Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Jbg očigledno nije fizički u stanju tj nije se skroz oporavio od bolesti 

I videlo se juče, igrao je on fin broj minuta al nije bilo to to, siguran sam da može da bi bio on u 12 (s obzirom da nam je efektivno i startno krilo i bekap četvorka) ali ako ne može, bolje ovako. 

 

Svakako je bitno samo za jednu utakmicu, a u jednoj utakmici sve je moguće.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dobar u piku said:

Pre sam očekivao Pap-a jer može na 4, sad na 4 i 5 samo 3 igraca i junior Mikic.

 

Ledej, Vukcevic, Smajlagic i Lesor to je 4 igraca na 4 i 5. Dovoljno. Kao i sustinski 9 igraca za jedan sa Zvezdom je dovoljno(ili 10 ako bude koristio i Vukcevica). Koristio je Zeljko x puta ove sezone i kad je imao 12 u rotaciji 9 igraca. Mozda cak i Trufinovic uzme 5-10min na 4 jer ga je vec koristio na 4 u nekoj od prethodnih utakmica.

 

S tim ce da Lesor i Ledej verovatno da odigraju po 35min protiv Zvezde pa mogu popuniti ova dvojica (Smajlagic i Vukcevic) po 5-7min nisu bas juniori tu su vec godinu odnosno godinu ipo dana rade sa Zeljkom. A moze i Smajli i na 4 i na 5 da popuni po 5min.

 

Ima i Partizan tu prednost od dan odmora za razliku od Zvezde i u teoriji bi trebalo laksi mec od Zvezde posto je Borac na papiru 3 puta jaci od Spartaka, al to je manje vazno svakako od dana odmora i meni nejjasno i dalje s obzirom da smo na istoj strani zreba, da smo na razlicitoj pa je ok da Partizan ima dan odmora a Zvezda ne ili obrnuto kako god.

 

Exum 30min, Avramovic 10min

Panter 30min, Andjusic 10min

Naneli 25min, Trifunovic 15min

Ledej 35min, Vukcevic 5min

Lesor 35min, Smajlagic 5min

 

ili Smajlagic da uzme i Vukcevicevih 5min i na 4.

 

Moja pretpostavka.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Shikamaru said:

Jbg očigledno nije fizički u stanju tj nije se skroz oporavio od bolesti 

I videlo se juče, igrao je on fin broj minuta al nije bilo to to, siguran sam da može da bi bio on u 12 (s obzirom da nam je efektivno i startno krilo i bekap četvorka) ali ako ne može, bolje ovako. 

 

Svakako je bitno samo za jednu utakmicu, a u jednoj utakmici sve je moguće.

 

 

U principu Smajli protiv Zvezde i treba na 4 deo minuta, jer sem Lazarevica tu su im fizički jake opcije koje u napadu mogu iz post igre napasti.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ledej, Vukcevic, Smajlagic i Lesor to je 4 igraca na 4 i 5. Dovoljno. Kao i sustinski 9 igraca za jedan sa Zvezdom je dovoljno(ili 10 ako bude koristio i Vukcevica). Koristio je Zeljko x puta ove sezone i kad je imao 12 u rotaciji 9 igraca. Mozda cak i Trufinovic uzme 5-10min na 4 jer ga je vec koristio na 4 u nekoj od prethodnih utakmica.

 

S tim ce da Lesor i Ledej verovatno da odigraju po 35min protiv Zvezde pa mogu popuniti ova dvojica (Smajlagic i Vukcevic) po 5-7min nisu bas juniori tu su vec godinu odnosno godinu ipo dana rade sa Zeljkom. A moze i Smajli i na 4 i na 5 da popuni po 5min.

 

Ima i Partizan tu prednost od dan odmora za razliku od Zvezde i u teoriji bi trebalo laksi mec od Zvezde posto je Borac na papiru 3 puta jaci od Spartaka, al to je manje vazno svakako od dana odmora i meni nejjasno i dalje s obzirom da smo na istoj strani zreba, da smo na razlicitoj pa je ok da Partizan ima dan odmora a Zvezda ne ili obrnuto kako god.

 

Exum 30min, Avramovic 10min

Panter 30min, Andjusic 10min

Naneli 25min, Trifunovic 15min

Ledej 35min, Vukcevic 5min

Lesor 35min, Smajlagic 5min

 

ili Smajlagic da uzme i Vukcevicevih 5min i na 4.

 

Moja pretpostavka.

Ne može Tristan ništa i Smajli je granican za ovaj nivo.Lesor ne sme preko 30 min, jer sada imate 3 igraca na njemu(ispuhace se do kraja), dok Zek izlazi iz prehlade tako da i on preko 30 min nije realan.Po meni ako Lazarević bude 4 u tom slučaju će na njemu biti Trifa ili Naneli na 4 u kkp, ostatak minuta na 4 mora Smajli kad Zeka nema.

 

Sve u svemu Željko se mnogo kocka(ne za kup), što se tiče igraca na 4/5 koji mogu izneti bitne utakmice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gb92 said:

Ocekivano... Visoke ne mozes dirati.. Jos je on bio bolestan .. 

 

Nije mi očekivano, šta više uveren sam da bi Žoc pre samo 10ak dana uzeo Ćaću bez puno razmišljanja.

Što zbog forme, što zbog mogućnosti igranja četvorke, odbrane, svega.

 

Ja sam uveren u sledeće - uopšte nije poenta da sada Žoc misli da će Naneli biti korisniji za tim nego Papapetru, nego da je smatra da je Naneliju važniji kontinuitet utakmica, sada kada je uhvatio formu, posle kriznog perioda.

 

Iako je i Papapetru imao strašnu tekmu u Kaunasu, deluje da je on ipak stabilniji po tom pitanju, a pre svega u smislu da može da odigra fantastičnu tekmu sa postignutih 4-5 poena, što sa Nanelijem nije slučaj.

 

Tako da bi ova odluka u tom slučaju bila jednostavno ulaganje u bitne tekme koje dolaze nakon kupa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alex_Serbia said:

Ja se samo nadam da ce se Papa skroz oporaviti za Fener (ako sad izostaje zbog slabosti nakon bolesti), da nece izgubiti na kondiciji.

 

Realni je u pravu, Naneliju treba 10tak + poena da bi se okarakterisao kao koristan, Papa to moze biti i sa 5 poena.

 

Da nije ozdravio, ne bi igrao 20 minuta protiv Borca u potpuno nebitnoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, realno *w said:

 

Nije mi očekivano, šta više uveren sam da bi Žoc pre samo 10ak dana uzeo Ćaću bez puno razmišljanja.

Što zbog forme, što zbog mogućnosti igranja četvorke, odbrane, svega.

 

Ja sam uveren u sledeće - uopšte nije poenta da sada Žoc misli da će Naneli biti korisniji za tim nego Papapetru, nego da je smatra da je Naneliju važniji kontinuitet utakmica, sada kada je uhvatio formu, posle kriznog perioda.

 

Iako je i Papapetru imao strašnu tekmu u Kaunasu, deluje da je on ipak stabilniji po tom pitanju, a pre svega u smislu da može da odigra fantastičnu tekmu sa postignutih 4-5 poena, što sa Nanelijem nije slučaj.

 

Tako da bi ova odluka u tom slučaju bila jednostavno ulaganje u bitne tekme koje dolaze nakon kupa.

 

Stani, hoćeš da kažeš da je Željku važnija forma i kontinuitet Nanelija nego da pobedi Zvezdu u kupu?

 

0 posto šanse za ta logiku.

 

Bitnije je da nas pobedite u kupu i da tim ima kontinuitet pobeda,kako protiv nas tako i generalno, nego jedan igrač.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, propolis said:

 

Stani, hoćeš da kažeš da je Željku važnija forma i kontinuitet Nanelija nego da pobedi Zvezdu u kupu?

 

0 posto šanse za ta logiku.

 

Bitnije je da nas pobedite u kupu i da tim ima kontinuitet pobeda,kako protiv nas tako i generalno, nego jedan igrač.

 

Pa nije da se predaješ u eventualnom derbiju ako ti igra Naneli umesto Papapetrua.

 

Ipak, iz ugla dosadašnjih derbjja Papapetru jeste neuporedivo bitniji igrač za Partizan, nego Naneli. Mislim da je to baš jasno.

 

Uglavnom, obojica su zdravi, pravi, Žoc je izabrao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Pa nije da se predaješ u eventualnom derbiju ako ti igra Naneli umesto Papapetrua.

 

Ipak, iz ugla dosadašnjih derbjja Papapetru jeste neuporedivo bitniji igrač za Partizan, nego Naneli. Mislim da je to baš jasno.

 

Uglavnom, obojica su zdravi, pravi, Žoc je izabrao. 

 

Da,ali nije razlog taj da Željko hoće da Naneli održi formu već neke taktičke zamisli.

Nama baš ne leži match up sa Papapetruom jer posle svakog preuzimanja u odbrani nahebemo.

 

Međutim Naneli je mnogo bolji šuter i neko je napisao da ima 77 posto za tri zadnjih par tekmi,a mi ne branimo nešto dobro trojke u poslednje vreme.

Sa Nanelijem će i Lesor imati više prostora pod košem jer će biti manje udvajanja ili će ono biti kazanjavano.

 

Pre su to razlozi nego li održavanje forme jednog igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad, po Žocovim rečima Papa nije baš zdrav i prav, osećaju se posledice bolesti. Naravno da se dodatno oporavlja kako dani prolaze ali mođda jednostavno želi da ga dodatno prištedi kako bi bio potpuno fit za EL.

 

Inače, jako bitnu stvar je pomenuo pendulum - da ne izlazimo iz Srbije skoro mesec dana. Odlična situacija da se ekipa malo bolje regeneriše posle svake utakmice koja sledi, kao i da se dodatno trenira.

Edited by Barkley#34
slova
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko oseća posledice bolesti ne razumem potrebu da igra 20 minuta protiv Borca u utakmici gde se jedino nije znalo hoće li Željko prema svojim Čačanima biti dobar i pobediti 20 razlike ili razvaliti 50.

 

Verujem da je odluka donešena samo iz taktičkih razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

Ukoliko oseća posledice bolesti ne razumem potrebu da igra 20 minuta protiv Borca u utakmici gde se jedino nije znalo hoće li Željko prema svojim Čačanima biti dobar i pobediti 20 razlike ili razvaliti 50.

 

Verujem da je odluka donešena samo iz taktičkih razloga.

Nema ko da igra, Partizan ima pretanak roster, tu bi ostao samo Tristan na 4, koji i prošli meč nije igrao skoro uopšte.

 

To je i rizik Zeljka što se rostera tiče, cak Tanaskovic iz Igokee bi dobro došao.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukratko sa podkasta:
- napravio lapsuz kada je rekao da je Radivoje Korac rodom iz Nisa
- dug prema bivsim igracima je skoro pa isplacen, ostalo je nesto sitno
- plate su redovne
- dug za porez je jedino sto nije placano unazad godinama i iznosi 6,9m (od toga je oko 3m kamate),
- planira se od sledece godine uci u neki reprogram otplate, najverovatnije petogodisnji sa 50% otpisa kamate
- rekao da Partizan i CZv imaju veci budzet od PAO
- drzava puni nesto manje od 50% budzeta
- pomenuo je da je trenutna zarada od karata 4m
- pohvalio, ali i pecnuo Trinkijerija (pomenuo i nekog nn izdajnika u klubu koji mu je pomogao da "pobegne")
- pricao i o toj sezoni nakon korone i Scepi
- pricao o potpisu Zeljka i njihovom upoznavanju 2017 u Turskoj
- nada se prosirenju EL jer je to jedini nacin da Srbija ima 2 sigurna predstavnika
- nemamo bat, poslednji bio za Tomasom, ali je resen
- vise puta je pomenuo tu sezonu korone i da kako je ona unazadila klub, sportski, ali.i kroz finansije sa gubitkom od oko 3m
- trener se pita za igracki kadar
- on se ne bavi strukom, samo ekonomskim stvarima i da se desavalo da kaze treneru da se nema novca za igraca
- ide se na osvajanje KRK, ali nije smak sveta i ako se ne osvoji
- pomenuo korektnost Canka, Pavlovica, Pekovica... i nekolicine koji su oprostili dugovanja
- pomenuo Duleta i njihov odnos na pocetku i sada, ali i ostale koji su bili korektni kad se dogovaralo o isplati duga

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, propolis said:

Ukoliko oseća posledice bolesti ne razumem potrebu da igra 20 minuta protiv Borca u utakmici gde se jedino nije znalo hoće li Željko prema svojim Čačanima biti dobar i pobediti 20 razlike ili razvaliti 50.

 

Verujem da je odluka donešena samo iz taktičkih razloga.

Ne znam dal si gledao utakmicu, al ono što je igrao se pre može podvesti pod lagani kardio trening nego pod igranje utakmice, vrv je ideja bila da se vidi dal može i kolko može

 

Ne kažem ovo kao nameru da ga kritikujem, naprotiv, Papi je neko ko od mene ima najdublji mogući naklon, on drugi put ove sezone igra utakmicu u kojoj se vidi da, zbog bolesti, nije 100% spreman i to je za najveće moguće poštovanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...