Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

5 hours ago, Skyglider said:

 

Baseball je super sport. Ja sam ranije dosta pratio, znao sam sve statse i slicno,  cak sam i uzivo prisustvovao jednoj MLB i dvema AAA utakmicama. Sad nemam nesto preterano vremena da pratim.  Baseball jeste najnarodniji od svih US sportova kako kazes, ali je takodje i sport kome opada popularnost iz godine u godinu. 

 

Ja sam doziveo dva recimo iznenadjenja u US vezana za baseball. Prvo, gde god bih pomenuo da sam veliki fan baseballa, dobio bih pitanje "jel znas ti kolko je to dosadno?" ,  drugo, na jednoj AAA utakmici kojoj sam prisustvovao, primetio sam u jednom momentu da sam ja bukvalno jedini na tom delu stadiona koji prati aktivno utakmicu svo vreme, dok svi ostali oko meni jedu grickalice, piju pivo i medjusobno pricaju i boli ih za utakmicu. Jedino kad neko opali hit, po defaultu skoce i viknu "jeeeeeej", i vrate se da jedu i piju.  

Doduse drzava u kojoj sam bio ne vazi  za neku baseball drzavu, ali opet....

 

Ono sto je moj dojam da baseball polako postaje sport proslosti, posto je interesovanje mladje populacije za isti sve manje i manje. 


Šta si gledao? Ja sam na majors nivou gledao Orioles-Nationals (Camden Yards), i Mets-Twins (Shea Stadium pokoj mu duši). Gledao sam i AAA Durham Bullse i AA Bowie Baysox (O's filijala).

Glede ovoga što kažeš da su utakmice show, pa jeste, puno ljudi dođe u "provod" ali ništa bolje nije ni na NBA veruj mi. To možda u Torontu i Oaklandu ljudi nešto fokusiranije prate, na Kingsima svakih pet minuta se izmičeš nekome ko je krenuo po hot dog i pivo. Naravno, svaki sport je drugačiji tokom playoffa...

Popularnost opada ali se ne da. Baseball ima jak core following, a u poslednje vreme pojavilo se dosta uzbudljivih mladih igrača, takođe rejtinzi plej-of mečeva su uvek izuzetni. OK se tu gura.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mairosu said:


Šta si gledao? Ja sam na majors nivou gledao Orioles-Nationals (Camden Yards), i Mets-Twins (Shea Stadium pokoj mu duši). Gledao sam i AAA Durham Bullse i AA Bowie Baysox (O's filijala).

Glede ovoga što kažeš da su utakmice show, pa jeste, puno ljudi dođe u "provod" ali ništa bolje nije ni na NBA veruj mi. To možda u Torontu i Oaklandu ljudi nešto fokusiranije prate, na Kingsima svakih pet minuta se izmičeš nekome ko je krenuo po hot dog i pivo. Naravno, svaki sport je drugačiji tokom playoffa...

Popularnost opada ali se ne da. Baseball ima jak core following, a u poslednje vreme pojavilo se dosta uzbudljivih mladih igrača, takođe rejtinzi plej-of mečeva su uvek izuzetni. OK se tu gura.

 

Gledao sam Phillies @ Reds na Great American Ballparku, to je bila bas ova utakmica https://www.baseball-reference.com/boxes/CIN/CIN201109010.shtml   

Ostalo mi u secanju zbog datuma, 1. septembar :classic_biggrin:

 

Bio sam sam prijateljem Amerikancem i njegovim ortakom, imali smo karte za upper deck,  ali kaze on meni "kad pocne utakmica idemo dole na lower deck, mi se stalno tako svercujemo ako je stadion poluprazan kao sad" . I tako smo upali dole u 'ladavinu, jer je bila takva vrucina, da smo ostali gore bili bi sprzeni , samo bi koske od nas ostale. A ko god je bio u tim krajevima US, zna kakve su tamo tokom leta nenormalne vrucine i vlaznost vazduha.

 

Od minorsa sam gledao dve utakmice  Louisville Batsa, AAA filijalu Redsa, oba puta na njihovom stadionu, i tu mi je ugodjaj bio bolji nego na MLB mecu. Ne samo sto su obe utakmice igrane u vecernjem terminu, vec je atmosfera bila generalno prijatnija a stadion nije veliki i veoma je lepo sredjen, tako da ne postoje losa mesta. Sa svih delova se teren lepo vidi. Dok sam na drugoj utakmici sedeo direktno iza home platea, sto je bilo jos bolje. 

 

Inace respect sto si uspeo da odes na Shea pre rusenja, legendarno mesto i to ne samo za baseball. Mislim da od NY timova jedino Knicksi nisu igrali tamo,

 

Za NBA je poprilicno ocigledno da se to tamo dozivljava uglavnom kao show. Mislim da se jedino NFL prati sa punom paznjom tokom cele sezone od svih liga.

 

Sto se baseballa tice, previse je veliki i ima dugu tradiciju da bi tek tako opala popularnost, ali zadnjih godina ide nekako silaznom putanjom. Sami Amerikanci su mi se zalili da su utakmice preduge i prespore, a i sezona preduga. Morace tu nesto da se menja. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

Sami Amerikanci su mi se zalili da su utakmice preduge i prespore, a i sezona preduga. Morace tu nesto da se menja.

Uveli su od 2018. one pace of play promene u MLB. Ogranicili mound visite, uveli max vreme od 20 sekundi izmedju pitcheva, skratili pauze izmedju inninga. 

E sad, glavni problem je sto se bas i ne pridrzavaju tih pravila najstrozije koliko sam primetio, ali tako je bilo i u tenisu na startu, pa su vremenom promene usvojene. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, threepwood said:

 Uveli su od 2018. one pace of play promene u MLB. Ogranicili mound visite, uveli max vreme od 20 sekundi izmedju pitcheva, skratili pauze izmedju inninga. 

 E sad, glavni problem je sto se bas i ne pridrzavaju tih pravila najstrozije koliko sam primetio, ali tako je bilo i u tenisu na startu, pa su vremenom promene usvojene. 

 

Taj pitch clock jos uvek nije uveden u regularnoj sezoni. Do sad je testiran u minorsima i na spring trainingu.

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mairosu said:

To možda u Torontu i Oaklandu ljudi nešto fokusiranije prate

 

Toronto - Čikago prošle sezone, mene je bilo sramota što prisustvujem takvom ponižavanju košarke, čula se škripa patika čim čika zakasni sa džinglom.

Bukvalno sam jedva čekao da pobegnem. Odvratan osećaj.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Skyglider said:

Ja sam doziveo dva recimo iznenadjenja u US vezana za baseball. Prvo, gde god bih pomenuo da sam veliki fan baseballa, dobio bih pitanje "jel znas ti kolko je to dosadno?" ,  drugo, na jednoj AAA utakmici kojoj sam prisustvovao, primetio sam u jednom momentu da sam ja bukvalno jedini na tom delu stadiona koji prati aktivno utakmicu svo vreme, dok svi ostali oko meni jedu grickalice, piju pivo i medjusobno pricaju i boli ih za utakmicu. Jedino kad neko opali hit, po defaultu skoce i viknu "jeeeeeej", i vrate se da jedu i piju.  

Doduse drzava u kojoj sam bio ne vazi  za neku baseball drzavu, ali opet....

 

Ovo me podsetilo na scenu iz Simpsonovih, kada  'Duffless' Homer prvi put gleda baseball bez ždranja i piva :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdinho said:

Kad vec toliko pratite bejzbol dajte neke predloge za japansku i korejsku ligu, ima u ponudi u Sokeru 😛

Bejz je vrlo zajeban za prognozu makar kada je pobednik u pitanju, ali ko malo vise prati moze odlicno da izadje na +/- za broj pitcheva na tekmi. Malo se analizira kako starting pitcheri bacaju, malo prosek runova za timove i moze super da se iskoristi neinformisanost kladionica 😄

 

Ja se ne kladim, ali kazu ljudi da solidno izlaze

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 10:11 PM, pepe sancez said:

Pratio sam sta pises o skokovima. Interesantno kako si obicno gladalacko zanimanje za skokove pretocio i nesto mnogo vece. 

 

Ako nesto dijelimo to je navijanje za Fince u skokovima. Kod mene je sve pocelo od Nikenena, kasnije se samo prirodno nastavilo, mada nikad tako snazna emocija kao sa njim. Dobro, znacilo je i to sto su uvijek medju glavnim protivnicima bili Nijemci i Austrijanci: Vajslog, Felder, Diter Toma i tako redom ovi mladji 😄

Uopste nije obicno gledalacko zanimanje...to je ogromna zelja, nastala jos u najranijem detinjstvu (dok kao dete gledas i imitiras to na snegu)- a tako je i sa mojim sinom, cak pre nego sto sam postao golman, kad jednom to udje u krv to se ne moze citavog zivota ostaviti, jednostavno je refleks, kao disanje. Gledalacko je vise neka intuitivna potreba pojacana harizmom Ahonena...naravno moji klinacki idoli su bili Ulaga i Jari Puikonen.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

Džile je pre svega moj prijatelj i čovek sa kojim ponajmanje pričam o košarci. Shodno tome, dogovorili smo se da ne čačkamo mečku, da ne pričamo o nekim temama koje njemu nisu prijatne, a uostalom, ja nisam ni tip čoveka koji će sad da napravi priču od toga. I da je napravim, ta priča je dobra ove nedelje, možda do kraja ove sezone, a ja volim da mislim da kad snimim podcast da može da se sluša i 2029 ako nekoga zasvrbi. I zato je i pristao na prvo medijsko pojavljivanje posle pola godine, jer smo opušteno pričali o koncertima, muzici, košarci, NBA, letnjim ligama i njegovim shvatanjima nekih stvari. A ako vam se sluša Xs and Os uvek ima ko će to da isporuči. Džile je fascinantan lik, prilično unikatan u domaćoj košarci, imao je neka strava iskustva - samo su Kokoškov i Rajaković verziraniji od njega u američkoj košarci. I jebeš mi mater ako ću da sednem čoveka sa toliko iskustva u podcast i da ga cimam da drobimo o nekim glupostima.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Ovog puta ne mogu da se složim. Lepo je slušati konformističke odgovore i slično, tim pre od čoveka kao što je Džikić koji je stvarno interesantan lik i izlazi iz šablona čoveka iz sporta koji daje banalne i template odgovore. Međutim, ja mislim da konformizam lagano ubija novinarstvo, pa i sportsko. Pri tome ne mislim da je trebalo da ga pitaš o stvarima koje nemaju veze sa njim, jer je on košarkaški trener a ne vlasnik ili rukovodilac kluba, ali smatram da bi bilo sasvim umesno da ga pitaš o selekciji pojačanja za evroligašku sezonu, da se osvrne na neke svoje pogotke i promašaje i slično, ne da bi njemu bilo neprijatno nego da bi ljudi čuli i tu stranu priče iz prve ruke. Ovo pričam a priori, bez da sam slušao podcast ali mi je malo zasmetao ovaj disclaimer koji si dao iznad. To je samo moje mišljenje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovog puta ne mogu da se složim. Lepo je slušati konformističke odgovore i slično, tim pre od čoveka kao što je Džikić koji je stvarno interesantan lik i izlazi iz šablona čoveka iz sporta koji daje banalne i template odgovore. Međutim, ja mislim da konformizam lagano ubija novinarstvo, pa i sportsko. Pri tome ne mislim da je trebalo da ga pitaš o stvarima koje nemaju veze sa njim, jer je on košarkaški trener a ne vlasnik ili rukovodilac kluba, ali smatram da bi bilo sasvim umesno da ga pitaš o selekciji pojačanja za evroligašku sezonu, da se osvrne na neke svoje pogotke i promašaje i slično, ne da bi njemu bilo neprijatno nego da bi ljudi čuli i tu stranu priče iz prve ruke. Ovo pričam a priori, bez da sam slušao podcast ali mi je malo zasmetao ovaj disclaimer koji si dao iznad. To je samo moje mišljenje.


Heh, čuj, ako ću pored živih tabloidnih redakcija ja da nepitanjem Džileta šta je sjebao u selekciji ubijem novinarstvo, nek' crkne onda samo... :D šalu na stranu. dogovorili smo ovakav koncept, a kad ti neko kaže "ne bih da pričam o ovome", uglavnom ga ispoštujem. Nije ovo prvi put, ni prvi gost uostalom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mairosu said:


dogovorili smo ovakav koncept, a kad ti neko kaže "ne bih da pričam o ovome", uglavnom ga ispoštujem.

 

To je sasvim legit i verujem da je bilo tako, pošteno. Sa druge strane, to je ujedno i indicija da tu nisu bila baš čista posla. Mislio sam, ako ste već prijatelji, da će mu lakše biti da priča kod tebe i u takvoj relativno neformalnoj atmosferi o nekim "manje popularnim" delovima trenerske biografije, tim pre što ga bije glas da do sada nije baš pokazivao neku samokritičnost kao trener. Naravno, pod ovim ne mislim da priča o sudijama i sličnim "vankošarkaškim" stvarima, to i nije njegov posao, već prosto o nekim svojim trenerskim odlukama koje se i nisu pokazale baš najboljim. U svakom slučaju, unapred se radujem ovom podcastu (kao i svim do sada, uostalom) posebno jer se od Džileta zaista svašta interesantno može čuti.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...