Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Prvi mec je za 15 dana, mislis da se i dalje malo radi sa loptom?

 

Nekako računam Albu kao pravi početak sezone, to je 7. okt znači nekih 25 dana. Nesretnu Cibonu možemo sutra da dobijemo.

 

 

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Baš loše je Papapetrou izgledao na ovom EP. Doduše, izlazi iz povrede. On je po mom mišljenju sjajan komplementaran igrač, fizički moćan, može nešto i da kreira sekundarno, ali ako se previše budete uzdali u njegov šut ili da bude veoma bitan kao ballhandler - to neće biti dobro.

 

Uh, baš baš loše izgledao. Totalno sam nesiguran po pitanju njega, ali ok, nadam se da mu samo treba vremena da se vrati u ritam.

Link to comment
Share on other sites

Ja kad god sam gledao Grčku na EP video sam samo Janisa i 4 posmatrača. Mislim da su ga i oni gledali na parketu. Nije baš merodavno ocenjivati učinak/formu ostatka njihove reprezentacije kad se u principu sve svodilo na dajte mu loptu i širite. One man show. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da je P'petru bio planiran da uzima deo minuta na 4 iza Ledeja, tako da ta opcija jos stoji. Mada sad to vec deluje dosta tanko.

 

On the bright side, FA lista na 4 i 5 ovog leta nije losa, moze da se probere:

 

https://basketnews.com/news-175705-euroleague-free-agency-tracker-updated-daily.html

 

Toko 🙂, Singlton, Kuzminskas, Bartel, Jerebko, Taylor... mada bi meni bilo kul da pojurimo i nekog noname G-ligasa

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

On je po mom mišljenju sjajan komplementaran igrač, fizički moćan, može nešto i da kreira sekundarno, ali ako se previše budete uzdali u njegov šut ili da bude veoma bitan kao ballhandler - to neće biti dobro.


Pretekao me @Marvin sa

3 minutes ago, Marvin said:

Meni deluje da je P'petru bio planiran da uzima deo minuta na 4 iza Ledeja, tako da ta opcija jos stoji.


Mislim da imamo drugih igrača kojima se pre uzdamo u šut i ballhandling.

Edited by uvrnuto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Ja sam vec rekao da mi se selekcija uopste ne svidja, narocito u kontekstu najveceg budzeta u istoriji kluba. Kao nasnifani da su sastavljali tim. Nista ni sa cim, nidje veze.

 

meni ovo izgleda kao ekipa koju bi zeljko zeleo da napravi. fali surog plejmejkerstva i surove dominacije na centru ali za to fali cca 5 miliona, tako da bih rekao da je ovo dobro za zeljkove ideje. pricam naravno o imenima a ne o ucinku koji ne vidim jer je u futuru.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo, baš, baš ne obećava.

 

Odbrana ne postoji. Svaki napad otvoren pogled ka košu. Trče nam iza leđa u tranziciji, hvataju ofanzivne skokove...

Napad kao prošle godine. Iso košarka, ispucavanja za 3, uz poneka spuštanja lopte u reket za Lesora.

 

P.S. Trifunović je sraman!

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

meni ovo izgleda kao ekipa koju bi zeljko zeleo da napravi. fali surog plejmejkerstva i surove dominacije na centru ali za to fali cca 5 miliona, tako da bih rekao da je ovo dobro za zeljkove ideje. pricam naravno o imenima a ne o ucinku koji ne vidim jer je u futuru.

 

:lol_2:

 

Najviše volim kolač sa plazmom i jagodama. Doduše, ne volim plazmu, mrzim jagode, al nema veze... :default_coffee:

 

Uglavnom, ja u ovom konceptu, ako takvo nešto uopšte postoji, ne vidim ništa na čemu bi ova ekipa mogla da zasniva svoju igru. Tanki na dve tako bitne pozicije, što se dalje odražava na

šuterski potencijal koji postoji. Upitno kreiranje pozicija od strane plejmejkera, nema centara koji bi uticali na skupljanje odbrane i tako pozitivno uticali na spejsing. Naravno, ne pomaže previše ni što oba centra imaju ukupni range od 30 cm.

 

Na sve to, šlag na tortu je što je ekipa potpuno nesposobna za neku ozbiljnu odbranu.

 

Sve u svemu, potrebno je da se poklope neke kockice, tipa da Lesor odigra dobru sezonu, a Egzum pokaže da može da igra pleja na dosta visokom nivou, da ostale posluži zdravlje, pa da tek onda KKP dođe u situacija da igra finu košarku, koja mu verovatno neće doneti neki poseban rezultat u EL, al eto biće zanimljivo za gledanje.

 

Bilo koji od tih faktora da se ne ispuni, to že biti baš tanko.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Izvini, realni, ali nisi ti Mek da citas tekmu sa boxscorea

 

jbg, samo pokušavam da izvučem neke zaključke, a @Xpert ili neko drugi ko je gledao, da me ispravi 😄

2 minutes ago, jedibojan said:

Nije se valjda zek povredio?

 

i juče je malo igrao... nešto mi se čini da je više problem forma...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naneli i Lesor su bili glavni pokretaci nase igre. Prvi je bio organizator, ali je i resavao kad je bilo potrebno. Najbolji nas igrac, veceras.

Lesora nisu mogli nikako da zaustave, sem fauliranjem. Steta sto ne sutira bar malo bolje ta bacanja, bio bi zver.

Egzum je bio pristojan, ali nista vise od toga. Primetno je da nije potpuno fit, ali je jedan od retkih ko je igrao odbranu.

 

Po meni, ovo ne obecava, ali se tesim da je pripremni period i da ce odbrana biti bolja. Jer losije od ovoga, tesko da moze biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi pre trebalo da raduje šuterski potencijal ove ekipe. Što se tiče odbrane, biće i to fino, sad sigurno neće da idu u kost i u meso, a i vidite kako se igrači kao na traci povređuju, ja ne pamtim da su se ranije ovoliko igrači povređivali. Bolje taj rizik čuvati za regularnu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...