Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Mogao bi kolega @Radalek da napise koju o tome kako ga vidi u Evroligi, verujem da ga je on najvise gledao.

Definitivno je znaci pokusano da se kopira Exum, ali realno jeste rizik ako se on dovodi kao prvi plej i ocekuje da ispuni Exum-ove cipele. Em je gori suter od njega, em nije imao tu prvu sezonu prilagodjavanja na Evroligu kao on. 

Doduse mislim da je znacajno bolji defanzivac od njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, naravno. Ona njegova dodavanja ispod ruke ili pas u prostor nisu nesto sto je Danteu bas evridej biznis. 

 

To prilagodjavanje na evropsku kosarku na stranu, on ima vec u ruci kvalitete koji su apsolutno translatable from day 1. 

 

Ostaje svakako fakat da jeste rec o svesnom riziku, posto je sut zaista jako klimav. Kockamo se sa tim da ce biti u stanju da pogodi tricu kada ostane sam u nekom prihvatljivom procentu da ne bude totalni lilability i da ne zazivamo 1 Calathesa na pola sezone. Nacelno nije uopste neophodno da nam da bilo sta iz izolacije ili da pogadja iz driblinga u kontinuitetu, ali ono, gotta keep them defenses honest. U suprotnom, sa rokadom Jare-Yam na bekapu bice to dosta ruznjikavo i oduzece nam dosta setova.

 

EDIT: jeste da je od tada prosla neka godina, ali zanimljivo mi je da primetim da je onomad za Gamecockse koji su igrali f4 bio sjajan Robin Sindariusu Thornwellu. Rock solid NCAA turnir je odigrao, bez nekog ludila, ali dao veliki doprinos na obe strane parketa. Dakle igrac kao sto je Punter kao kolega spolja mu nije nepoznanica i zna da funkcionise tako.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ukoliko je ovo tačna informacija onda pi džej dolazi kao zamena za egzuma, jer je i u denveru povremeno bio plej. nisam neki stručnjak, ali mi se čini da egzum ima veću bb inteligenciju, dok su po fizikalijama tu negde

 

edit: rekao bih da je pi džej možda i snažniji od dantea, dok egzum ima bolji šut 

Edited by Sinan Bowie
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Kontender za titulu najbolje ekipe regularne sezone ili kontender za titulu prvaka?

 

Pošto ekipa koja popije metlu u drugom krugu PO nikako ne može da se nazove kontenderom za titulu prvaka.


Bili su ozbiljnija ekipa od 90 posto nba lige, a kakva god bila ta nba, svi bi se oni nasalili sa EL klubovima da se takmice. PJ je u najgorem slucaju igrao barabar sa Kampacom koji je realno bog za EL. Moja jedina teza je da tada on i Egzum nisu mogli da se porede. U krajnjem slucaju zato je Egzum dosao kod nas za smesnu lovu, a PJ dobio ugovor u Minesoti doduse za smesnu lovu po njihovim standradima. 

U svakom slucaju kao i sa Egzumom dobijamo macku u dzaku. Telesinu na pleju sa rasponom ruku 2.13 i upitnim kolenima. Moze da brani sve, moze da strpa u kos i loptu i Sabaza recimo, ali moze i da kamenjari jako dobro i da odlezi pola sezone.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fedor said:

Bili su ozbiljnija ekipa od 90 posto nba lige

Prvo, nisu od 90%, bili su treći na zapadu, sa istim skorom kao četvrtoplasirani Clippersi.

Drugo i bitnije, dotle ih nije doveo PJ Dozier, nego Jokić, Murray (koji se povrijedio pred sam kraj regularne sezone), Gordon i MPJ.

 

Dozier je u sezoni 2020/21 dobio priliku zbog serije povreda i trejda Garry Harrisa i RJ Hamptona u Orlando.  Dante Exum je igrač koji je u rookie sezoni sa 19 godina bio starter u pola (41) odigranih utakmica i koji je bio projektovan da bude nosilac igre svoje ekipe. To što je dosadašnja Exumova karijera jedan ogroman underachievement zbog povreda nema veze sa njegovim potencijalom, njegov plafon je 67. sprat, Dozierov plafon je 11. sprat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Prvo, nisu od 90%, bili su treći na zapadu, sa istim skorom kao četvrtoplasirani Clippersi.

Drugo i bitnije, dotle ih nije doveo PJ Dozier, nego Jokić, Murray (koji se povrijedio pred sam kraj regularne sezone), Gordon i MPJ.

 

Dozier je u sezoni 2020/21 dobio priliku zbog serije povreda i trejda Garry Harrisa i RJ Hamptona u Orlando.  Dante Exum je igrač koji je u rookie sezoni sa 19 godina bio starter u pola (41) odigranih utakmica i koji je bio projektovan da bude nosilac igre svoje ekipe. To što je dosadašnja Exumova karijera jedan ogroman underachievement zbog povreda nema veze sa njegovim potencijalom, njegov plafon je 67. sprat, Dozierov plafon je 11. sprat.


Nista ne sporim govorim samo o jednom periodu vremena, ne o celokupnoj karijeri niti o talentu i potencijalu. Govorim o proslom prelaznom roku i pod pretpostavkom da su obojica zdravi samo bi pokojni Sesil birao Dantea pre PJ-a. Danas je situacija totalno drugacija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fedor said:


Nista ne sporim govorim samo o jednom periodu vremena, ne o celokupnoj karijeri niti o talentu i potencijalu. Govorim o proslom prelaznom roku i pod pretpostavkom da su obojica zdravi samo bi pokojni Sesil birao Dantea pre PJ-a. Danas je situacija totalno drugacija.

 

Vidjećemo. Ja navijam za Partizan, samim tim navijam i da PJ bude pun pogodak i odigra bar kao Exum prošle sezone, ali mislim da je Dante talentovaniji košarkaš koji se lakše prilagođava FIBA košarci i da je kompatibilniji sa Evropom i košarkaški i kulturološki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...