na 5, sa EL iskustvom, ako može od 28 do 35 godina starosti, ne mora biti ne znam kakav ubica. Duga je sezona.

1 John Brown 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

ni baron ne može protiv dobrog čuvara da kreira

 

jbg, u ovom segmentu je za Andjušića Brajant lično. Samo prošle sezone si imao primera za to koliko hoćeš. Andjušić na ulaz ide samo posle finte šuta,80% završava flouterom, Bili je bolji na obruču... Bili ima dosta duži repertoar. Jbg, meni su to dva različita tipa igrača, koji u spot up varijanti izgledaju slično. Nebitno skroz...

8 minutes ago, uini said:

niko na zvezdinim i partizanovim temama ne veruje da je xy igrač uzeo veliku lovu.

 

Ne pripadam gore pomenutim... velika lova= godinu dana je stariji, i ne mislim da je prošle godine imao ne znam koliko veliku platu. Nisam to ni napisao kao neku neoborivu  istinu, nego kao mišljenje.

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Ovako, ne znam šta da mislim. I na prošlogodišnjoj EL temi sa više puta pisao da mi je utisak bio da Monako počeo da igra, kada se Danilu smanjila minutaža.

 

kad pogledaš njegov game log, vidiš da nevezano za deo sezone, igra kada mu ide šut. kad ne ide ili je protivnik atletski jači, ne igra.

i protiv olimpijakosa u plejofu je imao prvu tekmu fantastičnu i igrao 20ak mins. čim šut zakaže ili ne može da dođe u poziciju, ne igra.

 

valjda je zato backup majkumu.

 

"sasvim solidan spotup šuter" je u suštini jedan od najboljih u el i to ne samo iz spotupa već i iz istrčavanja.

ništa ne bih imao protiv da imam takvog lika u ekipi

Link to comment
Share on other sites

Au komšije koliko ste digli standarde kad vam mahom ne odgovara Anđušić sa 43% za 3 u EL na poziciji petog beka u rotaciji umesto Glasa.

 

Osim ukoliko neko ne misli da nećete dovoditi pleja i da ćete gurati EL sa Avramom i Madarom?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

Au komšije koliko ste digli standarde kad vam mahom ne odgovara Anđušić sa 43% za 3 u EL na poziciji petog beka u rotaciji umesto Glasa.

 

Osim ukoliko neko ne misli da nećete dovoditi pleja i da ćete gurati EL sa Avramom i Madarom?

Plej  i krilo moraju biti vrhunski igrači.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...