Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

52 minutes ago, Alex_Serbia said:

Silver lining svega ovoga (a ne zelim ga nikako) je sto cu uskoro moci udobno da biram gde da sednem.

 

 A u vezi sa tim:

 

Ljudi koji misle da preostalih 20 (DVADESET) kola EL trebamo koristiti za formiranje i unapredjenje mladih (da budu spremni za ABA plejof) i da se trebaju dici ruke od nekog rezultata u EL ove sezone....zaboravljaju na broj prodatih sezonskih, taj hajp, ukazano poverenje. Sto i samog Zeljka predstavlja u tuznom, grznom depresivnom svetlu.

 

Bude li rezultat ove sezone u EL smatran neuspehom (dakle varijanta gde ostajemo van plejofa sa OVOM igrom i OVAKVIM porazima), nikada se vise nece desiti ovakva materijalna podrska klubu. A upitna ce biti i moralna.

 

Ovo je dobar post jer su napisane dve bitne stvari:

 

1. Odustajanje od EL - tu postoje dva velika problema. Prvi je da ABA liga nije ACB u kojoj Real ili Baskonia mogu da izvade sezonu ako ispadnu u TOP 8 ili budu zakucani da dno tabele u EL. Drugi je mnogo vazniji, sta ce realno Obradovicu i taj trofej ABA lige ako ce vec trecu sezonu zaredom da bude skrajnut iz borbe za trofej u evropskim takmicenjima? Ono, nema te u EC nakon prvog kola PO, u EL si sa Fenerbahceom imao uzasnu sezonu, sad sa Partizanom. Covek je dosao da se bori za vrh EL, ima vrhunske igrace, a sansi za preokret sezone su sve manje i manje. Dalje, deluje mi da on mozda jeste sujetan, ali nije toliko zaludjen zeljom da se nadje ispred KKCZ pa makar to znacilo i da ga svi zaobilaze u NJEGOVOM takmicenju.

 

2. I ovde se vracamo na pricu o Zalgirisu - u redu je taj san o plasmanu u TOP 8 ili o necemu vise. Klub se prati zbog rezultata i nikome ne bi trebalo da bude svejedno da li je skor 9-4 ili 4-9. Medjutim, da se ne lazemo, ta euforija je i nastala jer su mnogi mislili (ne mislim na tebe ili na vecinu koja ovde pise), da je moguce parama kupiti uspeh. Mozda cu zvucati pateticno, ali mislim da je Vujosevicevo vreme kupilo navijace time sto su ostavljali "srce na terenu", davali sve od sebe bez obzira sto je bilo teskih poraza, sto je rezultat mogao da ode na ovu ili onu stranu. OK, tada se igralo u "Pioniru", a sada u "Areni", ali upravo je i u tome razlika, tada se dolazilo i nakon -20 protiv Rytasa i pravio se pakao na svom terenu, sada 20 000 ljudi dodju u "Arenu" jer su culi da su stigle pare koje ce kupiti sou i pobede.

 

Ne znam sta vise da kazem sto se rezultata dalje tice, osim da ste vrlo blizu tog ogromnog kruga koji kad krene da se okrece tesko ga je zaustaviti - od "kakvi luzeri, neka ih gleda njihova odbrana" stava navijaca do "well, that's it guys - the competition is over for us" stava igraca na terenu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

sada 20 000 ljudi dodju u "Arenu" jer su culi da su stigle pare koje ce kupiti sou i pobede.

Prilično je bezobrazno ovako generalizovati sve koji gledaju KKP ove sezone jer su navijači Partizana punili Pionir i kada smo bili truba više sezona zaredom a Arena je bila puna i kada se igrao Evrokup.

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dzep said:

 

Nisam mogao da ga gledam s punom pažnjom, poslednjih 5 minuta skroz slabo, zato nisam ni video. Ali eto, niko drugi osim Pantera 😂

 

Morao sam da pogledam ostale, nije Panter imao protiv Olija, ali jeste protiv Valensije. Inace Papa i Exum su imali protiv Baskonije, LeDay i Koprivica protiv Mornara... 

 

Medjutim nije poenta 5 faulova nego pametnije ih praviti timski, da se iskoriste "mali faulovi". Za to je vec strucni stab zaduzen. Ne znam ovako odokativno da kazem gde ste s tim, jos sam pod utiskom ovog Papinog faula od veceras... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Prilično je bezobrazno ovako generalizovati sve koji gledaju KKP ove sezone jer su navijači Partizana punili Pionir i kada smo bili truba više sezona zaredom a Arena je bila puna i kada se igrao Evrokup.

 

Izvinjavam se sto zvuci ovako kako si napisao, ali to mi nije bila namera - pise da dodje 20 000 ljudi u "Arenu" umesto 10 000 (ili 5 ili 8, lupicu neku cifru) jer su stigle pare. Dakle, svakako da ce uvek ostati navijaci koji dolaze bez obzira da li postoje ovakve ili onakve sanse da se ostvare rezultati, ali nece ih vise biti 20 000. I to je bila poenta mog posta (ne da ce neki carobnjak da pucne prstima i izbrise sve ljude u "Areni", kao u nekom SF filmu).

 

To se najbolje ilustruje ako se pogledaju posete sa meceva protiv "ponosa Izraela" i protiv Valencie: 19 011 na prvom mecu, 14 100 na drugom mecu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Onih godina s Vujosevicem ste imali sistem, imali ste muda i imali ste krvava kolena. Bili ste pozeljna destinacija za sve mlade evropske igrace koji su dobijali sansu da rastu. Imali ste neki neopisiv sarm. Mnogi zvezdasi ukljucujuci mene smo vas gledali u EL i sve je to bilo bas onako bajkovito i sarmantno. Imali ste neki vas fazon i imali ste IDENTITET. Uopste necu da ulazim u to sta se desavalo u domacoj kosarci. Tu vam mnoge stvari nisu isle na cast i platili ste cenu toga. Jer ne mogu da se otmem utisku da bi jos dugo bili to sto jeste da ste mogl da prihvatit da i neki drugi klubovi igraju kosarku i da kad su bolji treba da uzmu titulu. No dobro, otisao sam od sustine. A ona je da su ove preskupe Zeljkove ekipe kurac u odnosu na one mnogo skromnije Vujoseviceve. Prva petorka sa 5 stranaca je nesto sto ama bas nema nikakvog smisla. Gagi vam trune u Megi, Vanja Marinkovic bi igrao za pola Panterove plate, a po Lucica kapitena je Zoc trebao da ode peske do Minhena i donese ga nakrkace. Milutinova ne pominjem jer mi ona nema taj grobarski gen. Sve u svemu vi i Zeljko posle te 92. niste ista prica. Tako mi bar deluje gledajuci iz komsiluka.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da je post potpuno promasen, ali da ima promasaja ima:

 

- Vujoseviceve ekipe su imale kako kazes "neopisivi sarm" jer su se uvek gradile od nule, imale po 7-8 dobrih kosarkasa i 3-4 statista, bez nekih zvezda, bez ogromnog novca. Ne zato sto su igraci bili domaci ili strani, nego upravo zato sto ni u snu nisu mogli da dovedu prajm Lucica ili Milutinova (ili igraca tipa Nedovica ili Kalinica). Dakle, sve sto pises za KKP vazi i za klub za koji navijas u ovoj sezoni - oba su suste suprotnosti Vujosevicem timovima ili petorci Jovic, Jenkins, Lazic, Simonovic, Kuzmic koja je zamalo usla u TOP 8.

 

- Lucica nije bilo moguce dovesti osim ako neko ne plati nenormalnu cifru za njegovu platu i obestecenje. Vanja Marinkovic ima ugovor, Milosavljevic bi promenio tacno sta?

 

- Kako je KKP platio cenu bilo cega i kako se to uopste desava? Da li je Obradovic naprasno odustao od ambicija jer je video da je pre njega Vujosevic osvajao 13 u nizu pa ono, nije u redu, jos se mora cekati zbog grehova iz proslosti?

 

- I za kraj, kako to Covic prihvata da bi i neki drugi mogli da osvoje titulu? Pa osvojise i neki drugi jednom pa ispadose mesavine koljaca i silovatelja. Mislim, pricas o drugim klubovima koji takodje igraju kosarku, a semafor kaze da u ABA u osam sezona imamo 6 titula KKCZ, jednu koju bi KKCZ lagano osvojio samo da je nastavljeno (kako kaze predsednik) i jednu koju su osvojili koljaci, silovatelji, makroi i ubice (srecom pa nisu toliko ambiciozni inace bi Covic morao da povuce obe ekipe nazad u KLS).

 

Mislim, hajde malo samokriticnosti i malo objektivnosti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Protiv mnogo slabijeg Asvela kući, Zvezda se mučila pritisnuta bremenon loših rezultata u prethodnom periodu, onda je Ivanović izabrao petorku koja 'veruje u pobedu' i od tada im se sve preokrenulo. Sve se svodi na psihološki momenat, da smo mi zaista toliko loši ne bi ni dolazili do neizvesnih završnica. Mora neko da istupi kad je teško i povuče ekipu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ChrisJudd said:

Protiv mnogo slabijeg Asvela kući, Zvezda se mučila pritisnuta bremenon loših rezultata u prethodnom periodu, onda je Ivanović izabrao petorku koja 'veruje u pobedu' i od tada im se sve preokrenulo. Sve se svodi na psihološki momenat, da smo mi zaista toliko loši ne bi ni dolazili do neizvesnih završnica. Mora neko da istupi kad je teško i povuče ekipu. 

 

Tako je. S tim sto ipak mora da se igra sa malo sirom rotacijom, ne mnogo, ali sa jedno 8 igraca barem mora. Mislim da vam glavni igraci doslovno crknu kad se udje u zavrsnicu. Da li je problem nepoverenje ili nesto drugo, to ne znam, ali u principu vi i sad imate dovoljno odlicnih igraca za tu minimalnu rotaciju. Andjusic, Madar, Brodzianski, Vukcevic. Nije top klasa ali nije za potceniti. Kapiram da je poenta njih ubacivati u drugoj i trecoj cetvrtini, a da igra ne padne previse. Ako to uspe Zeljko, verovatno ce biti bolje. Jos kad se u fulu prikljuci Smajli i Aleksa, vise nema ni jednog legitimnog razloga za ovako mucenje prve petorke.

 

Drugo je ovo sto ti kazes, psiha, jer ako ste vec u mogucnosti da dobijete znaci da ste bili konkurentni. Ne moze se gubiti na posed i biti los, ali ocigledno zavrsnica skripi. 

 

Onaj brainfart sa faulom na De Colou, koji cele karijere ima nesto tipa 95% slobodna bacanja, ne bih komentarisao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne procenat, nego jedan jedini hebeni promil se ne pomeramo ni u jednom pravcu, ni na bolje, ni na gore. Ravna linija ničega. Samo od kvaliteta protivnika zavisi da li ćemo izgubiti sa 110 ili 75 primljenih koševa. Lesora smo iscedili do koštane srži, na redu je Egzum. Ledej i Naneli ne postoje, Panter pokušava da ih stigne, i ide mu preko svih očekivanja.Spominje se povratak  Smajlija i Alekse, kao da svi ne znamo da će svojim prisustvom  otvoriti još jedan prozor, i samo pojačati promaju koja dobija osobine tornada kategorije 6. Ova koncepcija, i u napadu i u odbrani , nije više održiva, i to je sada jasno i najvećim ljubiteljima Željkovog lika i dela. Nije održiva ni po jednom segmentu košarkaške igre, od izvodjenja auta, do pravljenja faulova. Rešenje je u priznavanju svega pobrojanog. Rešenje je u odlasku trenera i dovodjenju pleja, i totalni reset košarke koju igramo.

Želim da verujem u čudo, da još uvek nešto može da klikne u petak, to veče ću spaliti glasne žice u Areni, ali zdrav razum govori da se tako nešto neće dogoditi... a ako se i desi, samo će odložiti na kraju neizbežno. Vreme ja da se rastajemo sa Želimirom i ovom sezonom u EL, i pripremimo za Branka Lazića i ekipu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZvezdaJeZivot said:

Onih godina s Vujosevicem ste imali sistem, imali ste muda i imali ste krvava kolena. Bili ste pozeljna destinacija za sve mlade evropske igrace koji su dobijali sansu da rastu. Imali ste neki neopisiv sarm. Mnogi zvezdasi ukljucujuci mene smo vas gledali u EL i sve je to bilo bas onako bajkovito i sarmantno. Imali ste neki vas fazon i imali ste IDENTITET. Uopste necu da ulazim u to sta se desavalo u domacoj kosarci. Tu vam mnoge stvari nisu isle na cast i platili ste cenu toga. Jer ne mogu da se otmem utisku da bi jos dugo bili to sto jeste da ste mogl da prihvatit da i neki drugi klubovi igraju kosarku i da kad su bolji treba da uzmu titulu. No dobro, otisao sam od sustine. A ona je da su ove preskupe Zeljkove ekipe kurac u odnosu na one mnogo skromnije Vujoseviceve. Prva petorka sa 5 stranaca je nesto sto ama bas nema nikakvog smisla. Gagi vam trune u Megi, Vanja Marinkovic bi igrao za pola Panterove plate, a po Lucica kapitena je Zoc trebao da ode peske do Minhena i donese ga nakrkace. Milutinova ne pominjem jer mi ona nema taj grobarski gen. Sve u svemu vi i Zeljko posle te 92. niste ista prica. Tako mi bar deluje gledajuci iz komsiluka.

 

 

Od svih pobrojanih igrača jedini koji ima top EL kvalitet nema taj "gen" 😂😂😂😂

Budu li tebi poslušali ne gine im EC dogodine😂😂😂

 

Edited by propolis
Gde je i šta radi Mihajlo Andrić na poziciji Nanelija
Link to comment
Share on other sites

Partizanov koncept je za mene skroz promašen. Ne kažem da na kraju neće dati neki rezultat, svakako Željko zna košarku bolje od mene, ali ne razumem potrebu da se igra svaki meč na 90+ poena sa 5-6 igrača u rotaciji. Zar nije bolje igrati na 70 poena, sa 8-10 igrača, i onda u poslednjih par minuta imati superiorne nosioce ful spremne? 

 

22/28 = 80%

 

To je bio šut Asvela za dva poena. Odigraš takvu odbranu da dopustiš protivniku da ubaci maltene sve unutar 6.75. Pritom, igrači su im relativno odmorni pred finiš. Kolike su ti šanse za pobedu ukoliko je protivnik sve ubacio (samopouzdanje max) i pritom je odmorniji od tebe? Tu ne mislim samo na skorere - često su baš Panter i Nunnally najodmorniji, ali ogroman je pritisak kad stalno očekuješ od nekoga da reši sve igrom 1 na 1 i kada taj neko zna da nema pravo na grešku, jer će koš svakako biti primljen. Mislim na igrače koji treba da oblikuju igru, hasluju, preuzimaju, skaču, zaštite obruč, ne prave prazne faulove.. Lesor i Ledej po 35 plus minuta. Lesor protiv Zvezde nestao nakon prve četvrtine, juče u drugom poluvremenu fazon 3 poena i indeks 1.

 

Madar bez minuta maltene, Trifunović 0 minuta (pa makar da je probao da pritisne De Koloa), tri preostala visoka zajedno 10ak minuta..

 

Željko svakako zna više košarke od svih nas, ali meni ništa tu nije jasno. Mogao bi princeton da da svoje viđenje, da li stvarno nije moguće nešto drugo odigrati i napraviti drugačiji koncept? Možda stvarno Avramović i Koprivica toliko fale, ali opet moraš da radiš sa onim što imaš.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Pa majku mu nisu Lazic, Markovic i Lazarevic bolji igraci od Trifunovica, Andjusica i Madara. Ova trojica Partizanovih su i mladji i talentovaniji.

 

Vidis, ovde ti je logicka greska. Trifunovic i Madar su mladji, talentovaniji je samo Madar. Andjusic je mozda bolji od svih trojice Zvezdinih navedenih, ali ukupno gledano su Zvezdini bolji. Talentovaniji ne znaci bolji. Mozda nekad budu bolji, sad ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, medobrundo said:

Lesor protiv Zvezde nestao nakon prve četvrtine, juče u drugom poluvremenu fazon 3 poena i indeks 1.

Gledao sam brojke posle 1/2, imao je predobrih 12/6/3/1 ul, index 22. Da li Željko očekuje da će i u 2/2 imati ovakav učinak i zašto ne vidi da se to ne dešava? Lesorom mogu komotno parket da obrišu koliko je isceđen.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sam B said:

 

Vidis, ovde ti je logicka greska. Trifunovic i Madar su mladji, talentovaniji je samo Madar. Andjusic je mozda bolji od svih trojice Zvezdinih navedenih, ali ukupno gledano su Zvezdini bolji. Talentovaniji ne znaci bolji. Mozda nekad budu bolji, sad ne.

Ne slazem se. Da su Markovic i Lazic u prajmu mozda. Ali to su igraci koji nisu sto su bili pre 5 godina. To sto mi trenutno pobedjujemo pa oni daju neki doprinos ni u ludilu ne znaci da su to EL igraci. Njima je samo nadjena uloga i koriste se na nacin koji je dobar za ekipu. Odmah bih vam dao Markovica i Lazarevica za Madara i Andjusica. Lazica ne bih zbog drugih razloga jer je to nas Pera Bozic. Ali ovu dvojicu bih na keca menjao s vama.

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E ali fale Avramović i Koprivica. Bezveze argument. Avramović je microwave strelac koji kvalitetom nije ni do kolena Punteru, Exumu i Nunnallyu. Značio bi kao agresivan defanzivac na loptu ali suštinski je to glup igrač koji sigurno ne bi doprineo na polju donošenja pravih odluka što nasušno treba ovom timu. Ovom timu ne fale poeni. Koprivica je mlado drvo, u napadu igrač manje a u odbrani previše zelen za EL, i kad je bio zdrav igrao je minimalno i dosta loše. Željko ne veruje dovoljno Anđušiću, Smailagiću, Trifunoviću, Vukčeviću, Brodzijanskom pa čak ni Madaru koji makar na momente pokaže obrise ozbiljnog igrača u oba pravca, a sad kao ova dvojica toliko fale. Partizan ima kvalitet ali nema lidera, sama činjenica da je za lidera promovisan iso igrač koji se šteka u odbrani je dovoljna. Ja sam to ponavljao prošle sezone, Partizanu bi značio i neki Stefan Marković, Šiško, jebemliga tako neki lik koji ne mora da da ni 5 poena ali koji će biti produžena ruka trenera na parketu. Za odbranu stvarno ne znam šta je problem, Partizan ima prilično atletičnu i dugačku ekipu, verovatno opet low bball iq dolazi do izražaja jer je odbrana u dobroj meri i stvar anticipacije i uigranosti. Potrebna vam je neka pobeda u EL pod hitno da se malo stabilizujete. Dajem ruku na panj da je KKP najgora clutch ekipa u Evropi ove godine, ne u EL, nego u Evropi. Ima do toga što nosioci crknu do finiša, ima i do toga što iso za Puntera iznova i iznova ne daje rezultat, ima i do toga da se i ostali stegnu jer ne znaju ko je lider, tj taj projektovani lider ne isporučuje. Stvarno čudna situacija jer bi većina ekipa i u EL dupe dala za svakog člana prve petorke KKP, kad je individualni kvalitet u pitanju.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to proces. Na kraju je bitno k9 ce uzeti ABA, a ne bolji skor u EL. 

 

Juce npr Zvezda, KKP, Buducnost i PAO, svi na jednu loptu. Dobila je samo Zvezda, ali od sest tekmi, na cetiri su im protivnici bili desetkovani, ali i dva puta su dobili KKP.

 

Prva je sezona posle dugo vremena u EL i treba biti strpljiv. Zeljka da molite da vam ostane i sledece sezone. Na kraju se broje mrtvi i ko je sta uradio u sezoni.

 

Sad treba videti kakav je egoista Zelimir i koji mu je plan B. 

 

Poprilicno losa odbrana cele sezone i to je kljuc..kosarkaski iq sve gori, ne samo pojedinacno vec timski.

 

 

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ChrisJudd said:

Protiv mnogo slabijeg Asvela kući, Zvezda se mučila pritisnuta bremenon loših rezultata u prethodnom periodu, onda je Ivanović izabrao petorku koja 'veruje u pobedu' i od tada im se sve preokrenulo. Sve se svodi na psihološki momenat, da smo mi zaista toliko loši ne bi ni dolazili do neizvesnih završnica. Mora neko da istupi kad je teško i povuče ekipu. 


Na stranu silni propusti sinoć i već duže vreme, ipak je taj Asvel gostovao i igrao bez De Kolo-a koji je sinoć ubacio 32 poena i Metjuza koji je klepio onu bitnu trojku Papapetruu u facu i bio drugi najbolji kod domaćih sa 14 poena. 
 

Nije baš zahvalno porediti te dve utakmice, iako razumem šta želiš da kažeš. Pritisak na igračima Partizana je sinoć bio sličan komšijskom kod te utakmice, verovatno bi dosta značila pobeda sinoć. Ne verujem da bi nakon iste preokrenuli sezonu potpuno, ali kada svaka dva-tri dana gubiš tako što ne možeš da odbraniš ništa, kada u svakoj završnici praviš ozbiljne propuste, neretko i bizarne, samopouzdanje na minimumu a pritisak na maksimimu... dosta bi značilo da takav niz prekineš, ako ništa da malo odahneš, ali gluposti nema kraja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne fali nama niko. Kako Željko rotira ko da imamo viška.  Čovek ganja bilo kakav rezultat på skupi rotaciju a I ti sto su u petorci ili su skupili jajca ili lipsali.

Mora se igrati sa sirom rotacijom i sa jasnim ulogama i minutima. Tada će ovi iskusniji biti bolji zbog snage i saznanja da imaju beck up, mladi će stasavati jer znaju da imaju minute i ulogu. Tako i imaju šanse da kliknu ko ekipa mozda do kraja sezone.

 

Sinoć gledam zagrevanje i jedini Panter u bijeloj majici. Ponijelo ga izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zeljko je vrhunski trener, fanatik.

On ne može da prelomi u svojoj glavi da u igri koristi igrače koji ne znaju dovoljno ili znaju onako košarku.

Zato arči ovu petoricu maksimalno i to se neće promeniti jer on u 62 ne može da menja svoju filozofiju košarke.

Sutra da ode u Efes/Fener/Real osvojio bi EL, u Partizanu samo može da ubije u pojam ove mlađe i fizički urniše ove koji znaju da izgledaju neprepoznatljivo.

To su trebali da razmišljaju Ostoja i Savic kad su ga dovodili….ali opet doneo nam je wild card na ime.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...