Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Naravno da će pre igrati tamo gde je više plaćen. A naravno i da će a priori najtrofejnijeg evro trenera pomenuti u lepom kontekstu, ta floskula se crta sama po sebi. Proverenom EL igraču kriterijumi za odabir kluba idu ovako, tačno ovim redosledom:

1. plata

2. uloga u timu

3. potencijal tog kluba da osvaja trofeje

 

Ko će biti trener, saigrači, kakav je grad i ostalo dolazi daleko iza ova tri osnovna kriterijuma.

... dok god se trener ne zove Duško Ivanović 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goofy said:

@Kooineeperk ja bih rekao da je velika razlika

jedan je podguzna muva poslednjih par godina

drugi nas sve zajedno laže, maže i krade od vremena Slobe, cca 30 godina

Ma samo hocu da kazem da su obojica, kao mahom i svi politicari, ljige i tu su iz neke koristi. 

 

Ajde da ne sirimo temu na Covica i Ostoju, mene zanima dolazi li jos jedan visoki ili ne, te da li ce Tristan, Balsa, i Smajli u tom smislu imati minute ili ne? 🙂 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Exum, Madar

Avram

Panter, Andjuša, Glas (?)

Uros

Naneli, Papapepupipi

Ledej, Tristan

Smajli

Lesor, Balsa

 

To je 14 igraca (13 sigurnih) u rotaciji. Ja predvidjam vise neke klince za popunu broja do 15, nego li neko legit pojacanje, bilo na 1 ili na 5. 

 

Mislim da plej nece doci jer se treba razvijati Madar, dati prilika Eksumu, tu je i Avram...A sto se tice centra, pored 2.5 koliko ih imamo u startu, vecina ekipa u EL je undersized, pa tu vidim cesto i Ledeja.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Exum, Avram, Madar,

Panter, Đusa,

PPP, Nunali, Trifa,

Ledej, Smajli, Tristan

Lesor, Koprivica 

 

Ovih 8 sigurno kreću sa pripremama na vreme, dok su Smajli i Kopriva pod znakom pitanja.

Evro22 će pojesti sigurno 4 nedelje pripremnog perioda.

Kompletiranje ekipe tek nedelju dana pred pocetak ABA, 2 nedelje pre početka EL.

 

Ne bi me iznenadilo da igrači kao Glas, Miletic i ovi iz Dunava Jovanovic i Radovanovic... prodju kompletne pripreme, upravo zbog kvalitetnog treninga i samog broja.

 

Za Exuma sam gledao da li imaju mozda neko prvenstvo Down Under, ali nisam nista nasao.

 

Sve u svemu, PPP neće imati vremena da se bog zna šta integriše, ali će bar Exum i Nunali imati full pripremni period.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Exum, Madar

Avram

Panter, Andjuša, Glas (?)

Uros

Naneli, Papapepupipi

Ledej, Tristan

Smajli

Lesor, Balsa

 

Tanko je ovo za EL.

 

Praktično smo se pojačali samo na 3 (što nam je i trebalo, umesto Curuca, Dange i Zagora),

a ostalo je preslikana prošla sezona od koje još imam traume...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goofy said:

 

Tanko je ovo za EL.

 

Praktično smo se pojačali samo na 3 (što nam je i trebalo, umesto Curuca, Dange i Zagora),

a ostalo je preslikana prošla sezona od koje još imam traume...

A sta bi ti? Nije kao da su dovedeni igraci koji mogu igrati iskljucivo SF.

 

To je neverovatan apgrejd. Janis igra SF, a u small ball varijantama i na PF, znaci kada se budu skracivale rotacije u najbitnijim mecevima, moze da pokriva back up minuta Lideja, a to mnogo znaci. Eksum, moze da igra sta hoces od PG-SG-SF, najcistije krilo je tu Naneli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dracarys said:

A sta bi ti? Nije kao da su dovedeni igraci koji mogu igrati iskljucivo SF.

 

To je neverovatan apgrejd. Janis igra SF, a u small ball varijantama i na PF, znaci kada se budu skracivale rotacije u najbitnijim mecevima, moze da pokriva back up minuta Lideja, a to mnogo znaci. Eksum, moze da igra sta hoces od PG-SG-SF, najcistije krilo je tu Naneli.

 

Bold to ćemo tek da vidimo, ako ne može PG, onda tu treba pravi EL plej.

A da nam centarska linija ostane preslikana od lani, to je tek zločin na ovakvu ekipu.

 

EDIT hoću reći, izgleda da ni kod nas ni kod komšija nema para kao što se priča.

Da je kod nas drugačije, ne bi Lesor ponavljao razred za 600K nego bi tu sad bio centar za meleon - meleondvesta.

 

Edited by goofy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne zaboravi na to da su mladi igrači godinu dana stariji a valjda će i igranje druge sezone zajedno (za dobar deo ekipe) dati neki efekat. A i beton na tri u odnosu na lane nije samo.

Balša Koprivica ima 22 godine i "premlad" je, Slaviša je sa 23 došao u KKP kao prekaljen prvoligaški igrač koga je rat spriječio da ne ode u tadašnjeg prvaka Evrope 😄

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goofy said:

 

Bold to ćemo tek da vidimo, ako ne može PG, onda tu treba pravi EL plej.

A da nam centarska linija ostane preslikana od lani, to je tek zločin na ovakvu ekipu.

 

EDIT hoću reći, izgleda da ni kod nas ni kod komšija nema para kao što se priča.

Da je kod nas drugačije, ne bi Lesor ponavljao razred za 600K nego bi tu sad bio centar za meleon - meleondvesta.

 

 

Onda je jedno od tri krila visak - osim ako nisi Armani ili neki drugi clan TOP 5-6 EL najbogatijih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Naravno da će pre igrati tamo gde je više plaćen. A naravno i da će a priori najtrofejnijeg evro trenera pomenuti u lepom kontekstu, ta floskula se crta sama po sebi. Proverenom EL igraču kriterijumi za odabir kluba idu ovako, tačno ovim redosledom:

1. plata

2. uloga u timu

3. potencijal tog kluba da osvaja trofeje

 

Ko će biti trener, saigrači, kakav je grad i ostalo dolazi daleko iza ova tri osnovna kriterijuma.

 

Apsolutno se ne slažem.

 

Kada dostigneš neki nivo finansijske stabilnosti, pare ti više nisu sve u životu. Svež primer je Harden koji je pristao na smanjenje plate da bi imali konkurentniji tim.

 

Tako i ovo, nisu svima pare sve u životu. Nekome će biti bitno da konkuriše za titulu, nekome da bude blizu beogradskih splavova, neko da bude blizu porodice, itd. Nije sve u parama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mfmilan, nije baš zgodno poređenje pošto je nba ekipa ograničena capom, free agent periodom i trejdovima. tako je i garfield došao na tu časnu ideju.

igrači o kojima ovde pričamo (neki od boljih u evropi), mogu da odu u 10ak+ timova u euroleague za iste pare, u timove koji mogu da plate isto ili malo više.

 

nisu sve u životu pare, to je jasno ali će pre činjenice da je željko trenerski hofer, najpre gledati svoju standardnu platu (ili veću), zatim da li imaju mesta u ekipi da iskažu svoj grejtnes (ili 10-15mins kojekude), pa onda te ljudske svakodnevne zadovoljštine

 

željko, kao i svaki veliki trener jeste faktor ali ne toliki da bi se zaboravile one primarne potrebe.

to je valjda ostalo od dule-faktora, doći će pre da ih dule uči, nego negde drugde

 

nije ni kaos minimizovao ulogu željka ali je otprilike postavio stvari kako treba, kada su najbolji igrači tema, mladi i neki average, možda imaju drugačiji interes

1 minute ago, Beonegro said:

Taj se propanut rodio 😛

 

ti i ja smo raskinuli ☹️

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...