Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

29 minutes ago, Beonegro said:

Ima snimak Tavareša posle utakmice na kom baš teško hrama. U najboljem slučaju po njega i Real, u pitanju je upala ligamenta, a najrealnije je da je neko istegnuće juče tokom tekme. Jutros kad se skroz ohladio ga vjerovatno boli i više nego sinoć. Sve u svemu, ja ne očekujem da bude sposoban da doprinese sjutra. That being said, Real je leđima uza zid, oni ovo moraju da dobiju, makar sa Jabuseleom na 5 i Hezonjom ili Hangom na 4, treba očekivati da budu mnogo agresivniji i treba očekivati da imamo mnogo lošije suđenje nego sinoć.

 

Deck i Randolph takodje. Igrao je ovaj drugi i peticu za Slo, pa ko zna sta moze da se iskombinuje sa ovih pet igraca. Uglavnom, imaju jacinu da isprate sve opcije, i bice tu jakog sibanja.

 

Meni nije jasno bilo zasto Tavares nije cuvan za match-up sa Lessor-om. Igrati sa pokretljivijom opcijom nad Smajlijem koji ima pnp u arsenalu, sut i napad licem. To mi je bio bas cudan potez, pogotovo nakog demoliranja u BG istom opcijom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 9:25 AM, zorex said:

Dužnost Partizana je da u prvoj sezoni u Evroligi posle 9 godina ima konkurentan tim i da se bori za plasman u plejof. Najtrofejniji trener Evrolige je došao da osvoji titulu sa svojim klubom, zatvori krug i ode u penziju. Ja planiram da uživam u svakoj sekundi dok je tu, sigurno nisam očekivao da igra EL sa 7 golobradih dečaka. Malo mi ide na živce ovo lamentiranje nad prošlim vremenima, jebi ga, prošla su. Ja sam siguran da Obradović i Savić ne rade na štetu Partizana, a da posle njih i  usledi neko novo puštanje niz vodu, imaćemo bar 2 titule prvaka Evrope na kontu. Bolje zvuči nego jedna.  

Iako sam titulu očekivao u 3. godini, ne može da se ne rezmišlja o tome kada nam trebaju još 4 pobede samo.

On 7/11/2022 at 10:43 AM, Beonegro said:

 

Ako Žoc osvoji još jednu titulu prvaka Evrope sa KKP, dolazim u Beograd i jašeš me od Kalemegdana do Samo Pivo. I plaćam pivo kad stignemo, podrazumijeva se.

Izgubljeni kilogrami posle odmora nadoknadjeni tokom Uskršnjih praznika, posle prvog maja ide se u plus.

On 1/13/2023 at 8:08 AM, zorex said:

Što se utakmice s Makabijem tiče, iako sam u nekom svom planu za drugi deo sezone (u kome nam je skor 12-5, bez brige) upisao poraz, opet ne može da te ne iznervira onolika količina gluposti.

Poslednjih 17 utakmica smo zaista imali skor 12-5. Ovo čisto da još malo preznojim Bea.

 

A o utakmici ste gotovo sve napisali. Vrhunska košarka, nametanje ritma od starta, ekipa nabrijana. Meni su ipak glavni utisak ostavili igrači posle meča, nema tu neke euforije, mirni su i svesni da su došli po dve pobede u Madrid. I Željko koji je srećan zbog pobede, a zna da ekipa može još bolje od prikazanog. Panter, kapa dole. Vrhunska šuterska partija bez grama forsiranja, nadogradjena sa 6 asistencija i game winner-om, pa ne može bolje. Ali svi su dali svoj maksimum. Razočarao Papapetru, 6 minuta i -15 na parketu za to vreme, jeziv podatak. Naneli isto ostao dužan, ali za razliku od Grka, njemu verujem da će isporučiti koliko sutra. U svakom slučaju, sve ono što sam želeo od sezone, a to je luda vožnja i borba za F4 je tu, normalno da sada rastu apetiti.  

 

ps. Nadam se da ćale ovo gleda odnekud. 

  • Like 3
  • Love 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zorex said:

Razočarao Papapetru, 6 minuta i -15 na parketu za to vreme, jeziv podatak.

Papapetru ne znam šta može da doprinose u ovoj seriji. Yabusele će da ga razgrće kao petlića, a Deck obilazi kao čunj. 

 

 

 

 

 

Ne brini Safete, jedva čekam da me kvotuješ kad podivlja Ćaća.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, šta više reći nakon onog...ja nemam reči 🙂 Mislim da je sinoć ista emocija izašla iz svih nakon one trojke Pantera. Lepša polovina se krstila na dranje ali bilo je jače od mene. Kad je Kevin uspeo da dođe do lopte znao sam da daje.

 

Na 70:77 se lomilo. Rekoh sebi, ako uspemo da se vratimo imamo dobru šansu da dobijemo jer smo puni samopouzdanja. Avramović daje onu trojku, Panter 3+1, Egzum 2+1, Musa pravi gluposti...Panter poslednja 2 i po minuta 11 poena. Kapitenski.

 

Preteruje se sa tim da su oni bolji bez Tavaresa. Jednostavno mi smo ih rešetali spolja u prvom jer nismo mogli da uđemo ispod koša, a Tavares ne može mnogo da pomogne u toj odbrani perimetra pa smo to koristili. Mateo je na poluvremenu konstatovao da će morati da iskontrolišu taj naš šut. U drugom se potrefio izlazak Tavaresa i njihova mnogo agresivnija odbrana na lopti gde su im sudije svašta tolerisale (To je i Avramović konstatovao na kraju) te su nama jedine dve trojke (do Panterovih) bile one "bugarke" Madara. Prebili su nas i onemogućili lagano pripaljivanje. Pritom su igrali sa Jabuseleom i Rendolfom na 5 koji su mnogo pokretljiviji. Opet, u 5 od 5 situacija ću birati da igraju bez Tavaresa i Poajea nego sa njima. Jer kad su bez njih njima Jabusele mora na 5 i Dek na 4. Više nemaju takvu atletsku prednost i mi igramo ravnopravno 5 na 5 gde može da ode na bilo koju stranu utakmica. Sa Tavaresom mi moramo konstantno da prilagođavamo igru protivniku koji ima svojevrsni cheat code. Jabuselea i Deka ne možemo da branimo kad su na nižim pozicijama. Ozbiljni su mamojebi obojica. S druge strane, košarka je igra bekova kad je stani-pani i pokazalo se to još jednom. Oni nisu imali preterani doprinos svojih, nas je Panter nosio do pobede na kraju. I dalje je to samo 1:0. Bez euforije preterane. Nije Real tim protiv koga možeš da računaš tek tako na 2:0 u Beogradu u 3 dana tako da bih ja pokušao već sutra da pojurim drugu pobedu i mislim da i Željko i igrači isto razmišljaju. Neće biti nikakvog puštanja niz vodu. Krenuće Real mnogo agresivnije i verovatno će im se još više toga tolerisati ali ako budu osakaćeni neigranjem dve petice i ako im doprinos bekova bude kao sinoć imamo opet čemu da se nadamo.

 

San traje!

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Smajli je imao onaj ulaz u drugom posle finte suta kada je laznjakom poslao po burek Tavaresa dole ispod kosa. Koliko se sjecam.

Inace ja mislim da je to primarna njegova zadaca ta finte suta på iz nje prodor ili do obruca ili odmah asist na protrcavanje ili lopta na stranu. Vise opcija nego kod short rolla. Naravno dobro je kada se to nacne sa trojkom ili više a  kad Real to brani sa neće valjda pogoditi odbranom.

Papa I Trifa mogu da pariraju donekle Deku, Nanali teško.  On na treba za one segsy poteze. I Dante naravno pogotovo ako ne bude zaštite reketa.

Bas ce biti dobra tekma

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, odupri se ludilu said:

Smajli je imao onaj ulaz u drugom posle finte suta kada je laznjakom poslao po burek Tavaresa dole ispod kosa. Koliko se sjecam.

Inace ja mislim da je to primarna njegova zadaca ta finte suta på iz nje prodor ili do obruca ili odmah asist na protrcavanje ili lopta na stranu. Vise opcija nego kod short rolla. Naravno dobro je kada se to nacne sa trojkom ili više a  kad Real to brani sa neće valjda pogoditi odbranom.

Papa I Trifa mogu da pariraju donekle Deku, Nanali teško.  On na treba za one segsy poteze. I Dante naravno pogotovo ako ne bude zaštite reketa.

Bas ce biti dobra tekma

Smajlijeva pekara radi samo za Tavaresa 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

 

Eh, ovo je možda i ključno pitanje, ne zbog same utakmice, koliko zbog pripreme.

 

Ogromna prednost bi bila imati tu informaciju. To je potpuno druga i odbrana i napad, sa njime, odnosno bez njega. Tako da kontam da će se taj info čuvati ozbiljno.

 

 

 

 

Nisam siguran koliko danas možeš da sačuvaš takvu informaciju, danas imaju trening. Ako se bude skidao, igraće, u suprotnom, na fizikalnu 😄

 

Očekuješ li promenu u načinu branjenja KP, možda Rudi/Abalde/Hanga i flaster? 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...