Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

12 hours ago, realno *w said:

 

Bez zaebancije, podsetio me na svoje mlade dane, kada je razgrtao sve. Čovek je prejak, ne znam kad je neko zadnji put onako lako nazidao Lesora, ali džabe sve sa tom glavom.

Ne samo to, imao je u dve vezane akcije dva sjajna dodavanja sa visokog posta koji ukazuju na izvestan izvrstan osećaj za kretnje i asistenciju. Ali džaba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Par crtica od juče:
 

- Panter jako lepo izdelio asistencije. Vaoma racionalno igra u napadu, ne uzima neke šuteve koje bi pre uzeo i često ode na prodor, pa izbaci loptu. Juče 2/2 za 2, 2/2 za 3. Postaju mu ™️ one asistencije jednom rukom sa 45 na drugu stranu.

- Za razliku od njega, Anđušić nervira sve u hali. 😄 Kao da ima 15 godina, neverovatno.

- Tristan me jako nervira, iako je na kraju skupio dosta poena. Krenuo je da uzima šuteve kao da je Panter lično. Ok, verujem da je sve to uz Željkovu dozvolu, ali mi se i dalje ne sviđa njegov stav na terenu. Nekako svuda kasni za jedan dribling, korak, šta god...
Sećam se jedne situacije kad je omašio šut sa poludistance, Smajli se lomi da uhvati skok u napadu, čak i odbija loptu ka polukurugu u reketu, ona pada jednom (praktično ka Tristanu), ali Tristana mrzi da se cima. Dok Smaji rizikuje još jednu glupu povredu.

- Mi treba da angažujemo jednog trenera koji će samo da se dere na naše i usmerava ih u odbrani kada damo neki "atraktivan" koš. Pošto nam se često desi da primimo koš u leđa zbog nepažnje i jer kao nešto slavimo. 

- Gagara klasičan iskusni lik sa basketa koji je napravio neku ekipu u kojoj će da bude kabadahija. Ali onaj koji voli i da proigra, ne samo da carini. Sa svim protivnicima popriča, "lupi po dupetu", diže ruku za faul čak i kad možda nije bio (ali ceni se kad priznaš) i te fore. 

Edited by uvrnuto
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nemojte samo hvaliti Gagica i pripisivati mu obrise kosarkaske inteligencije, ko Boba vas sve molim 😬

 

Lik je, kosarkaski, poslenji krug pakla (dobro, eventualno pretposlednji ako Obrada Tomica racunamo u kosarkase).

Gagula je boK finte uručenja.

Prove me wrong 😜

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Iako bih vjerovatno bio medju onima koje najvise nervira, moram mu priznati da je na putu da izgradi neponovljiv stil igranja kosarke pjeske 🙂

 

 

Ide ka tome, zaista.

 

Recimo onaj ludi flouter u Minhenu. Kreće ulaz, čeka ga Gilespi, nema prostora za skok šut jer mu je čuvar iza ledja. Odlučuje se za taj težak flouter koji ulazi kao kap.

Jeste to težak šut, ali i tih recimo 40% šansi da to udje su bolje nego onih 0% koje ima ako krene direktno na centra. 

 

 

Ne znam, ponekad je u stanju da pravi neke greške, što kaže Uvrnuto kao da je juče počeo da igra košarku. 

 

I da, jako je bitno da ne pokušava tranziciju. Kad se samo setim da je u Minhenu kontru 3 na 5 bacio njima u ruke... 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nzm, ruku na srce, dosta je cudan igrac Andjusic. U pitanju je nominalno cisti suter, a nema igraca u KKP da je ispalio vise air-ballova. Ne ume da se snadje u tranziciji, ali onda provuce ovde-onde Nashovske pocket pasove. Usere kontru 3 na 5, ne moze da se sastavi protiv vecine aba-ligasa, a onda prakticno odluci prebitnu tekmu u Bajernu...

Link to comment
Share on other sites

I još jedna brutalna stvar koju imaju on i Naneli:

 

Da osete prostor za šut, kada je odbrambeni relativno blizu, ali nije u dobrom položaju tela da napadne taj šut. I da bukvalno skontaju ok, ja ovde imam prostor da podignem loptu i šutnem, on će mi biti 3 cm levo ili desno, ali lopta prolazi, meni dovoljno. Đusi Kerol stajl.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2023 at 12:47 PM, pendulum said:

BAJERN
MONAKO

Makabi
BASKONIJA
Valensija
Zvezda
ASVEL
Žalgiris
Bajern

FENER
ALBA

 

Kad je počeo ovaj niz, rekao sam da nam treba 7 pobeda. To smo već ostvarili. Sad idemo na 9. Sa te dve pobede mi smo na +4 u odnosu pobeda i poraza i verovatno imamo "lufta" da u preostalih 8 kola imamo 3:5 što je realno ostvarivo (mada je sigurnije ići na 4:4):

 

Quote

Virtus

Armani

Efes

OLIMPIJAKOS

BARSA

REAL

Monako

PAO

 

E sad, kako obično u praksi ne ide sve kako zamišljamo verujem da će nam mnogo zajebanije biti te neke "unapred upisane" pobede tipa Fener, Alba, PAO, gostovanje Virtusu..nego neke gde niko mnogo ne očekuje poput Monaka i Efesa away, Barse ovde itd.

 

U trenutnoj formi i sa jakim domaćim terenom mi nikoga ne treba da se plašimo. Ovaj tim može da ide i na 10:0 ALI svedoci smo da u EL često sve funkcioniše u nekim ciklusima. Odbrana je definitivno sad zategnta i tu ne verujem da ćemo padati značajno, ali igra u napadu može da varira u zavisnosti od samopouzdanja.

 

Kup dolazi možda i u lošem trenutku po nas jer se zaustavlja EL sezona, forma se donekle "resetuje". Opet, pauza je korisna jer tim može da se regeneriše, bolesni da ozdrave, može da se više trenira i mogu da se uvežbavaju neke stvari koje ne stižemo da radimo ovako između EL i ABA kola. Takođe, nakon Kupa imamo dva kola EL zaredom u Beogradu. Do utakmice sa Splitom u gostima koja pada tamo negde 04.03. mi smo u Nišu i u Beogradu sve vreme, tj. ne napuštamo Srbiju. To je skoro mesec dana od Minhena i može mnogo da znači ekipi.

 

Kup (i pobeda protiv CZ) može ozbiljno da dodatno bustuje samopouzdanje cele ekipe pred nastavak EL sezone, ali verujem da će i slučaju nepovoljnog ishoda svi zaboraviti tekmu već sledeći dan i da će Željko vrlo brzo prebaciti fokus na Fener i Albu bez previše tugovanja.

Uglavnom, kao što smo već više puta ponavljali - jedna, po jedna ljudi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...